Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_hatorikenzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Kontuzja
Witam, mam przerwe w treningach z powodu kontuzji nie trenuje juz 4 miesiąc. Dzisiaj kończą mi sie zabiegi(ultradźwięki, pole magnetyczne i jeszcze jedno ale nie pamiętam jak się nazwa)
Nic mi nie przechodzi, a moaj kontuzja to lekko skrzywiony dolny lędźwiowy odcinek kręgosłupa który uciska jakiś mięsień przez to przy schylaniu mnie boli, nic mi nie przechodzi i martwie się że nie bedę mógł wrócic do treningów Muay Thai dziś ostatni zabieg 12 grudnia idę do kontroli ale mi nic nie przechodzi ? od poniedziąłku też chce isc na basen zeby wzmocnic kręgosłup bo na siłownie też nie mogę narazie. Co mi poradzicie bo nie wiem co robić :/
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Na te wszystkie ultra dzwieki szkoda czasu, zdrowia i energii. Mialem zapalenie barku. Lekarz przepisal mi ten shit i nic nie pomoglo. Dopiero zastrzyki ( nie blokady ) u innego lekarza pomogly tak bardzo ze dzisiaj cwicze, skacze, plywam ( dzieki Bogu ). Moja rada - dobij do konca terapii z ultra dzwiekami i odrazu szukaj specjalisty. Najlepiej prywatnie.
  • 0

budo_hatorikenzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Jakiego specjalisty?
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Te zabiegi to lekki pic na wdę, mam dokąłdnie to samo. 90% przypadków tego jest wyleczalne przez ćwiczenia korekcyjne ew masaże. Najlepiej to kładź się na twardym w pozycji krzesełkowej. Tzn tak żeby nogi był zgięte w kolanach w kącie prostym i w stawie biodrowym tak samo. Możesz sobie te bogi o ściane oprzeć. Ważne żeby odcinek lędźwiowy kręgosłupa dotykał podłoża. Możesz też robić tak, ze kładziesz się (też na czymś twardym) nakryj sięnogami - dotknij palcami u stóp podłoza za głową. Potem wracaj powoli z nogami czały czas w górze, wyprostowanymi tak żeby kazdy z kręgów po kolei dotykał ziemi. Jak juz połozysz wszystkie lędźwie to zatrzymaj sie tak na chwile z tymi nogami. Potem połoz sie w prostej liniii i ugnj nogi w kolanach. Powinenienśteż powisieć na drążku i rozluźnić wszystko - oprócz chwytu rzecz jasna.
Mi pomogło i wciąż pomaga
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
dobry terapeuta manualny, wspomniane zabiegi nic nie dadzą.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Ten specjalisto to kregarz - on pracuje wylacznie nad przesuwaniem kregow w kregoslupie.
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja

dobry terapeuta manualny, wspomniane zabiegi nic nie dadzą.

to czemu mi takie dali?
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Bo o sporcie/sztukach walki wiedza tyle co obejrza raz na jakis czas walke Goloty w tv. Nigdy nie mieli takich kontuzji a tym bardziej nie stosowali na sobie takich zabiegow.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Bo o sporcie/sztukach walki wiedza tyle co obejrza raz na jakis czas walke Goloty w tv. Nigdy nie mieli takich kontuzji a tym bardziej nie stosowali na sobie takich zabiegow.
  • 0

budo_hatorikenzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Byłem wczoraj na kontroli. Poweidziałem że nic nie przeszło to mi przepisał tabletki rozluźniające mięsnie przykręgosłupowe i poweidziałze mam sie nie przeciążać:/
Gdzie szukać jakiegoś specjalisty ? Bo ten lekarz raczej nie pomorze mi z wyleczeniem kontuzji ;/
  • 0

budo_farang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Nie trać nadziei. Musisz szukać spejalisty od medycyny sportowej ( a takich jak na lekarstwo ). Najbliżej Konina to chyba w Poznaniu. Ja mam godnego polecenia fachowca od kręgosłupa, ale we Wro.
Przeciętny ortopeda czy specjalista rehabilitacji Ci nie pomoże. Standardowy tekst " Przestanie Pan ćwiczyć to przejdzie..."
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
A mnie te ultradzwieki, lasery etc. pomogly, a nic mi innego nie pomagalo.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
eh.. a ja w nowym roku pojde znowy do terapeutki, jak ona nic nie znajdzie to nie wiem, robi sie rentgeny kregoslupa, dolny odcinek?
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja
Ja z kręgosłupem męczę się już od dawna. Też mam dyskopatię i skrzywienie kręgosłupa. Miałem już takie akcje, że nie byłem w stanie przejść 100 metrów bo tak mnie zaczynało boleć, że się można było zesrać, a lewa noga była jakby ścierpnięta na całej długości. Chodziłem na zabiegi, dostawałem zastrzyki, leki przeciwbólowe i takie tam. Zabiegi typu magnetoterapia itp. nic nie dawały, tabletki też, natomiast zastrzyki pomogły, tyle tylko, że one leczą objawy a nie skutki. Dlatego faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest tu kręgarz (chociaż osobistego doświadczenia nie mam). Możesz zapoznać się też z metodą McKenziego ale ona nie może być stosowana w każdym przypadku i musiałbyś to skonsultować ze specjalistą. W moim przypadku pomagają często robione w ciągu dnia krótkie serie pompek (ze szczególnym uwzględnieniem większego wyginania w części lędźwiowej kręgosłupa) oraz bieganie. Nie wiem czemu w sumie, ale myślę, że wtedy ten wypadnięty dysk przesuwa się na swoje miejsce.

eh.. a ja w nowym roku pojde znowy do terapeutki, jak ona nic nie znajdzie to nie wiem, robi sie rentgeny kregoslupa, dolny odcinek?

Robi się, ale jak masz możliwość to lepiej od razu zapisz się na rezonans magnetyczny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024