Skocz do zawartości


Zdjęcie

- Najlepszy nauczyciel -


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

- Najlepszy nauczyciel -
Pyatnie: Kto jest waszym zdaniem obecnie najlepszym nauczycielem Aikido na świecie, w Europie, w Polsce :?: Uwaga, nie chodzi o to kto robi najfajniejsze Aikido, ale kto waszym zdaniem najlepiej go naucza i dlaczego :?:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
Royce Gracie.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Pyatnie: Kto jest waszym zdaniem obecnie najlepszym nauczycielem Aikido na świecie, w Europie, w Polsce :?: Uwaga, nie chodzi o to kto robi najfajniejsze Aikido, ale kto waszym zdaniem najlepiej go naucza i dlaczego :?:


ale pojechales po bandzie..to teraz sie zacznie... :lol:
  • 0

budo_nikyolas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
...grawitacja jest najlepszym nauczycielem Aikido ..nie znosi błędów ..i bezwzględnie je wytyka ..no i nie można jej zarzucić , że się myli ... :D ;) ..i nawet 'dziadek' musiał się z nią liczyć ..( pewnie też go wielu rzeczy nauczyła ) :D
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

...grawitacja jest najlepszym nauczycielem Aikido ..nie znosi błędów ..i bezwzględnie je wytyka ..no i nie można jej zarzucić , że się myli ... :D ;) ..i nawet 'dziadek' musiał się z nią liczyć ..( pewnie też go wielu rzeczy nauczyła ) :D


Pękasz :?: :twisted:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Royce Gracie.


banalne :lol:
  • 0

budo_nikyolas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
..nie pękam Jeżyk .. :D ..jak narazie mam dwóch nauczycieli ..z lini sensei Tamura ..ponieważ oni są jego uczniami to nie są najlepsi ..na stażu z sensei Tamurą nie byłem by móc osobiście ocenić czy (dla mnie oczywiście) jest on najlepszym nauczycielem ..stąd to uogólnienie o grawitacji .. :D ..ale spoko Jeżyk myślę , że dam ci kiedyś odpowiedź :D ..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
Mysle ze z tych shihanow z ktorymi mialem okazje cwiczyc Chiba sensei stworzyl w miare skuteczna metodologie treningowa - zarowno jesli chodzi o cialo jak i o ducha. Ludzie ktorzy przeszli przez jego lapki bez watpienia przeszli owa transformacje i sa calkowicie innymi ludzmi. Moglbym okreslic jego metodologie jako 'aktywna'.

Znakomita wiekszosc pozostalych shihanow ma metodologie powiedzmy 'pasywna' - usiluja uczyc poprzez dawanie przykladu, nie ingerujac specjalnie w zycie cwiczacych.Przy takim podejsciu szanse na prawdziwa transformacje sa rzeczywiscie minimalne.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
Pytanie jest żle postawione, bo nie da sie na nie odpowiedzieć, albowiem Aikido ma rózne twarze i rózne są środowiska, w których jest nauczane.

Powinno być : "dobry nauczyciel"

Według mnie dobry nauczyciel to taki, ktory:

- potrafi skutecznie przekazać to, co ma do nauczenia
- przygotowuje sie do zajęć zgodnie z przemyslaną metodologią
- widzi w uczniach indywidualności i umie to wykorzystać
- nie musi wymuszać szacunku,bo uczniowie szanuja go za to jakim jest czlowiekiem i aikidoką
- szanuje uczniów vice versa
- jest wyrozumiały ale także asertywny
- traktuje nauczanie jak pasję a nie rzemiosło

Teraz podłóżcie sobie swoje typy pod ten albo podobny wzorzec i wyjdzie.

Mam nadzieje, że jesli chodzi o Polskę, nazwiska nie padną i nie zrobi sie z tego wątku rynsztok, jak to kilka razy drzewiej bywało.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Mysle ze z tych shihanow z ktorymi mialem okazje cwiczyc Chiba sensei stworzyl w miare skuteczna metodologie treningowa - zarowno jesli chodzi o cialo jak i o ducha. Ludzie ktorzy przeszli przez jego lapki bez watpienia przeszli owa transformacje i sa calkowicie innymi ludzmi. Moglbym okreslic jego metodologie jako 'aktywna'.

Znakomita wiekszosc pozostalych shihanow ma metodologie powiedzmy 'pasywna' - usiluja uczyc poprzez dawanie przykladu, nie ingerujac specjalnie w zycie cwiczacych.Przy takim podejsciu szanse na prawdziwa transformacje sa rzeczywiscie minimalne.

Nooo, lepiej tego nie można było chyba ująć... :oops: :oops: :oops:

Według mnie dobry nauczyciel to taki, ktory:

- potrafi skutecznie przekazać to, co ma do nauczenia
- przygotowuje sie do zajęć zgodnie z przemyslaną metodologią
- widzi w uczniach indywidualności i umie to wykorzystać
- nie musi wymuszać szacunku,bo uczniowie szanuja go za to jakim jest czlowiekiem i aikidoką
- szanuje uczniów vice versa
- jest wyrozumiały ale także asertywny
- traktuje nauczanie jak pasję a nie rzemiosło


Teraz podłóżcie sobie swoje typy pod ten albo podobny wzorzec i wyjdzie.

Podłożyłem, bez wielkiego zastanawiania, bo nie było nad czym. Wszystkie - bezwzględnie - wyżej wymienione cechy posiada na przykład Frank Doran shihan ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ).

