Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niepotrzebny fizolski power


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Ok, skoro Gość ćwiczysz dla samoobrony, to jak często wykorzystujesz te umiejętności w praktyce ? Bo jeśli wyłącznie teoretyzujesz, no to jesteś tak samo przekonywujący jak pozostali Panowie od jedynie słusznych teorii czytania w myślach Dziadka (w Polsce starszych siwych panów zaczepia się rzadko, a jak w Stanach?). Irimi, co ty na to podrywanie lasek :D , działa, a jeśli tak to jak często :D ? (swoją drogą dobrze że nie masz takiego podejścia do jedzenia jak do aikido, bo albo byś zwyczajnie pękł, albo wiecznie smakując i nie chcąc się najeść umarł z niedożywienia :D ). W 100 % aikido sprawdza się jako skuteczny lek na nadmiar czasu, więc może chociaż to jest dobry powód?
Uczestniczyłem na stażu z sensei Miyamoto w Gorzowie, bodaj w 1996, robił bardzo przekonywująco techniki, mam wrażenie iż bardziej siłowo niż na prezentowanym filmiku. Była tam też taka zabawna scena, jak podczas jednej z technik, gdy sensei Hofman był nad nim, ale tak jakoś nisko leciał, przyłożył mu głową atemi w okolice żeber. Ten facet chyba ma dużego bojowego ducha. Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Była tam też taka zabawna scena, jak podczas jednej z technik, gdy sensei Hofman był nad nim, ale tak jakoś nisko leciał, przyłożył mu głową atemi w okolice żeber. Ten facet chyba ma dużego bojowego ducha. Pozdrawiam

Troche nie zrozumialem opisu...kto komu przylozyl? Moze ktos to filmowal i ma wideo? Od razu wszystko bedzie jasne!
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

...Irimi, co ty na to podrywanie lasek :D , działa, a jeśli tak to jak często :D ?

Zawsze działa, zwłaszcza ta kiecka :) . Oj Niedźwiadku nie daj się nabierać. Na babki mi aikido niepotrzebne. Jak bowiem powszechnie wiadomo mam 190cm wzrostu, tarkę jak kolesie z okładek MH tudzież ukraiński gimnastyk sportowy i w ogóle wyglądam jak skrzyżowanie Brada Pita z Antkiem Banderasem :)

Co do pokazu Miyamoto sensei to bardzo podoba mi się aktywność uke i "reaktywność" sensei Miyamoto, choć wygląda to może nieco (przepraszam) niechlujnie, to taka zabawa całkiem mi się podoba.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Dlaczego wciąż się nie rozumiemy? Czy to mój angielski akcent przeszkadza? :-)

Wszyscy przecież ćwiczymy samoobronę, bo czymże są techniki aikido? Atak, obrona. Nie cudza obrona, tylko samo obrona. Wyluzujcie w końcu. Nie piję do ulicy, skuteczności i atakowania starszych siwych panów pod latarnią. Rozmawiajmy w końcu po polsku.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Dlaczego wciąż się nie rozumiemy? Czy to mój angielski akcent przeszkadza? :-)

Wszyscy przecież ćwiczymy samoobronę, bo czymże są techniki aikido? Atak, obrona. Nie cudza obrona, tylko samo obrona. Wyluzujcie w końcu. Nie piję do ulicy, skuteczności i atakowania starszych siwych panów pod latarnią. Rozmawiajmy w końcu po polsku.

mod on
Drogi Gosciu,
Moglbys sie wypowiadac na temat, bardzo prosze? Naprawde nie musisz w KAZDYM temacie reklamowac swojej teorii na temat aikido. To zaczyna byc nudne, oraz zasmieca forum.
W tym temacie dyskutujemy na temat: Ile fizycznego poweru potrzeba w technikach aikido - to tak dla przypomnienia.
Wielkie dzieki!!
mod off

  • 0

budo_koonio
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Panowie, Jestem nowy, ale mam pytanie, czy ktorys z Was cwiczyl kiedykolwiek z Miyamoto Sensei?



Ja mialem okazje, przez kilka dni bylem dosc czesto Jego uke. Proponuje wszystkim ktorzy pisza te madre teksty o jego "fizolskim powerku" pocwiczyc z nim najpierw.

Pozdrawiam z glebi swego jestestwa
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

...czy ktorys z Was cwiczyl kiedykolwiek z Miyamoto Sensei?

Ja.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Panowie, Jestem nowy, ale mam pytanie, czy ktorys z Was cwiczyl kiedykolwiek z Miyamoto Sensei?

