Skocz do zawartości


Zdjęcie

treningi-przygotowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

Alkocholu nie było dużo, za to alkoholu to i owszem

-punkt dla Ciebie, nareszcie co?

Jestem człowiekiem absolutnie bezstresowym (flegmatycznym wręcz). Nie pijam też kiedy nie wiem co powiedzieć :wink:

Rola senseia którą przedstawiłeś na przykładach domniemanych studentów, w twoim wyobrażeniu, sprowadza się do "napierdalanki, fikołków i machania w powietrzu". Czy ty masz jakieś wykształcenie pedagogiczne? Widze, że swoją role w świecie karate ustaliłeś już dość dokładnie. Poprzeczka niezbyt wysoko...

Dalsza rozmowa straciła sens, nic "głębokiego" nie masz mi do przekazania, szkoda :cry:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

Jestem człowiekiem absolutnie bezstresowym (flegmatycznym wręcz). Nie pijam też kiedy nie wiem co powiedzieć


Może powinieneś zacząć? Jak to mówią ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia a i paru poetów młodopolskich (i nie tylko) tęgo pociągało (przez co dziatwa szkolna nie dosyć, że musi zgłębiać ich życiorysy to jeszcze analizować twórczość).

Czy ty masz jakieś wykształcenie pedagogiczne?


Mam, a Ty masz?

Widze, że swoją role w świecie karate ustaliłeś już dość dokładnie. Poprzeczka niezbyt wysoko...


Gdzież ja tam, skromny żuczek, mógłbym mierzyć wysoko. Są inni, lepsi.
Ma to ten plus, że przynajmniej zna się swoje miejsce w szeregu i mickiewiczowskie porywy stają się obce. Ale działaj, działaj będę życzliwie kibicował, zacznij może od celów mniejszych - po co od razu cały świat wywracać do góry nogami.

Dalsza rozmowa straciła sens, nic "głębokiego" nie masz mi do przekazania, szkoda


Ta rozmowa straciła sens już dawno, wyżyn intelektualnych się po niej nie spodziewałem. Przynajmniej się nie rozczarowałem, co w końcu może jakiś plus stanowić.

Pozdrawiam
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie
OK, dyskusja zakończona. Mnie nurtuje natomiast jedno pytanie.
Chemiku, rozumiem, że masz zajęcia z białymi pasami i nie są to kulasy (wiedzą, co to przewrót w przód). Powiedz mi, co takiego robisz z nimi, że wymaga to ogromnej kondycji?

Biały pas nie ma takiej techniki, żeby kondycha nie wiadomo jaka była mu potrzebna. A jakby spojrzeć na egzaminy na shodan (w większości organizacji), to obniża się na nich liczbę wykonywanych sekwencji - prawdopodobnie z powodu właśnie tego, że bardzo dobrą technikę trudno jest kondycyjnie utrzymać przez dłuższy czas. Ale białe paski??? Na poziomie czarnego - ok, wymagaj jak najbardziej, ale i tu są naturalne, biologiczne granice dla kondycji.

Wracając natomiast po dłuższej nieobecności do klubu, z jakimś tam stopniem uczniowskim technikę będziesz kulawić. Nie ma bata. Na dodatek, jeżeli skupiłeś się na treningu kondycyjnym, a mylą ci się kata, to wiesz... ja nie mam naprawdę pojęcia, do czego ci ta kondycja się tam przyda. Chyba, że chcesz "fizolone", drewniane techniki walić, byle mocniej do przodu [ale to, jak mówię, potrzebuje i tak znacznie mniejszej kondycji niż praca "na luzie", pełnym ciałem].
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

OK, dyskusja zakończona. Mnie nurtuje natomiast jedno pytanie.
Chemiku, rozumiem, że masz zajęcia z białymi pasami i nie są to kulasy (wiedzą, co to przewrót w przód). Powiedz mi, co takiego robisz z nimi, że wymaga to ogromnej kondycji?


W programie kursu instruktorskiego i studiów trenerskich znajdują sie następujące tematy:
Dobór i selekcja do szkolenia początkowego w karate; Kontrola procesu treningowego - tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cię pytania.

Poza tym - ja nigdzie nie napisałem, że prowadzę zajęcia z białymi paskami.

A to, że egzaminy na dany schodzą na psy to też raczej nie powód do radości.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: treningi-przygotowanie

[...]
Poza tym - ja nigdzie nie napisałem, że prowadzę zajęcia z białymi paskami.
A to, że egzaminy na dany schodzą na psy to też raczej nie powód do radości.


OK, dzięki za odpowiedź :-)

Nie napisałeś, że prowadzisz, ale myślałam, że skoro prowadzisz zajęcia, to może też z takimi. Skoro nie, to wybacz ten paskudny zarzut ;-)

Egzaminy dan schodzą na psy... w ogóle "egzaminy" zeszły na psy już dawno (znowu nieuchronnie wracamy do pytania co to jest "stopień" i jak ma się do systemu, ale zostawmy już to). Generalnie jednak wydaje mi się, że nie w ograniczeniu liczby sekwencji leży problem. Ograniczenie wynika dla mnie właśnie z tego, że technika ewoluowała i na tej samej kondycji nie utrzymasz już poprzedniej ilości wykonywanych sekwencji.

Tu pewnie powiesz, że kondycja w takim razie powinna wzrosnąć? Może tak, może nie... Kondycja jest już powiązana z pewnymi czynnikami biologicznymi (jak chociażby wiek), więc kondycyjnie egzamin musi być dostosowany do przeciętniaka. Pytanie jednak, co się dzieje z tymi, którym technika ewoluuje szybciej niż na egzamin na shodan, a kondycyjnie są przeciętniakami. Cóż... Whatever. I tak przyjedzie walec i wyrówna. ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024