Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysły na rozwój MT w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Pomysły na rozwój MT w Polsce
W odpowiedzi na pytanie Ozza (czego szukam i jakie mam pomysły na MT ) zakładam ten watek, żeby można tu zgłaszać propozycje i dyskutować o nich.
Moją wizją MT jest żeby wyglądała tak jak piłka nożna (nie mam na myśli oczywiście działaczy PZPN tylko wizję ogólna)
1) Należy rozwinąć zawodowstwo – poważne, polegające na zatrudnianiu zawodników w klubach spółkach a nie „zawodowstwo” w rozumieniu jaies drobnej wypłaty za walke raz na pół roku
2) Jedna organizacja powinna opowiadac za walki zawodowe i amatorskie (tu musi być jasność amator walczy po to żeby się wybić, jak się wybije przechodzi klasę wyżej i już zaczyna zarabiać)
3) Należy podnieść poziom (co się z powyższym koniecznie łączy) poprzez:
a) szkolenie kadr trenerskich (co w tym momencie nie istnieje wogole) rozdajecie jakieś papiery w cenie około 1000 za odbębnienie kursu, na którym czasem ktoś się czegoś dowie ale nie każdy i nie zawsze a trener powinien brac udział w szkoleniach przynajmniej kilku dniowych najmniej 2 razy w roku, i to pod kierunkiem najlepszych w tej dziedzinie a nie tych których się uda najtaniej ściągnąć. A trener sam się musi namęczyć jak chce, a większości nie chce bo nie musi, woli szerzyć partactwo za 70 zł 2 razy w tyg.
B) poprawę dostępności do klubów – szkolenie na poziomie amatorskim, które powinno być większości finansowane przez urzędy, ze środków unijnych itp, a nie ze składek. Początkujący ponoszą już koszty zakupu sprzętu (a to tanie nie jest), wyjazdów szkoleniowych itp. Składki od 70 – 130 zł to nie jest popularyzacja sportu. Natomiast obciążanie klubów, kosztami opłat rejestracyjnych w 5 związkach , licencjami, powoduje ze składki te sa coraz większe popularność tej dyscypliny jest marginalna
c) zaangażowanie związków w pomoc organizacji imprez pod ich patronatem. Taka powinna być rola związku, pomoc w znalezieniu sponsorów, ułatwianie organizowania imprez itp. Podobnie jak klub związek powinien bazować na środkach państwowych i od sponsorów a nie na składkach klubów i zawodników.
d) motywowanie zawodników perspektywą pieniędzy - piłkarze grający w najniższych ligach dostają od sponsorów przynajmniej nagrody rzeczowe, a jak sa dobrzy zaczynają zarabiać. A u nas co? Ostatnio był na Interii artykuł o zwycięzcach MP w boksie którzy mowią w nim, ze nic z tego nie mają i nie warto się poświęcać. To jest promocja sportu? Może im ktoś powie w oczy, walcz chłopie dla idei, daj sobie głowę obijac za free i jeszcze za to płac bo sport jest amatorski a jak nie chcesz to nie startuj . Wmawianie ludziom ze to jest uczciwe to czysto frajerstwo.


Punkt główny jak zdobyć ta kasę:
Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czym się różni piłka nożna (w której jakoś się tu udaje) od sztuk walki, a tym że piłkę wszyscy znają i zarabia na samej widowni a sporty walki to , które stanowią - jak mi to ostatnio powiedział znajomy kibic piłki nożnej- nieistotny margines.
Pytanie jak zrobić żeby w TV zamiast śpiewać każdy może albo taniec na lodzie, szedł taki turniej i żeby w pływu reklam można zrobić dwa następne. Po pierwsze trzeba oglądać gale organizowane przez Japończyków (bo oni wiedza robic) i uczyc się robić show. Dobrzy zawodnicy to jedno a oprawa tego widowisko to drugi nie mniej ważny element.

