Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

...Naturalnie ze jestem dobry. To o czym pisze jesli chodzi o techniki aikido nie mozna znalesc w zadnej ksiazce. Po prostu osobiste doswiadczenia z treningow...


I do tego bardzo skromny...

Nigdey nie próbowałem podważać niczyjego autorytetu. A przez wzgląd na przeżycia sensei Kanetsuki i jego bogate doświadczenie życiowe, sposób podejścia do wielu kwesti stawiam go w wielu sprawach za wzór.

Czytając Pańskie wyjaśnienia dotyczące aikido, mogę faktycznie potwierdzić, że "nie można znalźć tego w żadnej książce". :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

I do tego bardzo skromny......

Faktycznie nie ma we mnie falszywej skromnosci. Wiem ile jestem warty, i jak sie ktos mnie o to pyta to uczciwie odpowiadam.

Nigdey nie próbowałem podważać niczyjego autorytetu. A przez wzgląd na przeżycia sensei Kanetsuki i jego bogate doświadczenie życiowe, sposób podejścia do wielu kwesti stawiam go w wielu sprawach za wzór.

Zacytuje nastepujaca wypowiedz:

Ty Niedźwiedź, chce ci powiedzieć, że tego Twojego (niepokonanego) sensei Kanetsukę utrzymał Marek Wójciak i do tego jeszcze sprzedał mu boksy, które wprawiły dziadka w osłupienie.

Oczywiscie opieram sie tutaj wylacznie na opisach z forum, ale dla mnie boksowanie shihana na stazu to wlasnie publiczne podwazanie autorytetu.

Czytając Pańskie wyjaśnienia dotyczące aikido, mogę faktycznie potwierdzić, że "nie można znalźć tego w żadnej książce". :wink:

Nie mam zadnego problemu z tym, ze wielu uczestnikow forum sie nie zgadza z moimi opiniami.Bogactwo opinii na forum jest bardzo cenne. Niezwykle chetnie powitam opinie ludzi z Pana doswiadczeniem, o ile oczywiscie argumenty te beda ciut bardziej bogatsze niz tylko "a to belkot pseudointelktualny". :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Z jednej strony, są tu forumowicze chwalący sie obecnością na setkach staży i milczą, a z drugiej strony, mając za sobą kilkanaście (bo świadomie zrezygnowałem z uczestnictwa przed laty) właśnie byłem świadkiem takich sytuacji, to jest, obruszania się zaproszonych 'mistrzów' za 'brak respektu'. Tylko raz zdarzyło mi się, i dotyczyło to 9 dana Ki Society, doświadczyć Jego pogodnej reakcji na własną niemoc. