Skocz do zawartości


Zdjęcie

PZMT - status?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
PZMT jest ten statut czy nie ma ?
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
ze strony Raczadamu:

Rafał Szlachta o sobie:

MuayThai uczę się w Tajlandii. Podczas kilku pobytów w Tajlandii ćwiczyłem w różnych obozach MuayThai porównując różne sposoby nauczania, wykonywania technik.


gdzie dokładnie, jak długo i z kim uczył się Muay Thai Rafał Szlachta? Zawsze myślałem że uczył się pod okiem Piotra Ochniowskiego.
I jak się ma właśnie to co napisał TrenerFCK, że Rafał Szlachta robił kurs również jako jego egzaminator? Dał sobie 5? :)
I tak sobie myślę, gdyby Piotr Ochniowski, wg mnie prekursor Muay Thai w Polsce, przyszedł na kurs instruktora, to ciekawy jestem, jakby go egzaminował Rafał Szlachta który nie ujmując mu oczywiście - ale nie posiada nawet połowy wiedzy z zakresu MT co właśnie Ochniowski :)
  • 0

budo_mlynooo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?

PZMT jest ten statut czy nie ma ?


musi byc ten status na 100%. zaden minister by z toba nie rozmawial bez takiego dokumentu :D . pytanie tylko gdzie mozna go dostac. pewnie w sądzie gdzie PZMT zostalo zarejestrowane :]
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
W Polsce wszystko jest możliwe, a ministrowie też szybko się zmieniają. Dobra co robimy z tym Szlachtą, bo temat MUSI ODEJść spada w rankingach, a przedstawiciele innych sportów walki prawdopodobnie się śmieją z nas, że Szlachta zmonopolizował MuayThai będąc tylko turystą z Polski, który kilka razy Tajlandię odwiedził, a w Polsce robi Puchar Polski MuayThai gdzie 35 zawodników walczy. No wirtualnie Rafał jest odwołany, a realnie ciągle będzie zrzeszał i brał za to pieniądze od trenerów, zawodników, itd. i ciągle będzie podklepywał na bajerę :wink: do Ministra.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
To troszkę inaczej. Rozmowy Rafała Szlachty z ministerstwem są podparte jego przedstawicielstwem IFMA. PZMT nie jest nawet związkiem a zwykłym zrzeszeniem, które współpracuje z innymi klubami. Kluby nie są pełnoprawnymi członkami, gdyz nie mają żadnych praw wyborczych. Starzy członkowie PZMT mogą potwierdzić że nie było nigdy żadnych wyborów. Jeśli ministerstwo zdecyduje się przyjąć muaythai w poczet dyscyplin kwalifikowanych to będzie musiała powstać nowa organizacja, która będzie związkiem klubów. wtedy każdy będzie mógł wstąpić i będą się musiały odbyć wybory do władz. Dlatego nie ma co rozpaczać, gdyż przy ilości obecnych czlonków wygranie wyborów nie bedzie trudne. Jest druga możliwość, że PZKb, który właśnie przed sądem wygrał w II instancji prawa do prowadzenia MT ( zainteresowani wiedzą kto maczał tu palce) i ministerstwo zdecyduje się połąćżyć 2 dyscypliny i będzie PZKb i MT.Jest to o tyle realne, gdyż i tak mają być łączone związki (np karate) po drugie struktury PZKb są sprawdzone i odnoszą sukcesy a obecnie MT w PZKB startuje 27 klubów. Np w PZKb 7 marca odbywają sie wybory do władz związku. Zrestzą jako jedyna organizacja sportowa dotujemy starty zawodników MT i i to ze środków własnnych, gdyż kiedyś Pan Slzachta załatwił, że ministerstwo cofneło dofinansowanie( o to min była sprawa). Jesteśmy na tyle sprawną organizacją, że pozyskujemy również inaczej fundusze i dlatego nadal starty są dosinansowane PZMT pomimo paroletniej histori nigdy nie opłaciła startów zawodników. Chyba tylo simonides był za darmo. Ale jest zawodnikiem Rafała Szlachty więc zrozumiałe.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
statut się zanosi do sądu jeżeli organizacja jest w KRS, albo do urzędu miasta jeżeli jest w rejestrze klubów sportowych. członkowie takiego stowarzyszenia muszą znać statut bo oni są władzą takiego stowarzyszenia (walne zebranie członków)i jako władza statut mają (mają prawo go znać). Więc statut ma sąd lub urząd miasta oraz członkowie.

