Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poniżanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
Sally, ich przekonania nic nie zmieni.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

Że siostrzeniec umie już gardę przyzwoicie trzymać to okładany przez dwóch przeciwników zebrał zaledwie dwa strzały.

Boks jest boski. Mi na samym początku mojej przygody z boksem, zaledwie po dwóch treningach, sama garda, bokserskie kroczki i nieudolne lewe proste uratowały skórę. Napastnicy woleli bić tych bez gardy.

Witam wiele osób wstydzi się przyznać ale ja się przyznam. Jestem poniżany w szkole, czy jest jakiś sposób na to jak walczyć z tym problemem. Ma ktoś jakieś propozycje?

Nie wstydzić się. Zarządać pomocy od instytucji rozwiązujących takie problemy: wychowawcy, pedagoga, dyrektora szkoły, dzielnicowego. Będą ci wdzięczni za dostarczenie im pracy, którą lubią i na której się znają.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

Przepraszam za określenie, ale jeżeli w wieku 17 lat dajesz sobą pomiatać to musisz być mega cipka, z której zabijaki nigdy nie będzie.


Trochę respektu, bo prezentujesz poziom jego prześmiewców. Nie znasz jego, ani nie znasz sytuacji, w jakiej jest. Sorry, ale "nie dasz rady, nigdy tego nie osiągniesz" to są słowa malutkich ludzi.

Nawet w dorosłym wieku psychika człowieka na skutek przeżyć i doświadczeń może ulec zmianie, spytaj dowolnego psychologa.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

Trochę respektu, bo prezentujesz poziom jego prześmiewców. Nie znasz jego, ani nie znasz sytuacji, w jakiej jest.


Widzisz Ty nie znasz mnie, skąd możesz wiedzieć jaki poziom prezentuje?

Moje słowa nie miały na celu nikogo urazić co zaznaczyłem na samym początku.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

Widzisz Ty nie znasz mnie, skąd możesz wiedzieć jaki poziom prezentuje?

Moje słowa nie miały na celu nikogo urazić co zaznaczyłem na samym początku.


No tak, powinienem był dodać "w tej chwili".

Skoro nie miałeś na celu go urazić, to po co to napisałeś? :P Dobra, nieistotne...

Podtrzymuję to, co napisałem na początku, ale najważniejsze to znać swoją wartość i swoje prawa.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

wychowawcy, pedagoga, dyrektora szkoły, dzielnicowego. Będą ci wdzięczni za dostarczenie im pracy, którą lubią i na której się znają.

-gdzie tak jest? W jakim to kraju? To są urzędnicy, należy to do ich obowiązku, o "umiłowaniu" i kompetencjach lepiej nie rozmawiajmy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

Widzisz Ty nie znasz mnie, skąd możesz wiedzieć jaki poziom prezentuje?

Moje słowa nie miały na celu nikogo urazić co zaznaczyłem na samym początku.

wiesz, nie chce nikogo urazic, ale chujowy poziom reprezentujesz.

reszta dobrze pisze.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
hmm a ja rozumiem Tynksa, moze po prostu wyrazil sie zbyt dobitnie, ale chodzilo mniej wiecej o to, ze jesli ktos ma na taka psychike, ze sobie nie radzi w liceum z ponizaniem i zaczepianiem w liceum - gdzie juz ludzie maja po 18 lat, czyli nie tacy gowniarze - i prosi otwarcie o rade, to nie sadze, ze porada w stylu "idz na boks, jak dostana w zeby to spokornieja" ma w ogole jakis sens. Wiadomo, ze taki scenariusz bylby najlepszy, napietnowany nastolatek w koncu wystrzela prostego w agresora i ten pada, no ale hello, nie zyjemy w filmie, jesli goscie w tym wieku pozwalaja sobie na takie bezczelne zaczepki to prawdopodobnie, albo on jest tak slaby psychicznie, albo tamci sa popierdoleni i nic sie dobrze nie skonczy.
Inna sprawa, ze trening sw da ci poczucie wlasnego ciala i kontroli nad nim. Wzmocni pewnosc siebie, kondycje i wzmocni Twoje jajca, krotko mowiac nabierzesz temperamentu.
Sally takie rady schowaj do kieszeni, bo to pasuje do filmu z Van Dammem, w rzeczywistosci to mozesz zafundowac facetowi szpital albo moze zrobic cos jeszcze glupszego.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

albo on jest tak slaby psychicznie,

-chyba Sally o tym aspekcie mówi i jak sobie z nim poradzić.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

