Skocz do zawartości


Zdjęcie

PKP a bezpieczenstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_burst....
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
dealer- nikt mi nie płaci za opinie na forach.
Znałem wielu Sokistów, większość z nich to właśnie starsi ludzie ze wsi którzy sobie dorabiają, chociaż jeden z nich zastrzelił na swej służbie człowieka okradającego wagony (tak że nie wszyscy spierdalają, 1 % plus grupy operacyjne robią to co powinni)

A po to PKP miałaby utrzymywać komisariaty kolejowe żeby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom- bo nie to że pociągi to rozpadający się syf to jeszcze trzeba bulić nie mało za przejazd i liczyc się z tym że mogą cię okraść i wywalić za okno
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo

dealer- nikt mi nie płaci za opinie na forach.
Znałem wielu Sokistów, większość z nich to właśnie starsi ludzie ze wsi którzy sobie dorabiają, chociaż jeden z nich zastrzelił na swej służbie człowieka okradającego wagony (tak że nie wszyscy spierdalają, 1 % plus grupy operacyjne robią to co powinni)

A po to PKP miałaby utrzymywać komisariaty kolejowe żeby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom- bo nie to że pociągi to rozpadający się syf to jeszcze trzeba bulić nie mało za przejazd i liczyc się z tym że mogą cię okraść i wywalić za okno


Ale PKP robi to posrednio placac podatki. Odwracajac sytuacje ty tez powinnes lozyc na policje (poza podatkami) zeby np. na twojej ulicy zylo sie bezpiecznie. Absurd?

No i nie powiedziales co da zmiana SOK na Sk skoro zostana ci sami ludzie (a tak jest w projekcie ustawy).
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Witam w Straży Ochrony Kolei jest coraz mniej „Dziadków” są tam tez młodzi ludzie którym chce się pracować wykonują swoją robotę jak najlepiej potrafią i na ile pozwalają im posiadane uprawnienia niestety bardzo malutkie chcą się szkolić szkolą się i rozwijają przykładem są Grupy Operacyjno Interwencyjne które szkolą się z Antyterorystami z żandarmerią wojskową itd. przykładem są filmiki które umieściłem na forum np. ten

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Myślę że Ustawa o Straży Kolejowej wiele zmieniła by na lepsze jeśli chodzi o bezpieczeństwo na obszarze kolejowym na pewno więcej młodych ludzi chciało by wstąpić do Straży Kolejowej. Starzy Sokiści którym by się nie chciało pracować pewnie nie mieliby czego w Straży Kolejowej szukać.
Jeśli ktos uważa ze Straż Kolejowa jest niepotrzebna niech przyjedzie na Śląsk zreszta nie tylko to zobaczy co się tam dzieje zwykła ochrona i Policja nie daje sobie rady na obszarze kolejowym tym bardziej ze sami maja braki w ludziach. Gdyby zabrakło Sokistów kolej stanie 8O 8O
8O
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Jakiś czas temu w czasopiśmie "Komandos" był wywiad z Antyterorystą "Cichym" szkoleniowcem AT itd który pozytywnie wypowiadał się o Grupach Operacyjno Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei z którymi współpracuje a z tego co można poczytać w różnych czasopismach o tej tematyce jest on cenionym fachowcem w środowisku służb mundurowych wiec chyba nie jest tak do końca z tymi sokistami jak tu piszecie przekształcenie Straży Ochrony Kolei w Straż Kolejową pewnie spowodowało by ze jeszcze więcej takich młodych ludzi jak Ci reportażu w TVN Uwaga na filmie powyżej przychodziło by do tej Służby ,a starzy Sokiści z waszych wypowiedzi by się sami wykruszyli.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
:) ale ta Rosyjska metoda ze spaniem na skrzyni z cennymi rzeczami jest nieskuteczna
  • 0

budo_pablom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Zmiana nazwy i dodanie dodatkowych uprawnień jest dobrym rozwiązaniem, ale na krótką metę. Dobrym ponieważ jazda pociągami w wielu wypadkach przypomina loterię. Jako służba dorazna,która będzie walczyła z bandytyzmem na kolei. Ale już po rozwiązaniu problemów ww,powinna zostać rozwiązana a Ci ludzie powinni być wcieleni (jeśli wyrażą wolę) do policji. Mnożenie coraz to nowych służb parapolicyinych ( SOK, PSR, SM itd) wprowadza tylko ogólny zamęt. Lada chwila służby zaczną sobie wzajemnie wchodzić w kompetencje, na którym stracą wszyscy (prócz przestępców). Niestety żyjemy w kraju,który woli się uczyć na własnych błędach, a nie na cudzych, a może chcemy pokazać że u nas jednak można ????

