Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem
Wiesz Jacol, niektórzy to mają po prostu wbudowane - poszukiwanie teorii spiskowych. I muszą zawsze jakiegoś bąka puścić, bo jak za czysta atmosfera to się duszą z nadmiaru tlenu.
A co do koleżanki Amelii - to chyba była chora wtedy, kiedy na treningu jej nauczyciel mówił o szacunku dla innych. Zwłaszcza o tym elementarnym. I może niewystarczająco często powtarzał tę lekcję, bo jakoś jej w pamięć nie zapadła.
A znakomita reszta forumowiczow chyba po prostu za często nie odrabia lekcji. Chociaż nie wszyscy..nie wszyscy...:) I to jest dobry znak.
Yoshi
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

Dziękuję wszystkim OŚMIU przyjezdnym, którzy zechcieli nauczać się u dwóch 5 danów :? 0 osób z PFA.

Ja tam im dluzej cwicze tym bardziej doceniam male staze. Najwiecej nauczylem sie od Kanai sensei na stazach gdzie bylo 20-25 osob. Wtedy wlasnie masz osobisty kontakt z prowadzacym i on moze cie uczyc indywidualnie niezwykle sekretnych i tajemniczych aspektow aikido :)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

Ja tam im dluzej cwicze tym bardziej doceniam male staze. Najwiecej nauczylem sie od Kanai sensei na stazach gdzie bylo 20-25 osob. Wtedy wlasnie masz osobisty kontakt z prowadzacym i on moze cie uczyc indywidualnie niezwykle sekretnych i tajemniczych aspektow aikido :)


Fajnie, fajnie Szczepan ale przyjazd sensaia a w tym wypadku dwóch trzeba opłacić. No chyba, że klub bogaty to i problem znika ;-)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

ZAPRASZAMY NA STAŻ DO WAŁBRZYCHA

od dnia 2009-01-31
do dnia 2009-02-01

Prowadzący Piotr Borowski 5 dan
Roman Hoffmann 5 dan


Miejscowość Wałbrzych

Od 5'40'' do 6'00'' [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] aktualny wideoreportaż z imprezy. Aikido wiecznie młode :lol: :lol:
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem


Poza tym Hoffmann i Borowski to chyba strata czasu... ?

ama


8O 8O 8O
Lubię ten luz i szacuneczek do instruktórow/ mistrzow, u których zaczynali TWOI mistrzowie :roll: :evil: :twisted:
skomentuję to Twoimi własnymi słowami z innego postu:

Co za banał!

następny "Cierpiarz"

Zapisz się na BOks do Państwowej sekcji


Jaka miarą mierzysz taką ci odmierzą teraz lub za lat kilka.



Drogi Panie,

do aikido nie podchodzę fanatycznie, ćwiczę po po prostu.
Miałam tą okazję widzieć dużo, przez dłuższy czas ( parę lat) ćwiczyłam w dojo Senseia Tissier i Senseia Palmier. Łączyłam pracę zawodową i obcowałam z Aikido na najwyższym poziomie w dojo Tissier poznałam Senseia Endo, Yasuno i wielu innych.

"Moi mistrzowie" nie ćwiczyli u Hoffmanna i Borowskiego...
A propos a gdzię się uczyli/uczą Sensei Hoffmann i Borowski? mają swoich nauczycieli - pytam z ciekawości.

Może i Pascal jak już ktoś napisał jest Gérardem Depardieu Fr Aikido, a kim jest RH i PB? czy powinnam tez użyć podobnego przykładu? Nie miałam nic złego na myśli, nie chciałam nikogo obrazić, to tylko wolna dyskusja - porównanie.

To co mi się podoba np. w Filipie Orban czy Pascalu Durchon nie wspominając o Ch.Tissier że oni cały czas się rozwijają - tyle w tym temacie.

Ps. za młodu sporo ćwiczyłam kyokushin, oyama i zapasy wiec potrafię odróżnić parę rzeczy a na innych parę się nie nabierać.

off
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

A propos a gdzię się uczyli/uczą Sensei Hoffmann i Borowski? mają swoich nauczycieli - pytam z ciekawości.


