Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak zdobyć mase - silownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

lukaszsz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak zdobyć mase - silownia
witam
mam takie pytanko

ponieważ ćwiczę regularnie na siłowni od półtora roku i chciałbym zwiększyć swoją masę ciała
Bo ja jestem szczuplejszy ważę 70kg i wzrost 170

to moje pytanie brzmi :
1.jakie odżywki mam sobie kupić na masę ( najlepiej juz sprawdzone i testowane )
2.jak mam ćwiczyć żeby trening pomagał ????

czekam na wasze odpowiedzi
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
Witam

Kluczową sprawą w budowie masy jest dieta.
Pamiętam jak zaczynałem to ważyłem 64kg przy wzroście 170cm i bez diety cięzko było robić kolejne kilogramy.
Pamiętaj dieta nie musi być bardzo rygorystyczna.W diecie ważne jest dobre rozłożenie tego co jemy na kilka posiłków w ciągu dnia.Sądze, że minimum to 4 posiłki dziennie i nie mam tu na myśli jakiś batonów czy coś takiego.
Co do odżywek to zakup sobie jakiegoś gainiera (polecam Mutant Mass) i pij przed i po treningu.

Co do treningu to rozpisze ci takie ogulniki.
Jeśli chcesz zdobyć trochę masy to nie katuj się bezwzględnie. Trening na masę polega na tym abyś dał mięśniom impuls do zrostu nie przeciążając ich zbytnio.
Sesje treningowe nie powinny być zbyt długie bo to tylko zbędnie męczy mięśnie i marnuje nadwyżki kaloryczne, a w końcu nie o to ci chodzi :D

Jeli bd chciał wiedzieć coś więcej to pisz. Chętnie ci pomożemy.
Sukcesów życzę :D
  • 0

 

 


lukaszsz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
dzięki
ale mógł byś mi napisać jak rozłożyć trening.
Ja ćwiczę 3 razy w tygodniu
napisałeś cytuje - Co do odżywek to zakup sobie jakiegoś gainiera (polecam Mutant Mass) i pij przed i po treningu

a białko może być ?????.

i jak byś mógł to napisz jak mam sobie rozłożyć trening

dzięki za odpowedzi
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
W twoim przypadku gainier bd lepszy. Białko jak sama nazwa wskazuje zawiera tylko białko :D a gainier to mieszanka węglowodanów i białek + odrobina tłuszczy.
Typowy problemem początkujących jest to, że nie myślą o zapotrzebowaniu energetycznym(węglowodany) tylko o budulcu(białko).
Gdy organizm nie ma odpowiedniej ilości węglowodanów szuka innych źródeł energii czyli białek ale przez to, że białka trudniej się rozkładają na substancje podstawowe organizm musi zużyć więcej energi na ich rozkład i w ten sposób całkowity zysk energetyczny maleje. I tak się toczy błędne koło.
Więc w podsumowaniu lepiej zainwestuj w gainiera.

Co do treningu to każdy musi sam sobie go dopasować.

Ja obecnie stosuje taki rozkład

PON
klata+bic+ przedramię lekko
SR
bary+nogi+przedramie lekko
PN
tric+plery
  • 0

 

 


He29
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
Witam.

Każdy poleca gainera a ja odradzam !!! Wielka pucha z niczym !!!

Postaram się opisać prosty,ale skuteczny sposób. Bo znam zapał innych :D bardziej skomplikowane diety itd trwają ale kilka tygodni.

1. Zacznij jeść regularnie co 3-4 godz.( jajca,ryby,kurcza,makaron,ryż...)
2. Pij dużo wody, a nie Pepsi, zwłaszcza pij na treningu male łyczki co seria :D
3. Witaminy + dibencozide + BCAA - starczy , Później możesz coś mocniejszego

Trening
1. Max. 1 godzinę, przerwy między seriami 1min.
2. 3-4 ćwiczenia na grupę i 6-8 ciężkich serii
3. Podstawowe ćwiczenia (nie wiesz pytaj)
4. 4 dni trenigu w Tygodni
5. Ćwiczymy wszystko

Pytania jakieś to pisz.

