Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAPAP ACADEMY Polska-?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

KAPAP ACADEMY Polska-?
Ktoś się spotkał z nimi/trenował u nich? Może dać jakieś wiarygodne informacje?:)
Pytam się bo dostałem info o seminarium organizowanym przez nich
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a nigdy się nie spotkałem z ta organizacją. :-)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
w Israelu miałem troche z nimi do czynienia. W zasadzie, to taka Krav Maga, któa wywodzi się ze srodowisk policyjnych/ochroniarskich.
Jeden mój kumpel z branży był na stażu instruktorskim, a chłopak w śćeme nie wali ze sztukami walki i bardzo sobie chwali - skonczyło sie na tym, że otwiera sekcje KAPAP.
Generalnie rzecz biorąc, staż instruktorski był pod okiem dwóch żydów, byłych oficerów Jammamu, 5 dni treningu po 10h dziennie.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
czyli rozumiem że ok. :-) Na Twoje zdanie Kapral właśnie liczyłem. ;)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Puent, tylko uważaj, bo oni tam takim kurewskim sprzętem ćwiczą!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
IMO shocknife to genialne narzędzie treningowe i bardzo żałuję, ze nie będę mógł pojechać na to seminarium.
Kapral, czy mam dobre wrażenie, ze o ile Krav Maga skupia się głównie na rozwiązaniach uderzeniowych, to Kapap bardziej na dźwigniach i/lub obaleniach?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Thufir,
Chyba zbyt mocno uogólniłeś. Nie istnieje przecież jeden system krav maga. Popatrz tylko na różnice pomiędzy krav maga Richarda Douieb'a i Eyala Yanilova. O Moni Aiziku i jego komando krav maga oraz Nir Mamanie nie wspominając. Do tego jeszcze Mike Lee Kanarek, Dennis Hanover i czort wie kto jeszcze. To wszystko są systemy wyrosłe jakby z jednej koncepcji samoobrony i walki wręcz a różnice wynikają raczej z osobistych preferencji ich twórców.
A o kapap masz tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ciekawe czy teraz będziesz mądrzejszy. :wink:
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Prawdę mówiąc, nie widzę specjalnych różnic w rozwiązaniach technicznych między Krav Magą Eyala, Douieba i Darrena Levine (mówię o technikach, nie o metodach treningowych). Z tego co widziałem na DVD, to Kanarek ma jakieś 70% tych samych technik co Kravka Eyala, a Nir Maman jakieś 60%. Z kolei techniki pokazywane przez Moni Aizika są zupełnie różne od tego, co demonstrują tamci instruktorzy. (Nir Maman wręcz twierdzi, ze jest to po prostu zmodyfikowane ju jitsu, które nie ma nic wspólnego z izraelskimi metodami walki).
Kapap znam tylko z jednej książki i z paru DVD Avi Nardii, i tylko na nich opieram moją opinię. Żałuję, że nie będę mógł pojechać na seminarium, by zweryfikować swoje wrażenie. Cóż, mam nadzieję, że będą organizowane kolejne seminaria :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Zgadza się! To wszystko są systemy wyrosłe z jednej koncepcji samoobrony i walki wręcz, a różnice wynikają raczej z osobistych preferencji ich twórców.A jeśli do jednego tygla wrzuca się to i to i tamto to każdy może sobie pozmieniać to co mu pasuje, trzymając się ogólnych zasad i standardowych rozwiązań -wspólnych dla wszystkich propagatorów
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Miałem z tym trochę do czynienia i z mojej perspekrtywy jest to nieco zmodyfikowana Krav Maga. Pewne techniki nieco przerobione pod wpływem "doświadczeń" oraz dużo elementów z i przeciw broni różnej maści.

pzdr
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?

czyli rozumiem że ok. :-) Na Twoje zdanie Kapral właśnie liczyłem. ;)


eee, bez przesady - ja znawcą nie ejstem generalnie.

Zgadza się! To wszystko są systemy wyrosłe z jednej koncepcji samoobrony i walki wręcz, a różnice wynikają raczej z osobistych preferencji ich twórców.


