Skocz do zawartości


Zdjęcie

PZMT - status?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Naprawdę kolego weż telefon do ręki i dzwoń do ludzi. Na mnie możesz liczyć. Zrób spotkanie w Warszawie np. w niedzielę i wszystko w temacie.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Ja nie twierdzę, że Szlachta jest zły on poprostu rozjebał MuayThai, a w życiu tak jest, że jak coś rozjebiesz to potem nie masz z kim tego odbudować . . .
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Gladiatorzyringu:
twoje podejście jest śmieszne i gadasz czasem bzdury których nie mogę słuchać. Wiem co zorganizowałeś bo startowałem na TWOICH MP w Bydgoszczy i powiem Ci powinieneś sobie odpuścić Muay Thai: po pierwsze jako organizator nie zadbałeś nawet o to żeby była tajska muzyka, po drugie robiłeś reklamę KICKBOXINGU wypowiadając się w ringu.

Inna sprawa. Oczywiste jest że MT ma przeciwników w PZKB ponieważ Ministerstwo nie daje dodatkowej kasy na MT. Więc wynik jest taki że trzeba trochę zabrać z Semi, Light, Full czy Low kick żeby było na trenerów, zawodników, wyjazdy czy seminaria w MT! To oczywiście nie pasuje tym którym się "zabiera".

Piszesz że mało się organizuje MT...a kto niby ma organizować??? Samo się nic nie zorganizuje!

Co do składek: składka klubowa OK, startowe powiedzmy że też OK...ale co to jest do cholery licencja sekundanta ??? Jesteś w stanie mi przedstawić ustawę z Ministerstwa która dokładnie mówi o tym że jeżeli chcę stać u kolegi w narożniku, muszę za to płacić ????

Powiem Ci tyle: jak pójdziecie tą drogą, nie ważne czy PZKB czy PZMT, to nie długo WY będziecie musieli płacić ludziom, żeby na wasze imprezy przyjechali!

Ja osobiście odpuściłem sobie starty od roku. Przeliczając składkę w klubie + koszty wjazdów ( podróż, jedzenie, startowe ) wychodzi na to że jak bym chciał startować chociaż co 2 miesiące, połowa mojej wypłaty poszła by na te wydatki...dziękuję!
A WY wszyscy ( działacze ) zamiast pomyśleć jak nam tu uprościć i pomóc, myślicie tylko skąd tu więcej kasy zebrać!

Mlynoo: mój trener jest aktualnie w trakcie organizowania czegoś wspólnie z WMC/IFMA i sprawa wygląda tak, że Rafał Szlachta nie jest tam na zawsze...z informacji jakie mam, żeby wejść do IFMA, wystarczy mieć większość klubów w swojej organizacji.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Tak działacze-wyjadacze zawodnicy i trenerzy są najważniejsi w tym brutalnym sporcie. To im trzeba pomagać, a nie zabierać. To oni wykonują najcięższą pracę i za to należy im się Szacunek i pomoc, a nie obłuda i zawiść. Związki i Zrzeszenia porównam do ZUS-u duże opłaty, a w sumie pomocy BRAK. Zawodnicy, Trenerzy łączmy się i róbmy prawdziwe MuayThai, gdzie zawodnik będzie VIPEM, a nie jakaś "parówa" zwana"działaczem".
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Sally jesli dobrze kojarze to prowadzisz klub. To zdradź nam ile jest składka i jakie masz koszty klubu. 90 % klubów w Polsce ma formułę zarobkową. Trenerzy zarabiają. Tylko oczywiście jeśli Sally ma dostac pieniądze to jest dobrze, ale jesłi Sally ma zapłacic pieniądze to jest źle. Przypomina to Kalego który jak ukradnie to dobrze ale jak jemu ukradną to źle. Człowieku Startowałem w Kaliszu w ISKA i też placiłem i dobrze. Organizator sie postarał i organizator otrzymał. Każda złotówka, którą wydaełm uznaje za niestraconą.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
MasaTO REWELACJA - BRAK MUZYKI ( a jeśli byśbył dokładniejszy to brak na początku) i przejęzyczenie z kickboxingiem jest dla Ciebie powodem do negacji. :) :):)

