Skocz do zawartości


Zdjęcie

MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
Rzeczywiście zależało nam na wysokim poziomie sportowym turnieju, co zresztą osiągnęlismy...Ale wyciągnęliśmy wnioski i w przyszłym roku zadbamy o promocję. Dzięki za radę :D MTklub.
Ja zaproszenia od was nie dostałem, bo jestem tylko szeregowym instruktorem w mojej organizacji. Może dostał je mój Branch chief?
Staramy sie teraz jeździć tam gdzie jest wysoki poziom i mogą nasi zawodnicy się czegoś nauczyć. U Was już byliśmy na Baltic cup - było fajnie, medale przywiezione, trzeba iść dalej...Nie ma się co oszukiwać , musimy sie jeszcze wiele uczyć od Europy...Za granicą jest wyższy poziom niż w Polsce, co pokazały również zawody Kyokushinkan, w których Polacy niewiele osiągnęli...Oczywiście mówię o tych poważnych międzynarodowych turniejach...Dlatego na krajowe turnieje jeździmy głównie z nowicjuszami. Jeśli startują w takich zawodach nasi bardziej doswiadczeni zawodnicy to traktujemy to jak sparingi, element cyklu treningowego etc.
Wiekszą wartość mają nasze garnki zdobyte w Czechach, Niemczech, Belgii, Holandii, na Węgrzech czy na Litwie niż najpiekniejszy nawet Puchar Legionowa w Karate...Może nie jestem patriota ale tak myslę...
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję za dobre rady :D
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
Fajnie tylko pogratulować takich myśli. Tylko dziwne ,że Ci super zawodnicy z Polski , którzy startują na tych turniejach zagranicznych w kraju dostają lanie. Czy aby nie wybiera sie turniejów niższej rangi poza granicami ? Nie raz oglądałem relację z zawodów które wymieniłeś i sama ich oprawa na zwykłej sali gimnastycznej już świadczy o poziomie. My nakręcamy się ,że był turniej w Holandii czy we Francji ale w większości przypadków sa to turnieje o dużo niższym poziomie niż w Polsce ale sukces zagraniczny to inaczej brzmi. Kan dostaje lanie jak i wszystkie inne organizacje kyokushin tylko od zawodników z jednego kraju ,a jest nim Rosja . Odpowiedz jest na to prosta i nic tego nie zmieni . Otóż w Rosji stworzono zawodowe drużyny , które tylko to robią i z tego żyją. Ja nawet nie jestem zawodowym instruktorem i nie interesują te wszystkie dziwne rzeczy ale bacznie obserwuję
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

Fajnie tylko pogratulować takich myśli. Tylko dziwne ,że Ci super zawodnicy z Polski , którzy startują na tych turniejach zagranicznych w kraju dostają lanie. Czy aby nie wybiera sie turniejów niższej rangi poza granicami ? Nie raz oglądałem relację z zawodów które wymieniłeś i sama ich oprawa na zwykłej sali gimnastycznej już świadczy o poziomie. My nakręcamy się ,że był turniej w Holandii czy we Francji ale w większości przypadków sa to turnieje o dużo niższym poziomie niż w Polsce ale sukces zagraniczny to inaczej brzmi. Kan dostaje lanie jak i wszystkie inne organizacje kyokushin tylko od zawodników z jednego kraju, a jest nim Rosja . Odpowiedz jest na to prosta i nic tego nie zmieni . Otóż w Rosji stworzono zawodowe drużyny , które tylko to robią i z tego żyją. Ja nawet nie jestem zawodowym instruktorem i nie interesują te wszystkie dziwne rzeczy ale bacznie obserwuję