Co do niebezpieczeństw podczas podróży, to nie tylko w nocy. Co zrobić gdy mając wykupione miejscówki, wsiadacie razem z żoną do wagonu, którego 90% zajmują kibole - też z miejscówkami. Bardzo ciekawe doświadczenie.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo

Jakiś czas temu w czasopiśmie "Komandos" był wywiad z Antyterorystą "Cichym" szkoleniowcem AT itd który pozytywnie wypowiadał się o Grupach Operacyjno Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei z którymi współpracuje a z tego co można poczytać w różnych czasopismach o tej tematyce jest on cenionym fachowcem w środowisku służb mundurowych wiec chyba nie jest tak do końca z tymi sokistami jak tu piszecie przekształcenie Straży Ochrony Kolei w Straż Kolejową pewnie spowodowało by ze jeszcze więcej takich młodych ludzi jak Ci reportażu w TVN Uwaga na filmie powyżej przychodziło by do tej Służby ,a starzy Sokiści z waszych wypowiedzi by się sami wykruszyli.


Miałem przyjemność ćwiczyć u Cichego i popatrzeć też na sokistów ze sląska.
Gneralnie, chłopcy się znają na robocie. Już sam fakt, że są wysyłąni na specjalistyczne kursy o tematyce AT/CT świadczy na korzysć grup reagowania SOK.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Jeżeli komandosi SOK są wysyłani na realizacje takie jak na tym filmiku, który zamieścił Pabblo, to utrzymywanie w tej formacji jednostek specjalnych jest zwykłą stratą pieniędzy. Takie zatrzymania bez problemu mogą realizować zwykli mundurowi. Poważniejszych realizacji SOK nie jest w stanie przeprowadzić samodzielnie. Nie posiada do tego wystarczających uprawnień.

Zamiast marnować pieniądze na wyposażenie, szkolenie i utrzymywanie jednostek specjalnych SOK lepiej wydzielić pomieszczenia na większych dworcach na komisariaty kolejowe policji. W przypadku komisariatów policji w ich strukturach są sekcje prewencji oraz kryminalne. Policjanci z takich komisariatów bez konieczności zmian w prawie mogą realizować takie zatrzymania. A jeżeli na kolei wydarzy się coś naprawdę poważnego to i tak nie będzie interweniować grupa specjalna SOK tylko pododdział specjalny policji lub nieetatowa grupa realizacyjna w przypadku jednostek policji, w których nie ma SPAT.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
ale SOK jest na miejscu i musi być zdolny do reagowania.
Imho, wydawanie kasy na sprzęt i szkolenie jakiejkolwiek formacji nie jest stratą pieniędzy.
Policja ma swoje zadania, SOK ma swoje.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Zadaniami SOK jest:
1). kontrola przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych
2). ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych.

Do wykonywania tych zadań nie potrzeba komandosa. W przypadku poważnego zagrożenia szybciej będzie mógł wejść do akcji SPAT, czy grupa realizacyjna niż oddział specjalny SOK. Pozostaje jeszcze fakt, że SOK-iści nie mają uprawnień do przeprowadzania operacji specjalnych. Kwalifikacje też mają na pewno niższe niż policjanci.
Wywalanie kasy na szkolenie oddziałów specjalnych SOK jest nieuzasadnionym marnowaniem publicznych pieniędzy. Co z tego, że nauczono ich przeprowadzić sprawnie realizacje, jeżeli nie mają do tego ani wystarczających uprawnień wynikających z obowiązującego prawa ani możliwości.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
co to są operacje specjalne? Wujek, jeśli nastąpi zagrożenie bezpieczenstwa narodowego to do akcji SPAP też nie wejdzie(SPAP nie SPAT).

SOK jest uprawniony do:

legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, jak również świadków przestępstwa lub wykroczenia, w celu ustalenia ich tożsamości,

- ujęcia, w celu niezwłocznego doprowadzenia do najbliższej jednostki Policji osób, w stosunku do których zachodzi uzasadniona potrzeba podjęcia czynności wykraczających poza uprawnienia Straży Ochrony Kolei,

- zatrzymywania i kontroli pojazdu samochodowego poruszającego się na obszarze kolejowym i przyległym pasie gruntu w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia przy użyciu tego pojazdu,

- nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, na zasadach określonych w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia,

- przeprowadzania czynności wyjaśniających, występowania do sądu z wnioskiem o ukaranie, oskarżania przed sądem i wnoszenia środków odwoławczych w trybie określonym w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia,

- stosowania środków przymusu bezpośredniego: siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony, miotacza gazowego, pałki służbowej, kajdanek i psa służbowego. W ściśle określonych sytuacjach może sięgnąć po broń palną.