Ale Ozzz: nie może być tak, jak miało to miejsce kiedyś jak TV pokazywała relacje z jednego turniejów, wypowiadał się organizator o promocji kultury tajskiej, przeciwdziałaniu narkomani, wszystko ładnie składnie, az tu nagle najazd kamery na ring, na nim dwóch gości w akcie czegoś co można najbliżej określić jako ciężki atak epileptyczny u obu jednocześnie. Ktoś to wtedy ze mną oglądał, na ten widok zawołał: o jezu..dziecka bym na to nie posłał..
Rozumiem jak tłumaczysz ze robicie głównie turnieje pierwszego kroku - ok - ale skoro nie możecie nic zrobić z ich poziomem , to po pierwsze nie pokazujcie ich w TV, a po drugie nie nazywajcie ich tak szumnie: „Królowie ringu” „Międzynarodowe Mistrzostwa Polski ” itp.
Po to powinny być te klasy, zupełnie amatorska- właśnie pierwszy krok/ potem już w pewnym stopniu zawodowa –na poziomie gal amatorskich i MP/ i całkowicie zawodowa- obstawa gal zawodowcach

Gladiatorzy: w odpowiedzi na moje skargi ze w PZKB jest za mało zawodów MT K 1 wymieniasz mi imprezy Kicka, w tym zawodowe, ale mnie Kick nie interesuje wcale ani w formie z lowem ani bez. Na MP tez nie mam ochoty jeździć z zupełnie początkującymi, bo od tego jest właśnie pierwszy krok.(Na gale zawodowe jak można się zapewne domyślić tez narazie nie) I gdzie jest ten pierwszy krok, u Janka we Wrocławiu?, super, a w Małopolsce? Są przecież strefy, tylko 4 więc to ze w południowej nie dzieje się absolutnie nic to trochę dziwne i stad moje wątpliwości czy płacenie za to ma jakieś uzasadnienie, bo moim zdaniem PZKB się nie wywiązuje, zapewne dlatego ze nie wyrabia i jest za mało ludzi którzy mieli by w tym pracować, bo Janek sam długo nie pociągnie.

Podsumowując;
To wszystko ze sobą jest ściśle związane: poziom z popularnością, dostępnością/ popularność i dostępność z pieniędzmi/ pieniądze z oglądalnością i popularnością- i z powrotem punkt pierwszy.
Żeby wybrnąć z tego błędnego koła w którym SW się znalazły trzeba by zając się podstawami: pozyskiwaniem środków dla klubów przez związki a nie odwrotnie, wyszkoleniem kadr zarówno trenerskich jak i organizatorskich (umieć robić dobre show ale tez z tych amatorskich nie tylko zawodowych) potem dopiero media i próbować oddziaływać na ludzi żeby zainteresować ich widowiskiem, sportem tak bezy chcieli zapisywać tam swoje dzieci widząc w tym perspektyw rozwoju I PIENIĘDZY (przede wszystkim pieniędzy). Bo piłkę nożna kochają tez dlatego może właśnie dla tego że daje sławę i kasę to jest podstawą. A moim zdaniem MT jest tak ładną sztuka ze z powodzeniem mogłaby z piłka konkurować.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
1, Ok Sally podeśle Ci dwóch moich chłopaków są nieźli i nie drodzy 3000- netto/osoba miesięcznie i są twoi
2.S-F - gdzieś między Star-Trek a Star Wars
3. a) szkoda, że nie wiesz jak papiery robi się w innych krajach. Nawet PZMT to profi. :)
B) Jasne tylko przekonaj do tego urzędy, mogę Ci wysłać adresy.
c) Słyszałem to już od Artura - w tłumaczeniu dajcie mi bo sam se nie radze. Na całym świecie sport nie jest finansowanyprzez ministerstwo. Zresztą u nas też dąży się do tego.
Na całym swiecie wykupuje sie licencje, płaci się startowe, kluby wykupują licencje( wrócili moi z Łotwy startowe prawie 100 zł). Ale w Polsce ma być inaczej. Bo sie mi należy
d) Możesz przecież ufundować nagrody. Albo wystartuj na prezesa. Powiem tak wsadz w PZKB 500 000 zł a ja poprowadze twoją kampanię. Myślę, że nawet Andrzej Palacz poprze twoją kandydaturę. Prezes z takim wkładem w związek masz szanse.