Czy na pewnym etapie rozwój w aikido bez wielkiego miszcza nie jest możliwy? A może aby to co robimy nazwać aikido musimy mieć nad sobą miszcza ;-) ?
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

...To co mi się podoba np. w Filipie Orban czy Pascalu Durchon nie wspominając o Ch.Tissier że oni cały czas się rozwijają ...


Raczej zwijają... :wink: :lol: Bo się starzeją. Wieku nie oszukasz... :wink: :lol: :lol:
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

... za młodu sporo ćwiczyłam kyokushin, oyama i zapasy wiec potrafię odróżnić parę rzeczy a na innych parę się nie nabierać.


Amelka! Oni Cię nie zrozumieją. To szowiniści :wink: :D
-Ja, to co innego. Ja lubię ostre dziewczyny!
Musisz umieścić swoją fotkę szczególnie z tych zapasów, oczywiście jeśli zawody były w kisielu. :wink: :lol:
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

...To co mi się podoba np. w Filipie Orban czy Pascalu Durchon nie wspominając o Ch.Tissier że oni cały czas się rozwijają ...


Raczej zwijają... :wink: :lol: Bo się starzeją. Wieku nie oszukasz... :wink: :lol: :lol:


Leone, życzę zarówno Panom Hoffmannowi i Panu Borowskiemu żeby się tak "zestarzeli i zwineli"

Ktoś napisał że na pewnym etapie Mistrz nie jest potrzebny - pytam na jakim etapie?
kiedyś interesowało mnie kto od kogo się uczył ... Polscy prekursorzy aikido uczyli się z książek taką wersję przedstawił mi kiedyś sensei Jacek Wysocki jako jeden z nielicznych Polskich Aikidoków prezentujący dla mnie jakiś poziom, klasę i CHARYZMĘ! mimo iż nie ćwiczę preferowanego stylu przez Senseia J.W - na tym polu pełen szacunek.

2 pokolenie ( końcówka lat 80 i początek 90) to rozwój. Wtedy o ile się orientuje to prawdziwy kontakt niektórych instruktorów z prawdziwymi mistrzami tj. Giampietro Savegnago, Christian Tissier czy inni wielcy Japońscy mistrzowie.

Moim zdaniem prawdziwe aikido w Polsce to pierwsze kontakty i owoc pracy Jacka Wysockiego, Tomasza Sowińskiego, Andrzeja Bazylko, Pawła Bernasia czy Darka Zięby.

ale to tylko moje zdanie - chyba mam do tego prawo?

ama
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

zaraz będziemy się przerzucać argumentami,...

No właśnie, ja chciałem spytać co takiego potrafi Pascal Durchon a czego nie potrafi Borowski z Hoffmanem żeby uznać, że jedno to strata czasu a drugie nie...???
Ech, pamiętam jak na jednym stażu Sensei Jerzy S. i Sensei Pascal D. wzięli się za łby w rogu sali to aż się materace rozjechały na boki. :D :D :D Otóż jeden chciał koniecznie pokazać, że jest lepszy...Zgadnijcie, który oraz to, który okazał się faktycznie lepszy??? :wink:


ha :) ))) a ja mam starą VHS z chyba pierwszego stażu z Ch. Tissier na Gwardii, kasetę dostałam od chłopaków z Bastu ( dawny klub Andrzeja i Tomka) Wtedy sensei Tissier przyjechał z Pascalem Durchon jako asystentem. Jest tam też sensei Hoffmann , może wrzucę coś na YouTube:) Nawet dla laika widać tam pewną przepaść miedzy polskim a "światowym" aikido, 2 inne światy.

ama
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

...To co mi się podoba np. w Filipie Orban czy Pascalu Durchon nie wspominając o Ch.Tissier że oni cały czas się rozwijają ...