aha ale to jest "zrzeszenie' i czym to się rożni od zwykłego "stowarzyszenia" to szczerze mówiąc nie wiem. Ale nie wydaje mi sie żeby członkowie "zrzeszenia' mieli mniejsze prawa niż członkowie zwykłego "stowarzyszenia"

EDIT: jest jeszcze ISKA i tez coś robi. PZMT i PZKB to nie sa jedyne strony w konflikcie. Nie wydaje mi się zeby związek musiał być koniecznie jeden.Teraz PZKB ma na pewno liczebną przewagę i jest całkiem spoko (narazie) , organizuje otwarte mistrzostwa (i tak byc powinno bo zamykanie mistrzostw dla jednego związku powinno być zabronione prawnie). Ale martwi mnie co by się stało gdyby PZKB wygrało, czy dalej będzie takie miłe, czy tez wprowadzi 20 nowych opłat za wszystko i jeszcze stopnie w MT :)
Konkurencja jest czymś dobrym a monopol złym, ktokolwiek by nie był na tym stołku.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Tak czy srak konkretów brak, a bez nich MuayThai nie przeżyje. Polska aktualnie szuka 17 miliardów złotych wszędzie cięcia, a Wy się łudzicie, że związek naprawi sytuację. Tu potrzeba Owsiaka, a nie Szlachty żeby uzdrowić system.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
No tak, a Krakowiak to ma dobre pomysły i na nikogo się nie powołuje ani nikim się nie podpiera.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Za dużo w tym wszystkim gadania a za mało działania...

Szukacie rozwiązania na tym forum?? Dobre...ale nierealne!

Gladiatorzyringu...teraz piszesz "jesteśmy" mówiąc o PZKB, jeszcze pół roku czy rok temu chciałeś współpracować z R.Szlachtą...

Jak sam piszesz nadchodzą wybory i kto wie co nowy zarząd PZKB zrobi z MT?
Na moje nic ciekawego! Nie chcę być pesymistą ale zbyt wiele osób w PZKB jest przeciwko MT i dla tego też się za bardzo nie rozwija. Jeden wyjazd w roku na MŚ to nic wielkiego...

PZMT powoli ale pewnie pada. Widać to po klubach członkowskich i tym co się dzieje.

ISKA? Hah nie wejdą ani do IFMA ani nigdzie indziej! To będzie zawsze ISKA Poland!

W Polsce NIE MA Muay Thai!

I nie będzie póki ludzie nie nauczą się współpracować!

A tak przy okazji: Muay Thai nie jest sportem kwalifikowanym w Polsce, czyli formalnie w ogóle nie istnieje prawnie! Wystarczy zadzwonić do Ministerstwa Sportu i zapytać...
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Masato jak działać skoro nie można się zoorganizować. Jak nie ma MuayThai w Polsce to pytanie czy MuayThai jest potrzebne w Polsce. No pewne jest to, że każdy ma coś do powiedzenia tylko jak słusznie zauważyłeś NIC z tego nie wynika no i mentalność Polaka żeby skubnąć rodaka na parę złotych na każdym kroku nie napawa optymizmem. Masato dlaczego na spotkanie nie przyjechałeś? Myślisz, że mnie się chce tu pisać na forum czy organizować spotkania? Dużo mnie to kosztuje wszystko, ale co mam rzucić ręcznik i przerwać walkę? No KIBEL jest jednym słowem. Dzisiaj odebrałem kilka telefonów co było na spotkaniu w Kaliszu o czym gadaliśmy, itd. Pytanie do Was czy mnie łatwiej rozmowę przewijać i nawijać ciągle to samo czy Wam ruszyć szanowny tyłek, przyjechać, pogadać i coś w końcu wspólnie zrobić z jajem.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?

...temat MUSI ODEJść spada w rankingach...

Może ten temat już się "przejadł" :roll:

...wirtualnie Rafał jest odwołany, a realnie...