Oczywiście możemy zapytać dlaczego płacic podatki, dlaczego wsiadając do autobusu muszę kasowac bilet. A w ogóle to po co pracować, przecież mi sie należy.
1. Pytałem sie czy masz produkt - zawodników - niestety nie - czyli mamy ci dać a wtedy to nam pokażesz.
2. Organizujesz jakąś dużą imprezę? - nie, dajcie mi kasę to wtedy pomyślę i zrobię.
3. Inni organizują imprezę - startowe ja mam płacić za co?

Dlaczego nie narzekają najlepsi. Bo wiedzą, że te 400 zł zwraca się kilkakrotnie. Punkty za sport dzieci i młodzieży - u mnie w bydgoszcz 240 za jeden Mistrz Polski dostaje ich 8 a następne coraz mniej. Jestem w kadrze narodowej. Za darmo jeżdżę na obozy i zawody . Zdobywam medal ME i MŚ mam stypedium. I to jest sposób dawania. Tobie się marzy komunistyczne rozdawnictwo, każdemu po równo. Czy się stoi czy sie leży 150 się należy. A szkolenie trenerów.?Masz trenera kadry u siebie w krakowie. Ile razy z nim sie spotkałas? Za darmo możesz uczyc sie od najlepszych. Osobiście najwięcejskorzystałem z jego wiedzy i moge Ci zapewnić, jest dobry.

Chcesz pomysł na tanią impreze : proszę
Dogadaj sie z dyskoteką i dzielcie zyski z biletów pół na pól - koszt minimalny - ring, sędziowie i zawodnicy, publiczność rewelacyjna, światła muzyka itd. Zrobiłem jedną, teraz drugą robię. Naprawde efekt jest niezły.

Składam publicznie obietnice:
Jeśli twój zawodnik zdobędzie medal w seniorach złoty lub srebrny w kat 63,5;69 lub ,81; 86 w low lub K1 w PZKb to w listopadzie zaproszę go na walke zawodową, na Galę którą robię u siebie.
Więc do roboty więcej pracuj a mniej wymagaj i narzekaj.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
A i imprezy, które wymieniłem nie były galami a ligami, (np W Piotrkowie pierwszy raz zawalczył Zbyszek moj zawodnik - fajny debiut ponad 1000 publiki :) , w Poznaniu miał trzecią. I dlatego finał w MP Low nie był już da niego szokiem ( też około 1000 osóB) i wygrał. Czemu ty nie zrobisz w Krakowie? Zapraszamy. Chętnie przyjadę.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
A wiesz jak działają struktury piłki nożnej, czy może kojarzy Ci sie to z kosmosem?

Zanim mój zawodnik wygra złoto to musi wytrwać , miec gdzie ćwiczyc i miec perspektywę po co to robi. A jak narazie mam problem z tym własnie ze nie ma za bradzo gdzie ( jak narazie jest ISKA i tam jezdzimy ale troche daleko i w związku z tym troche zbyt wysokie koszty),ani nie widze za bardzo poco (patrz relacja niżej)
Poza tym jakoś nie dowierzam Twoim zapewnieniom bo tak się składa że mam znajomych Mistrzów Świata (jeden złoto 2 formuły + drugi brąz+puchar świata) i jakoś bardziej wierze im niż Tobie a mówią bez cienia wątpliwości ze jest lipa i to na maksa.

Pewnych rzeczy nie rozumiesz ale to juz zauważyliśmy długo wcześniej, ścisłej mówiąc nie rozumiesz idei sportu , tzn tego ze to nie jest biznes w prymitywnym potocznym rozumieniu sklepu z mydłem i powidłem do jakiego go Ty sprowadzasz

EDIT: robie impreze we współpracy z ISKA 6.6.2009 w Krakowie Muay Thai i K1 i zapraszam jak najbardziej
  • 0