Czyli, jest to prawie wszystko co im potrzeba dpo wykonywania obowiązkó służbowych związanych z ochroną kolei, nic ponad to.

Mogą prowadzić akcje po tajniaku, prowokować czyli prowadzić szeroko rozumianą działalność operacyjną, a czynności wyjaśniające to nic innego jak działalność śledcza.

Nic, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa obywateli nie jest marnotrawieniem policji. Widziałem tych ludzi, wiem, ze są przygotowani i wyposażeni odpowiednio do swoich zadań. To, że szkolą się tylko swiadczy in plus. Poza tym, jednostki Policji mają swoje prerogatywy, mają wystarczająco dużo z tym roboty - po co obciążać ich kolejnymi.
Jasne, można swtorzyć giganta na każdym dworcu na kształt ZOMO - ale to byłoby dopiero marnotrawienie pieniędzy.
A tak jest odeębna jednostka ze swoją wąską specjalizacją, i wierz mi wcale nie ejst gozrej wyszkolona - zresztą, widziałeś ich, zeby tak wyrokować?


Edit:


przypadku poważnego zagrożenia szybciej będzie mógł wejść do akcji SPAT, czy grupa realizacyjna niż oddział specjalny SOK

Skąd wiesz? :) Bo w tym momencie dyrekcja PKP i SOK muszą zostać o tym powiadomione, bla bla bla. SOK taką operacje przeprowadzi wedle swoich wewnetrznych procedur, bez zbędnej biurokracji. Wciąż myślisz, ze reakcja policji będzie szybsza?

edit2: policja nie może przemieszczać się pomiedzy wojwewództwami. Gdyby miało dojść do takiej akcji, np. na relacji katowice-wrocław gdzie pociąg mija 3 województwa w 3h to poicjanci zajebaliby się w kwitach:P
  • 0

budo_pablom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Jeśli , to na jakich zasadach SOK może operować poza terenami PKP ?????
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
a może?
  • 0

budo_pablom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Sam się zastanawiam, może ktoś wie
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
to poczytaj troche wyżej 8)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Kapralu nie zaczynaj swojej odpowiedzi od obrażania mnie. A czepianie się do nazwy aby obniżyć wiarygodność mojej wypowiedzi – żenada, tym bardziej, że taka nazwa obowiązywała i bywa jeszcze używana przez praktyków. A teraz krótko pokażę Ci miejsca, gdzie piszesz nieprawdę.

"Mogą prowadzić akcje po tajniaku, prowokować czyli prowadzić szeroko rozumianą działalność operacyjną, a czynności wyjaśniające to nic innego jak działalność śledcza. "

Nie mogą powadzić żadnej pracy operacyjnej. To co ty nazywasz działalnością śledczą nie jest niczym innym jak czynnościami administracyjnymi. Jedyne co mogą zrobić to skierować wniosek do kolegium ( celowo nie piszę do Sądu Grodzkiego żebyś mógł wykazać, że się nie znam :D ).
Do prowadzenia pracy operacyjnej i śledczej niezbędne są np. uprawnienia do zatrzymywania osób, a takich SOK nie ma. Zresztą pomyśl, kto by ich miał uczyć pracy operacyjnej, przepisy regulujące sposób prowadzenia działań operacyjno-rozpoznawczych mają taką klauzlę tajności, że nawet nie wszyscy policjanci mają do nich dostęp.


"Nic, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa obywateli nie jest marnotrawieniem policji. Widziałem tych ludzi, wiem, ze są przygotowani i wyposażeni odpowiednio do swoich zadań. To, że szkolą się tylko swiadczy in plus. Poza tym, jednostki Policji mają swoje prerogatywy, mają wystarczająco dużo z tym roboty - po co obciążać ich kolejnymi."

Najważniejszym zadaniem SOK jest ochrona mienia kolejowego. Nie mają żadnych zadań z zakresu zwalczania terroryzmu, przestępczości zorganizowanej, czy nawet terroru kryminalnego. A jeżeli nie mają żadnych zadań z tym związanych to wytłumacz mi po co marnować pieniądze. Nie ma to żadnego pływu na poprawę bezpieczeństwa obywateli. Co z tego że potrafią jak nie mogą interweniować.

