Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bez licencji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Bez licencji
Czy ochroniarz bez licencji na meczu moze uzyc kajdanek lub gazu w przypadku zagrozenia jego zycia i zdrowia czy nie moze bo nie ma licencji??? :) :) :) z gory dziekuje za odpowiedz i sorki za glupi temat
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
z tego co ja się orientuje, to może być to różnie interpretowane. Ja sam pracowałem na obiekcie i z tego co mówili mi przełożeni, nie mając uprawnień nie możesz nawet gościa popchnąć ;) od tego jest patrol interwencyjni. Jest to jednak oczywiście teoria, bo wiadomo że w momencie zagrożenia zdrowia nikt nie myśli czy mu wolno czy nie. Ja sam miałem zawsze schowaną pałkę, bo nie miałem ochoty dostać w łeb. Co do meczu to inna sprawa raczej, a gazu chyba można użyć w razie niebezpieczeństwa. Kajdanki raczej nie.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Czyli tylko gaz np ale jakby nie bylo czasu na patrol interwencyjny to wiadomo...tylko jak to ze strony prawnej wyglada :)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Batoniarz przeczytaj art. 25 kodeksu karnego, który dotyczy obrony koniecznej. Jeżeli pod ręką akurat będziesz miał gaz czy kajdanki to ich użycie zgodnie z art. 25 kk nie będzie przestępstwem.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
ale czy nie trzeba licencji????mimo wszystko pracownik ochrony.Ale na bank nie uzywalbym tego od tak ale w sytuacji zagrozenia.tylko czy sie ktos nie dopieprzy ze nie ma licencji a uzyl
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Od strony prawnej wyglada to tak ze sluzby porzadkowe na meczu nie moga uzyc zadnego srodka przymusu bezposredniego.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
to nawet jak zaatakowany ochroniarz nie ma licencji to nie moze uzyc dzwigni lub gazu w razie niebezpieczenstwa lub agresywnych osob?to po co sa sluzby porzadkowe
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Batoniarz nie wiem czego nie rozumiesz. Podałem Ci podstawę prawną do użycia dowolnego narzędzia w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Na podstawie podanego przeze mnie artykułu w sytuacji zagrożenia możesz użyć nawet czołgu, który przypadkiem parkuje w pobliżu. I wcale nie jest wymagane uprawnienie do kierowania czołgiem.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Te przepisy sa pokrecone..np zeby w razie niebezpieczenstwa wzyac ochroniarza z licencja...to jakby kilku goscoi katowalo kogos to ochroniarze bez licencji staliby w 10 i by patrzyli i czekali na kogos z licencja
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Batoniarz Twoja ostatnia wypowiedź to żart?
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
nie powinni przynajmniej, poprostu nie moga kogos skatowac za to ze katowal, zatrzymac moga do przyjazdu policji (ale uzyc kajdanek chyba nie)

jak jestes atakowany bronic sie mozesz zym chcesz byle adekwatnie do ataku, a jak masz cos nie teges to bedziesz sadzony nie za uzycie (jesli sie broniles) tylko jak cos to za posiadanie

tak MI SIE WYDAJE tylko bo na prawie SIE NIE ZNAM za bardzo
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
e tam pierdolisz ze zart.takie cos jest ale stosujac sie do przepisow to 10 ochroniarzy bez licencji by sobie stalo nad katowanym przez kiboli czlowiekiem i by nie reagowali