Inna sprawa, ze trening sw da ci poczucie wlasnego ciala i kontroli nad nim. Wzmocni pewnosc siebie, kondycje i wzmocni Twoje jajca, krotko mowiac nabierzesz temperamentu.
Sally takie rady schowaj do kieszeni, bo to pasuje do filmu z Van Dammem, w rzeczywistosci to mozesz zafundować facetowi szpital albo moze zrobic cos jeszcze glupszego.


SW to nie jest tylko terapia psychologiczna przede wszystkim służą temu żeby jednak walczyć. najlepiej na ringu ale jak trzeba to gdzie indziej tez sie przyda, czasami nie ma wyboru to wtedy trzeba się bić. owszem kontuzje się zdarzają ale to już taki sport
jasne ze nie należy działać na oszołoma i rzucać się na pięciu samemu ale coś trzeba zrobić.

akurat ktos ostatnio mi opowiadał o podobnym przypadku, gnębili kolesia który wyglądał niepozornie ale ćwiczył chyba jakieś karate,raz sie na niego któryś rzucił ten mu mu złamał nos. wtedy tamci w 5 postanowili poczekać pod szkoła. Poszedł do pani pedagog ta wymyśliła "inteligentnie " ze go wyprowadzi tylnymi drzwiami :) Biedna nie wzięła pod uwagę ze on jutro tez ma szkolę.
Ojciec poszedł porozmawiać z tymi chłopakami i powiedział ze jak cokolwiek zrobią to zgłosi na policję (jeden z nich miał kuratora- wczesniej rozmawiali z dyrektorem szkoły, kuratorem oczywiście nikogo to nie interesowało i nie mieli pomysłu na interwencje) i tamtego zamkną ale jeżeli będzie spokój to niczego nie zgłosi. Doszli do ugody ze tamci zrezygnują z zemsty (oczywiście nikt juz nie zaczynał z nim po tej przygodzie) i sprawa ucichnie, słowa dotrzymali.
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
To warto przeczytać:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
Jeśli chcą pieniędzy i grożą pobiciem - lepiej oddaj im to, co masz. Twoje zdrowie jest ważniejsze od kilku złotych.
he he zeby tylko tego poradnika czasem nie czytali ci co nie powinni.. :)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
o boze ale glupie zdanie, juz pomijam ze np na miescie to by bylo calkiem rozsadne wyjscie, ale w szkole :?: rutyna bedzie wygladac tak, ze widzac ich gdzies juz bedzie wyciagal drobniaki z kieszeni
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
Na pewno przeczytanie i stosowanie się tylko do tego jednego zdania z poradnika do niczego dobrego nie doprowadzi. Następnym krokiem po oddaniu pieniędzy powinno być zgłoszenie rozboju - wychowawcy, rodzicom czy policji, według uznania.

A jakie są Twoje propozycje postepowania w sytuacji "Jeśli chcą pieniędzy i grożą pobiciem"?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

A jakie są Twoje propozycje postępowania w sytuacji "Jeśli chcą pieniędzy i grożą pobiciem"?

jeeli ma to miejsce na terenie szkoły , lub te osoby sie zna należy powiedzieć żeby się odpier... , powinno poskutkować.
inaczej jeżeli sytuacja ma miejsce na ulicy, nie zna się ich i faktycznie mogą być niebezpieczni wtedy inna sprawa
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
Może i powinno.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
Dołączona grafika
najgorsze te ćpuny w becikach :)

jak się nie odpierdolą, to należy ich postraszyć ze w przeciwnym wypadku złozy sie doniesienie na policje o wymuszanie haraczy,a ze podciagną to zawsze pod przestępczość zorganizowaną to pójdą siedzieć na pare lat
donoszenia zawsze nalezy traktować jako ostateczność i wykorzystać wcześniej wszystkie inne dostępne środki, chyba ze zacodzi naprawdę uzasadniania przyczyna wtedy nalezy zgłaszać

w kazdym razie podręcznik z serii "Jak zostać frajerem": nie uważam za najlepszy sposób rozwiązywania problemów
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
Podjęcie opisanych w poradniku kroków nie ma nic wspónego z frajerstwem, wręcz przeciwnie. Ujawnienie przestępstwa wymaga zazwyczaj dużej odwagi. Przełamania dwóch lęków: strachu przd zemstą w sensie fizycznym i strachu przed napiętnowaniem "frajerstwem".

