Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sei-Budokai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
na forum było gdzieć o walce nożem w Sei Budokai na czym bazujecie? ns jskich szkołach
szkoda , że Sei Budokai aktualnie nie współpracuje z Kudo mysle , że wspólne seminaria udział w zawodach bardzo dużo by dało obydwóm organizacją :)
widziałem na zdjeciach hanshi Leonardo Voinescu z soke Davidem Cookiem twórcą Tsu Shin Gen
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co sądzicie o tym sytemie ? może kiedyś nawiąże się jakaś współpraca :)
w jakich krajach jest Sei Budokai ?

Pozdrawiam
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
O Kudo juz tu bylo. Generalnie Kudo ma zalety i wady. Nie wypada mi na forum wiecej o tym mowic tym bardziej za mam kilku przyjaciol w rosyjskim Kudo.

Tsg. Hm. Ladne, widowiskowe kata, ciekawe schematy ruchowe.
ALE:
Generalnie jestem przeciwny treningowi opartemu na kombinacjach. W dluzszej perspektywie jest to szkodliwe. Za duzo jest w walce zmiennych zeby to w ten sposob ogarnac.
Trzeba zrozumiec role kombinacji w walce i w treningu. My rowniez cwiczymy kombinacje ale krotkie, zwykle z dwoch uderzen. Ktore potem mozna dowolnie skladac. Bo chodzi o to zeby zawodnik umial w danej pozycji spontanicznie zastosowac takie lub inne uderzenie i plynnie przejsc do nastepnego zaleznie od tego jak przeciwnik zareaguje na pierwsze uderzenie.

Cwiczenie w formie tzw kata z partnerem to duza pokusa dla trenera, wyglada dobrze, cwiczacy czuja sie pewnie itd. Ale to nie ma nic wspolnego z walka.
Popatrz na boks: cwiczy sie kombinacje ale nie maja one nic wspolnego z jakims utartym schematem. Ucza tylko mechaniki ruchu i pzelozenia sily na przeciwnika. Tak samo jest u nas.

Cwiczenie w formie kata to jak ukladanie puzli. Kazdy puzel to pojedyncza technika. Jeden puzel pasuje tylko w jedno miejsce. Ale walka jest inna!!!!
Trenujac walke trzeba tworzyc czarodziejskie puzle ktore pasuja do kazdego miejsca na ukladanym obrazku. Taka musi byc metoda uczenia walki.
Zrozumienie tej zasady ma fundamentalne znaczenie!
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai

...metoda uczenia walki...

Dlatego nalezy uczyc strategii. Strategia to duzo wiecej niz tylko kombinacje, ktore sa jej elementem. Niektore sytuacje rozwiazuje sie jedna technika, przu uzyciu rozwiazan strategicznych np. z grupy sen waza itd, itp. Dlatego techniki oparte na okreslonych zasadach sa baza, ktorych uzycie determinuje rodzaj stosowanej strategii.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Jan z całym szacunkiem do ciebie i twojej wiedzy.
Kata w TSG to tylko jedna z form treningu i jeden z elementów dzięki któremu oceniamy poziom zawodników w trakcie egzaminów.
Trening TSG nie opiera się tylko na tych kata
Kata w TSG to narzędzie, dzięki któremu możemy budować różne nowe formy kombinacji
Każde kata w TSG (Senshin) składa się z 8 kombinacji, które można dowolnie modyfikować skracać, łączyć itp.
Chyba nie do końca wiesz o co tak dokładnie chodzi w TSG

