Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niepotrzebny fizolski power


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Smailu - ptysiu miętowy.
Ja ci dam szpadel i grządkę do skopania. szpadel to forma - grządka to twoje lata.
ty przez 10 lat próbujesz kopać drugim końcem kontemplując dziury.
taka nasza rozmowa. ty mi po tych latach mowisz że znasz naturę szpadla i konsystencje ziemi.
ja ci mówię - w pełni masz racje - ale grządka cholera nie jest skopana!!
pmasz
ps ja sie nie zmieniłem :) po za tym to semantyka i puste paplanie.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Pan Tohei nie ma racji. To, że Ci coś nie wychodzi nie jest sprawą jakichś jego zasad, czy też banałów typu 'zjednoczenie ciała i umysłu'. On, i nie tylko on, po prostu żyją z tego, w co chcą wierzyć zagubienie na 'drodze'. Sprytnie usuwają wszystkie sensowne drogowskazy prowadzące do celu. Tak dalece, że idziesz i już zapomniałeś, dokąd idziesz.


No to jest nawet logiczne wyjaśnienie, niestety mega smutne :cry: , bo to oznacza nic innego niż to, że uczą, tak aby nie nauczyć i to nie dlatego, że nie wiedzą jak, ale nie chcą się dzielić swoimi odkryciami...


Albo sprawiają wrażenie że mają coś głębszego do przekazania i to ukrywają, bo nie chodzi o to żeby złapać króliczka ale by gonić go.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Kiedy czytam wypowiedzi tych, co to 'wszystko wiedzą', uderza mnie nadmiar takich słów jak aiki, podstawy, czy trening duchowy. Cóż, nie owijając w bawełnę, twierdzę, że jest to dowód na przekroczenie progu niekompetencji. Czy wogóle warto podejmować z nimi rozmowy? Mimo wszystko, uważam, że warto. Brak argumentów, ataki osobiste, dogmaty, dostrzega każdy czytelnik, a to już jest coś. Przynajmniej daje do myślenia.

Temat rozmowy dotyczy siły fizycznej. Czy ją stosujemy w aikido, czy nie. Zabawa w sofistykę prowadzi do niczego, bo oczywiście, że człowiek aby się ruszać ma z nią do czynienia na codzień. Raczej zapytamy, czym odróżnia się aikido w tej kwestii od innych sztuk walki. I tutaj osobiście poszedłem na daleko idące uproszczenia. To nie żadna teoria. To wynik 20-letniego studiowania aikido pod jednym tylko kontem. Dlaczego nic nie da się zrobić bez kooperacji partnera?

Wnioski są takie. Należy przede wszystkim o partnerze zapomnieć. Nie partner, ale szafa, która się na nas przewraca. Doniczka, która leci nam na głowę, rozpędzony rowerzysta, czy uciekający złodziej na naszej drodze. I w końcu, nieoczekiwany deszcz. Tego się trzeba spodziewać zawsze i nauczyć się na to reagować. To atak, którego w innych sztukach walki nie bierze się pod uwagę. Zatem, 'wsio rawno', gdzie, kto, jak? To część naszego treningu w parach, czy też w czasie randori. Skupienie się na uniku jest najważniejsze.

Techniki. Przede wszystkim, muszą być poprawne z teoretycznego punktu widzenia. A to oznacza, że podobnie jak w judo, można podejść do partnera, uchwycić go i rzucić. Jeśli nie potrafimy tego zrobić dzisiaj i nie potrafi tego zrobić nasz nauczyciel, lub znany shihan, to za 30 lat nic się w naszym aikido nie zmieni.

W walce, najważniejszy jest kontakt. W zasadzie, to definiuje walkę. Ktoś nas próbuje uderzyć, wykonujemy blok. Ktoś nas uchwycił, próbujemy się wyrwać, czy też wykorzystać tę sytuację na swoją korzyść. I tu, siła odgrywa zasadniczą rolę. Jeśli jednak tego kontaktu z drugiej strony nie ma, bo wykonaliśmy unik, to i walki niema. Jest czas, by wykonać technikę, która ma sens. Która jest możliwa do wykonania.

Zatem, czy irimi-nage ma sens? Dlaczego O'Sensei nazywał ją techniką 20-lecia? Może dlatego, że był mały (150cm) i miał z nią sam problemy z tego powodu? O tym warto porozmawiać. A shiho-nage? Czy robienie mostku jako reakcji uke na tę technikę ma jakikolwiek sens? A nikyo? Bolesne nikyo. Czy o ból w tej technice chodzi?

Tak, to kolejna próba zachęty do ciekawej rozmowy o aikido, a nie do odwracania piłeczki. Nie wierzę, że nie myślicie podobnie.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Smailu - ptysiu miętowy.
Ja ci dam szpadel i grządkę do skopania. szpadel to forma - grządka to twoje lata.
ty przez 10 lat próbujesz kopać drugim końcem kontemplując dziury.
taka nasza rozmowa. ty mi po tych latach mowisz że znasz naturę szpadla i konsystencje ziemi.
ja ci mówię - w pełni masz racje - ale grządka cholera nie jest skopana!!
pmasz
ps ja sie nie zmieniłem :) po za tym to semantyka i puste paplanie.


znaczy sie ja mam Ciebie od kopania grzadki...
efekt, Ty sie narobiles, ja kontemplowalem, a grzadka sie skopala :-)
taki podzial tez moze byc :)

semantyka mowisz, tu tez sie nie zgodze w calosci...

zawsze tez mozemy zrobic test na technike :)
ty mi sankyo, a ja Tobie, i stwierdzimy ktora metoda nauki lepsza :)
raju zajebiscie bedzie :)
przepraszam za brzydkie slowo ale sie podekscytowalem na mysl walki z Piotrusiem :) ))))
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power
Smailu słońce wyluzuj....
Znamy sie lata i juz kupe razy gadaliśmy o tym godzinami - poważnie myślisz, że ja tk poważnie?
8O 8O
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

(...)A to oznacza, że podobnie jak w judo, można podejść do partnera, uchwycić go i rzucić. Jeśli nie potrafimy tego zrobić dzisiaj i nie potrafi tego zrobić nasz nauczyciel, lub znany shihan, to za 30 lat nic się w naszym aikido nie zmieni.
(...)


dobrze gada, dac mu wodki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Niepotrzebny fizolski power

Smailu słońce wyluzuj....

eh,,, ja jestem wyluzowany jak ptys mietowy :) :):):):)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024