Wyjazd na turniej do Holandii czy Anglii to mniejszy koszt niz organizacja turnieju. Na kazde zawody trzeba jakos dojechac i zaplacic hotel. Roznice w cenach sa juz znikome miedz Polska a zachodem.
Jesli chodzi o poziom organizacji i poziom sportowy to niestety Polska wypada blado. Np. w Holandii organizuja tradycyjny turniej od kilkudziesieciu lat. Ludzie jezdza w to samo miejsce, maja wszytkie rzeczy organizacyjnie przetrenowane, nie musza improwizowac (jakt to w polskich przypadkach sie dzieje), wiadomo jakiego poziomu sportowego sie spodziewac, itp. W Polsce takich zawodow nie ma.
Lata swietlne temu, w Krakowie byl organizowany turniej o Puchar Wawelskiego Smoka. Super impreza, europejska czolowka, ale byly zaledwie dwie albo trzy edycje (ja osobiscie na zywo ogladalem II puchar). I to wszystko.
Jesli chodzi o Rosjan i Europe to dystans jest nie do nadrobienia. Na obozy np. ze Steve Arneilem, w Rosji, przyjezdza ok.150 czarnych pasow i nie jest tak, ze kazdy kto chce to przyjezdza, jest selekcja ludzi na oboz, bo chetnych jest 500. Sa kluby co maja po 2 do 5 tysiecy cwiczacych. I to nie sa bajki. To kluby-organizacje. No i szkolenie jest zorganizowane nie na zasadzie - 2, 3 treningi w tygodniu. Do tego nowoczesna metodyka plus rosyjski charakter i wyniki wlasciwie robia sie same.
Nie wierze ze robisz jedna czy dwie imprezy i marka sie nagle rodzi. Kupic puchar za 300 zl i wynajac sale w OSiR to zadna filozofia. Zrobic impreze ktora bedzie miala oprawe, nagrody, jakis sensowny program, promocje,pokazy, sayonara to jest duze wyzwanie. zwlaszcza jak sie planuje dlugofalowe dzialanie. W Polsce dzialanie ma charakter akcji, doraznej, tymczasowej i bez dlugofalowego planowania. Nie zauwazylem zadnych symptomow, ze cos sie w tej materii zmienia.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

było 1000 % więcej publiczności niż u Was to daje do myślenia


Walka o wskazniki???????
Hala gora na 300 osob publiki, wypelniona kolegami z klubu i rodzicami.
Skoncz wasc, wstydu oszczedz.
Publika to moze byc w Spodku w Katowicach, Hali Ludowej we Wroclawiu czy na Torwarze w Warszawie. Poza tym, kto chce ogladac walki poczatkujacych? (dzieci?) i peryferyjny turniej, ktory nawet nie jest w randze miedzynarodowych mistrzostw kraju?
I to dopiero daje do myslenia.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

Hala gora na 300 osob publiki, wypelniona kolegami z klubu i rodzicami.

nie obchodzi mnie Wasz spor i przepychanki ale to sie akurat zgadza.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008



Hala gora na 300 osob publiki, wypelniona kolegami z klubu i rodzicami.

nie obchodzi mnie Wasz spor i przepychanki ale to sie akurat zgadza.


mnie to tez raczej malo interesuje, ale czemu kolega MT na sile chce komus robic wode z mozgu. Fajnie ze ludzie przyszli, wstep darmowy, poogladali kolegow w akcji, ale hala MOSiR w Gdansku,to zaledwie sala gimnastyczna z rozkladanymi trybunami i swiezo odnowionym zapleczem, w sam raz na juniorska impreze. nie ma co z tego robic Madison Square Garden i 1000% normy.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

Ja nawet nie jestem zawodowym instruktorem i nie interesują te wszystkie dziwne rzeczy ale bacznie obserwuję


