Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawodowe walki, kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_pablom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Nie chodziło mi o sprowadzanie speców :) tylko o profesjonalne podejście do tematu.
Na chwilę obecną nie wiem jak to wygląda, jeśli tak jak piszesz, to bardzo dobrze. Pewnie można by jeszcze wiele rzeczy dodać, ale niech się tym zajmują osoby które w tym siedzą na co dzień.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Zgadza się. BYł. nawet siedziałem koło Deląga :)

Co domalej urazowości. W sportach walki, obciążeniem nie jest urazowość, a "teoria" o wstrząsach robące mikro urazy muzgu. Nasłuchałem się tych wykładów. To że piłkarz przyjmuje bombe na łep w czasie meczu kilkarazy to nikogo nie obchodzi. My obijamu sobie głowy i robimy z nich grzechotki. I dlatego jestesmy głupi :)

Sponsorzy w Polsce często traktują nas jako formę przemocy. NIestety jest to nadgorliwość zachowania chrześcijanskich wartości. Boją się, że bedzie to źle przyjete przez potencjalnego klienta. Najśmieszniejsze, iz kościół wcale nie narzuca takiego myślenia.

Trzeba robić swoje. Ja uważam, że ważne jest by stworzyć regionalne gwiazdy, wtedy łatwiej zapełnic trybuny i zainteresować regionalne media.
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Tak jako dodatek do tematu, dla tych co nie widzieli proponuje obejrzeć bardzo ciekawy wywiad z M.Różalskim, w którym świetnie obrazuje to co sie dzieje w SW w Polsce;)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
mądrze mówi, poniżej pare fragmentów ktore wydaja mi sie najistotniejsze w kwestii sytuacji SW w Polsce

nie ma dużo walk zawodowych, nie ma sponsorów zeby pomagac klubom, tworzyć grupy zawodowe, zeby zawodnik miał spokojną głowę o swój byt, byt rodziny>











  • 0

budo_laik222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Z innej beczki. Kumpel mojego znajomego jakiś czas temu zdobył pas zawodowego mistrza Polski w k1 w kickboxingu bądz muay thai już nie pamiętam...Twierdzi że to baaaardzo prestiżowy tytuł i w kraju nie da się wiecej osiągnąć. Od razu pojawiły się wywiady, telewizja, seminaria, ogólnie rzecz biorąc koleżka stał sie dosyć mocno popularny...Zresztą przegrany tej walki też miał swoje "5 minut" a dlatego że dostąpił zaszczytu walki o ten tytuł...Co myślicie o tytule zawodowego mistrza kraju? Czy to naprawde tak wielkie osiągnięcie? Czy po prostu wyolbrzymianie tematu? Teoretycznie, biorąc to na logike o takie rzeczy walczą tylko najlepsi, ale...Jaka jest prawda? Tak naprawde troche chłopakom zazdroszcze :wink: ( zwyciezcy i przegranemu) bo dowiedziała sie o nich prawie cała Polska ( kibice sw) a to już coś, ale jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?
  • 0

budo_laik222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Ktoś mi odpowie na post wyżej czy zakładać nowy temat? :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Bywa rożnie wszystko zależy od indywidualnego przypadku. czasem się dobiera przeciwnika w taki sposób żeby faworyt przypadkiem nie przegrał a czasem walka jest uczciwa. Nie ma reguł.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing

MMA tak jest popularne ale nie chce żeby było przyszłoscia , to trochę niepedagogiczne dwóch facetów obmacujących się na podłodze :wink:

po pierwsze mma nie jest popularne, to ciagle sport niszowy.
po drugie, jestem szczesliwy ze nikogo nie obchodzi co 'ty chcesz'.
po trzecie, glupota stwierdzenia niepedagogicznie jak sie faceci 'obmacuja na podlodze' jest tak doglebna, ze nawet nie sposov z tym stwierdzeniem dyskutowac.

