Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurs "Grip Master" Takedown


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Konkurs "Grip Master" Takedown
W konkursie może wziąć udział każda osoba wyposażona w kamerę bądź aparat, lub po prostu telefon komórkowy z tymi funkcjami.
Witam, liga typerów trochę zastygła więc żeby rozgrzać zasiedziałe mięśnie, oto mały konkurs który ma być prosty, zabawny i być może przyniesie trochę świeżości na forum. Do wygrania takie oto małe cudo:
Dołączona grafika
A tu opis techniczny
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
które z osobistego doświadczenia wiem że jest bardzo przydatne w wolnych chwilach przed tv, podczas podróży czy na nudnych zajęciach w szkole :-) Długo myśleliśmy z moderatorami nad tym jaką wybrać konkurencję. Siła uścisku dłoni jest niemożliwa do zbadania bez specjalistycznego urządzenia a konkurs z założenia ma być prosty i przystępny dla każdego. Koniecznie zależało mi na tym żeby była to konkurencja siłowa. Ale co jest jej najlepszym wykładnikiem - przysiady, podciąganie, wyciskanie sztangi, pompki czy może trójbój? Ciężki orzech do zgryzienia. Wybraliśmy więc coś z czym każdy miał styczność, jest efektywne i możliwie szybkie do przeprowadzenia gdyż chodzi o jeden ruch. Tą konkurencją będzie wyciskanie sztangi na ławce prostej! Liczyć się będzie maksymalny, wyciśnięty ciężar, wg przepisów IPF: (mocno skróconych)

1. Zawodnik kładzie się na ławeczce tak, aby głowa, barki i pośladki dotykały jej powierzchni. Stopy muszą leżeć płasko na podłodze (tak płasko jak pozwala na to budowa buta). Dłonie i palce muszą trzymać sztangę leżącą w stojaku z kciukiem obejmującym gryf. Ta pozycja musi być zachowana podczas wykonywania boju.
2. Rozstaw dłoni nie może przekroczyć 81 cm mierząc pomiędzy palcami wskazującymi (obydwa palce wskazujące muszą znajdować się w granicach 81 cm wyznaczonych przez zaznaczenie na gryfie i w całości muszą być w kontakcie z tym zaznaczeniem, jeśli stosowany jest maksymalny uchwyt), chyba że w przypadku starej kontuzji lub wady anatomicznej, zawodnik nie jest zdolny do równego trzymania gryfu.
3. Zawodnik opuszcza sztangę do klatki piersiowej (klatka piersiowa, w odniesieniu
do niniejszych przepisów, sięga do końca mostka), przytrzymuje ją nieruchomo na klatce piersiowej, po czym wyciska sztangę do pełnego wyprostu ramion bez przesadnie nierównego prostowania ramion.

Niech jednak nie przeraża to tych z mniejszego przedziału wagowego. Wygrywa bowiem osoba, która proporcjonalnie do swojej wagi wyciśnie najwięcej. Więc jeżeli ktoś myśli że jakiś „heavy weight” ma największe szanse bo wyciśnie najwięcej z wszystkich to jest w błędzie. Rezultat podstawimy do odpowiedniego wzoru i tak otrzymamy wynik.

Zadaniem startującego jest:
1. Nagrać za pomocą: komórki, aparatu fotograficznego lub kamery krótkiego ujęcia ciężaru (sztangi) tak aby widoczna była ilość krążków a następnie moment wyciskania go.
2. Umieszczenie go na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
3. Podać link w napisanym prez siebie poście, wraz z osiągniętym wynikiem (ciężar plus gryf) oraz swoją wagę.

Ponieważ nie każdy ma konto na YouTube, powinien je założyć lub skorzystać ze specjalnie założonego do tego konta konkursowego. W tym celu proszę napisać to na forum lub wysłać wiadomość do moderatora SoS, w obu przypadkach otrzyma nazwę użytkownika i hasło.

Całość jest banalna, wystarczy wybrać nagrany wcześniej film z dysku i serwis YT zrobi resztę niezależnie od formatu.

"YouTube accepts a wide range of video file formats such as .WMV, .AVI, .MOV, and .MPG transferred from most digital cameras, camcorders, and cell phones.

If you don't think your current video file format is recognized by YouTube, you may get the best results from converting your file to MPEG4 video with MP3 audio."


