Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta a grupa krwi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta a grupa krwi
Słyszałem i czytałem niedawno o tym, że to jaką mamy grupę krwi ma wpływ na to, jak nasz organizm przyjmuje dany rodzaj pokarmu. Na ile to prawda? Ktoś coś więcej wie, może eksperymentował? Szczerze mówiąc nigdy na to nie zwracałem żadnej uwagi, od zawsze jem co mi się podoba (bez fast-foodów i innych gówien) i mam sie bardzo dobrze. Czy zachowując dietę kompatybilną ze swoją grupą krwi łatwiej jest może np. budować masę?
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
Z tego co rozmawiałem z ditetykami (pigułami zajmującymi się tym,jak i osobami konkretnie w tą strone wykształconymi) to lipa i ściema,coś jak dieta tłuszczowa. Pewnych rzeczy nie ma sensu zmieniać.Kategorie zdrowej diety zostały już dawno ustalone:-)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
Jestem zwolennikiem diety "intuicyjnej", ale czytałem o założeniach diety o której piszesz w wywiadzie z Jabłońskim (kulturystą). IMO stek bzdur - przynajmniej w przypadku tego wywiadu i "argumentacji" dotyczącej słuszności tej diety.


PZDR

EDIT: Puent, dieta tłuszczowa (rozumiana jako dieta low carb) to nie jest ściema :wink:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
Puent co Ty wiesz o diecie tluszczowej, chyba nie wiele co? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
nigga please :roll: :wink:

Kategorie zdrowej diety zostały już dawno ustalone

nawet nie wiesz, jak bardzo sie mylisz :wink: i jesli masz to na mysli

Dołączona grafika
to mylisz sie jeszcze bardziej ;)


ja staram sie trzymac Paleo, 25/25/50 ;)
Dołączona grafika
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
tez staram sie trzymac tego 2 wykresu ale jem za duzo mieska, moj shcemat zaczyna sie od 2 poziomu, warzywa i owoce na rowni :P
jednak jest on w chuj nie zdrowy, co odczulem juz na sobie, dlatego staram sie tych warzyw jesc wiecej ale nie wychodzi:)
kiedys mialem okres gdzie doslownie jadlem samo mieso, szybko do doprowadilo do zlego zamopoczucia, nadkwasnosci-zgagi i ciezko robionej kupy :P
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
Ja bym ta druga piramide odwrocil, wtedy bylaby do przyjecia :wink:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
Ja bym owoce postawił na równi z warzywami w drugiej piramidzie i wtedy odzwierciedlało by moje codzienne żarcie :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
z owocami wg paleo jest ten problem, ze za duzo cukrow i to prostych, przez co chrzania reakcje insuliny.
ja jem dziennie jakis kilogram warzyw i pol kilo miecha, do tego pije 500ml przcieru owocowego, no i sporo orzechow i 3 jajka :wink:
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
Staram się podobnie do Novo, ale przy kobiecie nie zawsze wychodzi...A mleko niepasteryzowane, Robico Zimne Mleko, polecam. Różnie ludzie o mleku gadają, mi zaczęło wchodzić na powrót niedawno, parę miesięcy temu dosłownie :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi

z owocami wg paleo jest ten problem, ze za duzo cukrow i to prostych, przez co chrzania reakcje insuliny.


Mam tego świadomość, wprost uwielbiam owoce - ciężko mi się ograniczać w tej materii. Pocieszam się tylko, że i tak zdrowsze to niż czekolada zagryzana chałwą itp :wink:

ja jem dziennie jakis kilogram warzyw i pol kilo miecha, do tego pije 500ml przcieru owocowego, no i sporo orzechow i 3 jajka :wink:


U mnie z kolei jadłospis opiera się o jaja, mięso, ryby, płatki owsiane, kaszę gryczana, ryż brązowy i basmati, makaron razowy, warzywa, owoce, oliwę z oliwek, orzechy, zieloną herbatę i wodę mineralną :wink:

