Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybkość kopnięć- jak poprawić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Witam :-)

Jako, że przez wakacje nie mam treningów (nad czym ogromnie ubolewam :( ) chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób przyspieszyć kompnięcia, ponieważ to sprawia mi największy problem w walce, ręce mam ok, ale nogi strasznie powolne :?

Chodziło by mi o jakieś ćwiczenia, które można robić w domowym zaciszu, nie jakiś program na siłownię, tylko coś prostego, co pomaga...

Są w ogóle jakieś ćwiczenia na poprawę szybkości, czy do tego dochodzi się poprzez dłuższą praktykę danych kopnięć :?:

Pozdrawiam
Krystian 8)
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
dobrym sposobem byłyby ciężarki na nogi. Nie jest to specjalnie droga rzecz, kupisz za jakieś 60-70 zł . zakładasz ciężarek na noge i powoli, jak najwolniej wykonujesz techniki nożne (mawashi, ushiro, yoko). To ćwiczenie bardzo pomaga.
Znajomy mi kiedyś mówił, że jego kolega chcąc poprawić szybkość kopnięć, ustawiał szachownicę na pewnej wysokości ( na początku małej) i starał się poukładać na niej wszystkie pionki. Myślę że również jest to dobry sposób na wyrobienie szybkości, koleś ten posiadał później niesamowitą szybkość kopnięc.
Takie są moje skromne porady, może inni doradzą Ci coś lepszego .
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
1. O cieżarkach zapomnij jesli nie chcesz chodzić o kulach na starość...
2. Trenowanie szybkich kopnięć na worku
3. Ponoć gumy pomagają (przywiązujesz jedną gdzieś na ścianie, drugą do nogi i powoli wykonujesz kopnięcia rozciągając gumę).
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
nie wiem o co Ci chodzi z ciężarkami... jeśli umie się nimi odpowiednio trenować nie grozi żadna kontuzja jak Ty to moiwsz 'na starość' . Techniki wykonuje się bardzo powoli, z bardzo małym obciążeniem i powinno być wszystko ok.
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

nie wiem o co Ci chodzi z ciężarkami... jeśli umie się nimi odpowiednio trenować nie grozi żadna kontuzja jak Ty to moiwsz 'na starość' . Techniki wykonuje się bardzo powoli, z bardzo małym obciążeniem i powinno być wszystko ok.


a o chondromalancji kolan slyszales ?
dlatego tez szukalem ekip cwiczacych rekreacyjnie karate, wielu ludzi kaleczy sie na treningach wpadajac w samozachwyt bycia twardzielem
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
tak, słyszałem.. ale panowie, wszystko jest dla ludzi, jeśli ćwiczenia wykonuje się odpowiednio istnieje małe ryzyko. Równie dobrze jak kopiesz w worek może Ci coś trzasnąć w nodze i po sprawie :]
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

tak, słyszałem.. ale panowie, wszystko jest dla ludzi, jeśli ćwiczenia wykonuje się odpowiednio istnieje małe ryzyko. Równie dobrze jak kopiesz w worek może Ci coś trzasnąć w nodze i po sprawie :]


tak samo jest z jezdzeniem pod prad, jak robisz to z glowa to przezyjesz
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
tak samo jest ze wszystkim :P
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

Nie jest to specjalnie droga rzecz, kupisz za jakieś 60-70 zł .


Dla kogoś kto nie pracuje to jest niemały wydatek, więc ciężarki sobie odpuszczę, zwłaszcza, że koledzy grożą schorzeniami kolan :? Tym bardziej, że nigdy z nimi nie ćwiczyłem, to różnie może być...

Hmm, worek trzeba mieć, mam, ale malutki, tak koło 3-ch kilo... kiedyś dla ustabilizowania przywiązałem go gumami z kilku stron i efektem jest to, że został rozerwany, lepiej nadaje się do trenowania rąk :-)

A co do jeżdżenia pod prąd to nie próbowałem :wink:

Najciekawszy wydał mi się pomysł z szachownicą :P

Jeszcze jakieś pomysły? 8)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

dobrym sposobem byłyby ciężarki na nogi. Nie jest to specjalnie droga rzecz, kupisz za jakieś 60-70 zł . zakładasz ciężarek na noge i powoli, jak najwolniej wykonujesz techniki nożne (mawashi, ushiro, yoko). To ćwiczenie bardzo pomaga.
Znajomy mi kiedyś mówił, że jego kolega chcąc poprawić szybkość kopnięć, ustawiał szachownicę na pewnej wysokości ( na początku małej) i starał się poukładać na niej wszystkie pionki. Myślę że również jest to dobry sposób na wyrobienie szybkości, koleś ten posiadał później niesamowitą szybkość kopnięc.
Takie są moje skromne porady, może inni doradzą Ci coś lepszego .
Pozdrawiam :)


Charakterny, skad Ty masz te znachorskie metody? I do tego wszystkiego jeszcze szachy wmiksowales.
Podstawowa zasada to cwiczenia o maksymalnej i submaksymalnej intensywnosci oraz krotkim czasie trwania. Oczywiscie tylko wtedy kiedy technika kopniec jest opanowana - plynna i skoordynowana.
Cwiczenia rozwijajace skocznosc tez sa pomocne.
Sugerowanie cwiczen z obciazeniem to prosta i efektywna droga do kontuzji - naglych i przewleklych.
Na koniec - takie rady przez internet, bez oceny poziomu wykonania techniki to jest wprawka dla wrozbitow.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

Podstawowa zasada to cwiczenia o maksymalnej i submaksymalnej intensywnosci oraz krotkim czasie trwania. Oczywiscie tylko wtedy kiedy technika kopniec jest opanowana - plynna i skoordynowana.
Cwiczenia rozwijajace skocznosc tez sa pomocne.
(...)
Na koniec - takie rady przez internet, bez oceny poziomu wykonania techniki to jest wprawka dla wrozbitow.