CO DO ZABIERANIA : według ciebie to ćwiczący sporty walki to durnie, którzy uważają, że dawanie innym to zabieranie mi. Ciekawe. Ostatnio dano podwyżki lekarzą, myślę że policjanci powinni byc na lekarzy wkurzeni, przecież gdyby nie oni to może mieliby więcej. Wiesz mi trenujący w PZKb nie są tak prymitywni. Podstawowym zadaniem organizacji jest jej wielkość. Zawodnicy semi wiedzą, że przez wyniki low, k11 czy MT nasze wyniki są o wile lepsze niż bez nich. W 2007 Polski kick był na 2 miejsctu, w 2008 na 3. Nigdy by tego nie osiągnął gdyby nie wprowadzenie K1 do rywaliacji. Kiedyś był tylko semi i full a następnie uzupełniono o inne. Czy oni tez powinni negować light, low. Wielu dobrych zawodników MT sprawdza się w K1,low a kluby porowadzą MT i K1 razem więc w interesie związku i wszystkich członków jest rozwój MT w PZKb.

Samo sie nie zorganizuje ; Nop właśnie MASTATO zapraszam do organizacji MP PP ME. Ja zrobiłem 2 imprezy a ty ile?

nie ma licencji sekundanta a licencja trenera - w narożniku powinien stać tylko w pełni wykwalifikowany trener - licencjanowania klubów, trenerów, zawodników, sędziów wymaga Ustawa o sporcie kwlaifikowanym. Zapraszam do lektury.

A może zwymyślasz swojego trenera, który bierze od Ciebie składkę i jeszcze każe płacić za starty. Licencja zawodnicza 20 zł rok - tyle masz obciążeń zawodnika przez związek. Myślisz że te 20 zł Cię zbawi. Mamy może jeszcze zapłacić za przejazd, noclegi. WI ęc nie bądź śmieszny że too dużo. Jeśli już szukasz winnych to klub powinien zapewnić Ci opłatę. Jeśli jesteś tak dobry. Ja np od pewnego czasu nie biorę pieniędzy od zawodników za startowe, licencje, przejazd. Poza tym obniżyłem składkę wszystkim startującym, a 2 najlepszych zwolniłem. Jak pojechali ostatnio trenować do Krakowa to zapłaciiłem im za noclegi. Oczywiście mnie stać bo mam firmę i nie muszę żyć ze sportu, ale większość trenerów musi. Tak jest w każdym sporcie. Więc nie szukaj winnych tylko przyjmij że taki jest Świat.

A co do ilości zawodników. W zeszłym roku to ponad 900 wydanych liceni. Przyznasz że to ilość raczej zadawalająca. (3 lata temu było połowe tego). Ostatnie MP MT to ponad 100 zawodników. Ja uważam , że jest nieźle. Za start na zachodzie startowe to najczęściej 20 euro. I jak wypada te 25 zł startowego u Nas.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
gladiatorzyringu nie przeliczajmy wszystkiego na pieniądze, bo ich generalnie w Polsce nie ma. gladiatorzyringu pisząc o Kaliszu może warto wspomnieć, że ja Tobie i Twoim zawodnikom również pomogłem i nie wziąłem za to złamanego grosza kiedy spytałeś czy będzie miejsce w limuzynie, bo macie awarię samochodu. Normalnie taka usługa to koszt 1000zł, a ja nawet przez chwilę nie pomyślałem, że mogę na Tobie zarobić. Pamiętasz? Sekundę się nie zawahałem. Mimo, że mózg miałem"wyprany" po tej wycieczce to nie żałowałem, że Wam pomogłem i nie zrobiłem tego w celu autopromocji.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Masz rację, dlatego jeszcze raz powtarzam świetna impreza, dobrze zorganizowania, sympatyczni ludzie. Ty oczywiście odwiozłeś nas naszą limuzyną, ale pomagali nam zarówno Wytwer jak i paru kolegów z innych miast za co wielokie dzięki.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
a co do PZMT ogólen informacje można sprawdzić pod adresem Krajowego Sądu Rejestrowego

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
oczywiście swoją imuzyną:) Dla niezorientowanych Artur ma firmę z luksusowymi limuzynami 9 metrowymi. Jazda wypas.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
naszą limuzyną. Dobre to witaj w rodzinie wspólniku.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Gladiatorzyringu:

po pierwsze NIKOGO nie nazwałem DURNIEM, nie dodawaj.

Po drugie albo jesteś analfabetą albo mówimy innym językiem: faktycznie masz rację, MUAY THAI i KICBOXING to są tak podobne do siebie słowa że łatwo je pomylić :)

( przy okazji: pisze się "dano lekarzom a nie lekarzą" )

Po trzecie nie chce mi się z Tobą gadać, bo wszystko obracasz w głupio-mądre przykłady dokładnie tak samo jak to robią politycy broniąc własnej dupy, chcąc nam wmówić że jak zabierają od nas kasę to nie dla własnej kieszeni tylko dla naszego dobra!

