Skocz do zawartości


Zdjęcie

HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedunio
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady
Witam

Jako ze są wakacje, póki co nie chodze nigdzie do pracy, chciałbym sie przygotowac do nowego sezon BJJ i MMA,po dłuższej przerwie, nie jechalem nigdzie na obóz bo nie mam kasy na tyle i ogólne problemy w domu, ale to tam mało istotne. Mam prośbe taką, żeby pomóc mi ułożyc plan treningowy, którego celem jest nabycie, kondycji, zgubienie paru kilo, bondz przerobienie ich w mięsień, nabranie siły. Dysponuje siłownią blisko domu lasem zaraz koło niej gdzie aktualnie biegam, tzn. dziś zaczołem :) basenem gdzie teoretycznie mogłbym dobiec.
Myślałem ze zrobie jakies treningi dwa, moze 3 razy dziennie, przez 7 dni, tylko nie wiem jak to zrobic zeby było dobrze, zebym po tygodniu widział jakies efekty. Dzi jeszcze bende wiedziała czy będe miał dostęp do sali gimnastycznej i sparing partnera do powtorzenia podstaw Bjj i mma. Co do diety, jako że ciężko mi ją utrzymac chce opierac sie bardziej o zasady zdrowego odżywiania, czyli białeczko po treningi, 0 fast foodow, i koniec jedzenia po 20- musze zrzucic oponke :lol: Pewno cos bendziecie chcieli wiedziec o mnie wien w skrocie 195 cm wagi, 101 kg wagi, od roku nie trenuje SW, z kondycha jest slabo sporadycznie chodziłem grac w kosza czy piłeczke, jeśli macie jakieś pytania walic :) przyznam sie do wszytkiego, no to czekam na opinie. POZDRAWIAM
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady

Myślałem ze zrobie jakies treningi dwa, moze 3 razy dziennie, przez 7 dni


hehe, skąd ja to znam? Legendarne Lato 2006. Trenowałem 3 razy dziennie, 7 dni w tygodniu przez 4 miechy :P Ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to głupota była (ale teraz jest się czym chwalić przynajmniej :lol: ). Na zgubienie oponki i kondycję triathlonisty najlepszy HIIT, ale do niego trzeba się dobrze przygotować. No i tnij kalorie, bo nie schudniesz! Na zbijaniu wagi się nie znam a tym bardziej na treningu pod MMA (chyba, że lubisz w domu się kulać ze swetrem :oops: ), ale mogę Ci doradzić tylko jedno - nie przeginaj z intensywnością, zaczynaj powoli. Hamuj ambicje. Szczegóły na temat jak i co trenować, zdradzą Ci forumowicze którzy się na tym lepiej znają.

Acha i http://www.forum-kul...showtopic=84586
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady
ja ekspertem nie jestem
ale po roku nic nie robienia jak sobie zrobisz 7 dni a w trakcie po 3 treningi dzienne to efektów nie zobaczysz bo bedziesz zdychał... z przemeczenia
trzeba pamietać ze mięsnie i organizm potrzbuje czasu na regenteracje...
jak dla mnie przez pierwsze ze 3 tygodnie pobiegaj 3 razy w tygodniu w pon. śr. pt po jakies 5-6 km z rana a wieczorkiem zrób w domu jakieś cwiczenia siłowe z cieżarem własnego ciała + drążek
we wtorek czwartek i sobote idz na basen popływaj tak z 30 min non-stop i zrób jakies ciwiczenia siłowe w domu z ciązarem własnego ciała(pompki, przysiady, delfinki, skony na brzuch, albo ABS II na oponkę) + drążek
w niedziele odpoczynek
a i tak uważam ze to bedzie za duzo jak na poczatek
jak sie rozbiegasz to sobie wrzuć do biegania HIIT a zamiast cwiczeń w domku pójdz na siłownię
podkreślam wszystko w granicach rozsądku i na takiej intensywności na jaka pozwala ci twój własny organizm
  • 0

budo_tedunio
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady
Z tym nic nie robieniem, przesadziłem, chodziło mi o SW. Przewidziałem niedziele wolną, i widział bym to mnie wiencej tak:
- PON. ŚRO. PIĄT- rano biegi, popludniem silka ( nie mam, mozliwosci zbytniej trenowania w domu, zreszta nie lubie)
- WTO. CZWA. SOBO. - rano biegi z jakimis cwiczeniami podpatrzonymi tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy inne jego filmiki, popoludniem basen, albo jeziorko
- NIEDZIELA - Wolne

Na silowni, hmm jako ze mase już mam tłuszczową bo tłuszczową to mam, chce poprawić swoją siłe, wytrzymałość siłową, ogólnie wszytko to co przydaje sie do BJJ, czy innych SW.
Potrzebował bym jakies rozpiski ćwiczeń.

Zamiar jest taki żeby to ciągnąc przez tydziń, max 14 dni, potem zmniejszyć intensywność, bondz mienić ćwiczenia.

P.S
co daje i po cholere niektórzy piją z rana przed bieganiem zmieszane żółtko i białko?? i czy walka z cieniem można uznać za dobry dotatek do treningu, jakie są jej negatywne skótki, czytalem ze cos ze stawami sie dzieje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady

Witam

... zebym po tygodniu widział jakies efekty...

:roll:
no będą niezłe zakwasy
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady

Witam

... zebym po tygodniu widział jakies efekty...

:roll:
no będą niezłe zakwasy

DOMS :wink:
  • 0

budo_tedunio
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady
Noo poniosło mnie z tymi efektami po tygodniu :D bardziej by pasowało żebym dożył końca tygodnia :D
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: HardCorowy Trening/Domowy Oboz- Porady
Nie przesadzaj z iloscia i intensywnoscia treningow bo sie przetrenujesz i efekty beda odwrotne do porzadanych.

Co do biegania to poszukaj jakiejs stronki o bieganiu. Tam sa plany treningowe dopasowane do celu i stopnia zaawansowania. I generalnie pelno artykolow do poczytania. Np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Podczas walki z cieniem nie kop za mocno bo od kopania w powietrze stawy cierpia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024