Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Praca karate
Witam wypracowanie zadane na przyszly tydzień, temat jest dla mnie tak obszerny że nie wiem jak to ugryźć.
Prosiłbym o napisanie jak gdzie i czego szukać. Co należy ująć itp.

Temat: geneza transformacji systemowej i jej wpływ na popularyzację dalekowschodnich sztuk walki

Pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
Karate todluga droga samodoskanlenia .. a Ty chcialbys tak na szybko ?:) a gdzie ciezka praca .... ? ;)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
no dlatego nie każe sobie napisać pracy tylko pytam co w niej zawrzeć, gdzie i czego konkretnie szukać.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

Witam wypracowanie zadane na przyszly tydzień, temat jest dla mnie tak obszerny że nie wiem jak to ugryźć.
Prosiłbym o napisanie jak gdzie i czego szukać. Co należy ująć itp.

Temat: geneza transformacji systemowej i jej wpływ na popularyzację dalekowschodnich sztuk walki

Pozdrawiam



Temat sugeruje, że geneza miała wpływ na popularyzację sztuk walki. Domyślam się, że nie chodzi ci o to, że [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] po to by potem popularyzować sztuki walki. Genezę wywal z tematu.

Jeśli chodzi o wpływ transformacji na sztuki walki, to zacznij od zdefiniowania transformacji:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Transformacja w trzech obszarach:
- Transformacja polityczna - otwarcie granic; ułatwienie kontaktów z zagraniczymi nauczycielami; wolność zrzeszania się
- Transformacja gospodarcza - sztuki walki jako działalność gospodarcza; zakładanie klubów i organizacji sztuk walki w celach ekonomicznych
- Transformacja społeczna - zmiana mentalności społecznej; zwiększenie liczby ludzi dla których uprawianie sztuk walki jest atrakcyjnym hobby
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
A jeszcze jakieś ustawy które pozwalały na legalne i bardziej powszechne uprawianie SW?
Coś slyszałem że ponoć każdy trenujący musial być zarejestrowany na milicji, dopiero potem jakaś ustawa do zmieniła, ktoś coś kojarzy jakas ustawa o kulturze fizycznej czy o zrzeszeniach?

Dzięki Pororock już jakiś zarys dzięki tobie mam.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
Temat: geneza transformacji systemowej i jej wpływ na popularyzację dalekowschodnich sztuk walki
szczerze piszac sam nie wiem jak bym ugryzł ten temat. czy masz go napisać jako wykład na uczelni ( czy przypadkiem nie rzucil go Wojtek Cynarski )
pozdrawiam
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

Transformacja w trzech obszarach:
- Transformacja polityczna - otwarcie granic; ułatwienie kontaktów z zagraniczymi nauczycielami; wolność zrzeszania się
- Transformacja gospodarcza - sztuki walki jako działalność gospodarcza; zakładanie klubów i organizacji sztuk walki w celach ekonomicznych
- Transformacja społeczna - zmiana mentalności społecznej; zwiększenie liczby ludzi dla których uprawianie sztuk walki jest atrakcyjnym hobby


To co pisał Prorock - uważam za bardzo ciekawe pozdrawiam
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
Blisko bo ta sama uczelnia ale nie prof Wojciech Cynarski a mgr Marta Niewczas :wink:
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

Witam wypracowanie zadane na przyszly tydzień, temat jest dla mnie tak obszerny że nie wiem jak to ugryźć.
Prosiłbym o napisanie jak gdzie i czego szukać. Co należy ująć itp.

Temat: geneza transformacji systemowej i jej wpływ na popularyzację dalekowschodnich sztuk walki

Pozdrawiam


transformacja systemowa przede wszystkim przyczynila sie do pojawienia "wielu mistrzow" i wielu nowych sihanow
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
a w jaki sposób wpłynęła na to>?
  • 0

budo_vacca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

a w jaki sposób wpłynęła na to>?


zostaly otwarte granice
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

a w jaki sposób wpłynęła na to>?


zostaly otwarte granice


I nałożyło się na to nieco wcześniejsze otwarcie Japończyków na świat. Tzn pojechali w świat nauczać i dlatego te nasze otwarte granice miały kogo przepuścić ;)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
Napisz, że Solidarność wygrała wybory, później po Jaruzelu prezydentem został Wałęsa, wolno się było zrzeszać, Kwieciński odszedł z PZK i założył własną federację (a póżniej związek), w którym aktywnie działa mgr Niewczas, dzięku czemu mamy w Polsce najbardziej tradycyjne z tradycyjnych "karatów".
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
sorry chemik, ale śmieszny jesteś. kolega ma poważne pytanie i ciekawy temat pracy a ty wtrącasz się ze swoim pojmowaniem polityki polskiego karate.
śmieszne.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
A co napisałem złego? Przecież dokładnie tak właśnie efekty transformacji ustrojowej zostały spożytkowane w SW. Możesz tego nie wiedzieć lub nie chcieć zauważyć, ale PZKT okazało się największym beneficjentem przemian, co oczywiście nie przynosi ujmy liderom.
Nie gorączkuj więc się tak mocno.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
Prosiłbym kogoś neutralnego o potwierdzenie lub zaprzeczenie powyższym informacjom, na polityce dobrze sie nie znam i nie chciałbym sie przez czyjś post niepotrzebnie narazić magster Marcie
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

Prosiłbym kogoś neutralnego o potwierdzenie lub zaprzeczenie powyższym informacjom, na polityce dobrze sie nie znam i nie chciałbym sie przez czyjś post niepotrzebnie narazić magster Marcie

Jeśli pani Marta zajmuje się szeroko pojętą nauką, to uwali cię za użycie jakichkolwiek danych które nie mają solidnego, wiarygodnego i recenzowalnego źródła. Jeśli praca nie dotyczy stricte pogaduszek na forach internetowych, użycie anonimowych źródeł internetowych jak np. fora lub wikipedia jest marnym pomysłem.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate
Nie mam innego wyjścia z racji iż literatura którą Pani Marta podała jest niedostępna w tej chwili :/
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

Nie mam innego wyjścia z racji iż literatura którą Pani Marta podała jest niedostępna w tej chwili :/

Aby potwierdzić info chemika wystarczy uważnie poczytać karate.pl, a przede wszystkim wywiady z prezesem Kwiecińskim. Faktem jest, że dzięki szeroko rozumianym przemianom PZKT na tym skorzystał i to należy zaliczyć mu na plus, bo dobrze wykorzystał nadarzające się możliwości. Interesujący jest wywiad z prezesem w książce J. Skurskiej, a tą Marta Niewczas na pewno ma.
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca karate

Nie mam innego wyjścia z racji iż literatura którą Pani Marta podała jest niedostępna w tej chwili :/

Aby potwierdzić info chemika wystarczy uważnie poczytać karate.pl, a przede wszystkim wywiady z prezesem Kwiecińskim. Faktem jest, że dzięki szeroko rozumianym przemianom PZKT na tym skorzystał i to należy zaliczyć mu na plus, bo dobrze wykorzystał nadarzające się możliwości. Interesujący jest wywiad z prezesem w książce J. Skurskiej, a tą Marta Niewczas na pewno ma.


Bez żartów. Weź pierwszą lepszą książkę z brzegu, np Karate J.Miłkowskiego i masz tam rys historyczny początków karate w Polsce. Ale jakoś w wersji z 1983r [ czyli redagowanej około stanu wojennego] nie zauważyłem wzmianki o restrykcjach za gromadzenie się na czas treningów. Jakieś konkretne źródło bym poprosił :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024