Skocz do zawartości


Zdjęcie

treningi-przygotowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_mokasyn15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

treningi-przygotowanie
Witam!
Od wrzesnia planuje zapisac sie na treningi goju-ryu. Karate trenowalem z 5 lat temu przez pl roku i od tego czasu troche sie "zapuscilem" ;d . Zalezy mi na przygotowaniu kondycji, przede wszystkim nóg do treningow. Jakie cwiczenia proponujecie?
PS jesli zly dzial to przepraszam
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
http://www.forum-kul...showtopic=93713

zacznij od wzmocniennia nog i dbaj o kolana !
vacca
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
8O
a ja głupia zaczęłam od pójścia na trening :wink: :)
  • 0

budo_mokasyn15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
I te cwiczenia z linku pomoga mi troche wzmocnic nogi i przygotowac do wiekszego wysilku? Ile razy w ciagu tyg najlepiej je robic tak zeby do polowy wrzesnia troche przyzwyczajic sie do wysilku?
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

I te cwiczenia z linku pomoga mi troche wzmocnic nogi i przygotowac do wiekszego wysilku? Ile razy w ciagu tyg najlepiej je robic tak zeby do polowy wrzesnia troche przyzwyczajic sie do wysilku?


najlepiej codziennie, pol godziny, moze odpusc niedziele, aby byla jakas przerwa, pomoze ci to jak w zankutsu-dachi bedziesz stal godzine machajac mae-keage itp itd na treningu
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

8O
a ja głupia zaczęłam od pójścia na trening :wink: :)


niemerytoryczne odpowiedzi to na forum bazar prosze...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

8O
a ja głupia zaczęłam od pójścia na trening :wink: :)


niemerytoryczne odpowiedzi to na forum bazar prosze...

-niestety ale Kożlak miał racje. Trening karate oprócz aspektu walki ma jeszcze wiele innych ciekawych korzyści. Właściwie prowadzony powoduje równomierny rozwój całego ciała i ćwiczenie przygotowawcze do treningu jest trochę bezsensem.Czy zapisując się do sekcji łuczniczej musisz być dla "wzmocnienia" trochę indianinem? Trening kihonu i kata to taki sam trening gimnastyczny jak każdy inny, więc ważny jest dobór odpowiedniego trenera (znającego dobrze metodologie) i tyle. Jeżeli to Goju-ryu to już zupełny bezsens jest w "dodatkach", lepiej zwiększyć intensywność treningów.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
...poza tym, bazar chyba nie zwalnia od wypowiada się na temat, vacca :P
jak chcesz zwracać uwagę przed zastanowieniem się nad przekazem, to zapisz się do partii ;-)
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

8O
a ja głupia zaczęłam od pójścia na trening :wink: :)


niemerytoryczne odpowiedzi to na forum bazar prosze...

-niestety ale Kożlak miał racje. Trening karate oprócz aspektu walki ma jeszcze wiele innych ciekawych korzyści. Właściwie prowadzony powoduje równomierny rozwój całego ciała i ćwiczenie przygotowawcze do treningu jest trochę bezsensem.Czy zapisując się do sekcji łuczniczej musisz być dla "wzmocnienia" trochę indianinem? Trening kihonu i kata to taki sam trening gimnastyczny jak każdy inny, więc ważny jest dobór odpowiedniego trenera (znającego dobrze metodologie) i tyle. Jeżeli to Goju-ryu to już zupełny bezsens jest w "dodatkach", lepiej zwiększyć intensywność treningów.


akurat strzelam z łuku na KS Płaszowianka, i należny zapewnić rozwój pewnej partii mięśni przed rozpoczęciem jak i w trakcie systematycznego strzelania,
kiedy prowadziłem zajęcia karate lubiłem się w systematycznym wykańczaniu grupy za pomocą dużej ilości przysiadów, wiem nie kochali mnie za to, ale później stojąc godzinami w zenkutsu-dachi byli mi wdzięczni, zwłaszcza na egzaminach z A.D. i kopaniu po kilkaset technik nożnych na stronę, wiec powtarzam, WZMOCNIJ NOGI, DBAJ O KOLANA !
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

...poza tym, bazar chyba nie zwalnia od wypowiada się na temat, vacca :P
jak chcesz zwracać uwagę przed zastanowieniem się nad przekazem, to zapisz się do partii ;-)


takich jak tych określa sie trolle, w najlepszym razie flame-rzy, wiec ......
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

8O
a ja głupia zaczęłam od pójścia na trening :wink: :)


niemerytoryczne odpowiedzi to na forum bazar prosze...

