Skocz do zawartości


Zdjęcie

California 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

California 2009
Plan wyprawy do Kalifornii - 08 - 29 listopada 2009

Wstępny termin (zależy od promocji i dostępności biletów lotniczych):
Wylot – 08.11.2009r.
Powrót – 29.11.2009r.


Plan wyprawy zawiera w sobie przede wszystkim udział w obchodach 50-lecia aikido mojego sensei Franka Dorana, 7 dan shihan aikikai:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a także codzienne treningi w dojo Aikido West
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gwarantuję kupę zabawy, poznanie mnóstwa naprawdę ciekawych ludzi (m.in. fizyków ze Stanford University... i kilku milionerów :) ...), a ponieważ znam okolice San Francisco dość dobrze, pozwiedzamy mnóstwo znanych i interesujących miejsc (według życzeń: Golden Gate, Hawk Hill, Alcatraz, Half Moon Bay, Oakland, Berkeley, Stanford University etc., czytaj również tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ), będziemy jadali w pysznych a niedrogich knajpkach, kosztując przeróżnych specjałów kuchni głównie azjatyckiej i meksykańskiej, pokażę wam miejsca, gdzie można zrobić ekonomicznie niezłe zakupy (również elektronika) etc., o koncertach muzycznych nie wspominając (próbka tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )… 8)

A co najważniejsze, możemy śmiało wynająć np. Jeepa i wybrać się na dłuższą, kilkudniową wycieczkę np. słynną „Jedynką” do LA, Hollywood, Las Vegas, Yosemite, Death Valley, Grand Canyon (Route 66!!!) czy wielkie Oceanarium w Monterey, albo nawet Yellowstone (1000 mil stamtąd :/, vide: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , a jak kogoś poniesie fantazja, to i na Hawaje z Kalifornii niedaleko... 8)

Całość kosztów szacuję WSTĘPNIE na ok. $ 2.500,-, (liczone z zapasem, głównym kosztem jest zakup biletu lotniczego ($800-$1000), a do tego ubezpieczenie, transport w Bay Area, jedzenie i ewentualny wynajem wozu na wycieczkę, paliwo, motele, zakupy…). Kosztorys szczegółowy zależeć będzie GŁÓWNIE od kursu dolara oraz cen lotów, gdyż paliwo i życie tam nie jest przesadnie drogie.

Spanie mamy zapewnione gratis w dojo Aikido West w Redwood City (tak, jest tam jeden prysznic… :) ), podobnie jak udział w regularnych, codziennych treningach. Za samo wspomniane wyżej seminarium oraz bankiet zapłacić niestety trzeba. Szczegóły poniżej…:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Możliwe też, że trafimy na jakiś dodatkowy staż:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
lub trening, np. w San Leandro u Pat Hendricks (6 dan shihan Iwama)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
czy w Las Vegas u Stanleya Pranina
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

UWAGA!!!
Warunkiem koniecznym udziału jest posiadanie (bądź otrzymanie do końca lipca!) wizy turystycznej do USA !!!!! Uprzejmie proszę zapoznać się z polityką imigracyjną USA (tym m.in., że samo otrzymanie wizy nadal nie gwarantuje 100% wpuszczenia na teren USA, a za to ja już odpowiedzialności brać nie mogę :/…) dostępną na stronie Ambasady USA w Warszawie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oczekuję wstępnych deklaracji do końca czerwca, a deklaracji wiążących do 08 sierpnia (koniec Szkoły Letniej w Złotowie). Po tym terminie, pod koniec sierpnia, jest najkorzystniejszy czas na zakup biletów lotniczych, sporo posezonowych promocji.

Nudzić się nie będziemy na pewno (barbeques, tanie alkohole, może jakiś superkoncert w okolicach, kina, malle, knajpki i restauracje, muzea i przepiękne okolice etc.). Niezapomniane wrażenia mogą sprawić, że będzie to coś na kształt wycieczki życia :twisted: …

Oferuję Wam zorganizowanie całości wyprawy wraz z przewodnictwem po Bay Area i Zachodnim Wybrzeżu, w zamian oczekując współfinansowania kosztów mojego biletu ($100,- od osoby). Fair enough…?

I wciąż jeszcze będziemy mieli jeszcze szanse na Corvette za grosze...:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kontakt do mnie:
tel. 501-399-629
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


PS. Oczywiście w przypadku zbyt dużej ilości chętnych selekcję będę przeprowadzał osobiście...
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

...w przypadku zbyt dużej ilości chętnych selekcję będę przeprowadzał osobiście...