To zdanie dotyka istoty problemu! Jesli zarabialbys na karate tzn zyl z klubu to musialbys go prowadzic odpowiedzialnie, fachowo i metodycznie i oferowac dobry "produkt" Na dluzsza mete tylko to sie sprawdza bo tam gdzie jest profesjonalizm przychodza tez cwiczacy (chyba ze w okolicy zyja sami emeryci :wink: ) Amator zawsze moze sie wypiac na cwiczacych i wciskac chale! Nie mam tu wcale ciebie na mysli bo nawet cie nie znam ale to stanowi problem w polskim karate.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

było 1000 % więcej publiczności niż u Was to daje do myślenia


Walka o wskazniki???????
Hala gora na 300 osob publiki, wypelniona kolegami z klubu i rodzicami.
Skoncz wasc, wstydu oszczedz.
Publika to moze byc w Spodku w Katowicach, Hali Ludowej we Wroclawiu czy na Torwarze w Warszawie. Poza tym, kto chce ogladac walki poczatkujacych? (dzieci?) i peryferyjny turniej, ktory nawet nie jest w randze miedzynarodowych mistrzostw kraju?
I to dopiero daje do myslenia.

ach Te twoje przemyslenia :( Ciekawe dalczego IFK się wykończyło jeżeli jesteś taki mądry i dlaczego przez 10 lat swojej działalności nie przeprowadziłes takich imprez ? W tym okresie sale były pełne ćwiczących ,a nie to co teraz więc miałeś łatwiej i co ?
A o widowni wspomniałem na marginesie bo to marginez.Poprostu była okazaj porównać dwa turnieje Gdański i Warszawski o którym napisano tu kilkadziesiąc postów jakie był super. Pozdrawiam wszystkich organizatorów , którzy maja jaja podjąc się takiego wyczynu panie Wyborowa ,a nie ciagle tylko krytykować :(
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008



Hala gora na 300 osob publiki, wypelniona kolegami z klubu i rodzicami.

nie obchodzi mnie Wasz spor i przepychanki ale to sie akurat zgadza.


mnie to tez raczej malo interesuje, ale czemu kolega MT na sile chce komus robic wode z mozgu. Fajnie ze ludzie przyszli, wstep darmowy, poogladali kolegow w akcji, ale hala MOSiR w Gdansku,to zaledwie sala gimnastyczna z rozkladanymi trybunami i swiezo odnowionym zapleczem, w sam raz na juniorska impreze. nie ma co z tego robic Madison Square Garden i 1000% normy.


Dokładnie bo nie oto chodzi ta młoda organizacja , która działa niespełna 4 lata sama organizuje Mistrzostwa Polski osobno dla Juniorów i Seniorów oraz swoje makroregiony bez posiłkowania się dziwnymi organizacjami czy spędem dziwnych klubów zagranicznych. Nie boi się zapraszam lepsze ekipy i dostawać baty. Bo przecież karate to nie impresja rozrywkowa tylko pewna droga do realizacji jak to mówi mój sensei.
Ja uważam,że jeszcze wiele przed nimi i jeszcze nie raz nas zaskoczą Gdy oglądam zdjęcia z tej imprezki to z duma się ogląda ,że jeszcze można tak działać. A co do Ruskich to i do nich przyjdzie niebawem kryzys młodzieży. :)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
Przepraszam ale coś zadziało się z kompem prośba od moderatora o usunięcie tych powtarzających się wypowiedzi :oops:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

było 1000 % więcej publiczności niż u Was to daje do myślenia


Walka o wskazniki???????
Hala gora na 300 osob publiki, wypelniona kolegami z klubu i rodzicami.
Skoncz wasc, wstydu oszczedz.
Publika to moze byc w Spodku w Katowicach, Hali Ludowej we Wroclawiu czy na Torwarze w Warszawie. Poza tym, kto chce ogladac walki poczatkujacych? (dzieci?) i peryferyjny turniej, ktory nawet nie jest w randze miedzynarodowych mistrzostw kraju?
I to dopiero daje do myslenia.

ach Te twoje przemyslenia :( Ciekawe dalczego IFK się wykończyło jeżeli jesteś taki mądry i dlaczego przez 10 lat swojej działalności nie przeprowadziłes takich imprez ? W tym okresie sale były pełne ćwiczących ,a nie to co teraz więc miałeś łatwiej i co ?
A o widowni wspomniałem na marginesie bo to marginez.Poprostu była okazaj porównać dwa turnieje Gdański i Warszawski o którym napisano tu kilkadziesiąc postów jakie był super. Pozdrawiam wszystkich organizatorów , którzy maja jaja podjąc się takiego wyczynu panie Wyborowa ,a nie ciagle tylko krytykować :(