"Jasne, można swtorzyć giganta na każdym dworcu na kształt ZOMO - ale to byłoby dopiero marnotrawienie pieniędzy.
A tak jest odeębna jednostka ze swoją wąską specjalizacją, i wierz mi wcale nie ejst gozrej wyszkolona - zresztą, widziałeś ich, zeby tak wyrokować? "


Kapralu Komisariat Policji to coś zupełnie innego niż Oddział Prewencji (nie ma czegoś takiego jak ZOMO).
Ta odrębna jednostka to cywile. To nie są policjanci. Wysłanie takich „komandosów” na poważną robotę ma się mniej więcej tak do rzeczywistości jak wypożyczanie przez SPAT snajpera z jedności łowieckiej na interwencję. Co z tego że świetnie strzela, jak nie ma prawa uczestniczyć w akcji.


"Skąd wiesz? Bo w tym momencie dyrekcja PKP i SOK muszą zostać o tym powiadomione, bla bla bla. SOK taką operacje przeprowadzi wedle swoich wewnetrznych procedur, bez zbędnej biurokracji. Wciąż myślisz, ze reakcja policji będzie szybsza?"

W procedurach PKP czy SOK na pewno nie ma działań antyterrorystycznych prowadzonych samodzielnie. Ich procedury to ścisła współpraca z policją i innymi służbami i wykonywanie ich poleceń. Żeby to wiedzieć nie trzeba być specjalistą wystarczy oglądać telewizję i słuchać informacji o ćwiczeniach, których celem jest zwalczanie aktów terroru na terenie kolejowym.

"edit2: policja nie może przemieszczać się pomiedzy wojwewództwami. Gdyby miało dojść do takiej akcji, np. na relacji katowice-wrocław gdzie pociąg mija 3 województwa w 3h to poicjanci zajebaliby się w kwitach:P"
Policja może prowadzić działania na terenie całego kraju. CBŚ czy wydziały kryminalne z większych jednostek policji mają w nosie podział administracyjny kraju. Już nawet nie chce mi się przypominać akcji warszawskiego AT na Pomorzu, gdzie zatrzymanie zrealizowano poprzez jednoczesny szturm na ziemi i desant śmigłowcowy.
A twój argument że policja zajebałaby się kwitami…… Policja i tak prowadzi wszystkie sprawy, które zapoczątkowuje SOK, bo SOK-iści nie mogą zatrzymywać osób a tylko ująć i niezwłocznie przekazać policji. I nie mają uprawnień do prowadzenia jakichkolwiek czynności dochodzeniowo-śledczych. A o tym, kto robi kwity decyduje kodeks postępowania karnego. On też wskazuje jednostkę policji, która prowadzi postępowanie.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
Nie miałem na celu obrażania kogokolwiek, jeśli tak czujesz - musisz z tym życ :wink:

To co nazywam pracą operacyjną jest w ich wymiarze pracą operacyjną - zgodnie z zasadami sztuki i nomenklatury. serio :wink: I tego trzymać się będę.
Czynnosć administracyjna to wydanie rozkazu zezwalajacego na dane działanie.

Piszesz, że SOK nie ma zadan związanych ze zwalczaniem terroryzmu - zastanów się, w USA np. nawet Urząd Podatkowy ma prerogatywy dot. zwalczania terroryzmu.
A u nas między innymi Panstwowa Straż Pożarna i Generalny Inspektor Informacji Finansowej.
Przeciwdziałanie dewastacji mienia kolejowego, kradzierzom, rozbojom i pzremocy w PKP JEST działaniem zmierzajacym do poprawy bezpieczenstwa każdego obywatela, bo każdy korzysta lub korzystał z usług PKP.

Dalej, to że ZOMO już nie ma musiało mi umknąć, chyba tak jak radziłeś zerkne do nowych ustaw :-)

To, że faceci są szkoleni wraz z policją, strażą graniczną itp - stawia ich na równi poziomem z tymi jednostkami - nie zaprzeczych chyba temu. Widziałeś takie szkolenia?