Napisałeś że za dużo w walce zmiennych, oraz że przechodzicie do kolejnych kombinacji zależnie od tego jak zareaguje przeciwnik na określony cios.
ok, ale kiedy w walce masz czas na to żeby sprawdzić jak przeciwnik zareaguje na twoją technikę? To o czym piszesz to wyuczona reakcja na ruch/technikę przeciwnika(moim zdaniem).
Boks-ilu trenerów tyle umownych(czytaj utartych) kombinacji(każdy ma swoje ulubione lub możliwości fizyczne "narzucają" mu taką czy inną kombinacje). Sposób walki zawodnika wymusza na nas zastosowania określonych/ej kombinacji/strategii (jeżeli chcemy wygrać)
Napisałeś, że jeden "puzel" pasuje tylko w jedno miejsce. W TSG potrafimy go dopasować w kilka miejsc modyfikując kolejność techniki, a kombinacja składa się nadal z tych samych technik.
Pozdrawiam i cały czas jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi osobami chcącymi poznać i sprawdzić co to jest TSG
Emil
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Mój post nie był atakiem na TSG, nie chciałem tez żeby narodzila sie dyskusja o szczegółach bo w tym kontekście nie wiele to da. Tymbardziej ze metodyczne niuanse nie dla wszystkich sa zrozumiale. To tak jak napisał Risk: umiejętne zastosowanie techniki lub kilku wypływa z zasad stosowanych w treningu. Ostatecznie chodzi o efektywność treningu i w tym sensie nie potrzeba eksperymentow: metodyka nauczania techniki w judo i boksie jest najlepsza. O dziwo trening w dawnym karate( o ile wiem) przebiegał wg. podobnych zasad. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Jan nie odczytałem tego jako atak chciałem tylko sprostować to co napisałeś bo odniosłeś się do TSG.
Nie jestem wrogo nastawiony :) , równy ze mnie gość(tak mówią)
Pozdrawiam i może rzeczywiście zorganizujemy kiedyś wspólne zgrupowanie:)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
I juz po seminarium. Ogolnie uwazam ze bylo ono owocne. Przerobilismy sporo materialu. Chlopcy pokazali sie z b. dobrej strony. Mam nadzieje ze material ktory zrobilismy pomoze trenerom i cwiczacym w ich codziennym treningu, o ile tylko zdolaja to co robilismy wplesc w ich codzienny trening. Jesli cos jest niejasnego chetnie wyjasnie. Na privie albo mailem itd. Wszystkim uczestnikom dziekuje za przybycie i wspolny, intensywnie spedzony czas.
Osu!
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
GRATULACJE JAN!!
Dołączona grafika

Dwaj uczniowie Jana

Viktor i Flo, ISKA Worldchampionships 2012 in the Netherlands.

Flo: 1. place in "K1" and 1. place in "Lowkick"
Viktor: 1. place in "K1" and 3. place in "Lowkick"
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Dzieki Laser! Chlopcy sa nieprzecietni, na poczatku wrzesnia byli tez tydzien u hanshi Jonkersa i Semma Schilta w ich gymie, sparowali min. z Davidem Kiria, ktory przygotowywal sie do finalow Glory int. w Rzymie. W zimie zdaja na shodan, zreszta do egzaminu juz od dawna byli dopuszczeni.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
gratuluje wyniku

w zawodach MMA i Grapplingu zawodnicy Sei Budokai też startują z sukcesami ?

Pozdrawiam
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co prawda to zawodnik Daido Juku ale Sei Budokai jest do Daido Juku bardzo podobne
w Rosji Kudo jest bardzo popularne
są może jakieś kluby Sei Budokai w tym kraju?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
apropo sukcesów w mma, poczekaj, dopiero otworzyłem sekcje :D :D
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
W Rosji poki co Seibudokai nie ma :cry: rok temu planowano wizyte Hanshi w Moskwie ( z Semem i hanshi Jonkersem ) ale terminy nie pasowaly. Co ma wisiec nie utonie. ;-) Mamy dobre kontakty z Rosja, polowa mojego dojo pochodzi z bylego ZSRR. Predzej czy pozniej znajdziemy kogos na tyle dynamicznego zeby rozwijac SBK w Rosji.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai


co prawda to zawodnik Daido Juku ale Sei Budokai jest do Daido Juku bardzo podobne
w Rosji Kudo jest bardzo popularne
są może jakieś kluby Sei Budokai w tym kraju?


Z ojcem Maxima bylem w Tokio na 1 i 2 mistrzostwach swiata w K. a teraz walczy juz jego syn... jak ten czas leci ;-)
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
super , że Sei Budokai startuje w mistrzostwach świata Kudo:)
może kiedyś nawiąże się współpraca miedzy Leonardo Voinescu a Tadashi Azumą :)
co do Rosji to pewnie Sei Budokai by się tam dynamicznie rozwijało podbnie jak kudo

Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
apropo MMA
Dołączona grafika

Za sei budokai polska:

Mistrz Polski MMA! Wojtas, gratulacje!
Wojtas trenuje w kedzierzynsko-kozielskim klubie Seibudokai, w grupie B-Zone Team
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Zapraszam na seminarium które odbedzie się 02.01.13 o godz. 18.30 w gimnazjum nr 4, ul. Bitwy pod Studziankami 5.
Jan Sznajder

PS: Nowy rok zaczynamy pracowicie ;-)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
Seminarium robimy w Tarnowie. :)
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai
szkoda , że to seminarium jest w tygodniu penie jakby było przez weekend było by więcej uczestników jaki jest program seminarium ?
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sei-Budokai






[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024