Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bez licencji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
)PIT( napisal- Dodatkowo z tego co pamiętam to chyba nawet gośc z "1" nie ma prawa wylegitymowac gościa.

Temat jest o imprezie masowej a na imprezie masowej nie trzeba miec 1 ani 2 zeby moc legitymowac :D
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Możesz legitymować tak samo jak każdy inny obywatel na zasadzie „proszę pokazać ID”
Natomiast to, czy klient zachce owe ID pokazać, zależy tylko od jego dobrych chęci. Jeżeli nie zachce – w najgorszym wypadku, może nie zostać wpuszczony na daną imprezę masową (pod warunkiem, że stosowny zapis był zawarty w regulaminie uczestnictwa w danej imprezie )
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Niewykonywanie polecen sluzb porzadkowych na imprezie masowej to wykroczenie a podstawna prawna do legitymowania to ustawa o bezpieczenstwie imprez masowych art 16 ust 1 pkt 2 niezaleznie od regulaminu imprezy wazne zeby to byla impreza masowa
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji

Możesz legitymować tak samo jak każdy inny obywatel na zasadzie „proszę pokazać ID”
Natomiast to, czy klient zachce owe ID pokazać, zależy tylko od jego dobrych chęci. Jeżeli nie zachce – w najgorszym wypadku, może nie zostać wpuszczony na daną imprezę masową (pod warunkiem, że stosowny zapis był zawarty w regulaminie uczestnictwa w danej imprezie )


eee, nie prawda. Pracownicy Ochrony i służby porządkowe mają ustawowe prawo do sprawdzania legalności pobytu jednostki na danym terenie.
Czyli mają prawo ZAŻĄDAĆ okazania np. przepustki służbowej, biletu etc etc
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
:) Widzisz Kapral jak zjesz chałwe od razu lepiej.

Ale regulamin wewnetrzny to regulamin wewnetrzny a jesli chodzi o impreze masowa to uprawnienia sa ustalone przez panstwo tzn ustawe o bezpieczenstwie imprez masowych
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
wkradła mi się mała niescisłość.
Ustawa o bezpieczenstwie... zezwala na chwyty obezwladniajace, pałki, kajdanki, reczne miotacze gazu, psy, paralizatory do broni gazowej włącznie.

Ponad to, Organizator imprezy może zawrzeć dwojaką umowę, z KWP(odpłatnie rzecz jasna) i firmą ochrony osób i mienia, posiadającymi już zapewne licencje(różnie bywa)
I tu np, policja zabezpieczająca mecz ma zdecydowanie szersze pole manewru.

Ale regulamin wewnetrzny to regulamin wewnetrzny a jesli chodzi o impreze masowa to uprawnienia sa ustalone przez panstwo tzn ustawe o bezpieczenstwie imprez masowych


I tutaj nichuj za chuja chujowiuteńko nie wiem o co ci chodzi.
Polskę obowiązuje własciwie pare ustaw w tej materii, dwie najważniejsze to Konwencja w sprawie przemocy i ekscesów kibiców podczas meczy piłki nożnej podpisana w Strasburu w 1985r. Druga, to nasza rodzima ustawa, któa rzecz jasna pokrywa sie z w/w miedzynarodową konwencją. I w obydwóch jasno stoi, ze służby porządkowe mogą legitymować, sprawdzać uprawnienia do pobytu, wzywać do porządku oraz w razie W uzyć siły.

A przepisy wenwętrzne mogą być tylko ostrzejsze od ustawy, nigdy nie mogą zawierać czegos spzrecznego.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Trochę dziwnę, że regulamin wewnętrzny ustala skale uprawnień ochrony, bo organizator może je pojąć w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu ;)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji

Art. 16.
1. Służby porządkowe organizatora imprezy masowej, w tym pracownicy agencji
ochrony osób lub mienia, legitymując się identyfikatorem umieszczonym w widocznym
miejscu, są uprawnione do:
1) sprawdzania uprawnień do przebywania na imprezie masowej;
2) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;
3) przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że
osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty, o których mowa w art. 14 ust. 2;
4) stwierdzania uprawnień osób do przebywania na imprezie masowej, a w
przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień – wezwania ich do opuszczenia
imprezy masowej;..........


wyciagniete z ustawy o bezpieczenstwie imprez TAK mozna legitymowac.

