Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga - pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_hs
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Krav Maga - pomoc
Witam! Pisze tutaj poniewaz chcialbym sie dowiedziec co nieco o kravce i trenowaniu w moim dziwnym przypadku... Otoz zaczne od tego, mam 24 lata, jestem ogolnie strasznie strachliwy, bojący itp itp, przyklad: ide sobie ulica, widze z naprzeciwka idzie np 1 czy 2 dresow (lub typ/ow wygladajacych na cwaniaczka/ow) i dopada mnie strach, ze moga mnie zaczepic itp, tak samo jak ide obok bloku w obcym miejscu gdzie siedza tacy typi jak wyzej wymienilem, a obronic sie nie umiem za bardzo, a juz nie mowie o najebaniu komus (oczywiscie mowie tutaj o przypadku kiedy musze) bo nigdy nie zaczepiam 1wszy, nie szukam dymow itp, jesli musze to cos tam zrobie (choc bardzo rzadko) poniewaz dopada mnie wtedy strach... temat kieruje GLOWNIE do ludzi, ktorzy trenuja juz dlugo i sa zaawansowanymi i znaja sie na rzeczy... Chcialbym cos zrobic z tym moim strachem, poczuc jakis respect na ulicy, a nie ciagle sie bac... czasami mysle czy zapisac sie na krav mage np, ale czy jest sens w moim przypadku?! Kiedy ja sie boje prawie kazdej wyzej wymienionej sytuacji :| bo wydawac pieniadze w bloto i nic mi to nie da to bez sensu, dlatego prosze o wypowiedzi, jakies rady itp tych, ktorzy trenuja kilka dobrych lat...

POZDRO
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
Tematów takich jak twój było mnóstwo.
Idź na trening i tyle. Reszta przyjdzie z czasem.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
W twoim przypadku najważniejsze na początku jest, abyś przełamał pewne bariery fizyczne, nabył trochę "obicia", przekonał się, że "twarz nie szklanka" i samemu uderzył w coś żywego kilka razy. :P Najlepsze do tego są sporty walki uderzane, takie jak kickboxing (polecam), boks, boks tajski... Z Krav Magą jest różnie, w jednych klubach kładą duży nacisk na kontakt fizyczny, w innych mniejszy. Wszystko zależy gdzie i do kogo trafisz.

Tak czy owak, sporty uderzane dadzą ci dobrą podstawę pod dalsze trenowanie kravki. Powinieneś potrenować z pół roku do roku, a może nawet zostaniesz na dłużej, jak ci się spodoba. Jeśli nie chcesz dostawać tylko w komputer, polecam tobie kickboxing, karate kyokushin itp. Grunt żebyś przełamał opory przed uderzeniem kogoś mocno i samemu oswoił się z byciem uderzonym.

Pozdro i powodzenia!
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
Jet dobrze pisze. Z kravką jest tak, że daje początkującym czasami efekt totalnie odmienny od Twojego stanu psychicznego - czyli napełnia ich poczuciem "ulicznego" bezpieczeństwa a niektórym wręcz zdaje się że są mega kozakami. Wszystko to okazuje się bardzo iluzoryczne kiedy w bezpośredniej konfrontacji napastnik nie zaatakuje Cię w sposób standardowy, czyli np. uchwytem dwiema rękami za szyję czy biegnąc z trzymanym w uniesionej ręce nożem. Dlatego kravmaga jak najbardziej ale w sekcji gdzie nie unika się kontaktu fizycznego i robi się np. sparringi w rękawicach a nie macha techniki w powietrzu. Też mi się jednak wydaje, że samo obicie się i wyćwiczenie podstawowych technik będzie skuteczniejsze w dobrej sekcji stylu uderzanego.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
w Lublinie jest bardzo dobra sekcja KM, idz do stowarzyszenia, polecam
  • 0

budo_mmapoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
Zapraszamy do klubu MMA POZNAŃ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]





Pozdrawiam Paweł Jóźwiak
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc

Zapraszamy do klubu MMA POZNAŃ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Pozdrawiam Paweł Jóźwiak


Dojazdy z Lublina zajmą mu strasznie dużo czasu :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc

Zapraszamy do klubu MMA POZNAŃ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Pozdrawiam Paweł Jóźwiak


Dojazdy z Lublina zajmą mu strasznie dużo czasu :roll: :roll: :roll:


Reklama dźwignią handlu :wink:
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc

Zapraszamy do klubu MMA POZNAŃ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Pozdrawiam Paweł Jóźwiak


Dojazdy z Lublina zajmą mu strasznie dużo czasu :roll: :roll: :roll:


co tam czas i odległość :lol: ...treningi są ważne! :D
  • 0

budo_pankm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
W lublinie od 6 października rusza sekscja Krav Maga Central Europe Kapap & Krav Maga Association - doskonałe warunki w Osrodku Sportowym Uniwersytetu Przyrodnicze ul. Głeboka 31 MIASTECZKO AKADEMICKIE wiecęj informacjiwww.kapap-kravmaga.pl tel. 604 193

  • 0

budo_takitamten
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
nie wazne co trenujesz ważne jak
jeżeli nabiezesz obicia w jednym systemie, stylu
to wtedy dojeidzesz do wniosku co ci najbaridzje odpwoiada w czym musisz się podciągnąć
wazne żebyś cos czuł
zależy tez duzo od sekcji żeby bajek nie opowaidali
i mozna było się obić porzadnie
do innych wniosków jak: czy kopane czy uderzane, czy lapać, czy gyźć
dojdziesz sam po czasie, najważniejsze do chcieć
  • 0

budo_oldboy74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
mialem taki sam dylemat
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - pomoc
I do jakich wniosków doszedłeś?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024