Skoczność, czyli może być skakanie na skakance, tudzież, samo przemieszczanie się, podskakiwanie tak jak w WKF'owskim kumite? Czy coś w tym stylu miałeś na myśli?

Maksymalna i submaksymalna intensywność, to jak najwięcej w jak najkrótszym czasie?

Technike mam opanowana i skoordynowana moim zdaniem..
A co do wróżenia to nie chodzi mi o jakieś indywidualne ćwiczenia pod dane umiejętności, tylko o proste ćwiczenia, które przyspieszą nogę..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
wzmocnić mięsnie dwugłowe (na własnym obciązeniu- unoszenie bioder w lezeniu na plecach z jedna noga do góry) i ćwiczenia na gumach - ale na miesnie dwugłowe. Nie biegać, nie skakać na skakance, unikac przeciążenia czwórek, one zwalniają.Rozciągać porządnie (ale zawsze po treningu nigdy bez dobrej rozgrzewki) i dużo kopać.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

wzmocnić mięsnie dwugłowe (na własnym obciązeniu- unoszenie bioder w lezeniu na plecach z jedna noga do góry) i ćwiczenia na gumach - ale na miesnie dwugłowe. Nie biegać, nie skakać na skakance, unikac przeciążenia czwórek, one zwalniają.Rozciągać porządnie (ale zawsze po treningu nigdy bez dobrej rozgrzewki) i dużo kopać.


Nie kapuje Sally jak miesien dwuglowy uda wplywa na poprawe szybkosci kopniec, jesli glowna prace wykonuje zginajac staw kolanowy?
Skakanka jest dobra na rozgrzewke 5- 15 minut, ale szybkosci kopniec nie poprawi.

Skocznosc.
troche wiecej fantazji i inwecji. Wyskoki w gore z mocnym zgieciem stawu bodrowego - tak zeby kolana dotykaly do klatki piersiowej. Przeskoki przez male plotki, obonow, na jednej nodze, wieloskoki.

Polecam ksiazke - Sozanski, Witczak. Trening szybkosci.
Troche tez jest o tym w mojej ksiazce.
  • 0

budo_charakterny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Wyborowa : przede wszystkim to nie są moje metody, a Ty mógłbyś oszczędzić tej krytyki, bo ludzie, którzy je stosowali zaszli naprawdę daleko
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Nikt nie kwestionuje że taki trening moze dac efekty, ale w wieku 40 czy 50 lat moze sie okazać ze wyrządził nam też wielkie szkody. Przykładem moze być "utwardzanie" sobie piszczeli jakei stosowano kiedyś. Efekty były świetne, ale do czasu...
Może w takim razie lepiej stosować równie dobre, ale bezpieczniejsze metody...
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

Wyborowa : przede wszystkim to nie są moje metody, a Ty mógłbyś oszczędzić tej krytyki, bo ludzie, którzy je stosowali zaszli naprawdę daleko


Moze ustalmy pare szczegolow.
Przy kopnieciach typu mae geri, mawaszi geri pracuje miesien biodrowo ledzwiowy i naprezacz powiezi szerokiej - zginajac staw biodrowy i unoszac noge w gore oraz miesien cworoglowy uda -prostujacy staw kolanowy. dwuglowy miesien pracuje w drugiej fazie kopniecia - kiedy zgina sie kolano i trzeba postawic noge na ziemi. Nie ma to zwiazku z pierwsza, zasadnicza faza kopniecia kiedy trzeba trafic goscia.

Inna sprawa. Wszystkie miesnie zginacze i przywodziciele anatomicznie sa zbudowane tak, ze sa silniejsze niz antagonistyczne miesnie -prostowniki i od tych, ktore odwodza konczyny. Ta prawidlowosc widac u osob ze spastycznym porazenieniem, gdzie konczyna ustawia sie w zgieciu i przywiedzeniu i trzeba cwiczen wlasnie aktywizujacych prostowniki.
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Jesli chodzi o metody treningowe typu utwardzanie, kopanie z obciazeniem(przyrzad ishi sashi), to generalnie sklanialbym sie ku opinii, ze trzeba wiedziec jak cwiczyc. A nie ze takie metody sa szkodliwe. Najlepszy dowod to wlasnie 70 letni mistrzowie z Okinawy, ktorzy pol zycia stosujac "szkodliwe metody treningowe" sa tak sprawni ze kopara opada.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
To moim zdaniem oczywiste, że jak się nie wie jak ćwiczyć to się nie ćwiczy, bo to najprostsza droga do kontuzji...

Dlatego pytałem o proste ćwiczenia, nie żadne przyrządy, ponieważ przez wakacje bedę sam ćwiczył i chodzi mi o jak najprostsze, bo nikt nie będzie mógł mnie skorygować..
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Polecam podwojne kopniecia ta sama noga: na jedno tepo i z jednym wydechem dwa mae geri. W ten sposob mozesz cwiczyc wszystkie kopniecia: mae geri/mawashi geri, mae geri/yoko geri itd. Oczywiscie krotkie serie np 10 podwojnych i przerwa.
Chodzi oczywiscie o dwa pelne kopniecia z postawieniem nogi na podlozu po kazdym.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Dla pewności, to obojętne czy gyaku, czy kizami geri? Bo chyba pracuje ta sama grupa mięśni?

Z jednym wydechem, hmmm...
Za wolny jestem i robię za długą przerwę między kopięciami... Ale to przyjdzie z czasem :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024