Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementacja HMB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Suplementacja HMB
Pomijajac odwieczony problem czy dany suplement jest skuteczny czy nie chcialbym spytac bardziej obeznanych w temacie czy przyjmowanie HMB w wieku 18 lat jest zdrowe i nie zaburzy w zaden sposob gospodarki hormonalnej...hmb to nie steryd i w sumie nie wiem na ile mozna wierzyc w jego cudowne dzialanie ale jak to pisza na aukcjach allegro

HMB wykazuje silne działanie antykataboliczne zabezpieczające mięśnie przed niszczeniem natomiast arginina wspomaga wytwarzanie hormonu wzrostu (GH) produkowanego przez przysadkę mózgową, jest również prekursorem wydzielania tlenku azotu (NO) – substancji zwiększającej tempo oraz ilość napływającej krwi do mięśni.


Czy przez to ze przyjmuje hmb w wieku w ktorym wciaz moje cialo rosnie [niby do 21...choc szczerze mowiac to ja moze 2cm uroslem od paru ostatnich lat :P ...] nie wplynie negatywnie ?
Czy moze to zwiekszyc wydzielanie GH w moim organizmie czy moze sprawi tak jak to sie dzieje ze sterydami [wiem ze o tym sie nie gada ale to najlepszy przyklad jaki mam teraz w glowie] zablokuje wydzielanie GH poniewaz organizm bedzie mial go jakby dostarczanego z zewnatrz... [lub zablokuje wydzielanie argininy ktora ...no w kazdym razie wiadomo o co mi chodzi]
Czy moze na innej zasadzie dziala HMB i nie bedzie kolidowac w zaden sposob z GH wytwarzanym przez moj wlasny organizm.

To takie zagadnienie bardziej lekarskie lub z biochemi jak sie kto tam zna... wolalbym bez
'hmb nie dziala' albo 'bierz co innego i nie mysl o hmb'...

prosilbym o konstruktywne i w miare wyczerpujace odpowiedzi trzymajace sie jak najbardziej zagadnienia

obecnie biore hmb [dzis 2 dzien] i tak nagle mnie naszlo...ze warto by wiedziec :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja HMB
HMB nie działa :)

Konkretniej - nie zaszkodzi, nie zaburzy gospodarki hormonalnej, nie spowoduje wzrostu hormonu wzrostu. W sumie to nic nie zrobi.

Odżywki i suplementy dostępne legalnie na polskim rynku (pomijam niektóre "zachodnie" marki bo tu sprawa bywa inna - chodzi głównie o stacki i spalacze, nie "pojedyncze" substancje) muszę spełniać określone kryteria. Jednym z nich jest niepowodowanie szkodliwych skutków ubocznych. W innym wypadku byłyby na receptę.

Swoją drogą dziwie się, że ten supel jest jeszcze w sprzedaży...


PZDR
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja HMB
Możesz zjeść tyle HMB aż dostaniesz biegunki nie będzie to miało większego wpływu na gospodarkę hormonalną ani na żadną inną gospodarkę :-)
Ja tez zaczynałem przygode z suplami od HMB :lol:
Nie chcesz żeby pisać "HMB nie działa" to nie napisze ale z perspektywy czasu spędzonego na siłowni powiem ci że liczy się tylko białko i kreatyna (w tej kolejności) a cała reszta to troche takie wyciąganie pieniędzy .
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja HMB
Placebo działa. Zawsze i wszędzie. Amen.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja HMB

(...)czy przyjmowanie HMB w wieku 18 lat jest zdrowe i nie zaburzy w zaden sposob gospodarki hormonalnej (...) ale jak to pisza na aukcjach allegro

HMB wykazuje silne działanie antykataboliczne zabezpieczające mięśnie przed niszczeniem natomiast arginina wspomaga wytwarzanie hormonu wzrostu (GH) produkowanego przez przysadkę mózgową, jest również prekursorem wydzielania tlenku azotu (NO) – substancji zwiększającej tempo oraz ilość napływającej krwi do mięśni.

W cytacie nie ma nic wplywie HMB na gospodarke hormonalna.

W cytacie jest informacja o wplywie argininy na wytwarzanie hormonu wzrostu. Ma to rzekomo wynikac z blokowania wydzielania somatostatyny - inhibitora hormonu wzrostu. Nawet jesli to prawda, to trudno sobie wyobrazic diete w ktorej nie byloby argininy. Nawet chleb zawiera jej mnostwo. Sprzedawanie argininy jako cudownego suplementu to marketing nastawiony na analfabetow.
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja HMB

na siłowni powiem ci że liczy się tylko białko i kreatyna (w tej kolejności) a cała reszta to troche takie wyciąganie pieniędzy .

dlaczego tylko białko i kreatyna? żadnych witamin chociażby z żarełka? Jeśłi tak to sie nie zgodzę i dodam że na dzisiejszym, polskim rynku biako białku nierówne.
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja HMB

na siłowni powiem ci że liczy się tylko białko i kreatyna (w tej kolejności) a cała reszta to troche takie wyciąganie pieniędzy .

dlaczego tylko białko i kreatyna? żadnych witamin chociażby z żarełka? Jeśłi tak to sie nie zgodzę i dodam że na dzisiejszym, polskim rynku biako białku nierówne.


A mozna by prosic o jakies konkretne? Na priv jezeli na forum nie mozna podawac choc wydaje mi sie ze mozna ;P... [o jakas nazwe bialka albo link z allegro mi chodzi konkretnie :P ]

a z tym hmb to mam mala puszeczke ale zamierzalem sie na kupno takiej za 100...
O tym hmb to w sumie rozne zeczy slyszalem i sam nie wiem :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024