Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Osu, wlasnie sie dowiedzialem, ze jedna z organizacja Kyokushinkai (jedna z tych wazniejszych niestety), ma bardzo "ostre wejscie" na rynek Polski.
Jesli czytelniku - masz wielkie ambicje, nie chcesz przechodzic przez monotonny, nudny a czasem bolesny cykl egzaminacyjny, czujesz sie niedoceniany w organizacji w ktorej jestes - to wielka szansa dla Ciebie!!!!!

A to, ze obciachem jest byc w organizacji gdzie z 2 kyu przeskakuje sie na 2 dan - tym sie nie przejmuj - spotkasz tam takich jak i Ty "skrotowiczow"....
Powyzsze informacje opieram na konkretnym przypadku. Ludzie z Warszawy i Tarnowa (IKO2 i IKO1) wiedza o kogo chodzi....

osu!

ps - i tylko zal, ze w pewnych kwestiach niektore odlamy Wspanialego Kyokushinu upodabniaja sie do tworow takich jak "cunami"...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
powiedz, powiedz ;) :) :):)

Po kiego ja się do dana przygotowuję !!!!
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
no wlasnie - a wystarczy sie przeniesc do innej organizacji, dobrze zagadac i po prostu dostaniesz "czarny pasek", ew mozesz na wstepnej rozmowie zrobic tak, jak czlowiek o ktorym pisalem powyzej - powiesz - miesiac temu zdalen na shodan, w tej starej organizacji nie lubia mnie (bo odszedlem, a odszedlem, bo to nie byl prawdziwy kyokushin...), i dlatego, ze mnie nie lubia, to nie potwierdza, ze wlasnie zdalem u nich egzamin...proste i genialne - nie?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
tylko muszę lepiej nakombinować bo ja nie kiokushin, ale to przecież nie ma znaczenia ;)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Gosy znow Cie nie lubie napisales "wystarczy zmienic organizacje" ja trzy lata temu zmienilem, wciaz mam pomaranczowy pas (symbol osoby posiadajacy czarny pas w innej organizacji) i swiatelko w tunelu ze moze uda mi sie zdac na 1 dan w grudniu tego roku MOZE. Moj sensei przeszedl taki san etap posiadajac 4 dan Kyokushin za zycia M.Oyama. Wiec na drugi raz pisz o jaka organizacje chodzi i jakich ludzi. Juz raz napisales ze Shigeru Oyama to alkocholik nie widzac go ani razu "na bani"
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Poul - po pierwsze - nie pilem do Ciebie, po drugie - nie mowilem, ze tak jest zawsze i wszedzie - mialem na mysli konkretna sytuacje, konkretnego czlowieka i pewien mechanizm, ktory sie zdarza w wielu organizacjach - nie wszystkich. Poul - nie zachowuj sie jak pepek swiata, niepotrzebnie te sytuacje wziales do siebie. Niepotrzebnie tez wracasz do smutnej kwestii S. Oyamy, ja juz to tlumaczylem, nieupozniony przez mojego rozmowce do ujawnienia zrodla i szczegolow przeprosilem


Gosy znow Cie nie lubie napisales "wystarczy zmienic organizacje" ja trzy lata temu zmienilem, wciaz mam pomaranczowy pas (symbol osoby posiadajacy czarny pas w innej organizacji) i swiatelko w tunelu ze moze uda mi sie zdac na 1 dan w grudniu tego roku MOZE. Moj sensei przeszedl taki san etap posiadajac 4 dan Kyokushin za zycia M.Oyama. Wiec na drugi raz pisz o jaka organizacje chodzi i jakich ludzi. Juz raz napisales ze Shigeru Oyama to alkocholik nie widzac go ani razu "na bani"
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Gosy nie biore tego do siebie ani nie jestem pepkiem swiata, zwracam Ci tylko uwage ze juz drugi raz na tym forum rzuciles blotem bez konkretow, przypominam Ci ze juz raz pisalem ze tez moge obsmarowac Twoja oragnizacje i Twojego lidera a potem powiedziec sorry to nie tak mialo byc ja slyszalem od kogos ze cos tam.Gosy chcesz pisac o kims to napisz gosc x z organizacji Y przeszdl do organizacji Z bo tam dostal 4 dana.Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Dlatego kochani nie róbmy takich tematów bo to karate nie pomoże !!!!