A jeszcze jedno tak na koniec: licencja trenera ok, więc nie wystarczy że ktoś ma dyplom instruktorski za który już fiknął z 1500 zł? Musi sobie wykupić roczną licencję tak? Pogięło Was tyle Ci powiem! Twoim zdaniem wykupienie licencji równa się z kwalifikacjami?

Roczny mój koszt to 20,00 zł za licencję? Ok a każde startowe? licz po 20 zł za każdy start + ubezpieczenie itd...

I nie porównuj tu nic do zachodu bo to jest śmieszne zasłanianie się!
Ja żyje w Polsce i nic mnie nie obchodzi co inni robią u siebie.
Zamiast patrzeć na MT u innych zróbcie prządek u nas!
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?

Sally jesli dobrze kojarze to prowadzisz klub. To zdradź nam ile jest składka i jakie masz koszty klubu.


ależ proszę Cie bardzo. mam treningi 5 x w tygodniu i składkę miesięczną 40 zł przy czym i tak nie wszyscy płacą. Nie mam tłumów bo nastawiam się głównie na zawodników i poświęcam swój czas łącznie z dodatkowymi indywidualnymi treningami dla tych którzy chcą walczyć. Koszty klubu jakie sa zapewne wiesz i zdajesz sobie sprawę ile kosztują wyjazdy na zawody - bilety, noclegi, składki, startowe -a nie jest to klub dla biznesmenów - z tego robi sie nie mała sumka i tylko dzięki dotacjom urzędu miasta - udaje mi się funkcjonować, kupić sprzęt ipt. Wkurwiają mnie opłaty za stopnie bo wiele osób po prostu na to nie stać i dlatego uważam to za chamskie ździerstwo i żałosną ściemę (o jakich egzaminach Ty wogole piszesz)
Aktualnie mam problem z salą bo dyrektor szkoły ma właśnie biznesowy punkt widzenia i tłumaczy że go nie obchodzi co ja robię i to ze zajmuje się młodzieżą która zamiast cpać, pic i lać sie pod blokiem uczy się walczyc i podnosi kase za sale bez opamiętania, tłumacząc to ze wynajął właśnie sale capoeirze która bierze 60 zł miesięcznie za jeden trening w tygodniu i uznał ze mi będzie liczył tak samo.A ja nie robię komerchy nie bede robić bo nie widze w tym celu.
Daltego nie znosze takiej mentalności i naprawdę chce od bizness-menow trzymac się jak najdalej bo to jest typ ludzi ktorzy nie czuja klimatu sportu i sport z nimi nigdy się nie rozwinie za to wszystko zdechnie w szybkim czasie.
jeżeli chcesz na czymś zarabiac i myślisz przede wszystkim o pieniądzach to nie ten sport, można się zajać capoeira, aikido, tai chi czy innymi biznes-sportami,ale nie sportami prawdziwej walki. To nie jest dla biznesmenów tylko dla wszystkich a nawet przede wszystkim dla tych którzy nie mają kasy a mają charakter i jest najlepsze jako profilaktyka dla młodzieży przeciw piciu i ćpaniu, tylo ta profilaktyka nie polega na zrobieniu imprezy , albo rozwieszeniu plakatów tylko włąsnie na indywidualnej pracy wiele godzin w tygodniu z kazdym z takich dzieciaków. Ale tego nie zrozumie biznesmen.
A jezeli chodzi o zarabianie, tez chce zarabiać za coś co robię dobrze z tym ze nie ze składek i licze na znalezienie sponsorów, dotacji i tp. bo właśnie uważam ze mi się należą na to co robię.
Zresztą albo się jest biznesmenem albo trenerem moim zdaniem tych funkcji pogodzić się nie da.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Gladiatorzyringu, jest jeszcze jedna sprawa. Jeżeli już mówimy o kasie. Nie wiem ile jest dokładnie klubów w PZKB ale powiedzmy że ze 100 to daje 40 000,00 zł ze składek tak? Mówisz, że ponad 900 wydanych licencji to daje kolejne 20 000,00 zł. Do tego dochodzą szkolenia, stopnie, licencje trenerskie i nie wiem co tam jeszcze wymyślacie. Ale powiedzmy że daje to dobrze powyżej 100 000,00 zł.
Ludzie z zarządu niby nie biorą pieniędzy, mają firmy itd...ok. Powiedz mi dla czego więc muszę zapłacić zasrane startowe na zawodach??? Na co idą moje pieniądze które wpłacam???
Wytłumacz mi trochę bo ja nie łapie.