Piszesz też, ze nie prowadziliby operacji samodzielnie - a któż je prowadzi samodzielnie?
Prowadzenie jakiejkolwiek poważnej operacji samodzielnie jest idiotyzmem. Musi być koordynacja np. policji, Vtego wydziału ABW, pogotowia, straży pożarnej itp.... (przykłądowy model reakcji na zamach terrorystyczny)

Co do przemieszczania się policji, masz rację - CBŚ ma w dupie podział administracyjny, ale najpierw mówiłeś o SPAP, prawda? więc tego się trzymajmy.
A co do warszawskich AT, o BOA słyszałeś? napeeewno :-)

To, że policja prowadzi dalej sprawy SOKu to nie znaczy, że może je bez zadnych konsekwencji przejąć. Zobacz, ilu nowych krawężników trzeba by postawić na dworcach w miejsce SOKu, a problemy kadrowe ponoć dalej istnieją i nic nie zmierza w kierunku poprawy. A co zrobić z SOKistami?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PKP a bezpieczenstwo
"Piszesz, że SOK nie ma zadan związanych ze zwalczaniem terroryzmu - zastanów się, w USA np. nawet Urząd Podatkowy ma prerogatywy dot. zwalczania terroryzmu.
A u nas między innymi Panstwowa Straż Pożarna i Generalny Inspektor Informacji Finansowej.
Przeciwdziałanie dewastacji mienia kolejowego, kradzierzom, rozbojom i pzremocy w PKP JEST działaniem zmierzajacym do poprawy bezpieczenstwa każdego obywatela, bo każdy korzysta lub korzystał z usług PKP."

Wytłumacz mi co mają wspólnego z polską rzeczywistością zadania urzędu podatkowego w USA? Mamy takie same przepisy i struktury państwowe?
Przeciwdziałanie dewastacji itd. to działania, do których potrzebne są oddziały specjalne?

"Piszesz też, ze nie prowadziliby operacji samodzielnie - a któż je prowadzi samodzielnie?
Prowadzenie jakiejkolwiek poważnej operacji samodzielnie jest idiotyzmem. Musi być koordynacja np. policji, Vtego wydziału ABW, pogotowia, straży pożarnej itp.... (przykłądowy model reakcji na zamach terrorystyczny)"

To bardzo ciekawe co piszesz. Uważasz, że oficer policji/oficer ABW w ramach koordynacji działań antyterrorystycznych wyśle do akcji odbicia zakładników oddział specjalny Straży Ochrony Kolei?

"Co do przemieszczania się policji, masz rację - CBŚ ma w dupie podział administracyjny, ale najpierw mówiłeś o SPAP, prawda? więc tego się trzymajmy.
A co do warszawskich AT, o BOA słyszałeś? napeeewno"

Co do przemieszczania SPAT jeden przykład. Jak myślisz który pododdział antyterrorystyczny zatrzymał Henryka N. „Dziada”? I na rzecz którego wydziału CBŚ wtedy wykonywał robotę? W policji akcja SPAT to ostatnie ogniwo. Podsumowanie działań operacyjnych. Ale żeby o tym dyskutować to najpierw trzeba wiedzieć czym jest praca operacyjna. Tylko żeby mieć na temat pracy operacyjnej chociaż mgliste pojęcie trzeba mieć dostęp do przepisów i materiałów szkoleniowych. A żeby mieć dostęp trzeba spełnić szereg bardzo skomplikowanych warunków.
Masz chociaż mgliste pojęcie o pracy operacyjnej?
To pytanie to perfidna pułapka zastawiona przeze mnie na Ciebie i lepiej nie odpowiadaj bo odpowiedź twierdząca pozwoli każdej zorientowanej osobie (nie tylko mi) wykazać brak wiedzy na temat na jaki próbujesz się wypowiadać.

"To, że policja prowadzi dalej sprawy SOKu to nie znaczy, że może je bez zadnych konsekwencji przejąć. Zobacz, ilu nowych krawężników trzeba by postawić na dworcach w miejsce SOKu, a problemy kadrowe ponoć dalej istnieją i nic nie zmierza w kierunku poprawy. A co zrobić z SOKistami?"
A gdzie ja napisałem, że SOK jest niepotrzebny? Napisałem, że niepotrzebne są oddziały specjalne SOK, bo do zatrzymań takich jak na filmiku z youtube nie potrzeba komandosa. Na takie zatrzymania wystarczą chłopaki z jajami. Nie twierdzę, że SOK.-iści z oddziałów specjalnych są źle wyszkoleni. Twierdzę że prawo nie pozwala im realizować poważnych robót i dlatego uważam, że państwowe pieniądze wydane na szkolenie, które jest niepotrzebne są wyrzucone w błoto.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024