Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
WTF?

Wiecie co to jest? Czy ktoś z was, to ma?

Wyszło mi na badaniach ekg :?
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Edit:
Mowiac prosto to w sercu sa specjalne wlokna miesniowe, ktore przewodza
impuls elektryczny od "rozrusznika" serca do komor. Wiec niepelny blok
prawej odnogi peczka Hisa powoduje ze czesc miesnia sercowego nie kurczy sie
lub kurczy w niezsynchronizowany sposob.


z netaa wzietee:P
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Nie jaraj, nie mieszaj wódy z redbullem, nie spiduj ;]

To jest jakaś nieprawidłowość w przenoszeniu impulsow elektrycznych z węzła zatokowego, odpowiedzialnych za pracę serca, skurcze komór, przedsionków itd. Ponoć niegroźne.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.

Nie jaraj, nie mieszaj wódy z redbullem, nie spiduj ;]

To jest jakaś nieprawidłowość w przenoszeniu impulsow elektrycznych z węzła zatokowego, odpowiedzialnych za pracę serca, skurcze komór, przedsionków itd. Ponoć niegroźne.


Też słyszałem, że to nie jest groźne, ogólnie to mnie nie dyskwalifikuje do służby zawodowej, tylko byłem ciekaw co to :)
  • 0

budo_ass
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Komory serca mają nieprawidłowy impuls, występuje mniejsze pompowanie krwi do układu płucnego ale jakie to ma konsekwencje w przypadku np. treningu to nie wiem..
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Kurestwo które dostałem do rozpoznania na egzaminie z kardiologii. :P Poza tym nic strasznego. :-)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.

Komory serca mają nieprawidłowy impuls, występuje mniejsze pompowanie krwi do układu płucnego ale jakie to ma konsekwencje w przypadku np. treningu to nie wiem..


Przeglądałem jedne forum biegaczy i oni tam byli zdania, że to nie przeszkadza w wysiłku fizycznym i bieganiu. Całe życie jakoś byłem aktywny fizycznie, treningi, wojsko itp. nigdy tez nie miałem problemów z sercem, żadnych zasłabnięć, złego samopoczucia... może ta babka na ekg się pomyliła, podobno były takie przypadki.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
e tam. ja tez mam niby jakas wade serca, ale tylko dlatego, ze instrumenty sa na tyle czule, zeby ja wykryc.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.

e tam. ja tez mam niby jakas wade serca, ale tylko dlatego, ze instrumenty sa na tyle czule, zeby ja wykryc.


Może i coś jest w tym co piszesz ... też mam lekką arytmię serca, wykryta na egzaminie na Wychowanie Fizyczne :D Nikt wcześniej nie zauważył, dopiero na EKG coś tam mi wykazał, szanse że coś mi się stanie są jak to określił ... takie jakbym miał wygrać w Lotto ... ale dla niego to i tak dużo ... więc zakazał mi sportu ...

Od tego czasu wziąłem się konkretnie za sport, zacząłem sztuki walki i zrzuciłem 20 kg !

Jak mam umrzeć to szczęśliwy robiąc to co kocham a nie jak wielka beka przed tv z pilotem w ręku ... :)
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Nie chce sie straszyć, ale u mnie zdiagnozowano to samo i jakies 2 lata temu wylądowałem w szpitalu z podejrzeniem zawału serca.

Wróciłem po robocie do domu i nagle poczułem się zajebiście źle.Nie czułem żadnego bólu w klatce, w lewej pachiwnie itd., lecz tętno mi bardzo skoczyło, czułem się bardzo słabo i chyba pierwszy raz bałem się usiąść, bo gdy to zrobiłem prawie traciłem przytomność.

Po tym jak trafiłem do szpitala, pobrali mi krew i coś tam wstrzykneli.Kardiolog stwierdził, ze nic mi nie jest, tylko bardzo rzadko przy tej przypadłości pojawia się taki "atak".Powodem było chwilowe częsciowe zasklepienie prawej komory, więc krew nie była toczona jak trzeba.Wypisali mi jakiś lek (sorry nie pamiętam nazwy, ale tabletka w kształce serduszka :P ).Póki co jest ok i juz mi się to jak do tej pory nie zdarzyło.

