Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybkość kopnięć- jak poprawić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
sam sie wyrażasz wulgarnie a jeśli nawet nie wulganie to ordynarnie/obrzydliwie. Temat w dziale karate to fakt ale pytanie było o szybkosc kopnieć a kopniecia nie sa zarezerwowane dla karate.. Staz treningowy mnie nie przekonuje, moge dyskutowac czyja technika lepsza ale w oparciu o praktyke ,(seminarium? / trening?) ale nie internetowo- teoretycznie bo to sie mija z celem.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Przepraszam że się wtrącę nie mając pewności czy moje argumenty są poprawne ale jednak spróbuję. Moim zdaniem sprawa wygląda tak że karatecy kopią mawashi jodan najczęściej "w górę" podczas gdy ludzie z tajskiego często kopią po łuku z góry w dół gdzie noga bardziej opada na cel. Tak jak wyborowa pisze nie zależnie jakie będzie to kopnięcie półobrotowe to dwugłowy uda jako że jest przede wszystkim zginaczem stawu kolanowego może jedynie odpowiadać za szybszy powrotu stopy od celu po kopnięciu ale nie sprawi że noga szybciej uderzy w cel.

wykształcenie silnych dwugłowych poprawa szybkość


trening szybkościowy nie ma wiele wspólnego z treningiem siłowym więc nie widzę większego związku, trening siłowy przy kształtowaniu szybkości stosujemy przy tzw wygaszaniu bariery szybkości.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
jest możliwe że uzywam niepoprawnej nazwy mieśnia , chociaz jednak raczej mówimy o tym samym bo dla uściślenia mięsnia tego kształtuje się własnie zginając noge w kierunku tyłka, i odwodząc prosta noge w tył (tu pracuje troche więcej mięsni). Pisząc o wzmocnieniu mięsni mam na myśli ćwiczenie na gumach lub małych ciężarach które ma taki wpływ na mięsnie nóg jak pompki na mięsnie rąk. Zeby nie mylić z treningiem "siłowym' rozumieniem jako ćwiczenie na dużych ciężarach (ktory ja wogole wykluczam z treningu w tajskim boksie).
Dla zilustrowania tego jak konkretnie ten mięsień noge unosi podam przykład baletu: podnosząc nogę mięsniem przednim (czworogłowym) nikt nie utrzymałby jej pionowo w góre a ćwiczący balet robią to bez problemu, przyjrzyjcie się ich nogom, wedlug waszej teorii powinni miec czwórki jak kulturysta.. bo podejrzewam ze wy macie z takim swobodnym utrzymaniem nogi problem.
A uniesienie nogi to podstawa szybkiego kopnięcia,zwłaszcza w przypadku wysokich kopnięć, ale na pas tez , automatycznie jeżeli wysokie sa poprawne technicznie i szybkie to poprawią sie tez niższe
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

Przepraszam że się wtrącę nie mając pewności czy moje argumenty są poprawne ale jednak spróbuję. Moim zdaniem sprawa wygląda tak że karatecy kopią mawashi jodan najczęściej "w górę" podczas gdy ludzie z tajskiego często kopią po łuku z góry w dół gdzie noga bardziej opada na cel. Tak jak wyborowa pisze nie zależnie jakie będzie to kopnięcie półobrotowe to dwugłowy uda jako że jest przede wszystkim zginaczem stawu kolanowego może jedynie odpowiadać za szybszy powrotu stopy od celu po kopnięciu ale nie sprawi że noga szybciej uderzy w cel.

wykształcenie silnych dwugłowych poprawa szybkość


trening szybkościowy nie ma wiele wspólnego z treningiem siłowym więc nie widzę większego związku, trening siłowy przy kształtowaniu szybkości stosujemy przy tzw wygaszaniu bariery szybkości.


nie ma kompletnie znaczenia po jakich trajektoriach stopa bedzie sie poruszac. odrywajac stope od podlogi uruchamiamy prace miesnia czworoglowego i biodrowo ledzwiowego. Unoszac kolano do wysokosci biodra, majac opuszczona stope, nadal pracuje czworoglowy i biodrowo ledzwiowy. podudzie "wisi", dziala grawitacja i dwuglowy tez w tej fazie nie pracuje. w momencie wyprostu nogi w kolanie wlaczamy do pracy wszystkie glowy czworoglowego miesnia.