Uwagi:
- jakość zapisu filmu nie może być tak tragiczna, żeby domyślać się co na nim jest czy jaki jest ciężar,
- bardzo ważne aby ujęcie filmu nie było przypadkowe, musi być widoczna ilość ciężaru na sztandze,
- nie liczą się nagrania typu „jak byłem młody to tyle wyciskałem”, chodzi o aktualną formę,
- maksymalna ilość dodanych filmów to 3 (to tak gdyby ktoś
- jeżeli ktoś będzie miał problemy z konwersją to proszę się zgłosić, pomożemy i będzie OK,
- najlepszy wynik zostanie zweryfikowany na końcu w taki sposób, który wykluczy próbę oszustwa... dlatego szkoda tracić czasu i narazić się na złą sławę na Budo :-)

Ewentulne komentarze o tym że nie każdy wyciska, że to nie jest dobry sposób lub że forma nie ta są zbędne. Kto chce ten wystartuje... zróbmy tygodniowy okres przygotowawczy... wystarczy trochę powyciskać i już siła wzrośnie o dobre kilka kg... później rozpoczynamy miesięczny okres trwania konkursu. Tych którzy są w formie proszę o wklejanie swojego dzieła. Reszta „nie w formie” będzie miała trochę czasu na przygotowanie.

Zachęcam wszystkich użytkowników a także moderatorów – sprawdzimy czy mocni są tylko w klawiaturze :-) Jeżeli konkurs się rozkręci to dodamy nagrody!!![/b][/i]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
tak z ciekawosci, co oznacza ta sila docisku? bo ja np mialem kiedys mierzone tym "specjalistycznym urzadzeniem" i mialem ~50kg. te 5kg tego grippera to jest na jeden palec?
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Tak, na jeden palec... zdecydowanie na jeden palec.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
tzn chodzilo mi raczej o to, czy to sa takie jednostki jak mysle... bo taki captain of crunch #1 ma prawie 65kg, a #2 prawie 90. wiec te 5kg to nawet na jeden palec nie jest duzo (no, moze poza malym palcem).
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Tylko ze pewnie przy kazdym palcu osobno inaczej sie to przeklada niz przy wszystkich razem.
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Ja używam heavy ale to tylko dlatego że kupiłem w UK jakiś czas temu i był jedynym dostępnym... długo nim nie porobię siedząc przed tv. Bardziej medium do tego pasuje.
Z kolei extra heavy to już w ogóle inna historia - trzeba robić parami z kolegą 8)
Jestem przekonany że oba Captain of Crunch i Grip Master są niemal identyczne... kwestia przekazania informacji przez producenta.
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Pytanie czy ktoś w ogóle ma zamiar brać udział? Niby proste ale może zbyt skomplikowane i pracochłonne dla typowego użytkownika internetu? :wink:
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
ja waze prawie 90 i setke moze pocisne to sobie odpuszcze ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
ja z ciekawosci jutro (dzis...) powyciskam, i zobacze czy warto startowac.
na koncu sie okaze, ze i tak bedzie warto, bo bedzie malo zgloszen :wink:
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
jeśli będzie brana proporcja masy ciała do ciężaru to może sie skuszę. Szczególnie że nagroda świetna. Ale najpierw sobie dam pare dni na przygotowanie :D
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
No i takie podejście mi się podoba!
  • 0

budo_lukasz_89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wlkp.
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
do kiedy trwa konkurs?
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Tak jak napisałem w pierwszym poście gdzie postarałem się przekazać maksimum wiadomości... zróbmy tygodniowy okres przygotowawczo-rekrutacyjny.
Tydzień na przygotowanie się no i zaczynamy miesięczny okres trwania konkursu, podczas którego również można się przygotować. Niektórzy na pewno są już w wystarczającej formie, niektórzy muszą ją doszlifować. Więcej informacji będzie podawane na bieżąco. Fajnie byłoby chociaż wiedzieć kto będzie startował.
  • 0

budo_lukasz_89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wlkp.
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
to spróbuję sił zobaczymy co z tego wyjdzie
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
ja wystartuje jak tylko bede mial dstep do silowni w szkole:)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
A ja wystartuje jak dorwę się do farby by spreparować każdy krążek 10kg na 20 kilowy :)


PZDR
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Spokojnie, dla zwycięzcy będzie mały test, bez problemu dowiemy się jaki był rzeczywisty ciężar. Wszelkie niewidzialne linki i styropianowe krążki odpadają :-)
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Nie ma co zwlekać, zaczynamy konkurs. Czas trwania - miesiąc. Lepiej wklejać przed świętami bo święta formie nie służą. A sylwestrowy kac to już w ogóle :D
Na zawodach w Bytomiu były deklaracje że będą wkrótce pierwsze wyniki. Jeżeli nie ruszy nic do świąt do zmienimy konkurs na coś bardziej leniwego.
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
nie mam dostępu do siłki z wpisanymi wagami, ale przy 70 kg pocisne około 90 jakoś. Jeżeli coś by to przypadkiem dało wrzuce filmik :wink:
  • 0

budo_thepowerofra
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Konkurs "Grip Master" Takedown
Witam. Chętnie bym wystartował, ale nie wiem czy jest sens. 90kg przy 65kgmasy ciała to dobry wynik? :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024