Proponuję zatem przenieść się do Second Life.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
Masato, ale akurat tutaj nic nie zminiło sie w moim sposobie myślenia. Nadal uważam, że można z Rafałem Szlachtą współpracoować. Zresztą nie można mu zabronić wstąpić do PZKb :) Chyba nie dokońca zrozumiałeś moje wpisy. Uważam że Rafał Szlachta sam kopie pod sobą dołki. Prawie Całe ISKA Poland to jego byłe kluby. Zamiast się z nimi dogadać to robi wojnę. A co do powyborach w PZKb. Jedna imprezabo więcej nie ma. w PZMT w tym roku gdyby nie to że Szlachta nnie zrobił ME to też by była jedna . No możne jeszcze Singen. MT nie organizuje rewelacyjnie dużo turniejów amatorskich. Ale sam fakt że ministerstwo sportu w tym roku obcieło związkom około 30 % środków ( dlatego nie chce mi sięe wierzyć że powołają jakiś nowy) a PZKb i tak dalej dotuje wyjazd na MŚ Muaythai to świadczy jasno jaki jest kierunek i znaczenie muaythai. Dotowane są też MP. Obóz kadry też był opłacony przez PZKb. Zapewniam się w PZKb są najwyżej propagatorzy poszczególnych formuł. Z mojej praktyki obecnie jest więcej klubów zainteresowanych muaythai niż np semi. Ale nikt nie myśli by usunąć semi. Największą popularność jest w low i K1 oraz light( tu min że jest w formule sportów dzieci i młodzieży i są za to punkty i pieniądze). Twierdzenie że muaythai w PZKb ma przeciników jest śmieszne. Ja też nie lubie i rzadko startuje w MT, ale jestem za Muaythai gdyż widzę że są chętni. Zresztą sam fakt że zorganizowałem dwie imprezy w MT chyba o tym świadczy. Otwarte MP nie są nowością wręcz ustawa o sporcie kwalifikowanym mówi o zawodnikach niezrzeszonych. Tylko jesli masz większą grupę to lepiej zapłacić składkę ( 400), gdyz masz wtedy niższe startowe.
Co do opłat. Organizacj amusi mieć fundusze. Kubica płaci około 1 mln $ licencji zawodniczej rocznie, u nas kosztuje od 20 - 50 zł. Powiesz on ma sponsorów. Ty tez możesz mieć, tylko niestety w SW góruje pogląd, że mi się należy. A nikt nie chce się wziąść do roboty. Mało kto w Polsce prowadzi społecznie klub i wszyscy zarabiamy. Bierzemy od zawodników składki i jest ok ale jak mamy sami zapłacic to juz uważamy to za zło. TO SAMO jak mamy zapłacić startowe to już się krzywimy. Startowe są to pieniądze dla organizatora by mógł zrobić impreze, tak jak zawodnik płaci składkę w klubie by utrzymać klub. By prowadzić orrganizację musi być zaplecze administracyjne, które zadba by dokonać rezerwacji na zawody i kadrę. By zawodnicy otrzymywwali stypendia, by imprezy związkowe były realizowane sprawnie. Zresztą licencje to wymóg ustawowy. Srodki pańsstwowe są dalece niewystarczające i trzeba wypracowywać samemu. Stopnie to faktycznie dochód związkowy, ale też treneerski. Dziwie się że są osoby któe uważają to za zło. Wiele osób w kluubach nie chce startować, a stopnie są dla nich wyróżnikiem że robią jakieś postępy. Dla niestartujących zdobycie pasa jest jak start dla zawodnika. Bardzo go mobilizuje. Chodzisz na angielski i też zdajesz egzaminy i masz różne stopnie zaawansowania a przecież można stwierdziić po co to. Przeciez najważniejsze jest zajomość języka.
  • 0

budo_mlynooo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
wydje mi sie ze niektorzy z was przesadzaja. PZMT nie upadnie. nalezy pod ifma i sie rozwija. z tego co wiem to niedlugo PZMT ma zostac federacja. ile w tym prawdy - nie mam pojęcia. jezeli to prawda, a jestescie przeciwnikami pana prezesa to i tak bedziecie musieli dolączyc do PZMT ( a moze wedy juz P Federacja MT :P ). zeby cos zmienic trzeba miec prawo glosu, wy narazie takiego nie macie. pan rafal szlachta czyta to forum i sie tylko z was smieje, w sumie tez bym tak zrobil. jak jestes czlonkiem PZMT masz prawa, ktore sa zagwarantowane w statucie lub przez prawo. wtedy mozecie dzialac, zmieniac prezesa i robic co chcecie. narazie mozecie sobie tylko pokrzyczec na forum i pokazywac jacy jestescie zli:DDD dla mnie nie ma roznicy kto jest prezesem, wazne zeby MT szlo do przodu.


btw. statut musi byc w sądzie z tego co wiem. zrzeszenie musi byc zarejestrowane w krs bo sie rozliczaja z pieniedzy. wiec kos musi isc do sądu, dowiedziec sie gdzie PZTM zostalo zarejestrowane, pojechac tam i dostac statut. bez tego ani rusz. poza tym musicie wstąpic do PZMT. :DDD
powodzenia ^^
  • 0

budo_mlynooo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
taki maly off. TrenerFCK podaj mi adres meila, nasza klase lub cos gdzie moge ci wyslac wiadomosc, oprucz GG. mam do ciebie takie pytanie nie związane z tym tematem
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tel.600 466 903
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?

