Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAPAP ACADEMY Polska-?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?

Bodajże Kelly McCann usłyszał kiedyś o grupie którą miał szkolić: "Ci faceci to profesjonaliści. Jeśli nie spodoba im się to czego ich uczysz, to wstaną i wyjdą".

Pozdrawiam, Thufir


A bo to raz profesjonalisci wychodzili na różnych szkoleniach :) :) :) :)


a bo to nie raz profesjonaliści zostawali na różnych szkoleniach :D ...i prosili o jeszcze :)


Profesjonaliści wiedzą co dla nich dobre i potrafią odróżnić ziarno od plew, dlatego instruktorzy muszą się starać by robić użyteczne treningi. Zwykłym uczestnikom bez doświadczeń pewno łatwiej wcisnąć kit.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?

nie ma żadnej analogii którą próbuje wmawiać niereformowalny mags :D

ależ jest.
choćby masa instruktorów naprodukowanych metodą poligraficzną (przez wydrukowanie ładnego certyfikatu) którzy nie umieją porządnie uderzyć (combaty) lub wykonać padu (aikido - to do ciebie, Akahige i proszę przestań pisać o równoległym judo... bjj... mma... bo sam dobrze wiesz jak działa mnożenie instruktorów oblewanych przez shihanów "za zbytnią współpracę z uke"). tych instruktorów i tu i tam nikt nie weryfikuje w najprostszy sposób (w wolnej walce). pewnie jeszcze by się dało coś niereformowalnemu borysowi wypisać, ale nie chce mi się.

wyżyny profesjonalistów to zupełnie inna bajka niż szarzyzna dołów. OK, rozwiązania combatów są skuteczne (nawet duszenie z przodu dłońmi a'la zombie) 8) , ale nadal pozostaje aktualne pytanie o osobiste doświadczenia poszczególnych instruktorów u podstaw organizacji w ich aplikowaniu. papa Stamm, coby tu nie mówić, musiał nieraz obić komuś buzię na ringu i stąd mógł z pełnym przekonaniem uczyć innych, jak to robić. nie uczył czegoś, czego sam nigdy nie robił. stąd moje pytanie o łamanie kolan itd, na które już zresztą Thufir odpowiedział w sposób satysfakcjonujący: że mało który instruktor combatu wykracza poza sferę teoretyzowania. 8)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Nie wiem czy mało który, nie prowadziłem badań statystycznych :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
nic dziwota, napisałeś, że poznałes tylko dwóch takich 8)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Mags,
Produkowanie instruktorów metodą poligraficzną to problem nie tylko combatów ale także większości ( jeśli nie wszystkich) tak zwanych szkół tradycyjnych. Był on wielokrotnie omawiany w różnych dzialach tego forum więc niczego nowego nie odkryłeś.
Co do aikido - postawiłeś z gruntu fałszywą tezę, że instruktorzy tej sztuki walki znają walkę tylko z opowieści, więc Ci odpowiedziałem, jak jest. Owszem, są i tacy ( w aikido ), którzy nigdy nie walczyli. I co z tego?
Problem nieumienia wykonania padu dotyczy nie tylko combatów ale także np. BJJ (sic!).
Przeczytasz o tym w dyskusji o MP w BJJ.
Istotą jest to, że napisałeś, że aby uczyć rzetelnie technik combatowych trzeba samemu złamać ileś tam kolan i palców - co jest nieprawdą.
Kolejnym dziwnym założeniem jest, że instruktorzy combatów nie mają doświadczenia w prawdziwej walce, nie potrafią dobrze uderzyć, itp. Jest to całkowicie sprzeczne z moimi doświadczeniami "combatowymi". Na pewno było tak w okresie pojawienia się krav maga w Polsce ( lata 1995-1996 ) ale od tego czasu wiele się zmieniło.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?

Istotą jest to, że napisałeś, że aby uczyć rzetelnie technik combatowych trzeba samemu złamać ileś tam kolan i palców - co jest nieprawdą.

co jest prawdą. nie masz prawa uczyć czegoś, czego sam nigdy nie zrobiłeś. inaczej to jest oszustwo względem uczniów. tak czy inaczej - mi wstyd byłoby ręczyć za coś, co znam tylko z teorii.