Widzisz to co chcesz widziec, trudno. IFK przez 10 lat pod moim przewodnictwem zrobila 40 roznej rangi imprez, z mistrzostwami swiata w kata. transmitownymi przez Polsat na zywo. Nie mam zamiaru sie z Toba licytowac. To bez sensu, kazda organizacja robi imprezy, raz lepsze, raz gorsze.
Ty porownujesz turnieje, na ktorych nawet nie byles. Gratuluje dobrego samopoczucia.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
Co racja to racja a relacje oglądałem bodajże było to w Szczyrku i powiem ,że :(
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

Co racja to racja a relacje oglądałem bodajże było to w Szczyrku i powiem ,że :(


Wiem, ze kolege trudno zadowolic. Ale fakty mowia za siebie. II Mistrzostwa Swiata IFK Kyokushin w Kata, w 2003, to byla jak dotad pierwsza i jedyna impreza karate transmitowana na zywo w Polsce (poltorej godziny przekazu). IFK Kyokushin jest jedyna organizacja kontaktowego karate, ktora rozgrywa Mistrzostwa swiata w Kata jako osobna impreze, a nie konkurencje kata na doczepke przy turnieju knockdown. W Szczyrku startowalo w sumie 16 ekip, w kategoriach mezczyzn, kobiet i druzyn.
Poziom jest taki, ze nie trzeba kata miksowac z walka. Glownie jednak chodzi o poziom sedziowania, ktore jest daleko trudniejsze niz sedziowanie walki.
Ma sie to nijak do tematu, ale kolega wywolal temat z lasu. Generalnie, impreze robi sie dla startujacych, w pierwszej kolejnosci - to oni musza byc zadowoleni. Publikum, zwlaszcza w Polsce, zwlaszcza w karate, zwlaszcza w kata nie przychodzi ogladac.
Jedna kolejka w pilarskiej bundeslidze w Niemczech gromadzi wiecej kibicow, niz wszystkie polskie stadiony przez sezon. Wiec bajki na bok.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
daj innym możliwość działania miałeś swoje 5 minut zepsułeś wszystko co mogłeś , Twój przyjaciel uciekł z IFK itd ,a swoją drogą przeczytaj o czym jest temat. Pozdrawiam Cię i jeżeli jesteś Tym za kogo sie podajesz nie zepsuj swojego wizerunku jaki miałeś przed założeniem IFK i na początku.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
MTklub
Prywatne wycieczki proszę zachować dla siebie.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008

daj innym możliwość działania miałeś swoje 5 minut zepsułeś wszystko co mogłeś , Twój przyjaciel uciekł z IFK itd ,a swoją drogą przeczytaj o czym jest temat. Pozdrawiam Cię i jeżeli jesteś Tym za kogo sie podajesz nie zepsuj swojego wizerunku jaki miałeś przed założeniem IFK i na początku.


