Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sei-Budokai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

budo_diablik78
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai





styl bardzo podobny do Sei Budokai


This is Zendokai MMA Karate from Japan, this style is direct offshoot of Kudo- Daido Juku,splintering out 1999 from KIF.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
naprawdę fajne to karate
mógłby Sei Budokai się połączyć z Kudo lub Zendokai bo tak to chyba bardzo mała organizacja
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
A po co nam większa?
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
większa organizacja daje więcej możliwości zawody seminaria, w kudo jest sporo świetnych trenerów z którymi można by organizować szkolenia itd w Sei Budokai na pewno tez są tylko pewnie mniej z uwagi na to że jest malutkie

Sei budokai jesli chodzi o walkę sportową od Kudo się niczym nie rożni od Zendokai Karate pewnie też nie
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Ja cały czas mam nadzieję, że chłopaki otworza sekcję w krakowie :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Nie Tomku, takich polaczen nie ma, jesli to jest wchlanianie jednych przez drugich. Popatrz na polskie Kudo - rozwija sie slabiej niz nasze Seibudokai. Egzaminowac nie moga, organizowac zawodow tez nie, a za zaproszenie tych dobrych instruktorow (o ktorych wspomniales) trzeba bolic gruba kase. Mimo istnienia w ramach duzej organizacji sa praktycznie zablokowani. Takie mam przynajmniej informacje
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Ja cały czas mam nadzieję, że chłopaki otworza sekcję w krakowie :)


Moze kiedys znajdzie sie ktos kto bedzie chcial sie tym zajac, pomoglibysmy mu jak by sie tylko dalo. Pozyjemy zobaczymy... ;-) Pozdrawiam!
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Wybaczcie mi tą autoreklamę ale muszę się pochwalic: dwóch moich zawodników wywalczylo wczoraj w mistrzostwach swiata w kickboxingu (ISKA) na Zyprze mistrzostwo swiata! Nie ukrywam ze jestem dumny z moich chłopaków i z siebie trochę też :)
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Wybaczcie mi tą autoreklamę ale muszę się pochwalic: dwóch moich zawodników wywalczylo wczoraj w mistrzostwach swiata w kickboxingu (ISKA) na Zyprze mistrzostwo swiata! Nie ukrywam ze jestem dumny z moich chłopaków i z siebie trochę też :)


Graulacje wielkie dla nich i trenera :)
Tak z ciekawości - trenowali tylko sei budokai czy cos innego przedtem / w trakcie? I ile czasu już ćwicza?
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Gratulacje Janie!
PS A czy w Poznaniu działacie? Bo internety mówią, że chyba nie, ale mogą się mylić...
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Gratulacje!
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Gratuluje wyniku!!!
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Przy okazji wspomnę o seminarium z Janem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Graulacje wielkie dla nich i trenera :)
Tak z ciekawości - trenowali tylko sei budokai czy cos innego przedtem / w trakcie? I ile czasu już ćwicza?


Sempai Florian (1 dan Seibudokai) zaczynal od Wado-ryu, u mnie cwiczy pare lat. Na dniach ma podpisac zawodowy kontrakt, Aydin zamim przyszedl do mnie cwiczyl 3 miesiace boksu. Czyli wlasciwie mozna powiedziec ze jest moim/naszym wychowankiem. Obydwoje cwicza glownie stojke, sam im z reszta tak ustawilem program treningow.

W Seibudokai duzo cwiczymy w rekawicach bokserskich, mamy tez bardzo duzo technik bokserskich, duzo poruszania sie, unikow, zejsc z linii ataku itd.
Te same kombinacje (powiedzmy ze K1) mozna rozwinac o "techniki egzotyczne" np shuto, albo typowe techniki Seibudokai jak uderzenia glowa, lokciami, rzuty. Podstawa naszych kombinacji sa rotacje tulowia, przenoszenie srodka ciezkosci itd. Zaleznie od zasad walki mozna je w miare latwo zaadaptowac o inne techniki ( np wyzej wymienione).


W Poznaniu nie ma Sei Budokai, najblizszy klub powstal w Lesznie.
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Sempai Florian (1 dan Seibudokai) zaczynal od Wado-ryu, u mnie cwiczy pare lat. Na dniach ma podpisac zawodowy kontrakt, Aydin zamim przyszedl do mnie cwiczyl 3 miesiace boksu. Czyli wlasciwie mozna powiedziec ze jest moim/naszym wychowankiem. Obydwoje cwicza glownie stojke, sam im z reszta tak ustawilem program treningow.
.