Biorąc pod uwagę że od Ministerstwa Sportu dostajecie jeszcze z 10 razy więcej, uważam, że powinna być symboliczna składka klubowa a zawodnicy nie powinni płacić żadnych śmiesznych opłat startowych. To jest zwykłe wyciąganie kasy od ludzi!

Ja gdzieś wyczytałem że organizacje państwowe ( związki, szkoły itd...) są rozliczane TYLKO z pieniędzy państwowych...ale nie ze składek, wpisowych i innych pozyskanych pieniędzy!

A jeszcze jedno nie na temat ale mnie to drażni...jak zwracasz się do kogoś, to "TY" pisze się przez DUŻE T...
  • 0

budo_zebo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?

Krajowego Sądu Rejestrowego

Krajowego Rejestru Sądowego :wink:
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
MASATO I SALLY - MOŻECIE BYĆ PRZYKŁADEM DLACZEGO NIE WARTO SPONSOROWAĆ SPORTU. GOŚCIE KTÓRZY MOGLIBY POMÓC CZYTAJĄC WASZE "MĄDRE WYPOWIEDZI WIDZĄ śWIAT SPORTÓW WALKI W KOLORZE SRACZKOWATY. OSOBA KTÓRA NIE ROZUMIE ZE STARTOWE JEST TO WPŁATA DLA ORGANIZATORA GDYŻ NIGDY W ŻYCIU NIC NIE ZROBIŁ ORAZ TRENER, KTÓRY WINI DEREKTORA , ŻE SZUKA PIENIĘDZE NA UTRZYMANIE SZKOŁY. A MYŚLISZ ŻE DYREKTOR SZUKAJĄC PIENIĘDZY NIE MYŚLI O KWESTI WYCHOPWAWCZYCH. dLA WAS WSZYSCY KTORZY MYŚLĄ INACZEJ SĄ ŹLI. JA SALE MAM W KLUBIE SPORTOWYM, A I TAK PŁACĘ I NIE NARZEKAM. NIE MAM DOTACJI. cZASAMI JAK MAM DROŻSZY WYJAZD TO DZWONIE PO ZNAJOMYCH FIRMACH I DORZUCAJĄ SIĘ. PŁACE TE SAME STARTOWE. TE SAME SKŁADKI. CO DO STOPNI ANI W mt ANI W k1 NIE SĄ WYMAGANE. SALLY MASZ KŁOPOTY FINANSOWE TO WRĘCZ GŁUPOTA ŻE NIE ROBISZ EGZEMINY. MIAŁBYŚ SPORE ŚRODKI NA STARTY. PROBA ODDZIELENIA SPORTU OD PIENIĘDZY JEST TYPOWYM SYNDROMEM NIEUDACTWA. NIE UMIEM LUB NIE CHCE SIĘ MI NIC ROBIC TO BĘDE NEGOWAŁ ZASADY. WSZYSTKIE DYSCYPLINY MAJĄ LICENCJE, WSZYSTKIE POBIERAJĄ STARTOWE. MASATO PO PIERWSZE KURS W pzkB KOSZTUJE 800 ZŁ, A LICENCJA WYMAGANA JEST PRZEZ PAŃSTWO. NAPISZ DO MINISTRA. PZKb PRZEZ WPROWADZENIE TAK ŚCISŁYCH PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH LICENCJI MUSIAŁO ZATRUDNIĆ DODATKOWO PRACOWNIKA I ZYSKI Z LICENCJI IDA NA NIEGO. ALE DURA LEX SED LEX. JAK TO WPROWADZONO TO BYŁEM DORADZCĄ W KOMISJI SPORTU W SEJMIE. ZWIĄZKI PRÓBOWAŁY TO ZLIBERALIZOWAĆ, ALE SIĘ UPARLI. PRZECIEŻ BZDURA JEST DOŁĄCZANIE DO LICENCJI BADAŃ, JEŚLI I TAK KAŻDORAZOWO SĄ SPRAWDZANE PRZED IMPREZĄ. WPROWADZENIE LICENCJI TRENERSKIEJ BYŁO INTERPRETOWANE TYM, ŻE ZMINIAJĄ SIĘ REGULAMINY I TRENER POWINIEN ZNAJOMOŚC ZMIAN POTWIERDZIC CO PEWIEN CZAS. ZROBIONO NAM DODATKOWO ROBOTE ALE CO MAMY PŁAKAĆ.
  • 0