szanuje Twoje zdanie, chociaz nie wiem na czy sie ono opiera. Widze ze nie do konca jestes zorientowany w temacie IFK i moich 5 minut, w ktorych cos tam (Twoim zdaniem wszystko czyli nic) zepsulem.
Zawody w Gdansku sie odbyly. Z tego co ludzie pisza, impreza byla dobrze zorganizowana i ludziom sie podobalo. Chwala organizatorom za wysilek, bo ja, w przeciwienstwie do Ciebie wiem ile kosztuje zorganizowanie nawet najslabszej imprezy. Nie wiem czy od poczatku bylo planowane laczenie imprezy juniorow z Pucharem Baltyku, ale to kiepski pomysl, zeby robic dwie imprezy w jednym, ktore sie roznie nazywaja. Jest w tym troche konfuzji. Ale to moje zdanie. Ludzie z IFK Kyokushin, wybrali w tym roku impreze Shinkyokushin w Warszawie. Jeden turniej wyjazdowy w miesiacu wystarczy, poza tym na poczatku listopada startowali w Holandii, a 6 grudnia mieli swoja impreze w Przemyslu.
Wizerunek to ja mam generalnie w glebokim powazaniu. Przyzwyczailem sie do tego, ze ludzie wydaja sady na oslep, maja wyrobiona opinie zanim cokolwiek do glowy dotrze i nie wnikaja w szczegoly. Poczatkowo (20 lat temu) strasznie mnie to irytowalo i budzilo agresywne odruchy, ale sie oswoilem z faktem, ze zawsze sie znajdzie jakis pajac, ktory ci "morde" na boku i za plecami dorobi. Tak juz jest swiat skonstruowany i ja sie na niego, w tym na Ciebie, nie obrazam. Tym bardziej, ze ignorancja, polprawdy, falszywe intencje i inna zaraza bedzie po kilku zdaniach widoczna.
Pajac tez musi jakos zyc i musi z czegos zyc, musi czyms sie karmic.
Jesli patrzec na organizacje karate, przez pryzmat ilosci klubow, to IFK jest mala. To wszystko. Ale jesli wyciagasz dalszy wniosek, ze dzieki temu, ze jest mala, to jest do dupy, to niestety, nie ma tu ani faktycznego, ani logicznego zwiazku.
Nie mialem nigdy snow o potedze i nigdy nie dmuchalem w gwizdek, bo mi szkoda bylo pary na takie bzury. Wolalem ta energie zostawic na sali. Do dobrego treningu duza organizacja jest niepotrzebna, wrecz przeciwnie, na obozach im wiecej ludzi, tym poziom sie stabilizuje w dol.
Nie powtarzam za innymi zadnych bzdur, co tobie sie nader czesto zdarza, bo od przeszlo 20 lat jestem uczestnikiem i swiadkiem wielu istotnych wydarzen w karate. Ty sie mozesz o nich uczyc, albo je przytaczac (z trzeciej reki).
Wiem, ze to trudne, ale moze na Gwiazdke napiszesz jakis mily tekst?

Jutro znowu zmykam do Hong Kongu. Tym razem tylko na 4 dni, wiec niebawem sobie poczytam, w tym albo w innym temacie. Pozdrawiam serdecznie. :D
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
Jutro znowu zmykam do Hong Kongu. Tym razem tylko na 4 dni, wiec niebawem sobie poczytam, w tym albo w innym temacie. Pozdrawiam serdecznie. :D [/quote]

I TAK TRZYM BO CZAS NAJWYŻSZY POCHALIC ORGANIZATORA CZYLI SHIHAN JEREMICZA , KTÓRY NAPEWNO TU CZASEM ZAGLĄDA I Z PEWNOŚCIĄ WEŹNIE DO SERCA TWOJE UWAGI ABY NIE PRZYJMOWAĆ JUZ INNYCH KLUBÓW ABY ORGANIZACJA NIE BYŁA ZA DUŻA.

CHWAŁA POLSKIEJ FEDREACJI KYOKUSHIN KAN KARATE ZA DOBRZE PRZYGOTOWANE MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN JUNIORÓW ABY TAKIM WYDARZEN WIĘCEJ W TYM NUDNYM KRAJU...............pozdrawiam :!:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
[quote name="budo_MTklub"]Jutro znowu zmykam do Hong Kongu. Tym razem tylko na 4 dni, wiec niebawem sobie poczytam, w tym albo w innym temacie. Pozdrawiam serdecznie. :D [/quote]

I TAK TRZYM BO CZAS NAJWYŻSZY POCHALIC ORGANIZATORA CZYLI SHIHAN JEREMICZA , KTÓRY NAPEWNO TU CZASEM ZAGLĄDA I Z PEWNOŚCIĄ WEŹNIE DO SERCA TWOJE UWAGI ABY NIE PRZYJMOWAĆ JUZ INNYCH KLUBÓW ABY ORGANIZACJA NIE BYŁA ZA DUŻA.

