Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból pleców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Ból pleców
Taki kłopot mam, że trzy tygodnie temu coś strzyknęło w plecach ( nic nie dźwigałem ) pomyślałem że będzie jak zwykle posmaruję maścią, trzy dni i po bólu.

Niestety po kliku dniach tak mnie złapało,że musiałem udać się do lekarza ( internista, tylko taki był akurat na dyżurze ), posprawdzał mnie obadał i stwierdził że zapalenie korzonków posiadłem. Przepisał leki, które wyłykałem.

Po kilku dniach nastąpiła poprawa, ale zawsze rano po wstaniu z łóżka "czułem plecy" w ciągu dnia ból mijał i w sumie było oki.

Nawet poszedłem do ortopedy co by zbadał moje plecy. Stwierdził że nic się nie dzieje i że jest ok

Mija już 3 tydzień a ja codziennie rano czuję plecy, przejde parę kroków i ból powraca, usiądę na chwile przechodzi po czym wraca.

I tu właśnie pytanie, bo juz zgłupiałem: czy jakieś lekkie ćwiczenia powinienem w tej chwili wykonywać? czy czekać aż bół zupełnie ustąpi i dopiero wtedy zacząć ćwiczyć.

Czy może udać się do neurologa na konsultację?

Jakieś sugestie lub porady jak to było w Waszym przypadku....
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
zawsze każdy Ci poradzi: Idź do lekarza, a poza tym chyba lepiej bez konsultacji nie ćwicz, żeby nie pogorszyć.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
krąg wypadł, pewnie trzeba by to nastawić ale dla pewności zrob RTG. lekarze w większości nie mają o tym pojęcia idź do kogoś kto się na tym zna.Leków bezmyślnie zapisanych przez jakiegoś pierwszego lepszego oszołoma nie łykaj, zapewne przepisał przeciwbólowe.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Nawet poszedłem do ortopedy co by zbadał moje plecy. Stwierdził że nic się nie dzieje i że jest ok

Opisz jak cię badał ortopeda.

Edyta: O, widzę że już ktoś zaczął ci stawiać diagnozę na odległość. Zuch. Dziwne że nie napisał, który krąg ci wypadł.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
do kregarza trzeba.
a cwiczenia mozesz wykonywac wszystkie, ktore nie powoduje bolu/nie korzystaja z plecow. ja jak sobie uszkodzilem plecy, to przez tydzien robilem tylko podciagania na drazku i pompki na poreczach :wink:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
prorock: badanie wyglądało mniej więcej tak:

Na stojąco:

naciskał palcem okolice kręgosłupa w dolnej części, oklepał okolice nerek, powiesił się całym swoim ciężarem na moich ramionach( jakby chciał mnie wbić w ziemię), na koniec poprzechylał mnie w jedną i drugą stronę.

Oczywiście po każdym takim badanku pytał czy nasila to objawy ( wtedy nie nasilało)

na leżąco:

podnosił moje wyprostowane nogi do góry ( tak jak ćwiczenie rozciągające ) oczywiście wtedy objawów nie było zadnych

I to wszycho, stwierdził że wszystko jest w porzo
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
To witaj w klubie.
Ja już męczę się z tym od lutego.....Byłem u wielu "specjalistów", polecali mi tabletki, zastrzyki, masaże, magnetoterapię i dalej jest jak jest. Robiłem prześwietlenie odcinka lędźwiowego i nic nie wykryto, żadnego błędu ze stronu kręgów.
Boli cały dzień, a przechodzi jedynie na spacerach, dlatego też ostatnio dużo chodzę, bo jak wsiądę na rower to niestety boli bardziej.
Także narazie jestem w sporej kropce, bo wykorzystałem chyba cały zakres pomysłów odnośnie możliwości poprawy.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Byliście u kręgarzy? Można spróbować...
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Feniks a lekarz w szpitalu w ktorym robiles rtg je sprawdzal? Jezeli tak to lepiej pojdz do kogos innego jeszcze raz z tym rtg.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Byłem u innej osoby z tym rtg, mianowcie neurologa i babka stwierdziła, że wszystko z kręgosłupem wporządku, z resztą zdjęcie po zrobienu było jeszcze z opisem od specjalisty.
Masaże również robiłem i magnetoterapię. Niestety jedno i drugie nie zdało rezultatu.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Dzisiaj niestety musiałem znowu odwiedzić lekarza, a już myślałem że się polepsza. Stwierdził że skoro nigdy nie miałem RTG tej części kręgosłupa, to należy to zrobić.

Feniks, gostek jeszcze powiedział, że jeśli po RTG kręgosłupa i po zaordynowaniu leków + ewentualnie rehabilitacja objawy nie ustąpią trzeba zrobić rezonans który da bardzo dokładny obraz tego odcinka kręgosłupa. Spróbuj jeszcze raz ale tym razem zrób rezonans.

PDZR
Matti
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Feniks jezeli korzystasz z refundowanej rehabilitacji to nie licz ze tam ci pomoga. Masaze i magnetoterapia to tylko dorazna pomoc tym bolow kregoslupa nie wyleczysz. Jeszcze jedno pytanie a masz rtg kregoslupa z przodu i z boku?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Tak miałem robione rtg kręgosłupa z boku również.
Z zabiegów korzystałem prywatnie, bo na państwową nie ma co zdrowia tracić.
Jedyne co narazie pomaga to długie spacery, ale tylko chwilowo czuję poprawę.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Skoro 10 lekarzy stwierdziło, że z kręgami wszystko ok to może wina leży po stronie mięśni ? Jakiś przykurcz czy inne badziewie ?

Rezonans oczywiście warto zrobić.

Gubrin
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Skoro 10 lekarzy stwierdziło, że z kręgami wszystko ok to może wina leży po stronie mięśni ? Jakiś przykurcz czy inne badziewie ?


badziewie, to było tych 10 lekarzy.
jak rtg nic nie wykazuje to rezonans jest konieczny
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Koszt rezonansu to wydatek ok. 500 zł po skierowaniu od prywaciarza lub darmo jeśli poczekam parę miesięcy na wizytę u publicznego, który oczywiście zechce wypisać mi skierowanie na to badanie.
Cóż chyba jednak wybólę tą kasiorę i będę przynajmniej wiedział co jest grane.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
jak nie więcej. Właśnie dlatego nie dają skierowań, da się ich do tego zmusić, choć łatwe to nie jest i trzeba być brutalnym.
ale bez rezonansu nie rób żadnych zabiegów typu masaże, nie można tego robić nie mając diagnozy, np w przypadku uszkodzenia rdzenia masaż jest kategorycznie przeciwwskazany
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
a powtorze pytanie: u kregarza (nie lekarza) byles? moich rodzicow nie raz stawial na nogi, i po fizycznych i po nerwowych bolach, i miesni i samego kregoslupa. zreszta, sam sie nie moge doczekac :D jeszcze poltora miesiace :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
ale jak by kręg wyskoczył to by to rtg wykazało (chyba)
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
chyba nie... :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024