Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontrowersje związane z K 1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Kontrowersje związane z K 1
Czy jest to bardziej Kickboxing czy bardziej Muay thai.
Czy jest to tylko formuła, czy może styl
Co sądzicie o tym sporcie,jakie są jego perspektywy rozwojowe i dlaczego o dobrych zawodnikach Muay thai dowiadujemy się dopiero kiedy wygrywają w K 1 :wink:
  • 0

budo_roughboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
Ja uważam, że K-1 to ani bardziej muay-thai, ani bardziej kick-boxing. To jest po porstu K-1 ;) . Moim zdaniem to K-1 ma w tej chwili największe szanse na wypromowanie się w mediach, choćby za sprawą sporej ilości gal w Polsce. Nie mniej jednak, nie wydaje mi się, żeby KB i MT poszły w odstawkę :)
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
taki wątek miałem założyć już dawno, ale ze mnie leń :)
K1 to organizacja o której można poczytać choćby [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - nie wiem jak to wygląda teraz prawnie że wiele federacji czy różni organizatorzy robią zawody "K1" nie mającą licencji czy nic wspólnego z organizacją K1. Jest tego tak pełno teraz, sa przecież już "zawodowi mistrzowie Polski w K1" z rożnych "gal"...
K1 organizacja i K1 używana nazwa potocznie chyba już jako formuła - tak ja to widzę obecnie, chociaż nawet uznałbym, że dzisiaj spokojnie można powiedzieć, że K1 jest nawet stylem walki - nie jest to MT i nie jest to KB na pewno

Co sądzicie o tym sporcie,jakie są jego perspektywy rozwojowe i dlaczego o dobrych zawodnikach Muay thai dowiadujemy się dopiero kiedy wygrywają w K 1 Wink

gale K1 są popularniejsze, są tam większe pieniądze niż w MT, dlatego propagandowo słychać więcej o zawodnikach którzy juz są w K1 a wcześniej walczyli "tylko" w MT
  • 0

budo_roughboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
Zauważ, że większość gal w Polsce ( w tym AoF ), używa nazwy "Gala na zasadach K-1" lub "K-1 Rules". Masz rację, że Ci, którzy piszą Gala K-1, po prostu łamią prawo :)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
mały wykład z historii
Nazwa kickboxing - wymyślona była przez japonczyków i by ła to rywalizactrochja z low
W USA nazywało się to full-contact karate ( nawet największa organizacja amerykańska początkowo w nazwie miala karate)
I tak jak w europie początkowo przyjeły sie najbardziej formuły amerykańskie, to cały świat zaczął szybko używać nazwy kickboxing do wszystkiego. Formułę z low- nazwano oriental w której walczył np Marek Piotrowski , jeśli dobrze pamietam i Różalski.
Low trochę zapomniany przy rywalizacji sportowej, nadal był trenowany. Pamietajcie że low i kolan są techniką używaną np przez najbardziej popularne karate pełnokontaktowe kyokushinkai. Lata 90 to odkrycie MT i powrót do łask low. Jednak i samo MT przeżyło duże zmiany. Przykładem może byc wprowadzenie ochraniaczy na tłów do walk amatorskich.

Sally twoja wypowiedź na temat różnicy MT i KB dotycząca kopnięć jest wynikiem nieznajomości historii i kickboxingu. Kb wywodzi się, ze styli które przede wszystkim kopały. Tak naprawde ręce bokserskie zostały zaadoptowane później i to w niektórych formułach walki. Japoński kickboxing, opierał sie na bardzo silnych low. Jeśli chcesz poczuć silny low, to pójdź na trening Jarosza zawodnika z Krakowa, który znany jest z destrukcyjnych low. W Polsc nie znam żadnego zawodnika o tak silnym low. Nawet Różalski, który nie jest byle jakim zawodnikiem , musiał uznać ich wyższość, chociaz jako zaowdnik był niezle wyszkolony. Jeśli dla Ciebie za ciężki, polecam low Cieślińskiego ważącego 60 kg a kopiącego jak koń. Nie ma w Polsce zawodnika z MT a i mało na świecie , który by im się oparł. W średnich wagach zwróć uwagę na siłę Głogowskiego, której nie powstydziłby się żaden czołowy zawodnik MT Świata.

