Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polamana ręka...niby zdrowa ale...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Polamana ręka...niby zdrowa ale...
Czesc drodzy forumowicze
7 tyg temu, nieszczesliwie upadlem, polamalem lewy trzon kosci promieniowej z paskudnym przemieszczeniem w kazdej plaszczyznie z licznymi odlamami...ogolnie sytuacja paskudna... mija 6 tygodni, wyciagnolem reke z gipsu i ...... tu zaczyna sie gechenna... reka wyglada jak "lodka"... Caly tok leczenia zglaszalem lekarzowi prowadzacemu ze reka mi "trzeszczy"... czulem jak cos mi sie przesowa... lekarz na to: " prosze nie ruszac reka ;]"... Sluchajcie, nie pytam jak to leczyc, co z tym robic... Mam pytanie odnosni zaskarzenia szpitala ze spartolili mi reke... Czy ktos mial taki problem, Czy sam ciag skarzenia ciagl sie latami, Co moge rzadac?? Pytam dlatego ze chce miec jakies pojecie niczym pujde do adwokata, poprostu nie chce byc zielony i chce wiedziec o co mniej wiecej mam postulowac...Ogolnie nie chce zostac wystawiony do wiatru przez adwokata :? Prosze o powazne odpowiedzi... Z góry dzięki za pomoc
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
Zanim pójdziesz do adwokata, zacznij od wniesienia skargi do:

www.nil.org.pl

Sady lekarskie musza stwierdzic czy byla jego wina czy nie.

Jak juz bedziesz mial orzeczenie wtedy udaj sie do adwokata i wywalcz odszkodowanie.



przejdz sciezke: OIL - NIL - Ministerstwo Zdrowia (ale oni nic nie moga, ale nie zaszkodzi)


POzdrawiam

WhD
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
To są właśnie nasze polskie szpitale ;/ gdzie traktują ludzi jak zwierzętą - złamanie to jest" rtg, 2 sek spojrzenie na zdjęcie i gips -> zapraszam za 6 tyg. Potem wyciągają i się dziwią że ręka wygląda jak fala tak krzywo zrośnięta.

Dlatego tak, dla prywatyzacji służby zdrowia ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
zaloze sie ze sally ci wszystko dokladnie wytlumaczy:)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...

zaloze sie ze sally ci wszystko dokladnie wytlumaczy:)


haha :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
ja myślę ze Ziobro by tu bardziej pomógł. Bo właśnie robi lekarzom awanturę z powodu śmierci ojca. najpierw odwołał się właśnie do jakiejś polskiej komisji (być może tej nil.org nie wiem). Stwierdzili oczywiście że błędu w sztuce lekarskiej nie ma. Ale zagraniczni specjaliści mieli inne zdanie, ze tamci jednak spartolili robotę. W Polsce (nie wiem jak jest gdzie indziej) ważniejsza jest lojalność wobec środowiska lekarskiego niż dobro pacjenta wiec te buce za wszelka cenę będą się zapierać i kłamać w żywe oczy byle tylko ratować własne dupy.Dlatego ja zawsze pisze żeby wiedzieć co się robi zanim coś spierdolą a nie po fakcie.
Szczerze mówiąc nie wierze żeby udało Ci sie w tej sytuacji cokolwiek wywalczyć. Dla mnie oczywiste jest ze powinno się zrobić rentgena po złożeniu reki a przed włożeniem w gips ale dla lekarzy to oczywiste nie jest. Lecz tą rękę póki jeszcze się da.Jak już to spisz gościa co to składał (nazwisko, szpital, adres domowy)i zrób mu opinie gdzie się da, będziesz miał satysfakcje w odszkodowanie wątpię.Ale pisz do sadów i jakiś organizacji najlepiej które się takimi rzeczami zajmują, być może da to jakiś efekt.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
heh czyli co ?? wina lekarska jest ewidentna, reka jest krzywa, dretwieja mi palce... to co ku**a mam im odpuscic??
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
pisz gdzie się da, ale zrozum ze to jest jedna banda i prawo nie jest po Twojej stronie tylko tej bandy, takich przypadków jak Twój jest parę tysięcy . Ich to nie obchodzi jakie są efekty, zrobili co mieli zrobić: złożyli i włożyli w gips, a reszta to wina przypadku tak to tłumaczą. Na pewno nie odpuszczaj ale musisz działać rozsądnie. Znajdź jakąś organizacje pozarządową zajmująca się tym i najpierw napisz/zadzwoń do nich i zapytaj co zrobić.
tu jest jakaś, może zapytaj tam: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...

Czesc drodzy forumowicze
Caly tok leczenia zglaszalem lekarzowi prowadzacemu ze reka mi "trzeszczy"... czulem jak cos mi sie przesowa... lekarz na to: " prosze nie ruszac reka ;]"...