Ambull nie chodzi o zakatowanie goscia przez ochrone tylko przez kiboli i brak reakcji ochroniarzy to tylko taki przykld byl...kajdanki mam ale bym na mecz nie wzial ale gaz bym raczej wzial
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Ochronie nie licencjonowanej wolno jeszcze mniej niż zwykłemu cywilowi. Jako cywil możesz posiadać OC, batona etc. i używać ich od obrony jeśli zajdzie taka potrzeba. Natomiast pracownik porządkowy za użycie siły czy działań prewencyjnych może zostać skazany.
Jeżeli widzisz, że coś się święci - jako ochrona bez uprawnień możesz wezwać policje, lub zatrzymać agresora bez użycia siły. Natomiast jeżeli katują człowieka lub zagrożone jest czyjeś życie - możesz działać adekwatnie do zagrożenia i jak wspomniał kolega, reguluje to KK. Natomiast wszelkie posiadanie "sprzętów" jako przedstawiciela "firmy" porządkowej - stawia Cię na przegranej pozycji.
Ja bym sobie odpuścił te mecze i jeżeli faktycznie Cie kręci praca w ochronie to zacznij od zrobienia uprawnień. Pozdrawiam
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
„e tam pierdolisz ze zart.takie cos jest ale stosujac sie do przepisow to 10 ochroniarzy bez licencji by sobie stalo nad katowanym przez kiboli czlowiekiem i by nie reagowali”

Batoniarz nie ma takich przepisów o jakich piszesz. Do czasu zapoznania się z art. 25 i 26 kodeksu karnego, art. 243 kodeksu postępowania karnego i zrozumieniu tych przepisów daj sobie spokój z pracą w ochronie, bo narobisz sobie kłopotów. Znajomość tych trzech artykułów to absolutne minimum dla ochroniarza bez licencji i punkt wyjścia do dalszego szkolenia zawodowego.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Jest jeszcze jedna sprawa czesto pojawiajaca sie w ochronie. Jesli katuja czlowieka poza terenem ochranianym przez Ciebie za pomoc w takiej sytuacji mozna stracic prace i to z wilczym biletem.

Jakos w 91 czy 92 roku kolega ochranial sklep. Byla noc, za witryna krzyki i widzi jak dwoch ludzi napastuje kobiete. Wyskoczyl ze sklepu odgonil napastnikow wezwal taksowke i kobiete wyslal do domu. Kobieta byla w szoku, nie chciala tego zglaszac na policje ale rano przyszla do kierownika sklepu aby podziekowal ochroniarzowi za pomoc jej. Kierownik sklepu do agencji przekazal te podziekowania. Szef agencji wezwal kolege na klasyczny opierdol ..... a dlaczego ?
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Straszna znieczulica. Ciekawe co by powiedzial gdyby ta kobieta okazala sie jego cora/zona/mama. To jest chore w naszym kraju. Narod cywilizowany majacy o sobie wysoka samoocene ktory do wiezien wtraca prawdziwych bohaterow a gwacicieli i mordercow puszcza wolno.

Byl taki przypadek ze w Tajlandii 3 napastnikow napadlo w nocy na dom. Weszli na gory i zwiazali kobiete po czym zaczeli okradac mieszkanie. Mieli pecha ze na dole spal jej syn. Zawodnik muay thai. Obudzony halasami wszedl na gore i kiedy zobaczyl zwiazana matke wpadl w taki szal ze skatowal 3 napastnikow prawie na smierc. W Polsce 15 lat wiezienie za ciezkie pobicie. W Tajlandii medal za odwage.
Chore.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji

Straszna znieczulica.


Tu nie chodzi o znieczulice a realia ochrony.

Ochroniarz nie ma prawa oddalic sie od ochranianego obiektu - co najwyrzej moze wezwac inne sluzby do zajecia sie tematem.

A co by bylo gdyby kobieta i ludzie byli podstawieni - ty wychodzisz z obiektu w celu pomocy - odblokowujesz alarmy otwierasz obiekt dostajesz w leb i obrabiaja Ci obiekt ?

Ty jestes pracownikiem achrony a nie zwyklym ludkiem o dobrym sercu - masz jeden cel chronic obiekt. To samo z ochrona osobista - chronisz powierzona ci osobe a nie np swoja zone ktora zjawila sie w poblizu. Jesli ktos tego nie zrozumie nie ma co myslec o pracy jako ochroniarz.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
Zadalem to pytanie tez z tego powodu ze na meczach stoi wielu 18-19 latkow bez licencji
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
stoją, obserwują, dorabiają, narażają się... bo użyć im siły fizycznej nie wolno.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bez licencji
ale jak jest bojka to interweniuja i jakos nikt z nich nie mial klopotow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024