Wystarcza mi to do przeżycia w zupełności i pozwala nie dołować zbytnio gdy współlokatorzy na kolację zajadają pizzę z piwem, a ja muszę męczyć twaróg z oliwą :)

PZDR
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi

U mnie z kolei jadłospis opiera się o jaja, mięso, ryby, płatki owsiane, kaszę gryczana, ryż brązowy i basmati, makaron razowy, warzywa, owoce, oliwę z oliwek, orzechy, zieloną herbatę i wodę mineralną :wink:

Wystarcza mi to do przeżycia w zupełności i pozwala nie dołować zbytnio gdy współlokatorzy na kolację zajadają pizzę z piwem, a ja muszę męczyć twaróg z oliwą :)

PZDR

U mnie dieta wygląda podobnie. No, oprócz basmati i makaronu razowego (próbowałem kilka rodzajów i wszystkie tak się kruszyły, że po ugotowaniu zostawała z nich tylko papka). Warzywa jem głównie jako dodatek do innych rzeczy. Do tego białko Ostrowii, chudy twaróg, mleko i efekty są. ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
ja nie jem nabialu ani zboz, wiec zastepuje miechem i warzywami.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi

U mnie dieta wygląda podobnie. No, oprócz basmati i makaronu razowego (próbowałem kilka rodzajów i wszystkie tak się kruszyły, że po ugotowaniu zostawała z nich tylko papka). Warzywa jem głównie jako dodatek do innych rzeczy. Do tego białko Ostrowii, chudy twaróg, mleko i efekty są. ;)


Ja na basmati przerzuciłem się ostatnio.
Dla mnie najsmaczniejsza odmiana ryżu (po odpowiednim doprawieniu- pycha :) ). Nie trzeba też tak długo gotować jak w przypadku brązowego.

Makaron gotuje al dente - i jest ok. Chociaż rzadko go w sumie używam - góra raz w tygodniu. Do mięsiwa lepiej mi pasuje kasza/ryż.

Ja warzywa/owoce traktuję jako konieczny dodatek do każdego posiłku.
Z mleka zrezygnowałem - tolerowałem je bardzo dobrze, piłem od dzieciaka, ale przestraszyłem się laktozy :) Ostrowie mam ponownie w planach :wink:


ja nie jem nabialu ani zboz, wiec zastepuje miechem i warzywami.


Też chciałbym nie jeść nabiału :wink: Ale prawdę mówiąc taniej mnie wychodzi kostka twarogu niż 300 g mięcha, a z kosztami niestety muszę się na razie liczyć. Podobnie zresztą z orzechami - do tanich nie należą :wink:


PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi

Też chciałbym nie jeść nabiału :wink: Ale prawdę mówiąc taniej mnie wychodzi kostka twarogu niż 300 g mięcha, a z kosztami niestety muszę się na razie liczyć. Podobnie zresztą z orzechami - do tanich nie należą :wink:

nawet mi nie mow :? staram sie ostatnio dawkowac, ale nie potrafie :P
z rzuceniem nabialu nie mialem problemu, tylko makaron ciezko mi odstawic. i pizze :lol:
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
ja jak naprawde sie uwzialem to na obiad robilem sobie kurczaka 250 gram plus papryka brokuly i pomidory czego tylko bokuly lekko obrabialem termicznie no i mieso. i jadlem to bez zadnych wegli w sensie ryzu makaronow czy kaszy i nawet dobrze mi towychodzilo, teraz troche uzupelniam o makaron czy chleb pelnoziarnisty z nasionami lub kasze gryczana. a poza tym Wookash tu mnie zaskoczyles ze kostka twarogu mniej wiecej tyle samo bialka ma jak mięcho?

pzdr
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a grupa krwi
Ser twarogowy chudy i pierś kurczaka mają po ok 20g białka na 100g produktu.


PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024