dwuglowy miesien przy wszystkich kopnieciach, nawet obrotowych bedzie mial znikomy udzial w pracy. W drugiej fazie kopniecia, kiedy stopa trafila w cel i noga porusza sie sila bezwladnosci, dziala caly czas grawitacja, ktora ciagnie noge w dol, marginalizujac dzialanie dwuglowego jeszcze bardziej.
trening dluglowego nalezy robic, zeby zrownowazyc sile i zaangazowanie miesnia czoroglowego uda, ktory zgina staw biodrowy i prostuje kolanowy, czyli wykonuje masywna robote przy kopnieciach.
podobnie sie ma sprawa z cwiczeniami obreczy barkowej i miesniami oblym mniejszym i wiekszyn, nadgrzebieniowym i podgrzebieniowym, rownoleglobocznym, deltoidem. Po intensywnym bokserskim treningu te miesnie sie zakwaszaja mimo ze w treningu uderzen nie biora bezposrednio udzialu.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

jest możliwe że uzywam niepoprawnej nazwy mieśnia , chociaz jednak raczej mówimy o tym samym bo dla uściślenia mięsnia tego kształtuje się własnie zginając noge w kierunku tyłka, i odwodząc prosta noge w tył (tu pracuje troche więcej mięsni). Pisząc o wzmocnieniu mięsni mam na myśli ćwiczenie na gumach lub małych ciężarach które ma taki wpływ na mięsnie nóg jak pompki na mięsnie rąk. Zeby nie mylić z treningiem "siłowym' rozumieniem jako ćwiczenie na dużych ciężarach (ktory ja wogole wykluczam z treningu w tajskim boksie).
Dla zilustrowania tego jak konkretnie ten mięsień noge unosi podam przykład baletu: podnosząc nogę mięsniem przednim (czworogłowym) nikt nie utrzymałby jej pionowo w góre a ćwiczący balet robią to bez problemu, przyjrzyjcie się ich nogom, wedlug waszej teorii powinni miec czwórki jak kulturysta.. bo podejrzewam ze wy macie z takim swobodnym utrzymaniem nogi problem.
A uniesienie nogi to podstawa szybkiego kopnięcia,zwłaszcza w przypadku wysokich kopnięć, ale na pas tez , automatycznie jeżeli wysokie sa poprawne technicznie i szybkie to poprawią sie tez niższe


Sally, uzywasz wielu niepoprawnych okreslen, stad tez sie biora nieporozumienia. Jesli analizujemy ruch konczyny, to lata temu powstal jezyk anatomii czynnosciowej, ktory wyklucza mozliwosc "odwodzenia w tyl" na przyklad. Ale to jest wyzsza jazda. W kazdym razie odwodzenie to jest ruch charakterystyczny dla plaszczyzny czolowej. Ale co to jest plaszczyzna czolowa?

Anyway, sytuacja o ktorej piszesz, owszem - dwuglowy prostuje staw biodrowy, ale wieksza, zasadnicza prace w tym ruchu wykonuje gluteus maximus, miesien poslatkowy wielki. Trening baletu czy tanca wspolczesnego to glownie trening wytrzymalosciowy. Ci ludzie cwicza po 6-8 godzin dziennie, bez sprzetu, trzymaja diete, wiec nie beda mieli nog jak kulturysta.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
z iloscią treningu w balecie przesadziłeś maks to 2 dziennie x 2 godziny (zawodowcy) , najczęściej jdnak 5, 6 x w tygodniu po 2 godz czyli tyle samo co my, to nie jest tak ze im mięśnie nie rosną, rosną tylko dzięki właściwiej technice ich rozrost jest proporcjonalny właśnie dlatego m.in że nie unosza nogi czworogłowym.
Balet klasyczny to nie tyle jest nawet taniec ile baza kazdego tańca,techniki te sa powszechnie obowiązujące i nie ma możliwości żeby trening techniczny prowadzony był innym sposobem (tzn oczywiscie można robić amatorszczyznę ale każdy powazny tancerz czy to nowoczesny, towarzyski czy ludowy, ma za soba kilka lat klasycznego baletu)
podobnie jest z techniką poprawnego kopania, jest jeden wzór techniczna metoda, jedno poprawne kopnięcie, a co najwyżej wiele wariantow błedów.
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Widzę, że każdy wie swoje i nie ma najmniejszej ochoty przyznać się do błędu, aczkolwiek na zdrowy rozsądek, logikę i własną wiedzę widzę, że Wyborowa ma dobre argumenty i większe pojęcie o tym co i jak i kiedy pracuje...

