Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sei-Budokai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Sei Budokai to swietny styl wydaje mi sie że dobrze przygotowuje do walk na zasadach kudo ,shidokan,mma czy kickboxingu mysle ze dobrych grapplerów w sei budokai też się znajdzie, trenujac Sei budokai pewnie mozna się nastawić na jedna z wymienionych formuł niestety o Sei Budokai mało kto słyszał za to o Kudo ,Shidokan ,Kyokushin Budokai wie wiele osób trenujacych sztuki walki.
Często w Polsce są organizowane seminaria z hanshi Leonardo Voinescu


  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Nasz kolejny oboz: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To wlasciwy moment na rozpoczecie przygody z Sei Budokai. Zapraszam
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Witam wszystkich: mlodemu pokoleniu wiele to pewnie nie powie ale jest to fakt mimo wszystko doniosly: hanshi David Cook (autor ksiazki "Power Karate", tworca Tsushingen zostal honorowym prezydentem Sei Budokai Karate.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Oszszsz i to jest wiadomość dnia ...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Dokładnie, wiadomość dnia:) Jednak to dobra wiadomość. Dodam że we wrześniu Soke będzie w Polsce i zbiegnie się to z MP Tsu Shin Gen. Jan przepraszam że w tym temacie, myślę jednak że to druga dobra wiadomość!
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
super wiadomośc dwa świetne style walki wywodzace się z Kyokushin ,może bedą teraz wspólne zgrupowania, turnieje Sei Budokai i Tsu shin gen :)
szkoda , że Sei Budokai Polska tak rzadko organizuje seminaria w Polsce z hanshi Leonardo Voinescu
Tsu Shin Gen Polska regularnie organizuje szkolenia z Soke David Cookiem
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Ciesze sie ze was ta informacja tak pobudzila moi kochani :)

Hanshi Voinescu zlecil mi zorganizowanie w jesieni seminarium qi-gong w Polsce, przy okazji mozemy przedluzyc pobyt Hanshi w Polsce i zorganizowac rowniez seminarium Sei Budokai. Mysle ze jest to mozliwe. Jakby co piszcie kto bylby zainteresowany
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
napewno to będzie ciekawe wydarzenie Sei Budokai mogłoby wysłac zaproszenia do klubów karate niekoniecznie kyokushin ale również shotokan , karate tradycyjnego , oyama
moze akurat ktos przyjedzie

Sei Budokai idzie chyba bardziej w stronę MMA z Karate Kyokushin wydaje mi się została tylko otoczka , ceremonia nie myslicie , żeby odejść od nazwy Karate ?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Rezygnacja z nazmy Karate... Ta kwestia byla juz kiedys omawiana i raczej nie zanosi sie na to zeby temat predko powrocil. Obserwujac wyniki podobnych posuniec u innych nie dostrzeg am powalajacych rezultatow. Odejscie od " Karate" nie pomoglo ani Kudo ani Tsushingen. Uogolniajac sukces klubu zalezy od jego jakosci. No chyba ze mamy do czynienia z taka moda jaka jest obecnie w zwiazku z mma czy przed paru laty z capueira. Sukces na poziomie klubu zalezy w krotkiej perspektywie od reklamy, w dluzszej od kompetencji i zaangazowania trenera.

Odnoszac to do Seibudokai Mysle ze naszym wielkim plusem jest wszechstronnosc! Trener ktory korzysta z naszych seminariow i szkolen moze w krotkim czasie zdobyc wiedze ktore pozwoli mu w ramach Seibudokai prowadzic grupy o roznych profilach: kickboxing, mma, grappling, karate klasyczne itd. na pozadnym p

oziomie i to bez typowego balaganu jaki ma sie w glowie jesli korzysta sie z wielu roznych zrodel wiedzy albo przypadkowych seminariow. W tym kontekscie ( wszechstronnosc i rzetelnosc) nazwa Karate przjestaje miec znaczenie. Ostatecznie o sukcesie decyduje opinia o klubie nawet niezaleznie od nazwy. Takie sa moje spostrzezenia. Co sadzicie?
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
nazwa karate w obecnej popolarności takich sztuk walki jak MMA , BJJ czy Muay Thai może odstraszać potencjalnych ćwiczacych którym karate kojarzy się np z bezkontaktowym karate

wydaje mi się , że jednak brakuje w Polsce szkoleń Sei Budokai podnoszących poziom członków organizacji

w internecie mozna przeczytać , że startujecie z sukcesami w turniejach MMA , KUDO , Kickboxingu a jak jest z turniejami grapplingowymi macie w swoich szeregach osoby specjalizujace się w tej formule walki oczywiscie nie zaniedbując innych technik Sei Budokai

Pozdrawiam
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Brakuje szkolen? Mysle ze nie do konca. Kilka razy do roku prowadze seminaria. Jeszcze sie tez nie zdazylo zebym odmowil poprowadzic jakies seminarium - mowie tu o naszych klubach. Ale skoro taki jest twoj odbior sytuacji to musze to omowic z naszymi trenerami na obozie, z tego co wiem beda wszyscy wiec mozna pojac temat.

