Skocz do zawartości


Zdjęcie

- Najlepszy nauczyciel -


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Royce Gracie.


Rickson też jest niezły ;-)


Byłeś na ich treningach? :lol:
  • 0

budo_niok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

ja jestem najlepszym nauczycielem aikido
dla mnie samego

i wszystkim Wam zycze takiego nauczyciela


Chyba się z Panem zgodzę, też jestem najlepszym nauczycielem aikido dla siebie. Własne obserwacje i wnioski pomogły mi w rozwoju mojego aikido i wyrwaniu się z tych idiotycznych technik. Ćwiczenie innych form nie oznacza, że przestaję być aikidoką - liczy się wnętrze i podejście do treningu. Przynajmniej dla mnie.
  • 0

budo_niok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Byłeś na ich treningach? :lol:


Panie Jeżyk weź się Pan nie ośmieszaj. Zarówno Rickson jak i Royce wiedzą więcej na temat pokonywania przeciwnika bez uszczerbku na jego zdrowiu niż wszyscy aikidoccy mistrzowie na tym forum razem wzięci.

A ilu z was ćwiczyło z Ueshibą skoro mu tak głowami bijecie ;-)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Byłeś na ich treningach? :lol:


Panie Jeżyk weź się Pan nie ośmieszaj. Zarówno Rickson jak i Royce wiedzą więcej na temat pokonywania przeciwnika bez uszczerbku na jego zdrowiu niż wszyscy aikidoccy mistrzowie na tym forum razem wzięci.

A ilu z was ćwiczyło z Ueshibą skoro mu tak głowami bijecie ;-)


Kiedy ja strasznie lubie się ośmieszać :D I co chcesz z tym zrobić :?:
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

[
też jestem najlepszym nauczycielem aikido dla siebie. Własne obserwacje i wnioski pomogły mi w rozwoju mojego aikido i wyrwaniu się z tych idiotycznych technik. Ćwiczenie innych form nie oznacza, że przestaję być aikidoką - liczy się wnętrze i podejście do treningu. Przynajmniej dla mnie.


To bardzo ciekawy pogląd. Znaczy nauczyciel zbędny i techniki niepotrzebne?
A jakie sa te " inne formy" Aikido , które pan ćwiczy?
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
no tak, idę o zakład że "jerzyk" to typowy łysiejący Pan z brzuszkiem ...

Aikido - gdzie jest więcej teoretyków?

Ćwicząc bjj - odpoczywam .........
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

no tak, idę o zakład że "jerzyk" to typowy łysiejący Pan z brzuszkiem ...
.........


Gorzej, bo w dodatku z młodą szczupłą pupą :) ))
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
a kiedy to się było ostatni raz na treningu ...? :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

a kiedy to się było ostatni raz na treningu ...? :)


A dziś w Meianie, w zeszłym tygodniu u Hoffmana bywałem, a 2 tygodnie temu na gwardyjce i u Pancera, tak się turlam tym brzuchem po świecie... :cry:

[jeŻyk - od jeża na głowie łysej, tak apropos]
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

a kiedy to się było ostatni raz na treningu ...? :)


A dziś w Meianie, w zeszłym tygodniu u Hoffmana bywałem, a 2 tygodnie temu na gwardyjce i u Pancera, tak się turlam tym brzuchem po świecie... :cry:

[jeŻyk - od jeża na głowie łysej, tak apropos]



o! :) JA jestem za .................. 2 tygodnie w Meianie, AWF może też odwiedzę... :)

miłej nocki Panie Jeż! ;)

ama
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

no tak, idę o zakład że "jerzyk" to typowy łysiejący Pan z brzuszkiem ...
.........


Gorzej, bo w dodatku z młodą szczupłą pupą :) ))

Typowe... Najczesciej spotykana wada postawy u dojrzalych mezczyzn - dupa na boku...
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

a kiedy to się było ostatni raz na treningu ...? :)


A dziś w Meianie, w zeszłym tygodniu u Hoffmana bywałem, a 2 tygodnie temu na gwardyjce i u Pancera, tak się turlam tym brzuchem po świecie... :cry:

[jeŻyk - od jeża na głowie łysej, tak apropos]

Tak wiec Amelia, twoja teza o teoretykach jest dosc slaba, a nawet bym powiedzial zwykla slabizna :P Moze teraz sprobujesz zastosowac w Meianie na Jezyku nowe sztuczki nauczone na bjj? To bedzie dopiero uciecha 8) :)

Ok troche bardziej powaznie - widze Jezyku ze uczysz sie u wielu nauczycieli - ktory jest najlepszy? :)

- i tym chytrym sposobem wrocilismy nieodparcie do tematu!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Ok troche bardziej powaznie - widze Jezyku ze uczysz sie u wielu nauczycieli - ktory jest najlepszy? :)

- i tym chytrym sposobem wrocilismy nieodparcie do tematu!