Ja chciałem dowiedzieć się o sposobach zwiększenia szybkości kopnięcia, a wyszedł z tego cały wykład o tym co dźwiga nogę, że o defekacji nie wspomnę :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

Widzę, że każdy wie swoje i nie ma najmniejszej ochoty przyznać się do błędu, aczkolwiek na zdrowy rozsądek, logikę i własną wiedzę widzę, że Wyborowa ma dobre argumenty i większe pojęcie o tym co i jak i kiedy pracuje...

Ja chciałem dowiedzieć się o sposobach zwiększenia szybkości kopnięcia, a wyszedł z tego cały wykład o tym co dźwiga nogę, że o defekacji nie wspomnę :wink:


ja robilem takie cwiczenia;
kopniecia na tarczach, ale nie na sile tylko zeby dotknac stopa tarczy.
komfortowa luzna pozycja
kopniecie mae geri prawa noga, tak zeby wykonac maksymalna ilosc powtorzen w ciagu 10sekund . 10 sekund przerwy, 10 sekund to samo lewa noga. zmiana - prawa noga, itp. robilem przecietnie 5 serii na kazda noge ( w sumie 10 serii) starajac sie utrzymac liczbe kopniec na tym samym poziomie przez wszystkie serie,
potem to samo tylko mawashi geri.
w podobny sposob rece, na czas - 10 sekund ale maksymalna mozliwa liczba strzalow.
jesli w ciagu 10 sekund wystrzelisz mniej niz 16 mawashi geri, to nie jest to juz trening szybkosciowy. Moj rekordowy wynik 22 prawa i 21 lewa noga, utrzymany przez wszystkie serie. teraz oscyluje w granicach 19-20.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

Widzę, że każdy wie swoje i nie ma najmniejszej ochoty przyznać się do błędu, aczkolwiek na zdrowy rozsądek, logikę i własną wiedzę widzę, że Wyborowa ma dobre argumenty i większe pojęcie o tym co i jak i kiedy pracuje...

Ja chciałem dowiedzieć się o sposobach zwiększenia szybkości kopnięcia, a wyszedł z tego cały wykład o tym co dźwiga nogę, że o defekacji nie wspomnę :wink:


well,
nie czuje sie na silach prowadzic dyskusji o podstawach fizyki jadrowej (chyba ze to o moje jadra chodzi w kontekscie damsko meskim). Ale anatomia, fizjologia, teoria sportu, psychologia, filozofia, karate, szkocka whisky, cygara, psychologia kobiet :D ,czerwone wytrawne wina, przysmaki kuchni swiata, to sa tematy, ktore mnie interesuja i mam jakies pojecie podparte studiami, ksiazkami, podrozami i wlasnym doswiadczeniem.

3 semestry anatomii prawidlowej, 2 semestry anatomii czynnosciowej, nastepne 4 semestry na masazu, i 4 na kinezyterapii. no i pracuje w zawodzie, w renomowanej praktyce w Zurichu.
i gdybym wyskoczyl z haslem ze dwuglowy unosi noge to, by wszyscy pomysleli, ze to jakis kolejny "Polish joke", i czekali co bedzie dalej. :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
no , my wogole inaczej definiujemy szybkość, nie jest to ilosc powtórzeń w jednostce czasu , tylko szybkość reakcji w związku z tym ćwiczy ją sie zupełnie inaczej. Technika stosowana przez nas w kopnieciach wogole nie ma nic wspołnego z szybkościa definiowana jako "ilośc powtórzeń w czasie"- wyklucza ją
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Nikt tu nie mowi o ilosci powtorzen w czasie, bo to co innego niz szybkosc.