-niestety ale Kożlak miał racje. Trening karate oprócz aspektu walki ma jeszcze wiele innych ciekawych korzyści. Właściwie prowadzony powoduje równomierny rozwój całego ciała i ćwiczenie przygotowawcze do treningu jest trochę bezsensem.Czy zapisując się do sekcji łuczniczej musisz być dla "wzmocnienia" trochę indianinem? Trening kihonu i kata to taki sam trening gimnastyczny jak każdy inny, więc ważny jest dobór odpowiedniego trenera (znającego dobrze metodologie) i tyle. Jeżeli to Goju-ryu to już zupełny bezsens jest w "dodatkach", lepiej zwiększyć intensywność treningów.


akurat strzelam z łuku na KS Płaszowianka, i należny zapewnić rozwój pewnej partii mięśni przed rozpoczęciem jak i w trakcie systematycznego strzelania,
kiedy prowadziłem zajęcia karate lubiłem się w systematycznym wykańczaniu grupy za pomocą dużej ilości przysiadów, wiem nie kochali mnie za to, ale później stojąc godzinami w zenkutsu-dachi byli mi wdzięczni, zwłaszcza na egzaminach z A.D. i kopaniu po kilkaset technik nożnych na stronę, wiec powtarzam, WZMOCNIJ NOGI, DBAJ O KOLANA !

-no i sam sobie odpowiadasz :D . Jaki jest cel w wykańczaniu ludzi na treningach? Żeby zdali egzamin u A.D? Buhahahaaaaaa rozwaliłeś mnie. Ja trenuje by poznać karate, nabyć nowych umiejętności i wzmocnić swoje ciało a nie zarżnąć się dla kogoś kto może mieć (nie jest to personalnie, oczywiście) "skrzywiony" obraz karate. Vacca powiem Ci w zaufaniu, lepiej kopać dobrze zamiast dużo i ilość nie przechodzi w jakość. Dobry trening karate WZMACNIA NOGI i nie niszczy kolan. Czasu już nie cofniesz, ale wyciągnij wnioski sam (odnośnie wykańczania bezsensownymi ćwiczeniami). Jakbyś miał czas poczytaj książke Wyborowej :wink: i zobaczysz ile straciłeś (a propos. A.D.).

=pozdrawiam
Jersey :-)
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

takich jak tych określa sie trolle, w najlepszym razie flame-rzy, wiec ......


z całym szacunkiem, ale to Ty zacząłeś trollować. Jak ktoś inteligentny, to zrozumie przesłanie wypowiedzi.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

akurat strzelam z łuku na KS Płaszowianka, i należny zapewnić rozwój pewnej partii mięśni przed rozpoczęciem jak i w trakcie systematycznego strzelania,

-i o tym pisze. Cykl treningowy w łucznictwie obejmuje też wzmacnianie mięśni. Jeżeli będziesz poświęcał temu ekstra dużo czasu (siłownia) i rozwiniesz swoje "gabaryty" to czy przez to będziesz lepszym łucznikiem? Nie słyszałem jeszcze o powołaniu Pudzianowskiego do kadry narodowej w dyscyplinie-łucznictwo. Ten sport jak i karate wymaga zachowania RÓWNOWAGI i o to powinien dbać dobry trener.
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

Witam!
Od wrzesnia planuje zapisac sie na treningi goju-ryu. Karate trenowalem z 5 lat temu przez pl roku i od tego czasu troche sie "zapuscilem" ;d . Zalezy mi na przygotowaniu kondycji, przede wszystkim nóg do treningow. Jakie cwiczenia proponujecie?
PS jesli zly dzial to przepraszam


Hej Mokasyn15
Prawda jest taka: chcesz byc dobry w karate to trenuj karate (kopniecia, uderzenia, bloki itd.)
Jezeli chcesz byc dobrym kolazem madrze by bylo jezdzic na rowerze, przyszly sprinter chyba powinien duzo biegac itd. Ale pamietaj nie (practice make perfect) "praktyka czyni mistrza" ale perfekcyjna praktyka czyni mistrza (perfect practice make perfect).
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
ubiegajac spostrzegawczych kolaz to kolarz. (literowka).
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

8O
a ja głupia zaczęłam od pójścia na trening :wink: :)


niemerytoryczne odpowiedzi to na forum bazar prosze...