Chodzisz na angielski i też zdajesz egzaminy i masz różne stopnie zaawansowania a przecież można stwierdziić po co to. Przeciez najważniejsze jest zajomość języka.

Gladiatorzyring bardzo sie różnimy w naszej wizji sportu, mnie się nie podoba Twoje podejście "biznesowe" ja mam zupełnie inne, stąd bardzo duże różnice w wizji tego jak sport/związek powinien wyglądać i jakie powinny byc rozstrzygnięcia prawne.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
sally, masato zadzwońcie do mnie.
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
mlynoo ja wiem, że "prezes" się śmieje czytając to. Rafał to taki wesoły człowiek to trzeba jemu przyznać, a że robi coś czego nie czuje no cóż POLSKA. Ogólnie to wesoło jest, ale fakt, że Puchar Polski MuayThai IFMA 35 zawodników zgromadził to świadczy o jednym MUSI ODEJść, bo ja przed wakacjami letnimi na treningu piątkowym otwartym dla publiczności spytałem kto chce dzisiaj zawalczyć w ringu na zasadach MuayThai zobaczyłem 40 rąk w górze i to mnie mobilizuje. Najlepszemu według mnie zawodnikowi ufundowałem 50 cm Puchar Krakowiaka za 100 zł i to była moja cała inwestycja w turniej. Naprawdę chłopacy mocno walczyli o Puchar. Jaki mam pomysł na MuayThai w Polsce ? Zapraszam Was na Puchar Krakowiaka w marcu dokładnie w tym samym terminie co PZMT robi Mistrzostwa Polski MuayThai IFMA. Jak będzie 100 walk w ringu od rana do wieczora to wtedy będzie prawdziwe MuayThai i rozwój, a chyba o to w tym wszystkim chodzi.
  • 0

budo_mlynooo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
TrenerFCK napisalem we wczesniejszym posci co trzeba zrobic zeby w ogole myslec o odwolaniu prezesa. jezeli naprawde chcesz cos wywalczyc to dzialaj, ale nie na forum.

moim zadaniem to jest troche bez sensu. wolalbym porozmawiac z prezesem. zbudowac solidne podstawy i stworzyc prawdziwy PZMT. jak narazie sa 2 poklucone obozy - ISKA i IFMA. powinniscie siąść porozmawiac na spokojnie. Zbudowac nową podstawe prawna - status. tak naprawde to wszystko jest do zrobienia - wystarczy chciec. jezeli te poklucone kluby by doloczyly do PZTM to mozna by inne stawki ustalic, pewnie bylo by taniej. LEPSZA lige mozna by zorganizowac. Tak naprawde Rafal Szlachta nie jest zly, cos robi. w tym roku jest juz jakas liga, znana jest rozpiska na caly rok. W tamtym roku jeszcze nic nie bylo. Problem tkwi w tym ze Szlachta jest sam bo ekipa w kolo niego jest beznadziejna i to ich trzeba pogonic. jak wiadomo ciezko samemu cos zrobic na skale Polski zwlaszcza ze ma sie jeszcze klub na glowie.

Ktos wkoncu powinen wyjsc z ręką bo ta cala klutnia nie pomaga MT. nie wiem kto, moze ty moze szlachta. Zorganizowac spotkanie, zaprosic cala polske i porozmawiac o wspolpracy. Powiedziec: dochodzicie czy dochodzimy, tworzymy powazna strukture, ustalamy zarząd, uchwalamy statut albo poprawki i dzialamy. Wszyscy maja dosc tego pierdolenia, wy gadacie na tych a tamci na was. Sztuka negocjacji polega na kompromisach. tyle.


btw. proponuje przeczytac Ustawe o stowarzyszeniach
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZMT - status?
mlynoo o co walczysz o statut czy o status, bo to podobne słowa, ale jednocześnie inne. Szlachta odrzucił tych co teraz potrzebuje. Poprostu wyjebał nas (5-10 klubów) to jest 100 zawodników albo więcej minimum 10 trenerów i teraz kurwa co? Mam wrócić tam, żeby za dwa lata być znowu wyjebanym? Ja jestem gotowy do rozmów i ciężkiej pracy, ale Ty zoorganizuj spotkanie. Zaproś Pana Palacza, Szlachtę, Wełnę, Krakowiaka. Tylko nie zdziw się gdy na spotkanie przyjadę tylko ja Artur Krakowiak.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024