Mężczyźni i brunetki, jak również blondynki z biustem mniejszym niż D niech sobie od razu darują :)
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
pielgrzymka ... do mekki ...... thrash metalu \m/
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

pielgrzymka ... do mekki ...... thrash metalu \m/

San Thrashisco... trudno, co zrobic... :twisted:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
Już jest nas trzech... 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
Przepraszam voivod, ale pewnie nie damy rady przyjechac. Zreszta i tak by nas wszyscy znienawidzili po pierwszym treningu...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

...pewnie nie damy rady przyjechac. Zreszta i tak by nas wszyscy znienawidzili po pierwszym treningu...

8O 8O 8O 8O 8O

PS. Pewnie by Ci ten drugi nie pozwolil... :) :) :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
Wizę już mam, a ku mojemu zdumieniu cała procedura w Konsulacie USA zajęła mniej, niż kwadrans... Na 100% jest nas dwóch, kilka osób nadal poważnie rozważa. Czasu jeszcze trochę jest...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
wiecie dlaczego trash metalowcy tak szybko graja?
bo jak sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

wiecie dlaczego trash metalowcy tak szybko graja?
bo jak sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy :)


Dobre :P :) 8)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

wiecie dlaczego trash metalowcy tak szybko graja?

Szybko nie wolno, bo łapa boli, jak śpiewał klasyk... :) :) :)
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

wiecie dlaczego trash metalowcy tak szybko graja?
bo jak sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy :)


bo pierwsza zasada thrash metalu brzmi "nie wolno grać wolno czegoś co można zagrać szybko" 8)

jutro Death Angel (SF Bay Area Thrash) w Warszawie - ci co jadą obecność obowiązkowa :twisted:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
Zaplanowałem wstępnie wycieczkę krajoznawczą. Chyba zahaczymy o Tijuanę, tequila, nachos grande i inne tam mojitos, cohibas i margaritas. A o 15:10 do Yumy... :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

Zaplanowałem wstępnie wycieczkę krajoznawczą. Chyba zahaczymy o Tijuanę, tequila, nachos grande i inne tam mojitos, cohibas i margaritas. A o 15:10 do Yumy... :) :) :)

Tak jest ponoc fajne dojo aikido prowadzone przez doskonalych miskow od Chiby sensei - cwiczylem z nimi to wiem 8)
Moze byscie sie sprawdzili....
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

Zaplanowałem wstępnie wycieczkę krajoznawczą. Chyba zahaczymy o Tijuanę, tequila, nachos grande i inne tam mojitos, cohibas i margaritas. A o 15:10 do Yumy... :) :) :)

Tak jest ponoc fajne dojo aikido prowadzone przez doskonalych miskow od Chiby sensei - cwiczylem z nimi to wiem 8)
Moze byscie sie sprawdzili....

Przećwiczyłem kiedyś cały trening z drobnym, żylastym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , bo po pierwszym zderzeniu już mnie nie chciał z łap wypuścić, a po treningu zapytał, skąd jestem. Ja mu na to, że z Polski, a on z przekąsem..: "Ładnie tam napierdalacie..." :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
Napisz proszę, czym tak zadziwiłeś gościa. Witalnością ataku, szybkim wstawaniem ...? Co dla Ciebie było 'normalką', a dla niego, nie?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

Napisz proszę, czym tak zadziwiłeś gościa. Witalnością ataku, szybkim wstawaniem ...? Co dla Ciebie było 'normalką', a dla niego, nie?

Sęk w tym, że ćwiczyliśmy tak, jakbyśmy byli z jednego dojo - i to chyba było dla niego największym zdziwieniem... :oops:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009
Tak, tak, wiem, odrobinkę się lansuję... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

Przećwiczyłem kiedyś cały trening z drobnym, żylastym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , bo po pierwszym zderzeniu już mnie nie chciał z łap wypuścić, a po treningu zapytał, skąd jestem. Ja mu na to, że z Polski, a on z przekąsem..: "Ładnie tam napierdalacie..." :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Byl na szkole letniej w Michigan w tym roku, ale nie mialem przyjemnosci z nim cwiczyc. Na koniec przyszedl i sie grzecznie przedstawil, ze przyjedzie do nas we wrzesniu z Chiba sensei na staz. Pod koniec szkoly letniej sensei nadal mu tytul shihana, tak podczas prowadzenia treningu - niezle sie gosciu zszokowal. Bylo to tez niezle zaskoczenie dla innych ludzi z wysokimi stopniami. Postaram sie pocwiczyc z nim, to napisze.

tu jest adres do dojo w Tijuana:
2237 Aguas Calientes #1A Colonia Cacho
Tijuana, B.C./C.P 22150 Mexico
011-52-664-687.4531
Chief Instructor: Daniel Acosta

Mam nadzieje ze nie spekasz :P :lol:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: California 2009

Chief Instructor: Daniel Acosta

Mam nadzieje ze nie spekasz :P :lol:

Ale czy on to wytrzyma...? :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024