Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gasshuku z Morio Higaonna Sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
W dniach 24 – 27 Październik odbędzie się w Bydgoszczy gasshuku z udziałem M. Higaonna Sensei. Oprócz Mistrza Higaonna w gasshuku uczestniczyć będzie również min. Tetsuji Nakamura, George Andrews i inni (listę mogę uzupełnić po otrzymaniu oficjalnego zgłoszenia).
Gasshuku to trzy dni zajęć: piątek 17.30 – 21.00,
sobota 9.00 – 14.30,
niedziela 9.00 – 14.30.
Zajęcia podzielone będą oczywiście na grupy (dzieci, czarne pasy, wszyscy ćwiczący).
Koszt: członkowie IOGKF 200zł, dzieci 100zł (do lat 14)
pozostali uczestnicy 250zł, dzieci 100zł
Wszelkie informacje u Organizatora: Tomasz Siewkowski 603 777 194,
mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kapitalna okazja do treningu z jednym z najwybitniejszych współczesnych mistrzów Okinawa Karate (szczególnie dla praktyków Goju Ryu i zainteresowanych tym stylem).
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
Silna ekipa z Groningen na czele z Chrisem de Jong się zapowiedziała.

Z tego co wiem jest to zdaje sie ostatnia okazja do spotkania z Higaonna sensei na stażu "krajowym". Od przyszłego roku sensei będzie prowadził tylko kontynentalne staże.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
Masz rację. Morio Sensei "wycofuje" się z ciągłego podróżowania po świecie. Co do naszego kraju, to myślę, że będzie to JEDYNA okazja do goszczenia M. Higaonna Sensei.
A poza tym - jak wspomniałeś - zapowiada się przyjazd kilku "silnych" ekip...
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
Już jakiś czas temu pozwoliłem sobie zamieścić ogłoszenie o Gasshuku znalezione na stronie IOGKF Bydgoszcz na włoskim forum o SW: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .

Niestety, jak dotąd tylko dwóch z mojego dojo byłoby chętnych pojechać (ja i mój kolega), a teraz jeszcze wypadł mi w tym czasie wyjazd na inny kontynent, więc... :( Może jeszcze kolega poleci, ale sam... bez języka... wątpię... :(

Tutaj, we Włoszech, IOGKF jest bardzo prężną organizacją pod przewodnictwem Paolo Spongia 6 dan i co roku organizują seminaria z udziałem wielkich mistrzów Goju-Ryu i może dlatego niewielu jest chętnych na wyjazd do Polski. Gdyby byli jacyś zainteresowani seminariami włoskimi, oto strona IOGKF Italia: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .

Mimo wszystko gratuluję polskiemu IOGKF zorganizowania imprezy. Powodzenia! :D

"Kuzyn" z Okinawy ;) - Shorin-Ryu Kyudokan
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
ktos byl juz na seminarium z sensei Higaonna... ?? czy przedstawiciele innych stylow karate tez moga realnie zyskac na tym seminarium :?:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
No cóż, każdy kto był na stażu z sensei Higaonna będzie pod wrażeniem osobowości mistrza, jego podejścia do ludzi i tego co robi. I to bedzie największy benefit jaki można mieć. W sensie technicznym - myślę, że raczej trudno osobom które nigdy nie miały z tym styczności wniknąć w istotę sprawy. Ludzie dla których Pinna i Valdesi albo z drugiej strony kilery z kjokuszinu są idałami karacenia mogą być rozczarowani.
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei

No cóż, każdy kto był na stażu z sensei Higaonna będzie pod wrażeniem osobowości mistrza, jego podejścia do ludzi i tego co robi. I to bedzie największy benefit jaki można mieć. W sensie technicznym - myślę, że raczej trudno osobom które nigdy nie miały z tym styczności wniknąć w istotę sprawy.

Zgadzam się! Mając wcześniej podstawy z Shotokanu musiałem się nieźle namęczyć technicznie, żeby wejść w Shorin-ryu, a jeszcze nasza szkoła (kyudokan) ma swoje "ciekawostki", więc trwało to trochę. Podobne trudności obserwowałem "z zewnątrz" u kolegi, który przyszedł do nas w ub. roku z czarnym pasem w shotokan, więc ma rację chemik pisząc, że dla osób bez wcześniejszej styczności z "Okinawą",a tym bardziej z jej odmianą Shorei-ryu (jaką Jest Goju-Ryu) - raczej może być trudno...

=================
BTW: kolegom z Goju zacytuję pewien piękny fragment z włoskiego forum:

Ktoś zapytał o konkretne dojo shotokan i dostał odpowiedź, ale ponieważ na forum włoskim jest wiele osób ćwiczących okinawskie karate w jego różnych wersjach, więc ktoś z Goju-ryu żartobliwie dopisał na końcu posta: "Che poi noi del karate di Okinawa siamo più belli è vero, ma esula dal discorso marziale" ("Dodam tylko, że my z karate okinawskiego jesteśmy przystojniejsi, no ale to wykracza poza dyskusję o sztukach walki")

A ktoś z Shorin-ryu dodał za chwilę: "...come non quotare...ma voi dell'area shorei siete troppo grossi e burberi, meglio noi dello shorin che siamo raffinati e belli... " ("...jakże się nie zgodzić... tylko, że wy z grupy shorei jesteście zbyt grubi i mrukliwi, za to my z shorin jesteśmy piękni i wyborni..."). :)

Ale to, oczywiście z :wink:

Pozdrowienia dla całej "Okinawy" i dla innych karateka! :D
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
Onegdaj byłem na seminarium ( Europejskim Gsshuku) w Hamburgu parę dobrych lat temu. Ćwiczących mnóstwo (nawet na treningu dla czarnych pasów) i możliwość zdobycia jakichś konkretnych nowych umiejętności, taka raczej problematyczna. Ale nie pojechałem tam wtedy w tym celu... Może to dziwnie zabrzmi, ale pojechałem wtedy "zobaczyć" Morio i zrobić sobie z nim zdjęcie. Co obciach? No cóż, na nic więcej (uczestnictwo w całym Gasshuku) nie było mnie stać.
Morio. Kiedy po wstawiennictwie naszego angielskiego nauczyciela (G. Andrews) Higaonna Sensei porozmawiał z nami i zrobiliśmy fotkę, sam zaproponował jeszcze parę innych zdjęć. Byłem także bardzo ciekawy jak to jest z tymi jego obitymi dłoniami. Uścisnęliśmy sobie grabki i ... szok! Delikatna, mięciutka dłoń jak u kobiety, a taki hardkorowy wygląd!
To co wcześniej napisał o Higaonna Sensei Chemik to "najprawdziwsza prawda", bardzo pogodny, serdeczny i przystępny człowiek.
Itosurulez. Zapewne najwięcej na Gasshuku skorzystają styliści Goju Ryu, choć jaki ma być program techniczny, nie wiem. Jestem jednak pewien, że jako osoba ćwicząca Goju Ryu będę miał okazję wiele podpatrzeć i wynieść sporo wiadomości.
Co do korzyści dla ćwiczących "inne" Karate? Hm, na pewno będzie okazja poćwiczyć Sanchin Kata...
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gasshuku z Morio Higaonna Sensei
Jak do tej pory swój przyjazd potwierdzili min. G. Andrews, S. Leijenhorst, P. Lembke, H. Larsen. Zbiera się więc coraz więcej interesujących person...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024