Ile razy ja już podobne texty słyszałem .

JA : Boli mnie jak wyciskam sztangę
Lekarz : To niech pan nie chodzi na siłownie .

Proste . Lekarz znalazł rozwiązanie :roll:
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
Mi lekarz powiedział żebym się zajął szachami :lol:
Miałem bardzo podobne złamanie, tylko z mniejszym przemieszczeniem. Całe szczęście, bo lekarz popatrzył na rentgena przez 3 sekundy i włożył mi rękę na 6 tygodni w gips. Gdyby to było poważniejsze złamanie miałbym teraz pewnie to samo co Ty.
Ja bym lekarzowi nie odpuszczał. Ciekawe jak by się zachował gdyby to o jego rękę chodziło...
Szanse faktycznie nie są wielkie, ale ale właśnie dlatego tak jest, że większość ludzi odpuszcza.

Pozdro!
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
heh... złamanie z przemieszczeniami reka jest krzywa ale dobrze funkcjonuje?? w sensie czy są jakieś ubytki inne niz trzeszczenie?? (swoją droga po 6 tygodniach w gipsie to raczej ręka zdrowa nie będzie) no cóż... masz wielkie szanse wygrać chłopie...
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...

Mi lekarz powiedział żebym się zajął szachami :lol:
Miałem bardzo podobne złamanie, tylko z mniejszym przemieszczeniem. Całe szczęście, bo lekarz popatrzył na rentgena przez 3 sekundy i włożył mi rękę na 6 tygodni w gips. Gdyby to było poważniejsze złamanie miałbym teraz pewnie to samo co Ty.
Ja bym lekarzowi nie odpuszczał. Ciekawe jak by się zachował gdyby to o jego rękę chodziło...
Szanse faktycznie nie są wielkie, ale ale właśnie dlatego tak jest, że większość ludzi odpuszcza.

Pozdro!


a to świnia... w gips włożył no popatrz Pan!!!
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
Chodziło mi o to ze zrobił to rutynowo. Jak by ręka była w dużo gorszym stanie to pewnie zrobiłby dokładnie tak samo. I dobrze wiesz co miałem na myśli tylko sie czepiasz :D
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
no ta... powinien nierutynowo wsadzic w gips...
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...

no ta... powinien nierutynowo wsadzic w gips...


Dokładnie tak.

Powinien porządnie oglądnąć, zlecić rtg przed i po włożeniu w gips, wyznaczyć wizyty kontrolne i w razie jakiś problemów zlecić dalsze badania by wyjaśnić co się dzieje. Nie po to płace kupę kasy na ubezpieczenia by raz na rok zostać obsłużonym w 5 minut na oko podstarzałego konowała.

W dupach się konowałom poprzewracało bo są w tej chwili nietykalni i nic nie tracą olewając interesantów ... Z prywatnych klinik wylecieli by szybciej niż weszli z odpowiednią opinią od pracodawcy ...

Gubrin
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
a niby tak nie było?? obejrzał RTG zapewne zlecił wizyty kontrolne czego juz kolega nie opisał i ręka się zrosła...
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
a mozna zrobic RTG po załozeniu gipsu??
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...

a niby tak nie było?? obejrzał RTG zapewne zlecił wizyty kontrolne czego juz kolega nie opisał i ręka się zrosła...


Wybacz, ale rzucenie okiem przez parę sekund na rtg (albo sam opis do rtg ;) ) mnie nie zadowala.

Wizyty kontrolne, na których dowiem się że jak "trzeszczy" to mam ręką nie ruszać, a jak boli to przestać ćwiczyć również nie do końca mi odpowiadają.

Brak sprawdzenia poprawności "złożenia" jak w przypadku założyciela tematu również nie bardzo.

Lekarzem nie jestem, ale składanie paskudnego złamania z przemieszczeniami oraz odłamkami samym gipsem też nie wydaje mi się prawidłowe.

a mozna zrobic RTG po załozeniu gipsu??


Nie mam pojęcia, jak nie rtg to rezonans, jak nie rezonans to cokolwiek innego by potwierdzić poprawność złożenia kości.

Gubrin
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
Można. Po kilku dniach powinno się zrobić kontrolne prześwietlenie żeby sprawdzić czy nie doszło do wtórnego przemieszczenia. Zwykle lekarz o tym mówi. Nawet jak nie powie to radzę zrobić na własną rękę bo w razie czego potem trzeba łamać i cała zabawa od początku. Ale jeżeli nie poskładali ręki już na początku to nie sądzę żeby kazali jeszcze potem sprawdzać czy się dobrze zrasta...
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polamana ręka...niby zdrowa ale...
rezonans?? prosze Cię az tyle nie płacisz żeby robic rezonans po kazdym złamaniu.

a sole wapnia nie pochłaniają promieni RTG ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024