Raczej zwijają... :wink: :lol: Bo się starzeją. Wieku nie oszukasz... :wink: :lol: :lol:


Leone, życzę zarówno Panom Hoffmannowi i Panu Borowskiemu żeby się tak "zestarzeli i zwineli"

Ktoś napisał że na pewnym etapie Mistrz nie jest potrzebny - pytam na jakim etapie?
kiedyś interesowało mnie kto od kogo się uczył ... Polscy prekursorzy aikido uczyli się z książek taką wersję przedstawił mi kiedyś sensei Jacek Wysocki jako jeden z nielicznych Polskich Aikidoków prezentujący dla mnie jakiś poziom, klasę i CHARYZMĘ! mimo iż nie ćwiczę preferowanego stylu przez Senseia J.W - na tym polu pełen szacunek.

2 pokolenie ( końcówka lat 80 i początek 90) to rozwój. Wtedy o ile się orientuje to prawdziwy kontakt niektórych instruktorów z prawdziwymi mistrzami tj. Giampietro Savegnago, Christian Tissier czy inni wielcy Japońscy mistrzowie.

Moim zdaniem prawdziwe aikido w Polsce to pierwsze kontakty i owoc pracy Jacka Wysockiego, Tomasza Sowińskiego, Andrzeja Bazylko, Pawła Bernasia czy Darka Zięby.

ale to tylko moje zdanie - chyba mam do tego prawo?

ama



szczerze mówiąc to nie za bardzo. Polskie aikido to dziesiątki nazwisk i dojo - pewnie nawet i setki. nikt z nas nie zna wszystkich. tkwisz w jakims świeatku, który poznajesz - ale obok jest wiele innych. nazwiska które wymieniasz to nazwiska medialne i głośne. zupełnie obiektywnie i odrywając od tematu - nie oznacza to jakości tylko forme promocji i zdolnosci marketingowe.
generalnie jest to dość infantylne - dlatego się z ciebie śmieją.
ale widać takie prawo wieku - takie zauroczenie wyspecjalizowane :)
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

..Ktoś napisał że na pewnym etapie Mistrz nie jest potrzebny - pytam na jakim etapie? (...) Moim zdaniem prawdziwe aikido w Polsce to pierwsze kontakty i owoc pracy Jacka Wysockiego, Tomasza Sowińskiego, Andrzeja Bazylko, Pawła Bernasia czy Darka Zięby.
ama


Mistrz nie jest potrzebny, kiedy ktoś czerpie z natchnienia Buddy, albo jakiegoś Kami... :wink: :lol: :lol: :lol:
Ueshiba podobno też miał "swój film" - też walczył z jakimiś Kami :wink: :lol:

A propos mistrzów, to mam pytanie. O Wysockim czytałem w napisach końcowych "Wiedźmina", Bernaś obił mi się o uszy. A Ci pozostali panowie, to co za jedni? 8O :D
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

..Ktoś napisał że na pewnym etapie Mistrz nie jest potrzebny - pytam na jakim etapie? (...) Moim zdaniem prawdziwe aikido w Polsce to pierwsze kontakty i owoc pracy Jacka Wysockiego, Tomasza Sowińskiego, Andrzeja Bazylko, Pawła Bernasia czy Darka Zięby.
ama


Mistrz nie jest potrzebny, kiedy ktoś czerpie z natchnienia Buddy, albo jakiegoś Kami... :wink: :lol: :lol: :lol:
Ueshiba podobno też miał "swój film" - też walczył z jakimiś Kami :wink: :lol:

A propos mistrzów, to mam pytanie. O Wysockim czytałem w napisach końcowych "Wiedźmina", Bernaś obił mi się o uszy. A Ci pozostali panowie, to co za jedni? 8O :D


Andrzej Bazylko i Tomasz Sowiński uczniowie Christiana Tissier
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] strony Andrzeja nie pamiętam.
Darek Zięba - uczeń senseia Yamada

te osoby naprawdę w pewnym momencie ruszyły aikido do przodu!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

Andrzej Bazylko i Tomasz Sowiński uczniowie Christiana Tissier


Ciekawe, o ile wiem nie wypierają się, że swoją przygodę zaczynali u s. R. Hoffmanna i jak ich znam nigdy publicznie nie pozwoliliby sobie na mówienie, że "ćwiczenie u R.H. czy P.B. to strata czasu" :roll: :twisted: :roll: :evil:

Ale rozumiem, ze to kwestia klasy 8) :idea: :!:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem
Wygląda na to że amelia wyłamała się z kółeczka wzajemnej adoracji 8)
I być może zbyt dobitnie wyraziła to co czasem szepcze się tu i ówdzie ;)
Argumentum ad personam to jawne łamanie regulaminu VB, tym bardziej paskudne, że za czyimiś plecami. I choć lubię na forum wszelkie draki, to musze stwierdzić niedobra amelka nieeeedobra :lol: Gdybym był święty pewnie pierwszy rzuciłbym kamieniem :twisted:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

Andrzej Bazylko i Tomasz Sowiński uczniowie Christiana Tissier
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] strony Andrzeja nie pamiętam.
Darek Zięba - uczeń senseia Yamada

te osoby naprawdę w pewnym momencie ruszyły aikido do przodu!


Jestem ciekawy, co to był za moment, bo brzmi jak teoria Kopernika... :lol: :lol:
Mam nadzieję, że ich nauka u tych mistrzów nie odbywała się dzięki korespondencji i filmikom vhs !? :wink: :lol: :lol:
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

te osoby naprawdę w pewnym momencie ruszyły aikido do przodu!


Z tego zdania można wywnioskować, że dzięki tym osobom w ogóle mamy aikido... :wink: :lol:
Andrzej Bazylko, Tomasz Sowiński i Darek Zięba, to napewno fajne chłopaki i podejrzewam, że w swoich klubach naprawdę dużo zrobili dla aikido. Ale w kontekście ogólnopolskim raczej niewiele.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem


te osoby naprawdę w pewnym momencie ruszyły aikido do przodu!


Z tego zdania można wywnioskować, że dzięki tym osobom w ogóle mamy aikido... :wink: :lol:
.

I tu Amelko nieświadomie zainicjowałaś okrągły stół :roll: . Daleko mi do obrony Jacka Wysockiego z oczywistych względów (znawcy tematu wiedzą że chodzi o boczną pozycję :lol: ) Ale kiedy Jacek Wysocki robił już całkiem ambitne aikido pozostali wymienieni przez ciebie gubli pampersy przy ukemi na dywanie. A zatem wymienianie ich jednym tchem jest historycznie niepoprawne i dlatego wzbudza słuszne słowa krytyki z tak różnych aikidockich opcji. Na DVD z 30 lecia Aikido masz przegląd wszystkich wymienionych i kilku więcej, jest filmik o historii aikido w Polsce więc łatwo możesz to sobie wszystko poukładać. 8)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

Daleko mi do obrony Jacka Wysockiego z oczywistych względów (znawcy tematu wiedzą że chodzi o boczną pozycję :lol: ) Ale kiedy Jacek Wysocki robił już całkiem ambitne aikido pozostali wymienieni przez ciebie gubli pampersy przy ukemi na dywanie.


Z tego zresztą co osobiscie pamietam obaj zaczynali cwiczyc Aikido wlasnie u Romka Hoffmana :twisted:

Co do bocznej lub frontalnej pozycji uwazam, ze cala dyskusja jest kompletnie bez sensu. Jezeli w w technikach zaczynasz realizowac aiki, to mozesz nawat stac tylem. Rzeczy zaczynaja sie dziac poniekad same i nasladownictwo kompletnie traci sens...

Aikido jest budo ostatecznym, jest formą bez formy, technika bez technik, walka bez walki, pozycja bez pozycji, atemi bez atemi, aikido jest budo bez budo, jest pierwotnie ostateczne :twisted:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P. Borowskim i R. Hoffmannem

Aikido jest budo ostatecznym, jest formą bez formy, technika bez technik, walka bez walki, pozycja bez pozycji, atemi bez atemi, aikido jest budo bez budo, jest pierwotnie ostateczne :twisted:



To brzmi co najmniej tak uczenie, jak mikolaj z kuzy :) .
a tak przy okazji, spojrzmy na rozwoj romana i jacka w ciagu tych ostatnich 30 lat. to jest swietny material porownawczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024