Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawod STRAŻAK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

szarmx
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zawod STRAŻAK
Mam kilka pytan odnosnie KONDYCYJNEGO przygotowania sie do testow sprawnosciowych . Co zrobic i jak zabrac sie zeby przygotowac sie na tip top pod katem ponizszych testow:

Dodam, ze na silke chodze juz od 2 lat. Od miesiaca biegam raz w tygodniu na biezni po ok. 2000m w tempie 10-11 km/h a ostatnio naginam tylko i wylacznie 1000m jak najszybciej mi sie uda. Wielkich rezultatow jako takich nie mam, cwicze bez sterydow w zasadzie ostatnio nawet bez suplementow.

Zadania sa m.in. takie
1. Bieg na 50 m
2. Bieg na 1000m
3. Podciaganie sie na drazku
4. Stopien (wchodzenie na 40 cm stopien i schodzenie z niego a pozniej mierza cisnienie co jakis okreslony czas)


Jak przygotowac sie do biegania?
Na 50 m wiadomo, nie ma co myslec, dobry start i zapier.... ile sil w nogach.

Ale co z kilometrem? Biegac np. po 3000 - 4000 m truchtem zeby nabrac kondycje czy moze od razu po rozgrzewce wchodzic na bieznie i gnac TYLKO 1000m stale zwiekszajac predkosc? Jak najlepiej przygotowac sie pod tym katem?

Co z drazkiem? Mam drazek w domu, bez przygotowan podciagnalem sie ostatnio 8x. Jak najlepiej to wykonac? jest jakas technika czy po prostu silowo?
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawod STRAŻAK

Mam kilka pytan odnosnie KONDYCYJNEGO przygotowania sie do testow sprawnosciowych . Co zrobic i jak zabrac sie zeby przygotowac sie na tip top pod katem ponizszych testow:

Dodam, ze na silke chodze juz od 2 lat. Od miesiaca biegam raz w tygodniu na biezni po ok. 2000m w tempie 10-11 km/h a ostatnio naginam tylko i wylacznie 1000m jak najszybciej mi sie uda. Wielkich rezultatow jako takich nie mam, cwicze bez sterydow w zasadzie ostatnio nawet bez suplementow.

Zadania sa m.in. takie
1. Bieg na 50 m
2. Bieg na 1000m
3. Podciaganie sie na drazku
4. Stopien (wchodzenie na 40 cm stopien i schodzenie z niego a pozniej mierza cisnienie co jakis okreslony czas)


Jak przygotowac sie do biegania?
Na 50 m wiadomo, nie ma co myslec, dobry start i zapier.... ile sil w nogach.

Ale co z kilometrem? Biegac np. po 3000 - 4000 m truchtem zeby nabrac kondycje czy moze od razu po rozgrzewce wchodzic na bieznie i gnac TYLKO 1000m stale zwiekszajac predkosc? Jak najlepiej przygotowac sie pod tym katem?

Co z drazkiem? Mam drazek w domu, bez przygotowan podciagnalem sie ostatnio 8x. Jak najlepiej to wykonac? jest jakas technika czy po prostu silowo?



Co do biegow sprinterskich to zabardzo nie mam pojecia. Jesli chodzi o podciaganie na drozku to agazujemy przy tym cwiczeniu miesien najszerszy grzbietu. Istnieje wiele cwiczen ktore wzmacniaja ten miesien np wioslowanie sztanga, podciaganie sztangielki w opadzie tlowia , podciaganie w szerokim nachwycie, podchwycie. Jesli chodzisz na silownie to pewnie te cwiczenia nie sa Ci obce, wykonuj okolo 4 serii i okolo 6-10 powtorzen kazdego cwiczenia. Nie katuj tego miesnia codziennie tylko daj mu czas na zregenerowanie sie conajmniej kilka dni. jesli w podciaganiu dojdziesz do 12 powtorzen musisz sie dodatkowo obciazyc np wloz na plecy plecak z obciaznikiem w srodku. Jak podciagacie sie podchwytem bardzo duza role odegra jeszcze biceps.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawod STRAŻAK
Łącz długo dystansowe bieganie ok.2km z interwałami czyli szybkimi biegami np. na 100m to najlepiej poprawia kondycję :D
Co do drążka to polecam podciąganie z niedużym obciążeniem, bardzo dobrze pomaga na zwiększenie siły w tym ćwiczeniu :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024