Skocz do zawartości


Zdjęcie

soczewki ortokorekcyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

soczewki ortokorekcyjne
czy macie jakieś z tym związane doświadczenia? Planuje to właśnie kupić, koszt tych soczewek to około 2500 zł (o ile się zakwalifikuje bo trzeba wcześniej zrobić jakieś badania).trochę drogie, ale jeżeli mają tak działać jak piszą to warto, czy faktycznie są dobre?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
mam to. pierwszy dzień dramat. po zdjeciu przez godzine widze w miare ostro ale jakoś podwojnie (efekt ghosting jak po laserze) , potem coraz gorzej, nie da się ubrac już normalnych soczewek, na szczescie mam jakies stare słabe okulary, ale i tak cięzko. W tych soczewkach fajnie ostro tylko jest efekt halo i ten starbrusting, a bez soczewek ten ghosting jest najgorszy zeby tylko to zniknęło i bedzie super
tu sa te efekty o których pisze: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
To już zwykłych okularów nie produkują? ;]
btw cena też z kosmosu...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
zwykłe okulary nie poprawiają wzroku.
cena taka jak za operacje laserem
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
a nie lepiej właśnie tą operację przeprowadzić ? ogólnie soczewki są dużo bardziej wygodne od okularów więc nie dziwie się, że się na nie zdecydowałeś. Czasem lepiej wydać trochę więcej i mieć komfort.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
nie wiem, ale znam pełno osób narzekających na soczewki... że chuja tam wygodniejsze. No, ale nie wiem bryle noszę tylko przeciwsłoneczne ;]
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne

zwykłe okulary nie poprawiają wzroku.
cena taka jak za operacje laserem

Cena podobna, ale laser poprawia na stale a soczewki chyba tylko czasowo?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
tak, tylko laser jak sie cwiczy sport jest niewskazany, nawet jak sie nie ćwiczy to też jest ryzyko, a te soczewki sa o tyle bezpieczne ze jakby się coś działo to poprostu się je przestaje nosić i oko wraca do poprzedniego stanu
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
Oja ten efekt starburst to jakies nieporozumienie. Ja jebie jak cos takiego sie dzieje po operacji laserowej to przewalone. Zastanawia mnie tylko ilu pechowcow ma takie powiklaniai. Jaki jest to procent. Bo kiedys myslalem serio zeby sobie taka operacje zafundowac, ale kurde te komplikacje potrafia byc makabryczne i chyba poczekam az naprawde pojawi sie jakas super bezpieczna metoda. Poki co wole zostac przy okularach/soczewkach. Niz pozniej reszte swojego zycia zalowac ze sie poszlo na glupi zabieg.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
powikłania (oficjalnie) po laserze to 1 na 100, to i tak dużo a z tego co słysze to faktycznie znacznie więcej.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne

powikłania (oficjalnie) po laserze to 1 na 100, to i tak dużo a z tego co słysze to faktycznie znacznie więcej.


Ostatnio gadałem z okulistą siedzącym w temacie. Powikłania to od 5 do 8% zależnie od tego kto podaje. W tym są wliczone również osoby niezadowolone z efektów, czasowe powikłania, powikłania stałe etc. Jak dla mnie dużo za dużo bym się poddał takiej operacji.

Co do soczewek to byłbym wdzięczny za szersze info jak się sprawują (jak już je ponosisz). Jest to dość ciekawa alternatywa dla operacji.

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
a tiger woods sobie zooperowal i ma lepszy wzrosk niz idealny ;)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
Ma teraz wbudowany zoom optyczny? ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
dzisiaj czwarty dzien. Lipa troche. byc moze widze lepiej ale subiektywnie czuje sie gorzej bo juz w tych okularach co mam nie widze a raczej widze wszystko podwójnie i boli mnie głowa.Za to bez widze wszystko w efekcie ghosting. Pojawiają sie tez dziwne zjawiska, zaraz po zdjeciu tych soczewek (a oprócz na noc ubieram je w dzień na jakies 3 godziny jeszcze dłuzej nie da bo to boli i w dzień ciezko wytrzymać) nie widze małych liter na czyms co trzymam w rece (tak jak przy wadzie plus), oddalam to coraz bardziej az widze tylko cienie ale i chce to przeczytac o dziwo czytam..nie widzac liter.nie wiem jak to wytłumaczyć, myśle ze mózg troche nie wie co sie dzieje zreszta uprzedzali mnie ze moga być problemy z akomodacją.mam nadzieje ze to sie jakoś poprawi, najpierw lekarz mowił mi 5 dni, potem lekarka 2 tygodnie, raczej to drugie bo moja wada jest podawana jako graniczna dla tej metody. Ale poprawiło juz o jakies 2 dioptrie i cwicze bez soczewek nareszcie i to jest piekne.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
W takim razie nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia i czekam na dalsze relacje. :)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
sally, jaką masz/miałeś wadę?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
dzis 8 dzien. Po kontroli u okulisty. wadę mam teraz -1,5 (była - 4,75), rogówka w porządku wszystko ok. Widze troche lepiej, nosze te soczewki tez w dzień po parę godzin zeby przyspieszyć trochę tą korekcję. Dziwne efekty zaczynają znikać. Z tym ze lekarka dzis powiedziała mi ze może mi to nie skorygować do zera, tak z 0,5 dioptri moze zostac, ale mam nadzieje ze nie zostanie. Gorsze jest ze powiedziała mi ze mam na jednym oku astygmatyzm, wartosci 2, a te soczewki koryguja do 0,7 czyli astygmatyzm zostanie. Ale przeciez miekkie soczewki nigdy nie korygowały mi astygmatyzmu (okulary tak) i nigdy mi to nie przeszkadzało.Wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze, najwyzej kupie sobie okularki do jazdy autem. Zobaczymy za jakiś tydzień.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
za jakies 5 lat wynajda cos i na astygmatyzm

pzdr
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
po 20 dniach, racej skorygowało juz co mialo mysle ze teraz co najwyzej wydłuzy się czas jaki widze bez soczewek. Im dłużej je mam (na jak spie 12 godzin) to widze lepiej , jak 8 to kiepsko, starcza tak 6 godzin, potem zaczyna się pogarszać. Nie skorygowało do końca, widze wszystko troche rozmazane (łacznie z rzeczami bliskimi,mam troche problemy z czytaniem no i na kompie słabo), przy dobrym oświetleniu jest w miare ok ale wieczorem nie ma szans na rozpoznawanie twarzy. W kazdym razie moge cwiczyć, walczyć, biegac bez soczewek a o to mi chodziło. do normalnego funkcjonowania beda potrzebne jakies okularki, kazali mi przyjśc dopiero 24 pazdziernika, wtedy się wszystko okaże ostatecznie co i jak.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: soczewki ortokorekcyjne
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- Całkowicie straciłam widzenie wskutek uszkodzenia nerwu wzrokowego - mówi Anna Ponichtera. - Doszło do jaskry wtórnej polaserowej. Nie mam nawet poczucia światła.
co to znaczy polaserowej? czy to po zabiegu laserem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024