budo_roughboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
Masz bardzo słuszne uwagi i w wielu aspektach zgadzam się z Tobą. Staramy się popularyzować głównie K-1 i za swój sukces jako organizacja AoF, uważamy to, że udało nam się przekonać do K-1 telewizję publiczną. Do jet pory mieliśmy pasmo "live" od 1,5 godziny do 2 godzin. W maju AoF V - Champions, dostało już 2,5 godziny na antenie na żywo. Pełny sukces będzie wtedy, kiedy nasza, lub inna impreza zostanie pokazana na żywo w TVP 1, TVP 2 lub TVN czy Polsat. To jest klucz do sukcesu.
Wychodząc na przeciw właśnie turniejom typu "pierwszy krok", od lipca do grudnia zostanie zorganizowanych 10 edycji Młodzieżowych Mazowieckich Lig Sportów Walki. Zawodnicy, nie będą płacili wpisowego, a dla najlepszych będą różne gratyfikacje ( ale nie finansowe ). MMLSW będzie organizowana pod patronatem między innymi PZKB i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Szczegóły tego projektu będziemy mogli zdradzić już niedługo.
Jako, że AoF jest imprezą z dość dużym budżetem, nie jesteśmy na tą chwilę w stanie zorganizować więcej niż 2 imprezy w roku. Dlatego też, powstał projekt SPARTANWEAR, który zakłada organizację gal zawodowych o skromniejszym budżecie w mniejszych miejscowościach i dający szansę staru w nich zawodnikom, zarówno doświadczonym jaki i tym którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w zawodowstwie. Pierwsza gala z tego cyklu już w tą sobotę w Mysłowicach.
Nie jest więc tak źle ;) Ale na pewno nie jest jeszcze tak jak być powinno :)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
W piłce nożenej. :)Najbliższy kolega jest trenerem piłki nożnej. Pieniądza z miasta mają bardzo małe. Większośc oplacają rodzice. Zrestzą sam mu czasami pomagam. Mówisz o zawodowej lidze piłki nożnej, dyscypliny która jest królową dyscyplin. Kto dotuje kluby MT w Tajlandii. Zadna organizacja i Państwo teeż nie. A piłka nozna w Tajlandii ma bardzo duże dotacje, bo jak powiedział pułkownik. To pilka nożna jest najbardziej popularna w Tajlandii. Nie znasz się i gadaszz bzdury. Większośc Organiacji Olimpijskich na świecie ma w statucie zakaz lub ograniczenie korzystania ze środków Państwowych. Chodzi o to żeby sport był niezależny od polityki. Na spoitkaniu z przedstawicielem angielskiej organizacji olimpijskiej ( ciekawostka jest tam Polka) dowiedziałem się, że ich organizacja opiera się tylko na sponsorach. Każdy klub utrzymuje się sam. A przyjęcie pieniądzy państwowych byłoby to dla nich początkiem podporządkowania sie Państwu.

A co do niezadowolonego zawodnika to podaj nazwisko, to albo powiem że kłamiesz, albo dlaczego nie dostał. Z przepisów Państwowych w kategorii musi byc 16 zawodników lub 12 w skrajnych. Jeśli jest mniej nie ma niestety nagród i stypendium. Stypendia dają jeszcze miasta, uczelnie itd tylko tu powinien zadziałać klub.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
Rough Boy - jest przykłądem że można coś zrobić jeśli się chce. NIe byłem tylko na jednej FoA i mogę powiedzieć pełen profesjonalizm. Podobnie chociaż trochę niższy poziom sportowy jest w Poznaniu, ale organizacyjnie - wzór ( byłem na obu) .
Zapomniałeś jeszcze o tym Rough że robicie również nagrania z obcych imprez. Za co wielki ukłon. Z bydgoszczy mam naprawdę dobry materiał dzięki Wam. Wspieracie 3 młodych zdolnych zawodników z klubu z którym współpracujecie, wysyłasz zawodnik z całej Polski na walki zawodowe. AoF to już produkt, który warto wspierać.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce

A co do niezadowolonego zawodnika to podaj nazwisko, to albo powiem że kłamiesz, albo dlaczego nie dostał. Z przepisów Państwowych w kategorii musi byc 16 zawodników lub 12 w skrajnych. Jeśli jest mniej nie ma niestety nagród i stypendium. Stypendia dają jeszcze miasta, uczelnie itd tylko tu powinien zadziałać klub.