Laik ma gdzieś czy to takie karate czy inne, ważne, że karate i już tam dziecka nie zapiszą...
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Poul - nie czuje potrzeby obrzucania nikogo blotem, pisze tylko o konkretnych, znanych mi przypadkach, znanych mi z autopsji lub z wiarygodnych dla mnie zrodel. Nie podnieca mnie przesylania informacji na poziomie super expresu czy faktu, nie mam tez ochoty z nikim spotykac sie w sadzie, szkoda mi na to czasu, nie jestem pieniaczem. Jesli czujesz taka potrzebe, to obrzucaj blotem kogo chcesz.
Powyzej pisalem o czlowieku, ktory rok temu byl w IKO1, potem przeszedl do IKO2, teraz (nie minal rok) jest juz w Sosai Group. W IKO1 mial 2 kyu, tam sie z kims skonfliktowal, to przeszedl do IKO2, gdzie powiedzial, ze w IKO1 zdobyl wlasnie 1 dana, nastepnie bedac juz w Sosai Group pojechal do Japonii, skad wrocil z 2 danem. Gdy slysze o "samonadaniach" w np. tzw. "cunami", to mnie to smieszy, gdy slysze o takich blazenadach w jakiejkolwiek odlamie Kyokushinu, to jest to dla mnie smutne..., ot wszystko
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Laser - ja uwazam, ze takie sytuacje nalezy pietnowac - bo wszyscy przez takich "artystow" tracimy na wiarygodnosci
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
By zamknac temat z mojej strony napisales "pisze o znanych mi konkretnych, przypadkach z autopsji i wiarygodnych zrodel" czy Twoje zrodlo lub Ty piles z Shigeru Oyama i od razu powiem bede wracal do tego tematu bo jest to przyklad Twoich wiarygodnych zrodel.
P.S.
do Shigeru Oyama Yosushiko Oyama jak rowniez do W.O.K.O. mam osobiste podejscie mialem szczescie cwiczyc z obydwoma, pokazali mi karate o jakim nie mialem pojecia. Mimo odejscia,( powod powstanie w polsce IKF i wyjscia polski ze struktor W.O.K.O.) wciaz pamietam i jestem wdzieczny tym wielkim karateka za to co dla mnie zrobili.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Obiecuje Gosy ze nie bede juz komentowal Twoich postow. Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
ale większość ludzi ma gdzieś czy ten pan ma stąd czy stamtąd czarny pas, byle by zajęcia fajne prowadził.

Oczywiście, że trzeba to piętnować, ale inaczej, a ewentualnie jak już piszesz to pisz kto, gdzie itd.
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Poul - sprawe S. Oyamy uwazam za zamknieta, zgadzam sie, ze jest legenda karate i nigdy nie uwazalem inaczej, jesli w moich wypowiedziach widzisz drugie i trzecie dno, to to juz nie jest moj problem
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Hm. Gosy,
1. a skąd wiesz, że dostał "za friko"? Jesteś nim? Znasz sprawę z każdej strony?
2. jesteś w stanie zweryfikować umiejętności tego kogoś?
3. jak się one mają do organizacji, w której spoczywa?
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Kozlaku,
1. znam osobiscie tego czlowieka wiem, ze przyparty do muru (w przenosni) wolal zmienic organizacje, niz wyjasniac sprawy dotyczace posiadanego stopnia, czy odbytych egzaminow.
2. nie twierdzilem, ze ten czlowiek nic nie umie, w moim odczuciu problem jest w tym, ze jest mocno niedojrzaly, ma chora ambicje, jest tez po prostu nieuczciwy,
3. nie zalozylbym czarnego pasa, gdyby nie bylo to poprzedzone zdanym egzaminem
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)