Zatem gratulacje też za zdolności trenerskie. Otwierajcie więcej ośrodków! :)
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

fajne to karate wypisz wymaluj sei budokai eklamują się jako MMA Karate szkoda , że organizacja Sei budokai z nimi nie współpracuje myślę ze mogłoby być ciekawie
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Jak najbardziej ok. Mysle ze dla nas Zendokai przedstawialoby wartosc jedynie jako jakis lacznik z Japonia. Pytanie komu i czemu mialoby to sluzyc, Japonia jest daleko, ew. starty na zawodach drogie itd.
Mit Japonii (w kontekscie sztuk walki) dziala juz tylko na starsze pokolenia trenerow (mnie rowniez od lat fascynuje ten piekny kraj, jego kultura, historia i sztuki walki). Wiekszosc z nich (starszych wiekiem trenerow) jest jednak malo otwarta na zmiany i prawdopodobienstwo pozyskania ich dla organizacji jest znikome.
Osobiscie stawiam na ludzi ktorzy dostrzegaja u nas wartosci merytoryczne (technika, przepisy sportowe, metodyka nauczania technik itd) Zainteresowanie w tym kierunku wykazuja w zdecydowanej wiekszosci przedstawiciele mlodszego pokolenia ktore nie jest tak bardzo zafascynowane Japonia. Ludzie ktorzy dzis przychodza do sekcji w wiekszosci maja zupelnie inne wyobrazenia o swiecie, to nie Japonia tylko Brazylia, Tajlandia, ew. Stany albo Chiny sa dla nich punktem odniesienia. Japanofile szukaja raczej Aikido.
Czyli naszym juz istniejacym klubom uczestnictwo w mistrzostwach swiata w Japonii pomogloby nie bardziej niz mistrzostwa swiata w Hiszpanii albo Belgii.
Jakies tam kontakty z Japonia mamy i z pewnych zrodel wiem ze jestesmy tez przez nich obserwowani. Cakliem mozliwe ze bedziemy miec kiedys przedstawicielstwo w Japonii. Mysle jednak ze dla naszych klubow w Europie nic sie przez to nie zmieni.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Jan111 a po co Wam ta dalekowschodnia otoczka. Macie bardzo ciekawe przepisy sportowe. Techniki tradycyjnego karate to strata czasu w procesie przygotowywania się do walki sportowej. Jako organizacja nie rozważaliście takiego rozwiązania żeby pójść swoją droga jak np. szkoły ju jitsu w Brazylii?
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Sei Budokai to fajny wszechstronny system na waszej stronie można zobaczyć , że zawody dzieci są organizowane w formule grappling można by pójść dalej i poza formułą Sei budokai/MMA rozgrywać również formułę grappling , submission fighting dla dorosłych tak jak robią np w Shidokan, zawodnicy Sei Budokai poza zawodami MMA, Sei budokai ,K1 mogli by również startować w submission fighting i pewnie wtedy dobrze by sobie w tej formule radzili system byłby atrakcyjniejszy dla ludzi lubiących rywalizację sportową w MMA , K1 lub tylko na same chwyty np gdy wiek , kontuzję nie pozwalają już na walkę na zawodach z uderzeniami mogli by powalczyć sobie w submission :)

np coś takiego


Pozdrawiam
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Sei Budokai to fajny wszechstronny system na waszej stronie można zobaczyć , że zawody dzieci są organizowane w formule grappling można by pójść dalej i poza formułą Sei budokai/MMA rozgrywać również formułę grappling , submission fighting dla dorosłych tak jak robią np w Shidokan, zawodnicy Sei Budokai poza zawodami MMA, Sei budokai ,K1 mogli by również startować w submission fighting i pewnie wtedy dobrze by sobie w tej formule radzili system byłby atrakcyjniejszy dla ludzi lubiących rywalizację sportową w MMA , K1 lub tylko na same chwyty np gdy wiek , kontuzję nie pozwalają już na walkę na zawodach z uderzeniami mogli by powalczyć sobie w submission :)

np coś takiego


Pozdrawiam


Nic nie stoi na przeszkodzie, kwestia ilosci zawodnikow itd. Mysle ze nikt kto ma w naszej organizacji cos do powiedzenia nie ma nic przeciw wprowadzaniom dyscyplin dodatkowych. Moze akurat przepisy w ktorych nie wolno lezec na plecach nie sa zbyt szczesliwe ale grappling gi, no gi, K1 itd to calkiem fajne rzeczy.
Przy czym zeby istniec musimy byc rozpoznawalni, tzn oferta klubow musi byc rozpoznawalna. Kaski, i ogolnie nasze przepisy sa latwo rozpoznawalne i to powinno byc podstawa. Nawet nie tyle dla Organizacji ale dla klubow. Przy czym nasze treningi przygotowuja dobrze rowniez do Kicka jak MMA i Grapplingu. Wiec w sumie zupelnie naturalnie nasuwa sie mysl zeby walczyc rowniez w innych formulach.
Kaski maja wiele zalet: mozna cwiczyc uderzenia kolanami w glowe, uderzenia glowa i lokciami. Bez kasku wlasciwie nie da sie stosowac uderzen glowa. A ze z zalozenia system ma sie sprawdzac na ulicy stad przywiazanie do kaskow i do gi - ze wzgledu na szarpanie, rzuty i jednoczesne trzymanie i uderzanie. Przepisy ladnie to wszystko spinaja. Ale jak napisalem powyzej nikt nie ma nic przeciwko, dodatkowym formulom.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024