Normalną rzeczą jest, że człowiek dorosły zgłasza policji kradzież, rozbój, pobicie. Kto, jak i dlaczego wmówił dzieciakom, że zwracając sie o pomoc stają się frajerami? Spotkałem się z określeniem "Tracą honor" - większej bzdury w życiu nie słyszałem.

Stereotyp, który propagujesz: "kto kabluje ten jest frajerem" doskonale pomaga prześladowcom utrzymywac w ryzach prześladowanych. Dziwi mnie, że tak usilnie go lansujesz. Dlaczego?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie
kradziez , rozbój pobicie to sa przestępstwa, to sie zgłasza . Inna sprawa ze takie zgłoszneie może miec bardzo przykre konsekwencje dla raz już poszkodowanej ofiary- tak działa system "sprawiedliwości" ze czesto takiej osobie radzi sie dla własnego bepzieczeństwa nie rozpoznac sprawców. To nie jest dobre ale trzeba brać pod uwagę realia w jakich sie zyje.

ale z poniżaniem w sensie naśmiewania się, gnębieniem psychicznym itp. trzeba próbować dac sobie radę samodzielnie. psychologicznie to w przyszłości da o wiele więcej pozwoli umocnic charakter dac pewność siebie i poczucie skuteczności własnych dzałań .Odwaga to nie jest odwaga do donoszenia, tylko przeciwstawienie sie czemuś ponosząc związane z tym ryzyko.
Frajerstwo to jest cecha zła, strach przed nim co cecha dobra nie należy jej przełamywać.
Frajerstwem jest zarówno donoszenie z byle powodu jak i pozwalanie się gnębić na dłuższą mete.
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poniżanie

Frajerstwo to jest cecha zła, strach przed nim co cecha dobra nie należy jej przełamywać.
Frajerstwem jest zarówno donoszenie z byle powodu jak i pozwalanie się gnębić na dłuższą mete.


Prawie się z tym mogę zgodzić. Z pewnym zastrzeżeniem: wydaje mi się, że frajerstwo to nie jest cecha charakteru człowieka. To raczej pusta etykietka. Ktoś ja komuś przyczepia, żeby go poniżyć, zmanipulować, pokierować, zniechęcić do pewnych zachowań, czasem przez poniżenie usprawiedliwić swoje własne zło.
Frajerem bywa określany ktoś, kto nie dopuszcza się drobniejszych i grubszych nieuczciwości:
- płaci zakładowi oczyszczania za wywóz smieci, zamiast wywieźć je do lasu
- nie wypompowuje ścieków z szamba do przepływającej nieopodal rzeczki
- nie okrada pracodawcy, gdy ma ku temu okazję
- nie jeździ pasem przeznaczonym dla autobusów
- nie parkuje na miejscach dla niepełnosprawnych
itp. itd.

Jeśli pisząc "frajerstwo", w tym przypadku miałeś na myśli brak asertywności to się z Toba zgadzam.

Jeśli pisząc "frajerstwo", w tym przypadku miałeś na myśli brak odwagi to się z Toba zgadzam.

Jeśli pisząc "frajerstwo", w tym przypadku miałeś na myśli brak odwagi cywilnej to się z Toba zgadzam.

Jeśli pisząc "frajerstwo", w tym przypadku miałeś na myśli brak poczucia własnej wartości to się z Toba zgadzam.

Człowiek, który posiada te wszystkie cechy, podejmując decyzję jak zachować się w obliczu przemocy, nie będzie przejmował się tym, że ktoś nazwie go frajerem. Bedzie wolny i zrobi co chce. Da prześladowcom odpór słowny albo rzuci się do walki, zrobi komuś krzywdę lub pozwoli się skrzywdzić, albo poprosi o pomoc instytucje, które mają obowiązek tej pomocy mu udzielić. Co chce.

Dla mnie frajerem jest np. nieletni, który gnębi słabszych, a potem płacze przed pedagogiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024