Organizator nie ustala skali uprawnien bo uprawnienia sa takie same na kazdej imprezie masowej regulamin jest stworzony dla tych c oprzychodza i maja zachowywac sie tak jak jest w nim napisane.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
:) ale chodzilo mi o to ze np regulamin wewnetrzny by kazal uzywac ochroniarzom tonfy i kajdanek (nielicencjonowanym) a UoBIM nie mowi nic o nielicencjonowanych z ŚPB dlatego na imprezie masowej nielicencjonowany by nie mogl miec tonfy nawet gdyby regulamin wewnetrzny mu kazal

:) krotko mowiac ustawa panstwowa jest wazniejsza od regulaminu wewnetrznego

troche pomotalem ale zjecie chałwę z Kapralem i zrozumiecie :-) :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
of10, no przeca napisałem, że można legitymować
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Ja napisalem dla utrwalenia wiadomosci :wink:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
w sumie, bezpieczenstwo imprez masowych to zajebiscie ważny temat w kwestii zbliżających się coraz większymi krokami rozgrywek EURO 2012.
I powinni to przedyskutować nie tylko pod względem cieci na stadionach, ale też zabezpieczenia infrastruktury, kluczowych celów twardych, zabezpieczenia medycznego, przygotowania medialnego oraz zarządzania kryzysowego.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
:) Przejrzalem materialy na masowke i jednak Matteo przesadzal ze sluzby porzadkowe na meczu nie moga uzywac sily

:) Kapral ale niestety nigdzie nie bylo wspomniane ,,napierdalać czym kurwa bozia dała''
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Gosciu bez licencji nie moze nic jako sluzba porzadkowa jedynie wezwac wsparcie jak po uprzejmyj zwroceniu uwagi goscie nadal niszcza krzeselka. Oczywiscie nie uwzgledniam zwyklego napadu na sluzbe porzadkowa bo to sie moze kazdemu w zyciu przydarzyc wtedy dziala raczej obrona konieczna a nie ustawa o masowkach.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
przypominam, ze w mysl bodajze art. 17 ustawy o policji, obrona konieczna nie dziala juz tak jak w przypadku cywila.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji

Gosciu bez licencji nie moze nic jako sluzba porzadkowa jedynie wezwac wsparcie jak po uprzejmyj zwroceniu uwagi goscie nadal niszcza krzeselka. Oczywiscie nie uwzgledniam zwyklego napadu na sluzbe porzadkowa bo to sie moze kazdemu w zyciu przydarzyc wtedy dziala raczej obrona konieczna a nie ustawa o masowkach.


Jak nie chce opuscic miejsca to licencjonowany go moze wyjebac ale jak niszczy krzesla itd to niszczy mienie za ktorego ochrone jestes odpowiedzialny i do ujecia musisz uzyc sily i przekazac go Policji
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
I wlasnie ze jestem odpowiedzilany to mam radyjko ktorego omge uzyc do wezwania interwencji ktora klienta wypi... Ty mozesz go jako nielicencjonowany upomiec wezwac d ostosownego zachowania sie i ujecia ale slownego .
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Ciekawe gdzie tak robia ze ktos cos rozjebuje albo kogos trzaska a oni se stoja jak pipy i ,,prosze pana prosze nie skakac temu panu po glowie,prosze go nie kopac'' wscyscy uciekna ale jest radocha bo po10-15 minutach mowisz Policji-ahh jestem bohaterem bo odrazu jak zaczynali to zadzwonilem :roll:
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Ujecie slowne-smiac sie czy plakac?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Brakuje Ci wiedzy w tym temacie wiec mozesz sie smiac tylko zebys pozniej nie musial plakac.Takich pytan nie zadawaj na forum tylko osobom ktore maja wiedze na ten temat. :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024