Skocz do zawartości


Zdjęcie

zapalenie przyczepu mięśniowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

zapalenie przyczepu mięśniowego
Jeden z budowiczów na MP Polski w bjj zdeka mi przeciągnął balachę i wyłaczył mnie z zabawy.

Pan dochtór mnie zdiagnozował "pourazowe zapalnie przyczepu mięśniowego" i nazwał je "łokciem tenisisty"

Dostałem ortezę oraz środki przeciwbólowe ( ketonal), plus zalecenie " nie ruszać ręką,najlepiej temblak"

Ketonal odstawiłem, bo chociaz pomagał, to nie chcę cały czas ciągnac na prochach.

Zna ktoś może jakąś domowa metodę ( typu wcieranie tego lub tamtego itp) aby przyśpieszyć proces leczenia?

Brak treningów doprowadza mnie do nerwicy
:( :( :(
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: zapalenie przyczepu mięśniowego
Ketonal działa przeciwzapalnie więc jedz go do póki nie przejdzie zapalenie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zapalenie przyczepu mięśniowego
i podwoj dawke omega 3, tez dzialaja przeciwzapalnie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zapalenie przyczepu mięśniowego
Ja bym się też zastanowił nad jakąś fizykoterapią. Rozmawiałem ostatnio o łokciu tenisity z panią przeprowadzającą mi kinezyterapię palucha i w skrócie powiedziała, że to nieprzyjemna i często nawracająca kontuzja, nad którą warto popracować.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zapalenie przyczepu mięśniowego
Ja mialem przez pare lat, za duzo cwiczylem LOL Moje obserwacje sa nastepujace: nie wolno wracac do cwiczenia przed calkowitym wyleczeniem, inaczej organizm broniac sie wytworzy dodatkowa tkanke w stawie, ktora blokuje naturalne ruchy stawu.
Po drugie, mozesz robic akupunkture, 2 razy tygodniowo, u mnie efekt byl dobry, zdejmowala stopniowo zapalenie. Gosciu podlaczal prad elektryczny do igiel. Jednakze zejscie zapalenia nie oznacza wyleczenia.

Uzywalem tez roznego rodzaju masci zamiast chemii do zoladka. Voltaren i Ketum (Fastum? nie wiem jaki jest polski odpowiednik) daja dobre rezultaty. Dobre sa wszystkie mascie ktore zawieraja kamfore, uzywalem glownie przed polozeniem sie do lozka. Chinczycy maja niezle mascie na stawy zawierajace rowniez kamfore, dodatkowo kosztuje grosze - kupowalem w aptece chinskiej.

Jak zapalenie zejdzie mozesz robic masaz - najlepiej u specjalisty z medycyny sportowej (facetka u ktorej mialem zabiegi zajmuje sie kadra judokow). Uzywala ultradzwieki oraz masaz miesni i sciegien wokolo lokcia. U mnie organizm na kontuzje reagowal skurczniem miesni przedramienia i tych od lokcia w gore do barku, wiec stosowalem tez masaz ktory rozciagal te miesnie, a wlasciwie rozrywal zrosty miesniowe.

teraz jak czuje ze ktos probuje mi lokiec przeprostowac to mu robie KO bezlitosnie.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapalenie przyczepu mięśniowego
Ja mialem pare lat temu zapalenie przyczepu sciegna achillesa. Niestety za dlugo zwlekalem z pojsciem do lekarza i doszlo do stanu ze prawie nie moglem chodzic taki byl bol. Lekarka ogolna wyslala mnie do chirurga. Chirurg powiedzial ze nie wyglada to dobrze i pare miesiecy mam ze sportem z glowy po czym skierowal mnie do ortopedy. Poszedlem on skierowal mnie na masaze laserem przez miesiac (osobiscie nie odczulem efektu zadnego), po czym dostalem w miejsce zapalenia zastrzyk z Diprophosu. Przez pare tygodni nie przeciazalem nogi i od tego czasu nie mam zadnych klopotow. Ten lek to blokada, o dosyc silnym dzialaniu wiec tylko lekarz powinien ci cos takiego zaaplikowac.
  • 0

budo_rst123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zapalenie przyczepu mięśniowego
Też miałem. Żadne maści nie pomagały. Trener zalecił ibuprom max bodajże, przeszło po 3 dniach stosowania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024