To jest to, co mi powiedział dyrektor KAPAP na Niemcy. Teraz jestem na 2 dniowym stażu KAPAP w Katowicach, i tematem przewodnim jest obrona pzred nożem. Na ten przykład, pierwszy raz w życiu ćwicze obrone przed nożem w parterze. Fajne to to ogólnie.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
hieh, też tam miałem być, jeno stolica wzywa. :?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Kapral, fajnie masz :)
Mam nadzieję, że napiszesz parę zdań jak było na seminarium.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Witam wszystkich. ostatnio znalazłem informację na temat systemu KAPAP i muszę przyznać że bardzo mnie zainteresował. Planowałem wizytę na seminarium w Katowicach ale niestety...nagła zmiana grafiku i do pracy...na stronce wyczytałem o otwieranej sekcji w Katowicach. Czy ma może ktoś jakieś bliższe informację na ten temat?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
no, ja właśnie z tego stażu wróciłem.

Jak wspomniałem, prowadził go Niemiecki policjant z Monachium - człowiek bardzo doswiadczony w swojej pracy, który ma przejebane ponad 12 lat roboty undercover.
Koleś wspiera swoje treningami osobistymi doświadczeniami z atakami nożem, czy nawet gryzieniem oraz policyjnymi szkoleniami, statystykami itp, co czyni to co mói bardzo wiarygodnym.
Podczas dwóch dni skupialiśmy się nie na technikach ataków i obrony, ale sytuacjach dosyć realnych - odgrywaliśmy wiele scenek, któe miały nam pokazać jak organizm sie zachowuje w stresie.
Np. podczas ataków nożem w parterze dowiedziałem sie, ze broniący nie oddycha, gdy ma nóż nad sobą - gdyż jest tak bardzo skupiony na obronie. Też nie da sie w 100% podejmować ataku i obrony, zwykle zawsze musimy coś opuścić i bardziej skupić na wybranym elemencie.
Robiliśmy wiele różnych wersji obrony pzred nożem, techniczne zadaniówki, które pokazują jakie są naturalne reakcje mózgu i mase innych zreczy. Drugiego dnia dołożone zostały elementy disarmigu broni krótkiej, oraz dla ludzi - przydatne dla tych, którzy pracują w Policji czy agencjach Ochrony.

Generalnie, myśle, ze z KAPAP zwiąże się na dłuższy czas ;)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
Fajnie miałeś, zazdroszczę :)

A jakie wrażenia przy shockknifie?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?

Fajnie miałeś, zazdroszczę :)

A jakie wrażenia przy shockknifie?

Pozdrawiam, Thufir

dzwiek bardziej przeraża niz same porazenie, chociaz byli i tacy co na zetkniecie sie z ostrzem shock kinife reagowali ucieczką. Jest to oczywiscie krok w przód ku większemu realizmowi. nie chodzi o samo pierdolnięcie ładunkiem woltaża elektryczności, ale o reakcje psychologiczną. Kiedy masz gumowy nóż, nie boisz się w ogóle, podchodząc do treningu na lajcie. Mając nad swoją twarzą shock knife, mózg uruchamia wszystie mechanizmy obronne, które występują podczas realnej walki - koncentracja tunelowa, potliwość, nierówny oddech, adrenalinka, skok siły itp - to widać od razu.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
270 USD za taką zabawkę w najtańszej wersji to ciut drogo :(
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
moze to faktycznie nie jest najtańsza zabawka, ale życie jest dużo cenniejsze niż 270 USD... a z tego co mówi kapral, to bardzo realistyczny trening z tym przyrządem, więc...dla mnie jest ważniejsze życie i zdrowie i jeśli byłoby trzeba, to wiele bym poświęcił żeby to kupić. Zawsze to jednak inne podejście do ataku nożem inne zachowanie , odruchy i może pewniejszy powrót do domu po np. służbie ( a jest na ulicy coraz gorzej ! )
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
na ulicy zawsze jest tak samo.

Ja uważam, że do treningu powinno się używać zarówno noży gumowych jak i noży typu shock knife oraz metalowych. każdy z nich ma swoje zastosowanie i z każdym z nich można robić inne rodzaje treningu.
  • 0

budo_lucekkatowice
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAPAP ACADEMY Polska-?
w zależności gdzie jesteśmy, to na ulicy bywa różnie. faktem jest, że wszędzie można spotkać oszołoma, ale są miejsca , w których można spotkać TYLKO oszołomów, którzy są gotowi na wszytko. masz racje, że ćwiczenie różnymi rodxzajami noży możę wnieść różne rzeczy do treningu. No i mam pytanie do Ciebie... może wiesz coś na temat sekcji która ma powstać w Katowicach, możę masz jakiś kontakt na instruktora?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024