Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skuteczność Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
Oj Mrozek, ale ty krytykant jesteś... są różne gusta przecież...

Ale ja bym tak w związku z tym o czym żeśmy się tak mocno rozpisali i zaangażowali. A mianowicie o wspomnianym przeze mnie Patricku McCarthy i jego Koryu Uchinadi. Jak wiadomo facet ma bogatą historię, zarówno sportową jak i "tradycyjną". Facet poszukiwał i badał zarówno wśród przedstawicieli mma, tradycyjnego budo czy afrykańskich Zulusów. Jego głównym "nurtem" jest jednak Okinawa Karate (uczeń Kinjo Hiroshi), które to stara się pokazać od bardziej praktycznej strony. Wsród ćwiczonych w Koryu Uchinadi tematów jest także układ Ne Waza gdzie ćwiczone są typowe dla "kulanek" techniki. W ogóle dużo jest tam "jak na Karate" czasu poświęconego na "glebe".
Jak dla mnie super sprawa. Ale zadaje sobie pytanie:
Czy Patrick "odnalazł" te techniki w starym (Koryu) Okinawa Karate? Czy raczej dokonał na bazie swoich doswiadczeń "uzupełnień"?

Wspomniano wcześniej także o "okinawańskich zapasach". Tak słyszałem o tym, ale nie doszedłem do tego na czym one właściwie polegały.
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
Hehe wychodzi jednak na to że temat będzie musiał wydzielić mod ;) albo sypnąć wszystkim garścią warnów (hurra cukierki!!!) :) :) :)


Gusta są różne - ale nie znaczy że wszystkie są dobre ;)

Co do McCarthyego sam gdzieś (nie pamiętam, na swojej stronce może?) przyznał, że jego styl to bardziej próba "rekonstrukcji" lub też pewne "wyobrażenie" na temat metod starego karate, nie zaś żaden konkretny "styl". Co do ne-waza, okej "jest to tam", ale gdy miałem okazję trenować - wtedy jeszcze (teraz nie wiem jak to wygląda) niestety metody były w mojej opinii - złe. I mimo że było tego - jak wspominasz -dużo, nie przełożyło się to w żaden sposób na moje umiejętności (lub raczej ich kompletny brak) walki w parterze. Jasne że można to po prostu wytłumaczyć, że tłuk ze mnie i tyle :) Ale ponoć nie jestem aż TAK nie kumaty ;)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

Jak to co za różnica, kto organizuje, przecież to wpływa na wszystko, oprawę, sędziowanie, wyniki...Przykładem jest boks. Boks zawodowy jest organizowany przez dziwne osoby, jest tam dużo brudnego kapitału, kontrowersyjnych werdyktów...Inaczej sprawa by wyglądała, gdyby walkami bokserskimi zajmowały się innego rodzaju osoby, nieprawdaż?


E tam, ja zupełnie olewam wyniki, liczy się dla mnie kto fajnie walczył. Jak nie było KO to co za różnica? ;)

Czynnik ludzki schodzi na dalszy plan, bo w SW nie chodzi o to, aby wziąć napierdalatora, i wypuścić go na ring, tylko chodzi o to, żeby normalny człowiek mógł stawić czoło takiemu napierdalatorowi - psychicznie i fizycznie.


Nie o to chodzi w SW :) Jeśli ktoś jest bardziej utalentowany/ma lepszą budowę itp. i będzie ćwiczył z równym zapałem, co nie-napierdalator, to zawsze będzie miał przewagę i choćby się nie zesramy to tego nie zmienimy ;)

A napierdalatorów lepiej się ogląda, bo są po prostu lepsi w tym co robią...

i ja nie widzę nic niestosownego w tym, że Karate jest sztuką walki, nie na ring, nie na mate


Ale karate JEST na ring i na matę :)

Oczywiście nie jest to jego główne "zastosowanie", sport jest dodatkiem, ale bardzo cennym i kto ten element ignoruje ten sam siebie kastruje ;)

A o mma nie chce jużmis ię pisac, bo jestem niewyspany, a tunie chodzi tylko o zasób regulaminowych technik, ale tez o układy, światła, sztuczne dymy i pieniądze które za tym siedzą. Ale musiałbym cytować, wnioskować, interpretować, a mi się nie chce już.