Szybkosc o jaka nam tu chodzi to czas jaki mija od zauwazenia dogodnej sytuacji do postawienia nogi na ziemi po kopnieciu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

10 sekund ale maksymalna mozliwa liczba strzalow.
jesli w ciagu 10 sekund wystrzelisz mniej niz 16 mawashi geri, to nie jest to juz trening szybkosciowy. .

to dotyczy ilości powtórzeń w czasie, nie ma nic wspólnego z szybkością reakcji

szybkość reakcji w kontekście kopnięć nie dotyczy tylko szybkości ale siły i precyzji kopnięć - za to drugie odpowiada technika, prawidłowe ćwiczenie szybkościowe musi uwzględniać tez pozostałe elementy. natomiast sama ilośc w czasie powoduje tendencje do uproszczenia techniki i w efekcie , osłabienia samego kopnięcia

mnie natomiast chodziło o przygotowanie aparatu ruchowego (mięsni, sciegien- czyli też przygotowania technicznego) do szybkich kopniec i tamu właśnie słuza ćwiczenia na wzmocnienie mięsni dwugłowych, ćwiczenia unoszenia nóg i utrzymywania ich w prawidłowy sposób i prawidłowego ich rozciągania


EDIT: Wyborowa, ja wole poświecić wolny czas na trening kopnięć a nie na czytanie o nich w ksiązkach
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

no , my wogole inaczej definiujemy szybkość, nie jest to ilosc powtórzeń w jednostce czasu , tylko szybkość reakcji w związku z tym ćwiczy ją sie zupełnie inaczej. Technika stosowana przez nas w kopnieciach wogole nie ma nic wspołnego z szybkościa definiowana jako "ilośc powtórzeń w czasie"- wyklucza ją


dzizus, Sally, a Ty znowu wkraczasz w butach na lodowisko..
wez sobie, otworz pierwsza z brzegu ksiazke o teorii sportu to cie oswieci, w jakich kontekstach mowi sie o szybkosci czy predkosci.
Zreszta polska literarura i tak jest uboga.
Czytam aktualnie ksiazke Petera Twista "Complete conditioning for hockey". Gosciu operuje pojeciami speed, quickness, reactivity, agility.
Ksiazka na wysokim poziomie i mimo ze do hokeja, to jest masa cwiczen "na sucho". Ktorych zadaniem jest szybkosc, ale w kontekstach o ktorych autor pisze.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

kopniecie mae geri prawa noga, tak zeby wykonac maksymalna ilosc powtorzen w ciagu 10sekund . 10 sekund przerwy, 10 sekund to samo lewa noga. zmiana - prawa noga, itp. robilem przecietnie 5 serii na kazda noge ( w sumie 10 serii) starajac sie utrzymac liczbe kopniec na tym samym poziomie przez wszystkie serie,


A jak wyglądała sprawa z HR? Mierzyłeś może sobie tętno w trakcie?
Pytam o to w kontekście dosyć krótkiej przerwy pomiędzy seriami.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?


kopniecie mae geri prawa noga, tak zeby wykonac maksymalna ilosc powtorzen w ciagu 10sekund . 10 sekund przerwy, 10 sekund to samo lewa noga. zmiana - prawa noga, itp. robilem przecietnie 5 serii na kazda noge ( w sumie 10 serii) starajac sie utrzymac liczbe kopniec na tym samym poziomie przez wszystkie serie,


A jak wyglądała sprawa z HR? Mierzyłeś może sobie tętno w trakcie?
Pytam o to w kontekście dosyć krótkiej przerwy pomiędzy seriami.