Co do kopnięcia kolanem w K1. To ze względu na brak klinczu, jest trochę inne niż w MT. Przede wszystkim opiera się na kolanach z wypadem lub stopujące ( w MT najwięcej kolana używa się w klinczu)

Co do rąk to już wogóle MT odbiega,gdyż praktycznie nie punktuje się rąk. Przykładem jest walka Jędrzejczaka w Tajlandii, gdzie obijał rekoma Taja i przegrał. Zarówno W k1 jak i KB ręce są taką samą bronią jak nogi.

Sally zapraszam na imprezy PZKb będziesz wtedy mogła ocenić kopnięcia w KB.

Co do wypowiedzi Roughboy - 100% racji, tylko mam nadzieję, że imprezy w Płocku zostanął zuważone przez japońską organizację i zobaczymy i tam ORGINAL K1.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
To ze na początku w Kicku był lowkick a co do ma do rzeczy jak potem długo go nie było. Właściwie pierwsi zawodnicy Kicka tez kopali dobrze, ale potem to się zmieniło właściwie nie wiem czemu ale tak wyszło zapewne przez przepisy.
Jarosz nie kojarzy mi się z kickboxingiem, wywodzi się z karate i lowkicka kopał zawsze. Głogowski i Cieśliński, tak to dobrzy zawodnicy.

Co do tego ze zapraszasz mnie na imprezy Kicka, to mnie rozbawiłeś a jak myślisz skad ja czerpie moją opinie na temat Kicka który uważam za bardzo mało atrakcyjny sport (co tez uważam za przyczynę małej popularności sportów walki wśród sponsorów, mediów itp ) . Od kiedy pojawiło się K 1 jest szansa na zmianę , ale jak nogami kopać to na pewno nie będą uczyć kickbokserzy. Technika kopnięc wywodzi się z Muay Thai i jest to jedyny poprawny styl pod tym względem, dlatego uważam że K 1 z niego się wywodzi, a że wyrzucono klincz musiały zniknąc i łokcie.
Klincz wyrzucono bo on hamuje akcję, jak nie można ratowac się przytulanką walka staje się z konieczności bardziej dynamiczna i ciekawa.

Pozatym przez kopnięcia nie mam na myśli tylko lowkicka (chociaż oczywiście jest on bardzo istotny) ale też całą resztę kopnięć których może nie używa się tak często jak lowa, ale żeby walka wyglądała jak walka a nie jak chała w postaci boksu w dystansie nóg urozmaicanego obowiązkową ilością 7 wierzgnięć na runde (czyli popularny kickboxing), to muszą w niej być używane.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
Jakoś nie kojarzę twego klubu na imprezach low,k1 MT w PZKb przypomnij mi jakie masz osiągnięcia w tych odmianach. jakies nazwiska bo może mi umkneło?

Jarosz z Karate. OK a Symonides z Kung-Fu to znaczy że KUNG-FU jest super.
Marek Piotrowski był MP Kyokushinkai. Oczywiście to Kyokushinkai go Ukształtowało.
Pmietam jak Jarosz pierwsze MP przegrał z Puchaczem, wcale nie najlepszym zawodnmikiem (aczkolwiek niezłym). Dopiero rok później dał mu łomot. Ale to na pewno nie zasługa Tomka Mamulskiego. A Ugue 11 lat grał w piłke n9żną dlatego ma takiego kop:)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
Simonides to uczeń Piotra Ochniowskiego , tak Piotr wywodzi się z kung fu i szkolił w tej formule zarówno Simonidesa jak i Szlachte którzy zdobywali wiele tytułów w sanda. Ale Piotr szkolił Simonidesa tez w Muay thai (Szlachta w umożliwił mu starty w MT ale bynajmniej go nie szkolił).