No man, przecież to nie umniejsza niczyich zdolności, że wyjedzie na podeście w dymie i z fajnym kawałkiem w tle ;)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
Bo bylo cos o Koryu Uchinadi, nie wiem na ten temat wiele, przyznaje od razu, widzialem pare filmikow na youtobe i to co zobaczylem wcale mnie nie przekonuje, moze dlatego ze sam robie w zasadzie cos podobnego tj uderzenia, rzuty, parter. To co zapamietalem to ogolnie niezbyt czyste techniki, szczegolnie uderzenia i kopniecia, sprowadzenia do parteru podobaly mi sie najbardziej za to sam parter juz nie bardzo. Nie chce w ten sposob nikogo urazic i byc moze to co widzialem nie jest w pelni miarodajne, zeby nie byc posadzonym o autoreklame, combat sambo podoba mi sie bardziej.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

...
Oczywiście, że nie każdy jest stworzony do mma. Generalnie wśród mmowców jest dość rozpowszechniony pewien określony typ mężczyzn, i myślę, że chłopak który chce się umieć bronić, a rozmiłowany jest dajmy na to literaturze rosyjskiej 19 wieku i potrafi godzinami interpretować filmy Passoliniego i Godarda, psychicznie będzie miał ciężki kawałek chleba by otrząsnąć się z szoku po gadce chłopaków w szatni...


Dawno nie zaglądałem do karate, a tu takie zabawne stwierdzenia.
Jak znam zycie to przekrój społeczny, psychologiczny i jakikolwiek inny zawodników mma, jest identyczny z przekorjem zawodników karate, judo czy dowolnego pełnokontaktowego sportu walki.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
o lol, nie zauważyłem tego babola :lol:

ech te prostaki z mma, w jakąś prostacką fizykę i biomechanikę wierzą, troglodyci :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
Dar75
I tu sie mylisz!!!!!!!! MMAowcy to zwyrodnialcy i niewyksztalceni glupole a karatecy w przerwach miedzy treningami pisza doktoraty, czytaja poezje i prowadza zaangazowane dyskusje :!: :D A na swiecie mamy talko dwa kolory czarny i bialy! :)
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

A na swiecie mamy talko dwa kolory czarny i bialy! :)



Na świecie jest tylko jedna barwa podstawowa - brąz. Choćbyś nie wiem jak kolorowy posiłek zjadł, z du*y zawsze wyjdzie brązowy ;)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
Na czarno się ubierają źli karatecy z Cobra Kai, ale i tak są lepsi, niż manipulanci i dewianci z MMA :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

...Choćbyś nie wiem jak kolorowy posiłek zjadł, z du*y zawsze wyjdzie brązowy ;)


nie zawsze, oj nie zawsze :)
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

nie zawsze, oj nie zawsze :)


żądam dowodów!


:)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
dowody mogą być,hm...kontrowersyjne
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
to może być śmierdząca sprawa
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

to może być śmierdząca sprawa


nie panowie, to jest po prostu niesmaczne :lol:
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

nie panowie, to jest po prostu niesmaczne


Cóż, to kwestia przypraw ;)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
... albo wrażliwości na bodźce zewnętrzne ...
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
połączenie karate z gównem przez samych karateków wydaje mi się bardzo interesujące.
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate


A na swiecie mamy talko dwa kolory czarny i bialy! :)



Na świecie jest tylko jedna barwa podstawowa - brąz. Choćbyś nie wiem jak kolorowy posiłek zjadł, z du*y zawsze wyjdzie brązowy ;)


To zjedz buraki.
Zmienisz zdanie
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate
Barwa zalezy od pracy watroby, a ze niektorym na watrobie lezy wiele to ma to wplyw na zabarwienie ich wypowiedzi: bywaja one niesmaczne (Wyborowa) smierdzace (Romanowicz) brazowe (Mrozek) lub czarno-biale (Jan111) :lol:

Karate tez bylo kiedys odsadzane od "czci i wiary" Teraz jest czas na MMA. Nic nowego pod sloncem ....oprocz zmiany kolorow :wink:
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Karate

To zjedz buraki.
Zmienisz zdanie


OK. Zjem i wkleję zdjęcie.


;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024