Najlepszym dowodem to, że nawet mnie dał radę nauczyć... :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
w napadzie szału ponownej reanimacji na tym forum pozwole sobie uznać, że wdł mnie temat tego topiku nie ma sensu.
Prowokuje on wybór jakiegoś znanego wszystkim nazwiska - uznając że najlepszy nauczyciel to znany nauczyciel .
Teoretycznie shihan oznacza najwyzszą kwalifikacje do nauczania. praktycznie to status. forma symbolu i ikony. realnie shihan stając się nim - przestje po trochu być nauczycielem. jeździ i apostouje setkii tysiące - nie pracuje z jednostkami - czasami nie mając już nawet swojego dojo.
nie oceniam tego bo tak jest i już- nawet oni uznają to za fakt i muszą żyć życiem takich ikon.
więc przerzucanie się nazwiskami symbolami jest bez sensu.
Dla mnie najlepszytm - czy jak pisał przedmówca - świetnym nauczycielem może być nie szef imperium w 30 krajach i 10 federacji - ale może jakiś lokalny nauczyciel w małym mieście żyjący od lat blisko życia uczniów - wychowujący ich i towarzyszący na przestrzeni lat. ktoś kto może ma problemy z utrzymaniem dojo, szarpiący się z opłatami itak dalej ale dalej trzymający się drogi. ktoś kto wsiąkł personalnie w życie uczniów a oni w jego.
taka wizja jest dla mnie bardziej zbliżona do definicji nauczyciel niż instytucja ikony.
oczywiście na małą skale jedno z drugim da się pogodzić. ale nie na dużą.
oczywiście każdy znas potrzebuje identyfikacji z grupą - na poziomie aikido - identyfikacji z shihanem.
dygresja - ci z szachem matem - uczniowie o'senseia już odchodzą. za kilka lat czeka nas czas wilków. shihan się zdewoluuję i straci znaczenie. wtedy z haosu powstanie inny system wartości - prawdopodobnie taki, ktorego już nie zrozumiemy...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

dygresja - ci z szachem matem - uczniowie o'senseia już odchodzą. za kilka lat czeka nas czas wilków. shihan się zdewoluuję i straci znaczenie. wtedy z haosu powstanie inny system wartości - prawdopodobnie taki, ktorego już nie zrozumiemy...

Nie dziwne więc, że bardzo mnie dziwi, dlaczego nie wykorzystuje się w pełni tych ostatnich lat aktywności uchi-deshich. Tutaj widac, gdzie są, a raczej gdzie nie ma priorytetów...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Pyatnie: ... kto waszym zdaniem najlepiej


Najśliczniejszy instruktor
Najlepszy mistrz
Idealny instruktor
Czyje aikido najlepsze?
  • 0

budo_remik_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Pyatnie: Kto jest waszym zdaniem obecnie najlepszym nauczycielem Aikido na świecie, w Europie, w Polsce :?: Uwaga, nie chodzi o to kto robi najfajniejsze Aikido, ale kto waszym zdaniem najlepiej go naucza i dlaczego :?:


Parafrazując klasyków : Pytania są tendencyjne :) .
Każdy z forumowiczów jest na innym etapie rozwoju i innego nauczyciela jest w stanie docenić :) Nawet w obrębie tej samej szkoły. A na temat nauczycieli innych szkół mowić po prostu nie wypada. Zwłascza takiemu leszczykowi jak ja. :) Powiem tylko że mam to osbiste niewiarygodne szczęście że moje dojo jest bardzo mocno związane z Chiba Sensei :) .
Linia przekazu krótka obłędnie - O'Sensei, Chiba Sensei, Pmasz i Jacky - mua :)
Niestety jak ktoś słusznie zauważył trening kilka razy w tygodniu nie umożliwia zdyskontowanie takich fantastycznych okoliczności....
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

ale pojechales po bandzie..to teraz sie zacznie... :lol:


Nic się nie zacznie, spękają :lol:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

ale pojechales po bandzie..to teraz sie zacznie... :lol:


Nic się nie zacznie, spękają :lol:

ja nie pękam - dla mnie mój nauczyciel - ale jak pisał maciek - to wybiórcze bo jesteśmy pozamykani w swoich stylach i szkołach - nie znam sie na innych i co mam napisać?
Jeżyk bez obrazy - ale to naprawde durny tytuł topika
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Jeżyk bez obrazy - ale to naprawde durny tytuł topika


Oczywiście, że durny, to forum kiedy nie jest jak "FAKT", albo tytuły niusów na onecie to nie żyje :D Z całym szacunkiem, nawet ciebie udłąo sie zreaktywować, a przy okazji może jednak się uda coś cennego przemycić :twisted:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -
ja jestem najlepszym nauczycielem aikido
dla mnie samego

i wszystkim Wam zycze takiego nauczyciela
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Jeżyk bez obrazy - ale to naprawde durny tytuł topika


Oczywiście, że durny, to forum kiedy nie jest jak "FAKT", albo tytuły niusów na onecie to nie żyje :D Z:


1. Nieprawda. Było kilka ciekawych dyskusji w wątkach powazniejszych i może to własnie zreaktywowało czasowo nieobecnych, którzy zwatpili w sens uczestnictwa w durnych przepychankach i pyskówkach.

2. Prorock wskazał na to, ze temat nauczyciela sie juz pojawiał. To prawda, ale trzeba załozyc , ze forum czytają także nowi uzytkownicy, którzy nie zawsze przegladaja dokładnie archiwum. Jak się temat powtórzy raz na dwa lata to chyba nic złego.
  • 0

budo_niok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: - Najlepszy nauczyciel -

Royce Gracie.


Rickson też jest niezły ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024