Mags,
Problem nieumienia wykonania padu dotyczy nie tylko combatów ale także np. BJJ (sic!).
Przeczytasz o tym w dyskusji o MP w BJJ.

a byłeś i widziałeś wypadek w Koźminie, który spowodował takie a nie inne nastawienie LG? przed tym incydentem nikt nie robił problemów...
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Dokładnie. Zgadzam się. Wystarczy prześledzić jak wielki postęp, czy raczej ewolucję, przeszedł ten system na przestrzeni kilkudziesięciu lat. To nie jest system tylko i wyłącznie zamknięty, jak tradycyjne style walki, które w moim przekonaniu posiadają określoną formułę, niezmienna przez X czasu. W moim rozumieniu Krav Maga odpowiada na atak na wielu płaszczyznach, a techniki są budowane na podstawie doświadczeń instruktorów, uczniów, a także obserwacji życia codziennego.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Mags,
Jesteś uparty jak...jak...całkiem wypruty z przenikliwości pracownik biurowy w piątkowe popołudnie! :D :D :D :D
Tak, tak...instruktor strzelania musi osobiście położyć trupem ileś tam osób, instruktor szermierki musi nadziać na szpadę ileś tam osób albo odrąbać półtorakiem ileś tam łbów, itp. Inaczej nie są wiarygodni w tym, co robią. I oszukują ludzi! :wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
instruktor strzelania musi mieć praktykę w strzelaniu, w praktycznej aplikacji technik których naucza;
instruktor szermierki musi mieć praktykę w szermowaniu, w praktycznej aplikacji technik, których naucza;
instruktor samoobrony musi mieć praktykę w samoobronie, w praktycznej aplikacji technik, których naucza.
już prościej nie mogę, mój drogi uparty zgredziku 8)

inaczej wychodzą im przezabawne potworki na widok których uciekłem z seminarium krav magi, nie w latach 1995-96 tylko bodajże w 2008 lub końcówce 2007. uciekłem, żeby nie siedzieć i kwiczeć. jest tu gdzieś w tym dziale plastyczny opis tamtej seminarki sporządzony przez innego forumowicza, który dotrwał do końca. polecam wszystkim...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Prosze o link!!!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Mags ma sporo racji. Przykład.
Nasza armią dowodzili za nieboszczki komuny ludzie, którzy walczyli podczas IIWŚ, a więc posiadali doświadczenie bojowe. Potem dowodzili ich następcy uczący się w najepszych rosyjskich i jankeskich szkołach oraz bezpośrednio od uczestników IIWŚ, wojen w Wietnamie ( po obu stronach), wojny w Afganistanie ('81-'89), czy "pustynnej Burzy".
Linia przekazu jasna i czytelna, ale gdy przyszło do wzięcia udziału nawet na małą skalę w walce (z przeciwnikiem nie dysponującym zaawansowaną technologią - Irak i Afganstan) okazało się, że nasze wojaki muszą się wielu rzeczy uczyć od nowa, bo teoria teorią, a życie zyciem.

Tak samo jest w szkoleniu do walki wręcz. Systemy sportowe (taktyka, technika, umiejętności zawodników) podlegają bezustannej weryfikacji i zarówno trenerzy jak i zawodnicy poprzez udział w zawodach wychwytują popełniane przez siebie błędy i muszą ciagle uważać na nawet najdrobniejsze błędy. Czynny zawodnik sportowy może stoczyć w skrajnych wypadkach nawet kilkaset pełnokontaktowych, niesparingowych walk dających ogromne doświadczenie.

Niestety adept dowolnego "combatu" raczej nie ma możliwości ciagłej praktycznej weryfikacji swoich umiejętności z nieznanym mu przeciwnikiem, który robi wszystko aby skopać mu dupę. Ile walk w ulicznych realiach (a na takie przecież nastawione są combaty) stoczy adept? Oprócz pracowników ochrony i służb w większości wypadków żadnej. Nielicznym przydarzy się jedna czy dwie, może promil promila stoczy walkę na noże. Efekt jest taki, że przekaz się rozmywa, gdyż prawie nie podlega praktycznej weryfikacji.

W czasach dzisiejszych sport daje wielokrotnie większą możliwość zdobycia wiedzy praktycznej niż dowolny system combat. Dodając do tego przygotowanie atletyczne, a zwłaszcza bardzo często jego zaniedbanie w "combatach" reklamowanych najczęściej jako "dla każdego, nawet dla słabych i małych kobiet" mamy efekt taki, że zazwyczaj "sportowiec" skopie dupę "combaciarzowi", gdyż ma wielokrotnie większe obicie, przyzwyczajenie do stresu w walce, umiejetność rozłożenia sił, pewność działania itp.