-niestety ale Kożlak miał racje. Trening karate oprócz aspektu walki ma jeszcze wiele innych ciekawych korzyści. Właściwie prowadzony powoduje równomierny rozwój całego ciała i ćwiczenie przygotowawcze do treningu jest trochę bezsensem.Czy zapisując się do sekcji łuczniczej musisz być dla "wzmocnienia" trochę indianinem? Trening kihonu i kata to taki sam trening gimnastyczny jak każdy inny, więc ważny jest dobór odpowiedniego trenera (znającego dobrze metodologie) i tyle. Jeżeli to Goju-ryu to już zupełny bezsens jest w "dodatkach", lepiej zwiększyć intensywność treningów.


akurat strzelam z łuku na KS Płaszowianka, i należny zapewnić rozwój pewnej partii mięśni przed rozpoczęciem jak i w trakcie systematycznego strzelania,
kiedy prowadziłem zajęcia karate lubiłem się w systematycznym wykańczaniu grupy za pomocą dużej ilości przysiadów, wiem nie kochali mnie za to, ale później stojąc godzinami w zenkutsu-dachi byli mi wdzięczni, zwłaszcza na egzaminach z A.D. i kopaniu po kilkaset technik nożnych na stronę, wiec powtarzam, WZMOCNIJ NOGI, DBAJ O KOLANA !

-no i sam sobie odpowiadasz :D . Jaki jest cel w wykańczaniu ludzi na treningach? Żeby zdali egzamin u A.D? Buhahahaaaaaa rozwaliłeś mnie. Ja trenuje by poznać karate, nabyć nowych umiejętności i wzmocnić swoje ciało a nie zarżnąć się dla kogoś kto może mieć (nie jest to personalnie, oczywiście) "skrzywiony" obraz karate. Vacca powiem Ci w zaufaniu, lepiej kopać dobrze zamiast dużo i ilość nie przechodzi w jakość. Dobry trening karate WZMACNIA NOGI i nie niszczy kolan. Czasu już nie cofniesz, ale wyciągnij wnioski sam (odnośnie wykańczania bezsensownymi ćwiczeniami). Jakbyś miał czas poczytaj książke Wyborowej :wink: i zobaczysz ile straciłeś (a propos. A.D.).

=pozdrawiam
Jersey :-)


nie masz pojecie czym byl kyokushin w latach 80-tych
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
I gdzie oni teraz są? A czy ty masz pojęcie jak wyglądał wtedy w Holandii lub Anglii? Zamknięte granice i obca "ideologia" stworzyły olbrzyma "na glinianych nogach". Czy nadal są takie nabory jak w tamtych latach, czy nadal można tak "marnować" materiał ludzki (z kilkuset zapisywanych co 6miesięcy zostawało kilku...).
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

Prawda jest taka: chcesz byc dobry w karate to trenuj karate (kopniecia, uderzenia, bloki itd.)


o - tu się zgadzam. Lepiej sobie przypomnieć kihon i kata, coś co będzie w danej grupie na pewno ćwiczone. I tak po powrocie nikt nie wymaga cudów kondycyjnych, a kondycja przychodzi sama po jakimś czasie.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

Hej Mokasyn15
Prawda jest taka: chcesz byc dobry w karate to trenuj karate (kopniecia, uderzenia, bloki itd.)
Jezeli chcesz byc dobrym kolazem madrze by bylo jezdzic na rowerze, przyszly sprinter chyba powinien duzo biegac itd. Ale pamietaj nie (practice make perfect) "praktyka czyni mistrza" ale perfekcyjna praktyka czyni mistrza (perfect practice make perfect).


Jednak ciemnota wśród naszych sportowców jest ogromna. Kiedyś obserwowałem sobie trening żużlowców a ci zamiast na pierdzikach popylać to biegali przez godzinę a po południu leźli na siłownię. Niejaki Lance Armstrong majta ciężarkami zamiast pomykać na bicyklu, a wracając do naszego podwórka to wszyscy mistrzowie z Okinawy (zwłaszcza ci z goju-ryu) to też jakieś lamerstwo bo nagminnie stosuja jakieś dziwne ćwiczenia z ciężarkami zamiast trenować karate.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
Nie bardzo rozumiem, jaką tu widzisz sprzeczność (między trenowanie karate a ćwiczeniami "pobocznymi")? Może faktycznie za bardzo ogólnie napisane, ale na treningach karate masz ogólnorozwojówkę, a my mówimy tu (przynajmniej ja tak to rozumiem) o treningu przygotowującym tylko do powrotu. Mi na treningach mięśnie brzucha tak się wyrobiły, że nigdy w życiu sama bym tego nie osiągnęła w domu. A przed pierwszym treningiem przypomniałam sobie jedynie formy poszczególnych heianów i inne takie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024