CHWAŁA POLSKIEJ FEDREACJI KYOKUSHIN KAN KARATE ZA DOBRZE PRZYGOTOWANE MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN JUNIORÓW ABY TAKIM WYDARZEN WIĘCEJ W TYM NUDNYM KRAJU...............pozdrawiam :!: [/quote]

Shihan Jeremicz to jeden z nielicznych, ktorzy potrafil sie zachowac - trzezwo i na poziomie, kiedy odchodzilem w 1994 od Drewniaka. Musiala jednak minac dekada, zanim podjal swoja decyzje o odejsciu. Zaplanowal to i przygotowal duzo lepiej niz ja (ja swojego odejscia nie planowalem i przygotowywalem), wiec Kan bylo i jest obliczone na organizacyjny sukces. W sensie przejmowania klubow z innych organizacji, bo nowozalozonych, ktore tylko z Kan sie wywodza - nie ma.
Najwiekszy problem bedzie jednak z utrzymaniem poziomu karate, bo tzw. robota organizacyjna pochlania tyle czasu, ze na samo karate nie starcza. Wymaganiom ludzi trzeba sprostac, byc w wielu miejscach i robic mase niepotrzebnych rzeczy, ktore nic z karate nie maja wspolnego. Taka jest cena, ktora sie placi za organizacyjny rozwoj. No i jeszcze dostaje w plecy rodzina. Malo ludzi to dostrzega, ale prywatne zycie wiekszosci szefow organizacji karate jest dalekie od sielanki.
Co obserwuje w wielu organizacjach - w pewnym momencie szefostwo ma ciezkie dupy i przestaje sie zupelnie ruszac, ogranicza sie do pokazywania twarzy, a nie technik. Wtedy postepuje degradacja. Wiele organizacji cos robi sila inercji. Poczekajmy jeszcze kilka lat, czy uda sie tej pulapki uniknac.
Kan poki co jest na linii wznoszacej, wzbija sie w gore, ale chyba nikt nie ma zludzen, ze to bedzie trwalo w wiecznie i w sposob nieograniczony.

Polska nie jest nudna, nudna to jest Szwajcaria. W Szwajcarii nie ma zadnych reform, rzad nie ma zadnych planow zmian i niczego nowego nie wprowadza. Wszytko sie dzieje powoli i bez fajerwerkow.
W Polsce co sezon jest "wystrzalowo". Nic tylko sobie pogratulowac.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
Proszę Cię nie gniewaj się ale stajesz się nudy i pozbądź się swojej depresji. Szwajcaria to fajny kraj miałem przyjemność spędzić tam zimowiska na lodowcu i korzystać ze wspaniałych tras narciarskich. Stękasz i narzekasz jak stara baba. Shihan kiedyś mówił ,że nie odszedł z KK po 1994 roku gdyż nie było gdzie i żaden mistrz karate nie spełniał jego oczekiwań. Po jego rocznym pobycie w Japonii i zaprzyjaźnieniu się z kancho Hiroshige , gdzie trenował poszedł za swoim mistrzem który jak wiesz wskrzesił funkcje kyokushin Mas Oyamay i jeżeli Ci to uspokoi to powiem Ci ,że linia wzrostu będzie miała spadek , gdyż zamiast 20 klubów ma zamiar przejść tylko 19 w 2009 roku .Pozdrawiam ,a swoja droga myślałem że już jesteście w CHRL i uczysz się ikken.

I pamiętaj ,że piszesz nie na temat 8)
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KAN JUNIORÓW GDAŃSK 2008
MT chyba nie czekasz ze konkurencja pochwali turniej w Gdansku .
Ci co wiedzieli to sie im podobalo a co nie byli zaluja i krytkuja.
Turniej byl super oby Shihan robil takich wiecej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024