Wniosek jest taki, że poza weryfikowalną częścią combatów (czyli techniki mające zastowanie w sparingach i zawodach MMA) cała reszta, czyli walka bronią i " brudne sztuczki" stają się czymś podobnym do klepania form w stylach tradycyjnych. I kłania się paradoks Kano.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?

Prosze o link!!!

http://budo.net.pl/v...r=asc&start=135
2 post do dołu
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Dziękuje
Przeczytałem cały temat i utwierdziło mnie to w moich poglądach ,wszelkie sprawy "tradycyjne" należy traktować jako przechowalnie informacji o technice a reszta "wykuwa się" w walce.

Abstrachując od tematu
Pamiętam jeszcze takie czasy kiedy w TV co tydzień był Wojskowy Program Informacyjny (czy coś takiego). Były tam najczęściej reportaże z poligonów i promocji. Czasami pokazywano tam dzielnych ,polskich spadochroniarzy i ich nadludzkie umiejętności. W trakcie szkoleń "migał " soke Kondratowicz i nauczał. To co prezentował było bliżniaczo podobne do kurso-szkoleń współczesnej krav magi (nie mylić z treningami stacjonarnymi). Najdziwniejsze to to że ideologia dorabiana do tego była ta sama co w Combatach obecnych :D . Czyli pomysły techniczne i marketingowe są odgrzebywane co pare lat i nowe pokolenia "łykają".
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
piekne wspomnienia z tego seminiarium :D moze ktos cos powie o combat 56?mial ktos moze stycznosc z tym systemem?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
ja absolutnie nie jestem przeciwko combatom, tak samo jak nie jestem przeciwko np aikido, kung fu, karate i nie odmawiam ich adeptom umiejętności walki, choćby i przewyższających moje skromne próby... doskonale zdaję sobie sprawę, że moje style (bjj i judo) również mają masę ograniczeń.
niemniej jednak apeluję o odrobinę uczciwości chociaż tu na forum, gdzie nie trzeba niczego udawać. zaś pytanie kolegi Wosiu było z gatunku zasadniczych i skłaniających do refleksji.
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
mags,jeśli twoje style (bjj i judo) mają ograniczenia to może zapisz się na mma?albo równolegle na muay thai,boks i zapasy i będziesz"pełnym" :lol: zawodnikiem :D
-bo mma też chyba jest ograniczone bo...za bardzo przekrojowe :D
Trenerzy (jak już napisałem) nie muszą być byłymi zawodnikami(nawet miernymi) aby wychowywać zawodników najwyższej klasy,ponieważ są wyedukowani tak żeby z dobrego materiału tworzyć najlepszy towar sportowy,oni nie musieli statować,oni ćwiczyli i byli uczeni jak trenować innych i robić z nich mistrzów.
W combatach może być podobnie-uczy się ludzi z predyspozycjami jak coś robić a oni to praktykują np w warunkach bojowych(bywa że modyfikują to czego się nauczyli).
Jak już pisałem Stamm był naprawdę miernym i krótkotrwałym "zawodnikiem",a potrafił wychować mistrzów olimpijskich.
Według sugestii magsa trzeba być mistrzem świata aby wychowywać przyszłych mistrzów świata
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?

może zapisz się na mma?albo równolegle na muay thai,boks i zapasy i będziesz"pełnym" :lol: zawodnikiem :D

a po ch-a mi to? widzę, że nic nie zrozumiałeś z tego, co napisałem.

Trenerzy (jak już napisałem) nie muszą być byłymi zawodnikami(nawet miernymi) aby wychowywać zawodników najwyższej klasy,ponieważ są wyedukowani tak żeby z dobrego materiału tworzyć najlepszy towar sportowy,oni nie musieli statować,oni ćwiczyli i byli uczeni jak trenować innych i robić z nich mistrzów.

gadał dziad do obrazu: i będą uczyć czegoś, co znają tylko z wyedukowanej teorii?
więcej nie chce mi się tego pisać, ile można każdemu z osobna?
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
masz chyba rzeczywiście zbyt ciężki umysł,żeby cokolwiel zrozumiećz tegoco siędociebie pisze
a poza tym jestes chyba niespełnionym zawodnikiem który w cichości bardzo ubolewa nad niezaistnieniem nawet na arenie okręgowego sportu
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
co za debil. eot.
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
dobrze się określiłeś :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024