Najlepszym nauczycielem jest
życie powiedzą jedni (np. Maksym Gorki),
a drudzy (z kręgu sado maso) stwierdzą, ze ból :idea: Bul bul 8) :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Ok troche bardziej powaznie - widze Jezyku ze uczysz sie u wielu nauczycieli - ktory jest najlepszy? :)


Tylko ty Szczepciu, tylko ty :twisted:

Tak naprawdę, najlepiej mi się w chwili obecnej uczy tego co "pokazuje" Sensei Tamura, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to jest dobry nauczyciel dla początkujących..., no i do Polski nie za bardzo dociera :(

Tak ogólnie, to zastanawiałem się nad tym, i biorąc pod uwagę, liczbę wartościowych wychowanków i dostępność z punktu widzenia Polski to wygląda na to, że Christian Tissierr. Starałem się patrzeć na to obiektywnie, bo raczej nie jest to moja bajka, choć Yamaguchi podoba mi się bardzo (niestety już tylko na wideo)

Bardzo, bardzo sobię cenię szkołę Kobayashi, ale większość obecnie przodujących uczniów to byli aikikajowcy, co by wskazywało na to, że jednak podstawy powinny być inne (nie uwzgledniam odłamu Wysockiego, bo mało znam ludzi osobiście)

Do Chibowców jeszcze nie dotarłem, czego bardzo żałuję, ale logistycznie nie podołałem...
Szkoły Nishio nie oceniam, bo jakoś mi zupełnie nie leży, choć uważam, że system jest bardzo ciekawy.

Saito - tu jak mawiał własnie sensei Nishio, jak nie jestem czegos pewien to sobie sprawdzam, dobrze mieć taką encyklopedię Aikido. Niestety wiekszość uczniów jakich znam lub oglądałem, całe życie pozostaja więźniami formy :/

I wogóle, jak mam czas to lubię "zwiedzać" różne dojo, ponieważ poruszanie się uke również podlega sporym schematom, dlatego jeżeli udaje mi się zrobic w miare podobnie ta sama technikę na róznych ludziach, w różnych dojo to wiem, że kierunek jaki obrałem jest ok, jeżeli nie no to własnie nad tym elementem bardziej pracuje.

Podsumowując: dla zaawansowanych polecam Tamurę i Kobayashiego, dla początkujących (ale zaawansowani też) Tissiera. Jeżeli chodzi o szkołę Kobayashi, to uważam, że świetnym nauczycielem jest Sensei Savagniago, ale jego problemy zdrowotne utrudniają naukę, ponieważ musiał bardzo dostosowac swoje aikido do obecnego stanu zdrowia. Siła ducha tego człowieka wobec ogromnych problemów zdrowotnych jest mega imponująca - pełen respect :!: :!: :!: Sensei Congrad jest potężny, ja też raczej duży, więc wole uczyć się od trochę mniejszych :D

Nie jestem teraz jakoś bardzo związany ze stroną techniczną, bardziej mnie interesuje praca z tzw. "centrum" - hara i własciwie dobrze mi się ćwiczy w każdym dojo :lol:
Stąd moje ostatnie dywagacje na tym forum, zauważyłem, że absolutnie różne wykonania tych samych technik robione z "centrum" nabieraja zupełnie innej efektywnosci i zupełnie nie ma znaczenia, czy technika jest robiona tak jak w szkole Kobayashi, czy Saito.
Myślę, że pod tym kontem własnie nauczał i nadawał stopnie dziadek, stąd tak rózne wykonania technik przez jego uczniów. On nie patrzył na to czy ruch jest zgodny z obrazkiem, tylko jakie jest "wnętrze" techniki - bo bez tego to jest tylko "pusta forma"
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

...

Bardzo ciekawe podsumowanie... Respect!
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Myślę, że pod tym kontem własnie nauczał i nadawał stopnie dziadek, stąd tak rózne wykonania technik przez jego uczniów.

W zasadzie nie interesuje mnie rozmowa o tym, co i pod jakim kontem 'nauczał' Dziadek, ale jestem bardzo zainteresowany źródłami o nadawaniu przez niego stopni. Może być na 'priva', please. :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Myślę, że pod tym kontem własnie nauczał i nadawał stopnie dziadek, stąd tak rózne wykonania technik przez jego uczniów.

W zasadzie nie interesuje mnie rozmowa o tym, co i pod jakim kontem 'nauczał' Dziadek, ale jestem bardzo zainteresowany źródłami o nadawaniu przez niego stopni. Może być na 'priva', please. :wink:


Drogi kolego, to jest tylko moja interpretacja. Ja nie wiem czy tak było, tak to czuje tylko i mogę się mylić :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

...

Bardzo ciekawe podsumowanie... Respect!


A jeszcze nie napisałem, że bardzo podoba mi się nauczanie Hiroshi Ikedy. Nie to co prezentuje na filmach szkoleniowych, ale widziałem trochę wideo ze staży. Ty chyba Voivod miałeś z nim do czynienia?

Na tym filmiku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
widać jak pieknie pracuje po przez centrum całym ciałem swoim i uke. Kiedy próbujemy robić takie rzeczy "rekami" to one nie wychodzą.
Trzeba doprowadzić do zmiękczenia całej struktury uke, przekazując na niego relaks i tak jest właśnie moim zdaniem z technikami aikido. One diametralnie się zmieniają jeżeli zmieniamy całe wnętrze techniki, wygląda tak samo a efekt jest zupełnie inny...

No niestety do stanów się jakoś na razie nie wybieram... :cry:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Nie jestem teraz jakoś bardzo związany ze stroną techniczną, bardziej mnie interesuje praca z tzw. "centrum" .... zauważyłem, że absolutnie różne wykonania tych samych technik robione z "centrum" nabieraja zupełnie innej efektywnosci i zupełnie nie ma znaczenia, czy technika jest robiona tak jak w szkole Kobayashi, czy Saito....jakie jest "wnętrze" techniki - bo bez tego to jest tylko "pusta forma"


ladnie to ujales, dziekuje
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Tak naprawdę, najlepiej mi się w chwili obecnej uczy tego co "pokazuje" Sensei Tamura, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to jest dobry nauczyciel dla początkujących..., no i do Polski nie za bardzo dociera :(

Jego uczniowie docierają .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024