a podaj mi nazwisko zadowolonego zawodnika :)
ja nie sypie nazwiskami jesli nie wiem czy ktos by sobie tego życzył, to jest ktoś kto startuje od w kadrze 10 lat w kicku i teraz jest zadowolony w miarę bo dostał dotacje od miasta na swój własny klub. Jego klub tez funkcjonuje dzieki dotacjom. Druga osoba to MS w dwóch formułach tak kiedyś cofnięto stypendium bo było za mało przeciwników w wadze (pomine śmieszność tego faktu bo jaki ma na to wpływ).
nie pisz mi ze kłamie bo wogole nie będę z Toba gadac, zreszta temat kicka jest dla mnie nudny i chce pogadać o perspektywie rozwoju MT bo to mnie interesuje i dotyczy.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
Dziewczyno ale próbuje Ci uświadomić. Najpierw zacznij coś robic. Nie osiągnełąś jeszcze nic. NIe zrobiłaś zadnej imprezy, nie wychoowałaś zawodnika. W krakowie masz z 2 dobre kluby kicka i niezły klub PZMT i to jest twój problem. Próbujesz sie jakoś znaleść i znalazlaś sobie teraz ISKA. Nie znalazłas się w PZMT nie możesz znaleśc się w PZKb teraz próbujesz ISKA. Znajdż wine w sobie a nie żal sie nad sobą i szukaj winnych.

Jak niepodobają Ci się przepisy o minimalnej ilości zawodników to stań po Ministerstwem Sportu i protestuj. A nie oskarżaj wszystkich dookoła. Ja uważam że jest to akurat sprawiedliwe. Co to za medalista ktory po jednej walce ma medal.

Narzekać to ma prawo np Tadeusz Kopciński, którego ma wiele racji w tym co czesto mówi. Zresztą uważam, za nieporozumienie że nie ma go w komisji sportu zawodowego. Jest kilka rzeczy które można krytykować w PZKb, ale to co ty piszesz to zwykłe narzekania leniwej osoby. Pełna komuna. Nie udaje mi sie więc szukam winnych.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
prosze Cie nie pierdol. Bo zrobiliśmy jedna imprezę zupełnie sami,a teraz zaczynam współprace z ISKA bo nam zaoferowali konkretną pomoc w przeciwieństwie do bezproduktywnego pierdolenia co po niektórych

a zawodników jak na 1, 5 roku szkolenia to mam bardzo dobrych.

Klubu kicka w Krakowie nie ma, był kiedyś Kraksport , jedyny trener w Krakowie który wyszkolił mistrzów świata i jeżeli juz to tam można było ćwiczyć ale nie żałuje decyzji odejścia z kicka do mt, bo to piekny sport w przeciwieństwie do kicka.
Kończe rozmowe z Tobą bo mnie zaczynasz draznić.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
1,5 roku :) zartujesz sobie, może pogadamy z Biniasiem kiedy juz miałas sekcję kickboxingu. Może OZZ powie jak długo kręcisz się koło PZMT

Dobre kluby to : Kraksport - Binias
CSW - Tomasz Mamulski

Jaką to rewelacyjną propozycję dostałaś że zdecydowałas się na zorganizowanie Ligi.
PZKb np opłaca sędziów. Jesli to robisz to tylko na zlość Rafałowi Szlachcie, który akurat ma to pewnie głębokow ppoważaniu. Zresztą ma rację, gdyż nie jestes dla niego żadną konkurencją.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
A odrobine konsekwencji kickboxing bee - MT super . To czemu robisz impreze dla ISKA -
International Sports Kickboxing Association. A to jest inny kickboxing. No tak rozumiem Cię
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce

Wychodząc na przeciw właśnie turniejom typu "pierwszy krok", od lipca do grudnia zostanie zorganizowanych 10 edycji Młodzieżowych Mazowieckich Lig Sportów Walki. Zawodnicy, nie będą płacili wpisowego, a dla najlepszych będą różne gratyfikacje ( ale nie finansowe ). MMLSW będzie organizowana pod patronatem między innymi PZKB i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Szczegóły tego projektu będziemy mogli zdradzić już niedługo.

super no i właśnie o to chodzi. Poziom i popularność dla dyscypliny zdobyc tylko robiąc jak największą ilość takich zawodów, dzięki czemu i poziom będzie szedł do góry, dostępność będzie większa , no i motywacja do startu, z którego można coś mieć.
Mam nadzieje ze nie padnie jak poprzednia liga K 1, MT w Warszawie , ale skoro bierzecie sie do tego profesjonalnie to tylko trzymac kciuki