Co do mnie to po poł roku treningów w beznadziejnym klubie kicka po kilku startach w fulu, mam jakies medale , na które to zawody jeżdzilismy za własne pieniądze, stad startów było maks po jednym w roku bo nikogo nie było na to stać.Klub beznadziejny bo właśnie to czego nas uczono a raczej czego nie uczono obrzydziło mi kicka na dobre (chociaz ten styl wogóle mnie nie zachwyca nawet w lepszej wersji). Potem w skutek nieprawidłowych treningów i debilnego przygotowania do zawodów (o czym nawet mi sie nie chce pisac) kontuzja kolana uniemożliwiała mi jakiekolwiek starty przez 3 lata. Ten czas był poświęcony na włóczenie sie po wszelkich możliwych klubach w krakowie i szukanie trenera który nauczył by mnie techniki. I każdy czegos mnie nauczył Szlachta lowkicka, Ochniowski okręznego i paru innych kopnięć, Taekwondo obrotówek, najgorzej było z boksem , technike prawdziwego boksu udało mi sie dopiero poznac na kursie instruktorskim u Dudy, pozno trochę ale dzięki temu teraz mogę wyszkolić zawodników. Teraz startujemy w MT bo mam gdzieś kicka i naprawdę nie lubie tego stylu.
Wogole chyba się wypiszemy za jakiś czas z PZKB bo mnie to juz wkurwia, żeby zawodnicy moi początkujący mogli powalczyć to musimy jeździć do Kalisza (bo tu się nic nie dzieje a nawet Szlachta który nie jest jakas rewelacją ale poćwiczyć tez tam mogli, złośliwie imprezy zamknął), a ze chcieli sobie treningowo (młodzi) wystartować w laicie, to musieli płacić jeszcze haracz za jakies śmieszne pasy na co ich nie stać więc nie pojechali. Jedyną osoba która nas w tym trzyma jest Janek, bo wiem ze tam zawsze możemy pojechac i bedzie z kim posparować. Ale tez zastanawiam się za co ja wogole płace ta składkę, jak w K 1 i MT sa po jednej imprezie w roku.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
Ozz, zgodzę się 100% z OZZ Sally - zaczynasz trochę przypominać Artura

W zeszłym roku było 9 lig K1/MT W TYM 3 WE WROCŁAWIU DO KTÓREGO MASZ DOBRY DOJAZD - AUTOSTRADA!!!!) w PZKb. Odbyły sie 1 MP w K1. w lOW MP POLSKI I PUCHAR POLSKI. W MT OPRÓCZ LIG MISTRZOSTWA POLSKI. TO RAZEM KILKANAŚCIE IMPREZ. i TO JAKICH. w PIOTRKOWIE NA LIDZE PONAD 1000 PUBLICZNOŚCI, W POZNANIU OKOŁO 700. Jesli dobrze pamiętam to pod koniec 2007 liga MT/K1 byla w Katowicach(masz chyba 70 km). Naprawdę fajna liga. Są imprezy zagraniczne ( np aktualnie dwóch moich zawodników jest na Łotwie w Rydze, jeden dzisiaj ma finał :) informacja o mozliwości startu była na mailu dla klubów) Jeśli do tego dodać walki zawodowe to kalendarz startów jest zapchany. Oczywiście imprezy ISKA POLAND też mi sie podobają i dla kontroli wytrenowania zawodników sam też skorzystałem). Za 2 tygodnie MP Młodzieżowców i Juniorów Full-contact. 17-18.04 Międzynrodowy Puchar Polski Węgrów semi, light, low. Zresztą wejdź na kalendarz

A teraz do OZZ - we wszystkich tych imprezach możesz i mogłeś startować jako niezrzeszony, jedynie płacisz droższą licencję.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
A Sally, masz w mieście trenera kadry narodowej. Ja swoich zawodników by mogli potrenować u najlepszych wysyłałem za własne pieniądze 450 km ( byli w tym roku tydzień u Tomka). Ile razy skorzystałaś z jego wiedzy? Wierz mi, że jeśli tylko poprosisz to da Ci wiele wskazówek. Jest rewelacyjnym trenerem.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
gladiatorzy - wiem o tym, że jako niezrzeszony mogę wystartować. A próbowałeś kiedyś jako niezrzeszony zgłosić swoich zawodników na imprezę organizowaną przez PZMT (pomijając najbliższe MP)?
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
Ozz jeśli mam być pomijany na MP to jaki sens jest start w innych imprezach. Może mamy inne spojrzenie na sport. Ale wszystkie inne powinny przygotowywać do zdobycia prymatu w kraju. No chyba, ze zapraszasz mnie na imprezy zawodowe, to oczywiście jestem otwarty na propozycje :)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1

