Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening i alkohol


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

trening i alkohol
zastanawiam sie czy po treningu (np. silowym, lub wytrzymalosciowym z ciezarami), mozna wypic okreslona ilosc alkoholu, typu jedno piwo, lub 100-tke wodki? albo lapmke wina? czy skutki tego sa negatywne i niewarto?

pzdr
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Regularnie, bezpośrednio po treningu? Mocno wątpliwe.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Piwo raz na czas Ci nie zaszkodzi -to na pewno, ale picie regularnie, po treningu nawet w stosunkowo niewielkich ilościach może nie przynieść pożytku.

Ewentualnie możesz popijać lampkę winka "na trawienie" do kolacji. Chociaż też nie jestem przekonany czy tak można codziennie :wink:

Generalnie - im mniej alkoholu tym lepiej (oczywiście ma to zastosowanie tylko pod względem treningu :) )


PZDR
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
nie regularnie, bardzo sporadycznie-raz na ruski miesac. chodzi mi o to czy jesli mam zamiar wypic troche jedno dwa piwka, lub troche wodki pod lekka imprezke, cyz w ten dzien mam rezygnowac z treningu silowego czy jakiegolowiek z ciezarami.

pzdr
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
O ile się nie spijesz na umór to nie będzie miało to większych szkód na formę :wink:

A jeśli rozkminiasz co zrobić w np. piątek - alkohol czy siłownia + alkohol to pamiętaj też, że człowiek nie robot i dzień relaksu mu się należy :)


PZDR
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol

A jeśli rozkminiasz co zrobić w np. piątek - alkohol czy siłownia + alkohol to pamiętaj też, że człowiek nie robot i dzień relaksu mu się należy :)


No sobota.
A co do samego problemu, to ja rozkminę widzę jedynie w kolejności i wybieram- najpierw trening, potem alko, odwrotnie nie polecam.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol

zastanawiam sie czy po treningu (np. silowym, lub wytrzymalosciowym z ciezarami), mozna wypic okreslona ilosc alkoholu, typu jedno piwo, lub 100-tke wodki? albo lapmke wina? czy skutki tego sa negatywne i niewarto?

pzdr

Piwa czy wódki nie produkuje się z myślą o zwierzętach, tylko o ludziach. Nie musisz chlać na umór, żeby się obudzić w innym województwie, ale 2-3 piwa jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

Większe maratony od czasu do czasu też wskazane. :wink:
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Poza tym bierz poprawke na wiatr ze na jednym piwie nigdy sie nie konczy :)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
ja wiem ze od 2-3 piw to mi sie nic nie stanie, a nawet w tym wzgledzie to mi nerki dobrze wyczysci, tylko rozchodzi mnei sie o to czy po treningu powiedzmu godzine lub dwie mozna wypic te 2-3 piwka lub troche wodeczki na jakiejs imprezce, czy z tego powodu aby nie pogarszac sytuacji zrezygnowac z treningu w ten sam dzien, za wszytkie odpowiedzi dziekuje

pzdr
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
IMO trening czy ewentualny jego brak nie sprawi tutaj dużej różnicy.

Oczywiście pamiętaj o pożywnym, pełnowartościowym posiłku po treningu, a przed piciem.

Dobrej zabawy :wink:
PZDR
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Pierun, zjedz bezpośrednio po treningu posiłek. Po godzinie lub dwóch idź na piwo i ciesz się życiem. :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
zjedz posilek jak najszybciej po treningu bo przez alkohol bialka sie dobrze nie wchlaniaja.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol

Piwa czy wódki nie produkuje się z myślą o zwierzętach, tylko o ludziach. Nie musisz chlać na umór, żeby się obudzić w innym województwie, ale 2-3 piwa jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

Większe maratony od czasu do czasu też wskazane. :wink:


Heroiny tez nie produkuje sie z myślą o świnkach morskich, niezbyt udany argument.

Alkohol powoduje wyrazny spadek wydolnosci, spadek masy mięśniowej, zwiększenie tłuszczowej.

Jesli to naprawde będą 3 piwka w tygodniu to oczywiscie powyższych efektów raczej nie zauwazysz, ale przy ostrzejszym chlaniu trzeba bedzie albo wybrac, albo wypluwać płuca na treningach i nie widziec wiekszych efektów.

I mowie to nie z perspektywy jakiegos nawiedzonego abstynenta, tylko człowieka ktory ma naprawde duze doswiadczenie z mocnym imprezowaniem po 4-5 razy w tygodniu i jednoczesnym trenowaniem.
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Kurwa. Nie piłem już ze dwa tygodnie, trenuje pon, śr, pt - siłka, wt, czw - kravka, I tak się stało, że będę się musiał pewnie jutro najebać ( koleżka wrócił z za granicy ), i co tu zrobić aby jak najmniej stracić przez to picie ? ( tja, wiem, nie pić, ale o inne rady mi chodzi, najbardziej mnie boli to, że masa spadnie, a mi ciężko ją potem zrobić że ojojoj )
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Jak picie w domu to rozcieńczać i jak najsłabsze robić. Zawsze możesz powiedzieć, że nie możesz tyle i już. Twardym trzeba być, nie mientkim.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Mesjasz, nie rób napinki, tylko czytaj ze zrozumieniem.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
a mie tak wlasnie ciekawi, tak mowicie ze przez picie masa spada, to kontretnie moze ktos powiedziec przynajmniej jakiego rzedu to sa spadki jestli sie wypije cwiartke wodki lub pol litra wina lub 4 piwka?
swoja droga niewierze ze jakeis sporadyczne wypicie a nawet mocniejsze najebanie ma bardzo negatywne skutki

pzdr
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol

a mie tak wlasnie ciekawi, tak mowicie ze przez picie masa spada, to kontretnie moze ktos powiedziec przynajmniej jakiego rzedu to sa spadki jestli sie wypije cwiartke wodki lub pol litra wina lub 4 piwka?


Zależy ile wysikasz i wyrzygasz :P :P:P
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
Ja ostatnio piję stosunkowo rzadko (raz na miesiąc/2 miesiące) - ale jak już piję to tak konkretniej. Rano po imprezie potrafię mieć ze 4 kg mniej, ale tak dzień później już wracam z masą do formy. Oczywiście siła i kondycja trochę dłużej mi wraca do poziomu z przed imprezy :(
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening i alkohol
A ja tam próbowałem kreatyny , białek i innych pierdów i na masie nie mogłem zyskać . Dopiero kuracja piwko do kolacji dała efekty. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024