O mnie ja byłem chuba jak patyk , zacząlem ćwiczyć w wieku 15 lat i tak z przerwami aż do dziś ( czemu przerwy a to zmiana zamieszkania, poźniej studia, zmiana pracy, zmiana kobiety, w końcu wyjazd na stałe do UK i to samo Tu hehe i tak już 30 na karku.
POZDRO
  • 0

lukaszsz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
mój rozkład jest taki
klatka - sztanga - 40kg
poniedziałek

klatka - biceps - triceps

środa

klatka - nogi dół i góra

piątek


klatka - plecy

dobry rozkład ????


znacie jakieś dobre ćwiczenia na klatkę oprócz sztanga i rozpiętkami ( ćw. w domu i na siłowni )
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
Dobre są pompki na poręczach i ściąganie linek na bramie.
  • 0

 

 


lukaszsz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
dzięki za odpowiedzi
  • 0

godzik9393
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia
Chciałbym się podpiąć do tematu.

Witam!
rok temu chodziłem pół roku na siłownie przez 5 miesięcy. Chce powrócić do treningu tylko robić to już prawidłowo.
Moje wymiary itd.
wiek 18 lat
waga 62 chuderlak
wzrost 178
na siłowni dużo nie robiłem był to trening głównie rehabilitacyjny ale na ławce poziomej wyciskałem do 55 kg max 10 ruchów teraz chciałbym zwiększyć swój limit siły i zwiększyć masę. Myślę chodzić na siłownie w godzinach wieczornych[19.00] trzy razy w tygodniu. Proszę podpowiedzenie mi jaki byłby najlepszy rozkład ćwiczeń i jakaś dieta + ew.białko,BCAA czy ogólnie jakieś węglowodany. Uprzednio zakupiłem atlas treningu siłowego więc jeśli można to proszę podawać nazwy ćwiczeń w poszczególne dni lub przynajmniej grupę mięśni. Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi!!
  • 0

Zielovsky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :41
  • Wyciskanie [kg]:130
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia

Chciałbym się podpiąć do tematu.

Witam!
rok temu chodziłem pół roku na siłownie przez 5 miesięcy. Chce powrócić do treningu tylko robić to już prawidłowo.
Moje wymiary itd.
wiek 18 lat
waga 62 chuderlak
wzrost 178
na siłowni dużo nie robiłem był to trening głównie rehabilitacyjny ale na ławce poziomej wyciskałem do 55 kg max 10 ruchów teraz chciałbym zwiększyć swój limit siły i zwiększyć masę. Myślę chodzić na siłownie w godzinach wieczornych[19.00] trzy razy w tygodniu. Proszę podpowiedzenie mi jaki byłby najlepszy rozkład ćwiczeń i jakaś dieta + ew.białko,BCAA czy ogólnie jakieś węglowodany. Uprzednio zakupiłem atlas treningu siłowego więc jeśli można to proszę podawać nazwy ćwiczeń w poszczególne dni lub przynajmniej grupę mięśni. Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi!!



Jakie mięśnie cię najbardziej interesują ?
Po co ładować się jakimiś prochami ? Ja chodzę na siłownie przez 1,5 roku i jeszcze żadnych kreatyn i bałek w gębie nie miałem a wyniki mam.
Jedz dużo więcej , to masa przyjdzie :)
  • 0

godzik9393
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zdobyć mase - silownia

Jakie mięśnie cię najbardziej interesują ?
Po co ładować się jakimiś prochami ? Ja chodzę na siłownie przez 1,5 roku i jeszcze żadnych kreatyn i bałek w gębie nie miałem a wyniki mam.
Jedz dużo więcej , to masa przyjdzie :)


Głównie chodzi mi o mięśni klatki ramiona i brzuch. Nogi odpuszczam ze względu na jazdę rowerem to robi swoje. Jem dużo tylko chodzi o to żebym jadł to co trzeba do przyrostu masy. Proszę o na prawdę szczerą rade wiesz ja chodziłem 0,5 roku i miałem efekty ale zacząłem nadmiernie chudnąć. Przybywało masy mięśniowej ale ogólnie waga pokazywała coraz mniej. Dlatego proszę o jakiś pomysł z dieta chce przez 5 miesięcy przytyć i ćwiczyć w domu dużo. A potem zacznę już na poważnie trening na siłowni.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024