EDIT ostatni gladiatorzy - bo to mnie naprawde męczy i irytuje. Ja prowadze treningi 1, 5 roku i tyle ma MOJA sekcja i tyle ćwiczą moi zawodnicy (którzy nigdy nie trenowali kickboxingu jeszcze dodam)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
lata: 2004 - 2005
Treningi prowadzi instruktor samoobrony Michał Namysło, gościnnie: instruktor Kickboxingu Tomasz Mamulski, instruktor Taekwondo ITF Grzegorz Waligóra

VII 2004 - XI 2004
Treningi odbywały się w obiektach "KS . Tomex" przy ul. Ptaszyckiego 4

I 2005 - III 2006
Treningi zostały przeniesione do Gimnazum nr. 9 przy ul. Kazimierza Odnowiciela 2, zajęcia pod patronatem Krakowskiej Akademii Taekwondo

lata: 2006 - 2007
Treningi prowadzi zawodnik Kickboxingu Krzysztof Kępka, instruktor Kickboxingu i Muay Thai Monika Kubianka, gościnnie: instruktor Kickboxingu i Muay Thai Tomasz Pietraszewski, instruktor Muay Thai Roman Cupryś

III 2006 - XII 2006
Ponowna zmiana lokalizacji-treningi w obiektach "Clepardii" przy ul. Mackiewicza 14 w współpracy z Krakowskim Centrum Sportów Walki

lata 2007 - 2009
Klub ostatecznie zmienia formułe na Muay thai. Ponadto rekreacyjnie działają sekcje Systemy i MMA.

I 2007 - II 2009
Treningi zostają przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 100 na os. Albertyńskim 36 w Nowej Hucie. Nasi zawodnicy stawiają pierwsze kroki w zawodach w formule Muay Thai.

III 2009
Znowu wracamy na Ptaszyckiego Tym razem do nowego obiektu Centrum Rozwoju COM-COM ZONE


czyż to nie jest histooria twojego klubu
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
Kochasz Muaythai ale niezle sobie dorabiasz na kicku organizując egzaminy na stopnie. To żenujące.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce

lata 2007 - 2009
Klub ostatecznie zmienia formułe na Muay thai. Ponadto rekreacyjnie działają sekcje Systemy i MMA.

I 2007 - II 2009
Treningi zostają przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 100 na os. Albertyńskim 36 w Nowej Hucie. Nasi zawodnicy stawiają pierwsze kroki w zawodach w formule Muay Thai.

III 2009
Znowu wracamy na Ptaszyckiego Tym razem do nowego obiektu Centrum Rozwoju COM-COM ZONE

od 2007 roku od września, zaczynam prowadzić treningi, wtedy tez zaczynają trenowac moi zawodnicy od wrzesnia 2007 tak naprawdę liczy sie historia klubu

Kochasz Muaythai ale niezle sobie dorabiasz na kicku organizując egzaminy na stopnie. To żenujące.

Wyobraź sobie ze robie te egzaminy za darmo. :)
Moj najmłodszy zawodnik - 15 lat (ćwiczy równo 6 msc) miał jechać na lait żeby potrenować ale stwierdził ze nie bedzie płacił frajerskiego haraczu za pasy bo go nie stac i nie pojechał. Seniora który startował w akademickich MP po niecałym roku treningów (za mało zeby go wystawiać w seniorach w MP MT) wygrał walke ale wyrolowali go sędziowie (filmik był na budo) . W związku z tymi problemami olewamy więc laita olewamy tez kickboxing szukamy możliwości rozwoju w MT i K1
Mam nadzieje ze znajdziemy.


EDIT: to nie jest watek o mnie, tylko o MT, mysle ze starczy albo faktycznie inny załóż
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
lata: 2006 - 2007
Treningi prowadzi zawodnik Kickboxingu Krzysztof Kępka, instruktor Kickboxingu i Muay Thai Monika Kubianka, gościnnie: instruktor Kickboxingu i Muay Thai Tomasz Pietraszewski, instruktor Muay Thai Roman Cupryś

Czyli to jest kłamstwo by przyciągnąć ludzi

To mam nadzieję, że za miesiąc, nie będziesz robiła tych frajerskich egzaminów na stopnie, które juz wpisałaś. Tak na marginesie w twoich ukochanym MT nie ma stopni i K1 Rules też nie.