Osu, wlasnie sie dowiedzialem, ze jedna z organizacja Kyokushinkai (jedna z tych wazniejszych niestety), ma bardzo "ostre wejscie" na rynek Polski.
Jesli czytelniku - masz wielkie ambicje, nie chcesz przechodzic przez monotonny, nudny a czasem bolesny cykl egzaminacyjny, czujesz sie niedoceniany w organizacji w ktorej jestes - to wielka szansa dla Ciebie!!!!!

A to, ze obciachem jest byc w organizacji gdzie z 2 kyu przeskakuje sie na 2 dan - tym sie nie przejmuj - spotkasz tam takich jak i Ty "skrotowiczow"....
Powyzsze informacje opieram na konkretnym przypadku. Ludzie z Warszawy i Tarnowa (IKO2 i IKO1) wiedza o kogo chodzi....

osu!

ps - i tylko zal, ze w pewnych kwestiach niektore odlamy Wspanialego Kyokushinu upodabniaja sie do tworow takich jak "cunami"...


gosy- a ja właśnie wczoraj dowiedziałem się od zaufanego znajomego że ktoś z kk w Polsce a ściślej na wybrzeżu zrobił coś tak strasznego że aż się boję o tym mówić...pozatym obiecałem moim zaufanym informatorom że nikomu nic nie powiem, więc sami rozumiecie...Ale wy karateka z wybrzeża wiecie co się stało...Czy można z tym dalej żyć? Czy to wpłynie na wizerunek kk w Polsce? proszę o opinie :) ----------widzisz podobieństwo??
....stary jeśli Twoje posty mają być tak wiarygodne i konkretne jak ten to weź wogóle i się zastanów zanim coś napiszesz bo robisz z siebie głupka...nie piszesz nic konkretnego ani ciekawego a wręcz pierdolisz w myśl zasady ze skoro mam internet to juz coś w nim napiszę :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Kazda sztuka walki po pewnym czasie jak widze przechodzi to samo.

Ja juz to dawno przerabialem i przerabiam nadal wy jestescie jeszcze dosc mloda sztuka walki na naszym rynku z max 40 lat wiec dopiero zacznie sie duzo zmieniac - z czasem przestaniecie walczyc z wiatrakami - bo niemozliwe jest wygrac z natura czlowieka :)

Czasy ogromnych organizacji z czasem przemijaja ...
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
pitman:
- naucz sie pisac po polsku,
- naucz sie czytac ze zrozumieniem,
- naucz sie podstaw kultury,
- naucz sie odrozniac pojecia "analogia" od "ma sie jak piernik do wiatraka"
- przestaw sie z poziomu rynsztoka na pewien poziom przynajmniej sredni...,
i wtedy mozemy podjac dyskusje..
ps - ja w odroznieniu od Ciebie nie jestem anonimowy...
mlody jestes - i przebija z Twojej wypowiedzi duza niedojrzalosc a jeszcze wieksza chec wymadrzania sie...
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie, organizacje, wymagania, ambicje (chore)
Gosy pewnie pamiętasz jak trudno było przed laty zdać egzamin w kyokushin wyżej niż na zielony pas. A potem były takie kuriozalne sytuacje że polski zawodnik z 2 kyu zostaje mistrzem świata a w walkach bez trudu pokonuje zawodników z czarnymi pasami.
Uważam, że nie ma znaczenia, czy opisany przez Ciebie zawodnik miał czy nie miał pierwszego dana przed wyjazdem na egzamin do Japonii. Jeżeli japoński egzaminator nadał mu drugi dan to dla mnie oczywiste jest że posiada wystarczając umiejętności na pierwszy dan.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024