budo_register
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Ustawa o licencji dla typa co ma stanąć w narożniku zawodnika to błazenada (czytam regularnie coraz to nowsze wpisy , ale jak to zobaczyłem to mało baranka z przytupem w ścianę nie pierdo**ąłem :D ) , ale jeśli takowa jest to znaczy ,że ktoś kto ustalał te zasady dba o nasze zdrowie i nie ma się czym martwić. Ten ktoś jest bardzo mądry i wie, że taki "wykwalifikowany" trener jest o niebo lepszy niż mój niewykwalifikowany kolega (raz się zdarzyło na zawodach thaia i było lepiej niż w porządku). Proszę mnie źle nie zrozumieć, nawet
w Caritasie są pośrednicy (alleluja i do przodu) i jak potrafią zadbać o interesy swoje nie krzywdząc przy tym innych to chwała im za to i niech zarabiają bo ktoś musi :wink: ,ale przecież "muszą być gdzieś jakieś granice" :)
Był taki jeden co chciał wszystko zlikwidować [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i taki jeden co chciał wy**bać wszystko w piz*u [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mam nadzieję, że kiedyś może się to wszystko skończy happy endem i nie będziemy mieć takiego mixu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Masz rację...ja nie widzę sensu sponsorowania sportu amatorskiego!

Gdybym miał firmę a Ty, mając dotacje z miasta, pieniądze ze składek, egzaminów i dla ewentualnych kadrowiczów ze związku, zapytałbyś o sponsoring, po prostu bym się uśmiał.

Ty masz swoją firmę i pakowanie "sponsoringu" w swój własny klub to mądre, bo masz koszty.

W amatorstwie nie ma kasy od sponsorów na dłuższą metę bo niby jaką reklamę możesz im zaoferować? nadruk na koszulce? logo na plakacie?

A zawodostwa u nas nie ma...koło się zamyka.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
szanowny masato

- jeden obóz to około 12-20 tys złoty.
- start zagraniczny to od 10 do 50 tys złoty.
- biuro to roczny koszt ponad 160 tys złoty. ( 5 pracowników, biuro, itd)
- oprócz tego - dotujemu imprezy rangi mistrzowskiej od 1000 do 1500 od imprezy
- medalisci ME i MŚ dostają stypendia
- sprzęt sportowy to zeszły rok około 40 tys.

Żjesz w swoim małym zawistnym świecie. Liczysz cudze pieniądze sam nie robiąc nic. To żałosne.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
To zarabianie na składkach jest żałosne. Przez ludzi takich jak Ty i dyrektor (a widze ze macie coś wspólnego bo on tez był jakims urzędasem zanim zmienili porządnego dyrektora na niego własnie) sport lezy na poziomie bliskim dna, a "trenerzy" zaczynają od biznes planu i na nim kończą bo ich umiejętności ograniczają sie do podstaw marketingu a nie starczają na wyszkolenie zawodników na których właśnie opiera się sport. Własnie sposób zarabiania dyrektora polegał na rozbijaniu mojego klubu,bo problem polega na tym ze ja mu więcej nie zapłacę więc musze ograniczyć ilość zajeć, łeb wyjdzie na tym jak zabłocki na mydle a ja musze szukać innej sali po to zeby móc robić normalne treningi. Ani on nie bedzie miał kasy ani ja klubu. Zajebisty biznes, ale wiem Wy biznesmeni myślicie swoimi kategoriami..
Mnie zależy na zawodnikach a nie zdzieraniu z ludzi kasy w ordynarny sposób, wielu z nich nie stac na składki, wielu dobrych potencjalnych zawodników woli siedziec na ławce i tam zarabia, za dwa strzały kogoś w pysk ma komórkę,myślisz ze taki dzieciak przyjdzie na Twoje treningi i bedzie płacił za egzaminy, z czego bedzie płacił> ale Ty i dyrektor tego nie wiecie.Dlatego sporty walki mają taki poziom jak mają, dlatego nie ma sponsorów bo nikt tego nie chce oglądać i dlatego nie ma szacunku dla trenerów i zawodników bo jest biznes plan a nie ma planu rozwoju sportu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024