To że robisz to za darmo to następne kłamstwo bo 50 % zatrzymujesz dla siebie. I rozliczasz sie jako osoba a nie klub
  • 0

budo_iska-poland
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
Witam serdecznie z tej strony Arkadiusz Wełna Iska- Poland

Chciałbym przdstawic swoj projekt w oparciu o doswiadczenie jako Trener, Organizator imprez sportowych tj.Pierwsze Kroki,Puchary Polski ,Puchary Europy,po Elitarny Turniej Zawodowy S1 ktory jako jeden człowiek dotychczas odwazył zorganizowac sie w Polsce. Doswiadczenie te nabyłem jako Promotor IFMA-WMC jak i Promotor Iska-Poland.

Jezeli chodzi o walki Zawodowe to zeby walczyc zawodowo wiadomo ze trzeba zazwyczaj miec przygotowanie w sporcie Amatorskim a wiec tak
Polecam od nowego sezonu 2009/2010 lige A1
ligaa A1 jest liga ktora organizuje walki
-Pierwszego kroku
-Walki dla zawansowanych tzw(ustawki)
-a takze walki profesjonalne KL.C.B.A

Iska Poland jest otwarta na djalog ze wszystkimi Federacjami Pzkb.Pzmt.i wieloma innymi Federacjami na to aby Nasi Zawodnicy mogli wystąpic na turniejach gdzie beda sie mogli zmierzyc zawodnicy ze wszystkich federacji
Panowie Prezydenci wszystkich Polskich Federacji nie musimy sie całowaqc witac a nawet widziec,ale pamietajcie kazdy z nas ma jakad wizje jakas droge wyznaczaną przez swoja Federacje itd
Trzeba jednak pamietac o tym ze to nie My Przedstawiciele danych Federacji walczymy w ringu tylko zawodnicy ktorzy maja najczesciej gdzies to czy ktos jest w tej federacji czy w tej ...oni chca poprostu walczyc i tyle

Kaliskie Turnieje A1 Kilkakrotnie pokazały to ze moga spotykac sie ludzie ze wszystkich Najwiekrzych Federacji i porozmawiac ,powalczyc ,poznac sie wymienic poglądy...i nikt nikomu nie ublizył nikt na nikogo krzywo nie patrzał .