Dodam, ze nie mam nadwagi, cukrzycy, nadciśnienia i inncyh chorób układu krążenia i od 7 lat uprawiam sport z małymi przerwami (kontuzje ;) )

Zdrowia Życze!
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Sorry za wszelkie błędy, ale piszę "z przyczajki" w pracy ;) .

Oczywiście w pierwszym zdaniu miało być "Cię", a nie "się".

Brak możliwości edycji postu to porażka....
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.

wylądowałem w szpitalu z podejrzeniem zawału serca.

Nie czułem żadnego bólu w klatce, w lewej pachiwnie itd.



Głównym i zawsze występującym objawem w zawale (albo w stanie przedzawałowym) jest ból w klatce.

Wiec kto podejrzewał cie o zawal ? - bo chyba lekarz to to nie był.
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Sanitariusz z karetki.

Zmierzyli mi tętno, widzieli, że coś u mnie nie "bangla" to wzięli mnie do szpitala.Zapewne na taką decyzje miał fakt zdiagnozowania u mnie wady, o której mowa w tym temacie.

Jakbym się na tym znał, to bym się wypowiedział.No, ale widzę, że mamy tu specjalistę...
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Za Wikipedia:

"Zgodnie ze stanowiskiem European Society of Cardiology, American College of Cardiology, American Heart Association i World Health Federation za uniwersalną definicję zawału przyjmuje się obecnie:

1. W przypadku świeżego zawału mięśnia serca:
* stwierdzenie podwyższenia stężenia (powyżej 99. centyla zakresu referencyjnego (tzw. wartość odcięcia albo wartość decyzyjna) – wartość zmienna w zależności do producenta testu; przykładowo dla troponiny waha się w granicach 0,01 μg/l do 0,08 μg/l) markerów martwicy mięśnia sercowego, zwłaszcza troponiny (patrz niżej) oraz obecność przynajmniej jednego z objawów:
o typowe objawy niedokrwienia
o świeże zmiany w EKG sugerujące świeży zawał (zmiany w obrębie odcinka ST, świeży blok lewej odnogi pęczka Hisa – LBBB)
o obecność nowych, patologicznych załamków Q w EKG
o stwierdzane w badaniach obrazowych (np. ECHO) nowe odcinkowe zaburzenia kurczliwości ściany serca lub inne wykładniki świeżej martwicy miokardium.
* nagły zgon sercowy z zatrzymaniem akcji serca, do którego doszło przed pobraniem próbki do badania stężenia markerów martwicy mięśnia serca. Objawami sugerującymi przyczynę zawałową są typowe objawy podmiotowe występujące przed zejściem śmiertelnym, zmiany w EKG jak wyżej, stwierdzenie w badaniu sekcyjnym lub koronarograficznym świeżego zakrzepu.
* w przypadku przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI) i pierwotnie prawidłowym stężeniu markerów mięśnia serca – stwierdzenie po zabiegu obecności podwyższonego stężenia markerów powyżej 3-krotności 99. centyla zakresu referencyjnego
* w przypadku pomostowania aortalno-wieńcowego (CABG) i pierwotnie prawidłowym stężeniu markerów mięśnia serca – stwierdzenie po zabiegu obecności podwyższonego stężenia markerów powyżej 5-krotności 99. centyla zakresu referencyjnego oraz powstanie świeżych zmian w EKG (LBBB, patologiczne załamki Q), lub zamknięcie przez skrzeplinę nowo wytworzonego pomostu/własnej tętnicy wieńcowej (badania angiograficzne), lub nowe upośledzenie kurczliwości ściany serca w badaniach obrazowych
* stwierdzenie w badaniu sekcyjnym świeżego zawału mięśnia sercowego."

" Postacie klinyczne zawału:

* bólowa
* obrzękowa (występują objawy obrzęku płuca)
* wstrząsowa (objawy wstrząsu kardiogennego)
* arytmiczna (zaburzenia rytmu lub przewodnictwa)
* brzuszna (gastryczna, gdy dotyczy ściany tylnej)
* neurologiczna (objawy niedowładu, dezorientacja i zaburzenia świadomości)
* bezbólowa
* bezobjawowa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024