Mierzylem, dochodzi do wartosci maksymalnych. To jest cos jak trening interwalowy. Zmeczenie narasa z kazda seria. Ten trening byl przygotowaniem do zawodow. Z przerwami to jest 100 sekund pracy i sto sekund odpoczynku. czyli minuta i 40 sekund jazdy na maksa - na czysto, przeszlo 3 minuty cwiczenia z przerwami. jak potrafilem utrzymac tempo cwiczen, to na zawodach zwykle w drugiej minucie mi sie goscie wysprzeglali. mozna robic dluzsze przerwy w tym cwiczeniu, to fakt, wtedy organizm sie restytuuje i mozna szybkosc efektywniej cwiczyc.
dla Sally. bez metody powtorzeniowej nie ma treningu szybkosci,
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
Czyli to bardziej był trening wytrzymałości szybkościowej niż samej szybkości.

Z tym HR to dziwna sprawa, kiedyś założyłem pulsometr koledze, żeby zgodnie z naukami trenara klasy M monitorować pracę i dostosowywać przerwy, zrobiliśmy rozgrzewkę, wszyscy upoceni ledwo dyszą a u gościa ledwo 120. Parę serii na trening rąk, a tętno mu wzrosło o tyle co nic. Później się okazało, że facet jest maratończykiem.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

well,
nie czuje sie na silach prowadzic dyskusji o podstawach fizyki jadrowej (chyba ze to o moje jadra chodzi w kontekscie damsko meskim). Ale anatomia, fizjologia, teoria sportu, psychologia, filozofia, karate, szkocka whisky, cygara, psychologia kobiet :D ,czerwone wytrawne wina, przysmaki kuchni swiata, to sa tematy, ktore mnie interesuja i mam jakies pojecie podparte studiami, ksiazkami, podrozami i wlasnym doswiadczeniem.

zostajesz moim idiolem :)

btw zawsze mnie ciekawiła jedna sprawa.róznica w wykonaniu kopnięcia okreżnego -mawashi geri przez karateków i ludzi z mt.
czym to jest spowodowane?
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?

@sally kopiesz bez zginania nogi w kolanie? :lol:

w mt, jak i w wiekszosci 'szkol' mma nie zgina sie kolana przy kopnieciu, jak ktos kiedys w jakiejs ksiazce okreslil noga ma byc martwa ponizej biodra, radze miec jakąś wiedze nim zaczniesz pisać takie zabawne i wyniosłe posty. Bo troszke Ci to żałosnie wychodzi.

Dzieki Chemik,
dzieki Tobie mamy niepowtarzalna okazje znac sie na sraniu. Z kupa jest dokladnie tak jak piszesz.
Reszta w tym temacie, zwlaszcza to co Sally pisze to sranie w banie. :)

Tak jak nie przepadam za Sallym, a jeszcze bardziej nie przepadam za jego mentorsko-wszystko-wiedzącym-stylem (w ktorym pisze czesto kosmiczne bzdury), to akurat Tobie bardzo brakuje chociaz odrobiny skromnosci i pokory. Ja rozumiem, książki nie książki, lata na macie, ale kultury to akurat Ci brakuje, a zdaje sie ze akurat w tym Wy, panowie od seiza i biegania w piżamach po macie mieliscie o cale mile wyprzedzac tych strasznych troglodytów od mma i muay thai....
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
[quote name="budo_Mesjasz"]
[/quote]
Tak jak nie przepadam za Sallym, a jeszcze bardziej nie przepadam za jego mentorsko-wszystko-wiedzącym-stylem (w ktorym pisze czesto kosmiczne bzdury), to akurat Tobie bardzo brakuje chociaz odrobiny skromnosci i pokory. Ja rozumiem, książki nie książki, lata na macie, ale kultury to akurat Ci brakuje, a zdaje sie ze akurat w tym Wy, panowie od seiza i biegania w piżamach po macie mieliscie o cale mile wyprzedzac tych strasznych troglodytów od mma i muay thai....[/quote]

Nobody is perfect.
Wielu rzeczy mi brakuje, nie tylko odrobiny skromnosci czy pokory. Ale z tami brakami to mi akurat dobrze.
Co do kultury, to czasami warto posluchac Mesjasza.
Cytat z Mozarta. "I know that I am a vulgar man but my music is not"
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość kopnięć- jak poprawić?
To żeby trzymać się tematu to powtórzenia kopnięć w czasie, ma sie rozumieć bez postawienia nogi na podłodze? Czy z?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024