Jasne, cwiczylem z nim na przelomie lat 80/90tych, oraz jakies 2 tyg temu na szkole letniej w Michigan.
  • 0

budo_koonio
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Jasne, cwiczylem z nim na przelomie lat 80/90tych, oraz jakies 2 tyg temu na szkole letniej w Michigan.


Ja w latach 80tych to jeszcze w pieluche robilem, wiec moja wiedza na temat aikido Miyamoto sensei nie siega tak daleko. Ale mam same dobre doswiadczenia z tych kilku spodkan z nim w latach po roku 2000.

Pozdrawiam
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Moglbys sie wypowiadac na temat, bardzo prosze? Naprawde nie musisz w KAZDYM temacie reklamowac swojej teorii na temat aikido. To zaczyna byc nudne, oraz zasmieca forum. W tym temacie dyskutujemy na temat: Ile fizycznego poweru potrzeba w technikach aikido- to tak dla przypomnienia.

Hej, drogi Moderatorze. W tym rzecz, że ja nie mam żadnej teorii na temat aikido i uprawiam je, podobnie jak Ty. Nic też nie wygłaszam, a o zaśmiecaniu forum nie ma mowy. Ustosunkowuję się do postów, jeśli mam coś do powiedzenia. Jeśli Cię ugryzła moja wypowiedź na temat 'aikido na krawędzi', to niestety powtórzę - to wytwór chorej wyobraźni!

Tak więc, jeśli wywołaleś mnie do tablicy, mój punkt widzenia na temat jest taki. Zero. Zero 'fizycznego poweru' w technikach aikido - dla przypomnienia. Zajrzyj do encyklopedii, na tysiące stron internetowych, i do folderów, w których sam reklamujesz swoje dojo.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

To dość rebelianckie podejscie...


Wiem, i mam z tym problem, z jednej strony zmarnowałem jakieś 10 lat treningów na rzeczy, których bezmyślne powtarzanie nic nie daje, z drugiej strony niejaki K.Tochei, który pokazuje rzeczy absolutnie zasadnicze z punktu widzenia Aikido nie osiągnął zbyt wielkich sukcesów dydaktycznych... :twisted:

W tej chwili zastanawiam się, czy sens takiego ćwiczenia, nie polega właśnie na tym, że trzeba polec, na każdym zewnętrznym rozwiązaniu technicznym, aby w końcu zacząć odnajdywać je wewnątrz...

Oczywiście, dalej uważam, że 5-6 lat wystarczy na poznanie technik, dalszy trening techniczny bez pracy ciało-umysł to raczej utrwalanie nonsensów, już chyba więcej pożytku przyniesie nam joga :P , a co zabawne, zacząłem myśleć tak z perspektywy dwudziestu paru lat treningów, właśnie teraz...
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

...ja nie mam żadnej teorii na temat aikido i uprawiam je, podobnie jak Ty...

Rzecz w tym, że twój łorkałt (sposób uprawiania aikido) nie jest do niczego podobny i masz teorię na temat aikido, której nikt na forum nie zaakceptował jako w zbliżonej do własnej wizji. Szukanie poklasku, naśladowców (jak zwał tak zwał) - to jedyny powód twojego tu istnienia.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Po co psujesz krew, kolego. Nie pierwszy to już raz. Jak piszę, że uprawiam aikido, to uprawiam je podobnie jak Ty, w dojo. Moim mistrzem jest Clarence Chinn sensei, Chief Instructor of Southern California (7 dan) a szkoła, to Shin Shin Toitsu Aikido. To, że jako yudansha uzupełniam swój trening na swój sposób, to tak jak Ty przygotowujesz się do Maratonu. Jak kiedyś napisałem. Jadę na dobrym wózku, i zachęcam do zabrania się ze mną. Nic na siłę. A to, że lubię rozmawiać o aikido, wcale nie oznacza, że mam jakieś teorie, szukam poklasku, czy naśladowców. Po prostu, zejdź ze mnie, bo mi duszno ... :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power


To dość rebelianckie podejscie...


Wiem, i mam z tym problem, z jednej strony zmarnowałem jakieś 10 lat treningów na rzeczy, których bezmyślne powtarzanie nic nie daje, z drugiej strony niejaki K.Tochei, który pokazuje rzeczy absolutnie zasadnicze z punktu widzenia Aikido nie osiągnął zbyt wielkich sukcesów dydaktycznych... :twisted:

W tej chwili zastanawiam się, czy sens takiego ćwiczenia, nie polega właśnie na tym, że trzeba polec, na każdym zewnętrznym rozwiązaniu technicznym, aby w końcu zacząć odnajdywać je wewnątrz...

