Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parówy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Parówy
Właśnie dziś kupiłem parówki indyk polu wracajac z wykładu... jako ze dzis nie pracuje to nie bedzie mi sie chcialo isc cos zjesc, podgrzałem je

2 - Normalnie
2 - Mikrofalowce

I musze stwierdzić ze maja odlegle inny smak niz berlinki a różnica miedzy odgrzewana parówka a z mikrofalówki jest zajebista.


Nie porownywalem jeszcze commonersów ze sklepu bo nigdy wczesniej nie zastanawialem sie nad smakiem parówek :D a wy ?
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
po pierwsze primo, to o ktorej masz wyklady ze juz o za 15 8 jestes w domu,
po drugie primo, parówki to syf, kup se lepiej j kaas kielbase, albo u rzeznika parowki

pzdr
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
parówek nie tykam żadnych po tym jak zobaczyłem jakiś dokument o tym z czego są one robione.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
no wyklad rowno 7:30 sie zaczal ale bylo nudno :wink:
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
To nie stresuj ludzi ze chodzisz:) Ja tu w domu dopiero za kawe sie chwytam a ty mnie o wyrzuty sumienia przyprawiasz;)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Nie jedzcie parówek :F
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Kumpel mój kredytował kiedyś jakiegoś dużego przedsiębiorcę z branży mięsnej i zwiedzał zakład produkcyjny. Wiedza jaką uzyskał jest następująca: parówki muszą kosztować ok. 12 zł za kilogram, żeby być zrobione z prawdziwego mięsa. Dlatego spokojnie można jeść Berlinki czy te droższe parówki z Sokołowa. Tanie parówki produkuje się w ten sposób, że skóry i różne odpadki poddaje się w takich magicznych wirówkach procesowi granulacji, a potem z tych granulek, dodatków smakowych i substancji trzymających to wszystko do kupy robią paróweczki, które możemy nabyć w promocji za 4 zł za kilogram. A najlepsze to były za mojego dzieciństwa parówki baltonowskie z puszki. Ktoś pamięta?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Krvavy, to że parówka jest droższa, to nie znaczy, że jest uczciwa. Jak nieuczciwe parówki ubierzesz w ładne opakowania i zrobisz im dobrą reklamę, a potem podniesiesz cenę to nie zmieni ich składu...
  • 0

budo_johnnny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Taka berlinka to jak pamiętam ma ze ~40% mięsa uczciwego i dlatego jest taka zajebista. W sensie, jeśli wierzyć temu co na opakowaniu pisze. Wesołe parówki z tesko kosztujące 1/4 ceny berlinek mają zaś jakieć 1,5-3% mięcha mięcha tylko a reszta to dorzuty o których nie chcemy nic wiedzieć. Nic więc dziwnego, że to ścierwo nadaje się do samoobrony bardziej niż do jedzenia.

Ale rzec muszę, że jak w Czechach uprawialiśmy sezonowy satanizm w tym roku to się okazało, ze ichne parówy z supermarketu są jeszcze bardziej uczciwie mięsne od naszych najlepszych z najlepszych. W low budgetowej takiej parówce musi 60+% mięsa musi być bo tak czeskie prawo stanowi ponoć.

Tak więc znowu wychodzi, że to błogosławiona kraina żesz fuck :roll:
  • 0

budo_lauferr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Tets nie napisałeś konkluzji, rozumiem, że te podgrzane tradycyjnie były robione w wodzie? A może na patelni? I które w końcu były lepsze, te, czy z mikrofalówy?

jesli sa dobre, moge jesc parowki nawet z pokrojonych mózgów, zębów, małżowin usznych i jakoś nie bede czul sie gorzej niż żrąc dupę świni albo mięcho napakowane do jelita. Chyba, żę chodzi Wam o zdrowie, ale po wypowiedziach wnioskuje, że jednak o walory estetyczne. Zresztą czy w ogóle jest pewne, że szynka jest zdrowsza niż małżowinka?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy

Zresztą czy w ogóle jest pewne, że szynka jest zdrowsza niż małżowinka?


Chuj z małżowinką, przeczytaj skład takich parówek paczkowanych to się dowiesz co jesz ;]

Jeśli o mnie chodzi to liczy się zarówno zdrowie jak i smak- jedno i drugie wypada kiepsko w przypadku parówek, dlatego ich nie tykam.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Teraz wyjawię Wam przepis na krabie nóżki, które można kupić w sklepach:D

Otóż krabie nóżki to tak naprawdę rybie nóżki, a jak wiemy ryby nóg nie mają, więc są to po prostu resztki ryb, odpowiednio przetworzone, zmielone i uformowane w nóżkę :) ktoś powie, ale przecież mają taką ładną pomarańczową obwódkę..no ba..jest i kolor, ale robi się to sprayem..podobnie z parówkami..ogłasza się czyszczenie zakładu..to, co da się zmielić idzie na parówki, reszta na salceson 8)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
robiliscie kiedys herbate na wodzie z parówek?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy

A najlepsze to były za mojego dzieciństwa parówki baltonowskie z puszki. Ktoś pamięta?

Ja pamiętam.... I boczek prasowany, zwijany w puszce... I sezamki z Baltony...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Z Sokolowa i Berlinki sa zajebiste, innych nie jem bo sa paskudne. Z mikrofali to najlepiej naciac wzdluz, wlozyc ser i tak podgrzewac, ale i tak najlepsze sa gotowane w wodzie :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
TYLKO PAROWKI Z ŁUKOWA, SMAKUJA I PACHNA JAK TAKIE DAWNE Z MIESNEGO NA MIEDZYBORSKIEJ, SA PRAWDOPODOBNIE PODWEDZANE I MAJA SUPER CIEMNAWY KOLOREK.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Sokolowa i Morlin tez sa podwedzane.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Morliny, sokolow. Nie do porownania pod zadnym wzgledem z taniocha, konsystencja inna, wszystko.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy
Parowki to miesny odpowiednik bajaderek - wszystko co zostalo z wczoraj, mieli sie i sprzedaje pod nowa nazwa :) (co nie zmienia faktu ze smakuje zajebiscie).
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Parówy

Teraz wyjawię Wam przepis na krabie nóżki, które można kupić w sklepach:D

Otóż krabie nóżki to tak naprawdę rybie nóżki, a jak wiemy ryby nóg nie mają, więc są to po prostu resztki ryb, odpowiednio przetworzone, zmielone i uformowane w nóżkę :) ktoś powie, ale przecież mają taką ładną pomarańczową obwódkę..no ba..jest i kolor, ale robi się to sprayem..podobnie z parówkami..ogłasza się czyszczenie zakładu..to, co da się zmielić idzie na parówki, reszta na salceson 8)


Slyszalem, ze nazywaja je wlasnie "kielbasa morska" czy "parowki morskie" ;) Za parowkami nie przepadam, czasami sobie hot doga zrobie i git, ale zeby je jesc jakos czesto, to niebardzo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024