W grapplingu z tego co wiem nikt chyba nie startuje, klub w Tarnowskich Gorach wysyla zawodnikow na zawody w Sambo ( w tym roku zawodnik tego klubu zdobyl 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w sambo Bojowym) nie wiem czy tylko w bojowym czy w klasycznym rowniez. Z pewnoscia znalazloby sie kilku dobrych zawodnikow. Mysle ze nauczanie technik parteru mamy w naszej organizacji na calkiem przyzwoitym poziomie.

Ja jeszcze nie wysylalem swoich zawodnikow na turnieje grapplingu, chociaz nie raz o tym myslalem, zawsze jednak stawalo cos na przeszkodzie: terminy zawodow albo zgrupowan.

Zawody grapplingu to z mojej perspektywy dobra zabawa, nic nikomu sie nie dzieje, nie ma stresu i obitych konczyn i twarzy :) W stosunku do walk mieszanych jest to w pewnym sensie lajcik. Na tym polega plus grapplingu.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Zawody grapplingu to z mojej perspektywy dobra zabawa, nic nikomu sie nie dzieje, nie ma stresu i obitych konczyn i twarzy :) W stosunku do walk mieszanych jest to w pewnym sensie lajcik. Na tym polega plus grapplingu.



dokładnie zawody grapplingu to dobra zabawa do tego mozna startować o wiele dłużej nawet po 50 ludzie walczą w stres też jest jak na każdych zawodach ale są bezpieczniejsze niż zawody z uderzeniami

mysle że warto się w to bawić tym bardziej że rzuty i parter nie jest Wam obcy ;-)
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai





sparing Kudo w którym można zobaczyć twórce stylu
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Ciesze sie ze was ta informacja tak pobudzila moi kochani :)

Hanshi Voinescu zlecil mi zorganizowanie w jesieni seminarium qi-gong w Polsce, przy okazji mozemy przedluzyc pobyt Hanshi w Polsce i zorganizowac rowniez seminarium Sei Budokai. Mysle ze jest to mozliwe. Jakby co piszcie kto bylby zainteresowany


fajnie
mogłoby być więcej takich wydarzeń w Polskim Sei Budokai myslę ze takie staże pozwolą Polskiej Organizacji się rozwijać i rosnąć w siłę, współpraca z Tsu Shin Gen pewnie też pozytywnie wpłynie na obydwie organizacje
chociaż moim zdaniem Sei Budokai bliżej jest do Kudo czy do Zendokai Karate :)
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Zendokai MMA Karate





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Jak sie uda na obozie nagramy pare filmikow :)
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Zastanawia mnie czemu karate ma skłonność do takiej sztywności? Patrząc na większość wrzucanych tu filmików (szczególnie parterowych) dochodzę do wniosku, że nawet flow drills wyglądają tak, jakby panowie połknęli kijki od szczotki. Czyżby stójka tak ich usztywniała?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

Zastanawia mnie czemu karate ma skłonność do takiej sztywności? Patrząc na większość wrzucanych tu filmików (szczególnie parterowych) dochodzę do wniosku, że nawet flow drills wyglądają tak, jakby panowie połknęli kijki od szczotki. Czyżby stójka tak ich usztywniała?


Calkowicie sie z toba zgadzam, w tym akurat parterowym filmiku przedstawiany jest z gory ustalony uklad technik. Mysle ze specjalnie akcentuja pojedyncze elementy ukladanki zeby cwiczacy ktorzy prawdopodobnie nie maja wielkiego pojecia o parterze mogli latwiej cos wychwycic.
Nie zmnienia to nic w kwestji luzu... Laotsy powiedzial przed wieloma wiekami ze nalezy byc jak mlode rosliny: elestyczne i gietkie. Ludzie w karate sa zwykle sztywni, im tradycyjniej tym sztywniej. Wielu nawet nie rozumie o co chodzi jesli im powiesz ze sa sztywni. Osobiscie duza wage w treningu przykladam do plynnosci ruchow i elastycznosci. To podstawa prawdziwej sily i szybkosci. Ale z drugiej strony ( zebysmy nie popadali w skrajnosci), tacy "spieci ludzie potrafia byc bardzo dynamiczni. W sparringu sa przez to czytelni, w ostrej walce potrafia byc jednak grozni. Zauwazyles ze np walczacy kot porusza sie elastycznie, pies natomiast wyraznie sztywnieje, . To sa dwa aspekty tego samego zagadnienia. Sztuka polega na tym zeby umiec plynnie przechodzic od luzu do spiecia i odwrotnie
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Witam
planujecie w tym roku jakieś ogólnopolske otwarte seminaria Sei Budokai ?
może coś wspólnego z Tsu Shin Gen?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024