Oczywiście, dalej uważam, że 5-6 lat wystarczy na poznanie technik, dalszy trening techniczny bez pracy ciało-umysł to raczej utrwalanie nonsensów, już chyba więcej pożytku przyniesie nam joga :P , a co zabawne, zacząłem myśleć tak z perspektywy dwudziestu paru lat treningów, właśnie teraz...

Poniewaz mam cale mnostwo pytan prawie do kazdego zdania ktore napisales, wynika z tego ze nie za bardzo rozumiem...... Moze bys byl uprzejmy rozwinac swoja mysl jakze poetycka?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
rozwinę, tylko znajdę chwilkę :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Ale sie temacik rozwinąl.
Pmasz - argumenty rozumiem, ale... nie podzielam, :)
To nie moja bajka.

Co do Szczepanowego przekraczania limitów i balansowania na krawędzi zawsze ciekawi mnie dlaczego Dziadek za swego życia na kontynuatora namaścił Toheja, a nie reprezentanta twardych, krawędziowych wykonań? :?: :?: :?: Ot hydrozagadka :idea:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

W tej chwili zastanawiam się, czy sens takiego ćwiczenia, nie polega właśnie na tym, że trzeba polec, na każdym zewnętrznym rozwiązaniu technicznym, aby w końcu zacząć odnajdywać je wewnątrz...Oczywiście, dalej uważam, że 5-6 lat wystarczy na poznanie technik, dalszy trening techniczny bez pracy ciało-umysł to raczej utrwalanie nonsensów, już chyba więcej pożytku przyniesie nam joga :P , a co zabawne, zacząłem myśleć tak z perspektywy dwudziestu paru lat treningów, właśnie teraz...


mysle ze chwile temu doszedlem do podobnych wnioskow...
nie moge pojac dlaczego wielu tak bardzo trzyma sie podstawowej formy ruchowej
i to tak kurczowo...
wlasciwie nie rozwija sie nic poza cialem w aikido, a do tego wlasciwie rozwija sie je jakos pokracznie, szuka sie rozwiazan jakby na sile wkomponowanych w cos czego nie ma

cala forma aikido wszystkie techniki, "zwyciestwa" to tylko takie symbole, a wszyscy tak kurczowo sie trzymamy tego, widzicie wogole to?
ze to nie chodzi o aspekt ruchowy, techniczny, fizyczny, ze skupiajac si ena tym i poszukuja sedna tylko w tej kwesti trafiamy w slepy zaulek? ze sami sobie podstawiamy klody...
5-6 lat to naprawde sporo jesli si esolidnie cwiczy zeby opanowac ruchy, potem moza je udoskonalac, doprowadzac do niebywalego poziomu wyrafinowania, jednak to nadal nic nie daje wiecej ponad to co bylo po 5 latach...
to tylko pewne narzedzie do rowoju ciala, psyche i ducha...
metoda ktora pomaga wiele rzeczy dostrzec ale nie daje ich kompletnego poznania, szukac trzeba dalej.
a my w wiekszosci walimy te ukemi i robimy tenkany i ataki, mordercze katate tori...

samoobrona, zdrowie , sport, czy podrywanie lasek i inne farmazony ktore oczywiscie mozna realizowac poprzez aikido, ale kto z Wasz szuka dalej? po jakiego grzyba byc mistrzem w wyginaniu nadgarsta sobie albo komus?

dobra, sie rozpisalem jakl nie ja :)
buzka
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Ale sie temacik rozwinąl.
Pmasz - argumenty rozumiem, ale... nie podzielam, :)
To nie moja bajka.

Co do Szczepanowego przekraczania limitów i balansowania na krawędzi zawsze ciekawi mnie dlaczego Dziadek za swego życia na kontynuatora namaścił Toheja, a nie reprezentanta twardych, krawędziowych wykonań? :?: :?: :?: Ot hydrozagadka :idea:


Argumentów nie można nie podzielać jeśli sie je rozumie- to bez sensu... :?
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

samoobrona, zdrowie , sport, czy podrywanie lasek i inne farmazony ktore oczywiscie mozna realizowac poprzez aikido, ale kto z Wasz szuka dalej? po jakiego grzyba byc mistrzem w wyginaniu nadgarsta sobie albo komus?

dobra, sie rozpisalem jakl nie ja :)
buzka


A czego należy się spodziewać jak się poszuka dalej? Jak dotąd w najbardziej zawansowanych aikidokach widziałem perfekcjonistów w opanowaniu swojego ciała i ciała współćwiczących do pewnych zadań.
pozdrowionka
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
To już zależy od każdego z nas. Są tacy co bedą wiecznie odtwarzać to co widzieli w sferze fizycznej. Są też tacy co będą szukać czegoś dla siebie, dla samorozwoju - kierunek sami wybierają. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024