Czy jest to bardziej Kickboxing czy bardziej Muay thai.
Czy jest to tylko formuła, czy może styl
Co sądzicie o tym sporcie,jakie są jego perspektywy rozwojowe i dlaczego o dobrych zawodnikach Muay thai dowiadujemy się dopiero kiedy wygrywają w K 1 :wink:

K1 jestesn stworzył karateka , uczeń legendarnego masutatsu Oyamy , który nauczyał kyokushinkaikan. Dzięki wykorzystaniu nabytych technik i wprowadzeniu rękawić dostsował kyokushin do takiej walki i powstało K1
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1

K1 jestesn stworzył karateka , uczeń legendarnego masutatsu Oyamy , który nauczyał kyokushinkaikan. Dzięki wykorzystaniu nabytych technik i wprowadzeniu rękawić dostsował kyokushin do takiej walki i powstało K1


z całym szacunkiem ale pieprzysz głupoty...Kazuyoshi Ishi odszedł z Kyokushin-kaikan w 1979 roku a pierwszy turniej K1 rozegrał się w 1993 roku. Został zorganizowany przez Ishi po to aby zawodnicy seidokaikan mogli rywalizować z zawodnikami innych styli i szkół walki...legendarny M.Oyama na którego się powołujesz był zaciekłym wrogiem K1. Kyokushin nie miał wpływu na powstanie K1, na rozwój K1 a zawodnicy kyokushin tacy jak Filho i Feitosa na początku kariery w K1 dostawali po dupie aż się patrzy (brak wyszkolenia bokserskiego)...pozatym zaden z przedstawicieli tej "najlepszej na świecie szkoły karate" nie wygrał nigdy w finale K1.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
interesujace ,a przedstawiciele jakich szkół karate radzili sobie na ringach K1 ? ,a co wyszkolenia bokserskiego to rzecz jasna ,że było słabe albo nie było go wcale , gdyż tego nie byli uczeni w dojo. A ktrz stzl karate jako pierwsyz dokopa MT i nie nie mia sraki stanc do rzwaliyacji :?:
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
[quote name="budo_.][quote name="budo_MTklub"]
(...).pozatym zaden z przedstawicieli tej "najlepszej na świecie szkoły karate" nie wygrał nigdy w finale K1.[/quote][/quote]
Andy Hug???
co prawda wywalony już wówczas przez Oyamę, ale jakby nie było...
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
[quote name="budo_.]pozatym zaden z przedstawicieli tej "najlepszej na świecie szkoły karate" nie wygrał nigdy w finale K1.[/quote]
Man, good joke!
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
po pierwsze w chwili startu w K1 Hug nie był już zawodnikiem kyokushin tylko seidokaikan...po drugie to dość ciekawe postawienie sprawy--- za to że chciał wystartować w K1 usunięto go z kk, ale jak wygrał turniej to nagle znów jest zawodnikiem kk :)
idąc takim tokiem rozumowania można traktować np. Marka Piotrowskiego jako zawodnika kk.
co do legendarnych walk z zawodnikami muay-thai- co było (30 czy 40 lat temu) a nie jest nie pisze się w rejestr...
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1
Wiesz, mi to wisi czy Hug był reprreznatantem kyokushin w chwili wygrania K1 czy nie (podobnie jak i całe kyokushin) - ale co by nie mówić Andy Hug jest utożsamiany z kyokushin, a powody czemu Oyama go wywalił to juz inna historia. Ale: mówisz Andy Hug - myślisz kyokushin i bez sensu jest dyskutować nad tym zagadnieniem.
Kilku zawodników z czołówki K1 wywodzących się z kyoka też jest: Feitosa, Pitchkunov, Teixeira i jeszcze pewnie ktoś się znajdzie. Nie ma to większego znaczenia bo i takby walczyć w K-1 musieli się dostroić do reguł w K-1 panujących (podobnie jak thaiboxerzy, bokserzy itd).
wiec nie widze potrzeby szydzenia z kyoka, bo potrafi on byc widowiskowy (wystarczy popatrzec na Lechi Kurbanova) i jest twardy. A całą tę dyskusję o najtwardszym z twardych mozna se wsadzić wiadomo gdzie...
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontrowersje związane z K 1

mozna se wsadzić wiadomo gdzie...


W dupe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024