Nasza propozycja ISKA-POLANDjest taka:
my (Iska-Poland,Kaliskie Stowarzyszenie Muay Thai.Welnateam) mozemy organizowac co miesiac Turnieje zarowno MT jak i K1 mamy do dyspozycji trzy piekne hale sportowe o roznej wielkosci mamy do dyspozycji w naszym miescie trzy ringi ,jestesmy przygotowani na bardzo duzą ilosc zawodnikow.
Jesteśmy otwarci na współprace ze wszystkimi nie chcemy od nikogo niezrzeszonego zadnych licencji zadnych opłat za pasy czy cokolwiek jedyną opłatą jest opłata startowa 30 zł. Mamy dobre połozenie geograficzne nikt nie musi jechac 1000 km
Pamietac trzeba o tym ze Polskie Teamy MT,K1 sa Teamami"" biednymi"" i prosze sobie policzyc ile musi Team zapłacic za kilku zawodnikow jak trzeba opłacic droge hotel startowe licencje stopnie...ludzie trzeba pamietac tez o tych najbiedniejszych .Sa tez kluby bogatsze ze stac ich na wszystko i ktore nie licza sie z kosztamii moga sobie pozwolic na wiele wiecej. jezeli chodzi o tyrnieje tj puchary mistrzostwa to powinna byc wewntrzna sprawa kazdej Federacji ale moim zdaniem nie powinno byc zamknietych turniej jak na Mistrzostwa Polski w krakowie.Pan Rafał Szlachta powinien otworzyc turniej nie po to zeby sie martwic czy wygra ktos z innej Federacji czy ktokolwiek inny ale po to zeby zawodnicy Ifma mogli spotkac sie na takiej imprezie z czołówka zawodnikow z całej Polskii nabierac doswiadczenia zeby ci chłopcy mogli miec po 2-3 walki na turnieju a kadre Ifma tak czy tak powołuje Prezydent Federacji Ifma czyli Pan Szlachta.My Federacja Iska robimy wszystkie turnieje otwarte cieszymy sie ze przyjezdzaja do nas przedstawiciele innych federacji bo to pomaga nam Iska Poland rozwijac sie w takich sportach jak mt czy k1.Nie obrazajac nikogo ale prosze mi pokazac zawodnika ifma ktory ma 40 walk? ich nie ma albo moze jest jeden to ja w swoim klubie mam 4 takich zawodnikow moi zawodnicy maja niektorzy ponad 15 walk zawodowych z czego wiekrza połowe stoczyli za darmo jezdzilismy na wschod po to zeby nabrac doswiadczenia a nie po to zeby zarobic ale mniejsza z tym zmierzam do tego ze Federacja tj Ifma,Iska,Pzkb nie sa az takimi wielkimi Federacjami zeby zamykac sie z Turniejami i moim zdaniem powinny sie otworzyc to bedzie dla dobracałego MT,K1 w Polsce nie tylko poto zeby obłozyc opłatami ale po to zeby sie rowzijac. Sam jestem organizatorem i do tej pory jeszcze zpłacam Puchar Europy... i wiem ze imprezy kosztuja i moim zdaniem wpisowe dla organizatora powinno byc..wiem ze Federacje tj Iska,Ifma sa biedniejszymi Federacjami niz Pzkb bo one same sie utrzymuja ale mimo to powinnismy robic wiecej Turnieji skromniejszych ale otwartych.taka jest moja wizja i federacji iska-poland serdecznie zapraszam do współpracy.

Na zakończenie Sezonu powinnien sie odbyc turniej ogolnopolski MT&K1 "BEZ POLITYKI"
Gdzie zbiora sie sedziowie po 4 os z roznych Federacji i bez ŻADNEGO LOGA JAKIEJKOLWIEK FEDERACJI OBBEDZIE SIE "OTRARTY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PRAWDY MT&K1"
Kakiskie Stowarzyszenie moze zorganizowac taki turniej .

Jezeli chodzi o Sport Zawodowy to na dzien dzisiejszy powinna zadbac kazda Federacja o Swoich Mistrzow ,bo na dzien dzisiejszy jest mało pieniedzy na to i Promotorow typu P.MARIUSZ RADLIŃSKI. A tych którzy organizuja walki zawodowe powinnismy nosic na rekach.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAWODNIKOW MT,KI

ARKADIUSZ WEŁNA
ISKA -POLAND
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
GLADIATORZY RING:
chłopie jak masz do mnie 100 pytan to załóż nowy temat:

wszyscy poprzedni trenerzy prowadzą treningi rekreacyjne, nie ma tam żadnych zawodników, we wrześniu 2007 zaczynam prowadzić treningi od zera z nową grupą z nowym naborem, tamci odchodzą.

ale ty ciężko kapujesz strasznie: robię egzaminy ZA DARMO, nie biorę kasy ŻADNEJ egzaminuje ludzi, mowie im jaki mają poziom, jaki stopień według mnie co umieją a co mają poprawić
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysły na rozwój MT w Polsce
PZMT - brak pasów
ISKA - brak pasów
PZKb MT i K1 - brak pasów

Co do startów w lidze wszystkich to chyba sam fakt że wystartowałem świadczy że jestem za. Fajna imprezka w PZkb nie było wtedy nic, a zawodnicy muszą walczyć by się rozwijać.
Zresztą ten który wygrał na Łotwie walczył w Kaliszu u Was.

Co do gal zawodowych - dokładnie to samo napisałem

Nie lubie marudzenia i szukania winnych.
Arek kiedy go olewano, znalazł inną drogę. I ok
Robi swoje. Zresztą Kalisz był zawsze otwarty na współpracę. Rządek startował w kilklu imprezach PZKb. Jest zresztą MP Low w PZKb.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024