<Mamed Khalidow zawodnik z Czeczeni, walczy w barwach naszego kraju, to co on wyprawia to jest cud, jeżeli on nokautuje światowej klasy zawodnika w MMA kopnięciem obrotowym to takiego człowieka na rekach powinni nosić a gdzie jest jakakolwiek wzmianka o nim?>
widzialem wszystkie walki mameda z ostatnich 5 lat i nie przypominam sobie zadnego zawodnika klasy swiatowej ktorego znokautowal by w ten sposob. niestety nie przypominam sobie zadnego zawodnika klasy swiatowej z ktorym mamed by walczyl czego mu zycze z calego serca bo tyle co widzialem dawno temu na treningach to swietny sportowiec i sympatyczny czlowiek.
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
To logicze że skoro ktoś walczy o tytuł zawodowego mistrza polski w kicku, k1 czy thaiu staje sie popularny czy tego chce czy nie. To naprawde prestiżowy tytuł, w przypadku wygranej ( przegranej też ale musi być dobra walka :) ) zawodnik bedzie rozpoznawalny wśród kibiców sportów walki ( przynajmniej wiekszej części) w całym kraju. Poza tym kariera może ruszyć bardzo do przodu a przecież o to chodzi. Zresztą co tu jest do tłumaczenia zawodowy tytuł o czymś świadczy :roll: i nie trzeba być specialnie inteligętnym żeby zdawać sobie sprawe jak poważny to tytuł
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Pare lat temu zawodnik, który przegrał walkę zawodową o tytuł MŚ podajże było to w Abglii wpisał sobie na stronę (lub jego trener) vice-mistrz Świata :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Odnośnie Mameda osobiście nie znam jego walk, ale chodzi o to że jak ktos w dobrej walce nokautuje kogos obrotówką to go się powinno na rękach nosić.
To tak a propo wypowiedzi trenerów którzy uczą tylko najprostszych technik , tłumacząc ze skoro te sa najskuteczniejsze to po co innych uczyć - co jest świetnym wytłumaczeniem tego że innych sami niestety nie znają.
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Hah doobre z tym vice-mistrzem :lol: Czekaj czekaj ja też kiedys w amatorstwie w swojej pierwszej walce walczyłem z mistrzem Polski i przegrałem tzn że jestem vice-mistrzem Polski? No to jutro świętuje :) A tak na serio to sam udział w walce o tytuł zawodowego mistrza Polski czy Świata jest dużym prestiżem
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
teoretycznie ten tytuł ma (zawodowego vice mistrza świata) , w sumie trenerowi się nie dziwie ze go wpisał na stronkę, zawsze reklama . W amatorskim to taka sytuacja jest wtedy jak jest dwóch zawodników w wadze i przegrywasz walkę wtedy jesteś vice -mistrzem.
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Tak wiem sally, to był taki mały żarcik.W zasadzie reklama to dobra, teraz trzeba umieć się wypromować, bez tego nawet umiejętności mogą nie pomóc. Właśnie wracam z krucjaty przeciw karatekom :) Na wielu forach piszą że karate niczym nie ustępuje KB, MT a Box nawet przewyższa :lol: Może warto by było zrobić jakiś turniej ( pisze poważnie) Karate vs Kickboxing czy Muay Thai lub K1 na jak najbardziej pełnokontaktowych zasadach, a wydaje się że najlepsze byłyby K1 ( najładniejsze dla oka). Kłócą się że ich...turnieje ( jak knockdown) są realniejsze lub tak samo wymagające jak kick czy thai, wiec nie widze problemu. Zresztą chwalą się jakoby to mieli na treningach spary full. Ciekawe czy takie zawody mogłyby się dobrze "sprzedać"., ciekawe również czy karatecy poszliby na takie coś (chodzi mi o typowych karateków a nie "wynajętych" kickboxerów :) )
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
robimy zawody 06.06.2009 W Krakowie w trzech formułach Muay Thai, K1, boks (w założeniu dla początkujących zawodników) Przyznam ze najbardziej zależy nam na walkach w MT (będa puchary a dla wszystkich w tej formule fajne nagrody) . Klub karate już sie zgłosił do K 1, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych :D
Jak tylko skończymy plakacik (na dniach) to wkleję oficjalne ogłoszenie.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing

Odnośnie Mameda osobiście nie znam jego walk, ale chodzi o to że jak ktos w dobrej walce nokautuje kogos obrotówką to go się powinno na rękach nosić.

O.Kay. Obrotówki są efektowne. Po co jednak mieszać do tego Mameda :roll:
Dlaczego należy nosić na rękach zawodnika nokautującego kogoś obrotówką :roll:
A tego co nokautuje prostym lub sierpem nie :roll:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Cypis nie można wszystkich na rękach nosić :wink:
jeżeli zawodnik w walce stosuje technike trudną i osiąga za jej pomocą dobry efekt, to jest to o wiele cenniejsze niż ten sam efekt osiągnięty techniką prostą
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing
Ja mam chłopaka na wyższym poziomie niz Kalidov,
Ostatnio dwóch zawodników nie wyszło do ringu
Wystarczy jedno spojrzenie :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing

...Wystarczy jedno spojrzenie :)

Czy hipnoza nie jest wbrew rywalizacji fair play :roll:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawodowe walki, kickboxing

...Wystarczy jedno spojrzenie :)

Czy hipnoza nie jest wbrew rywalizacji fair play :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024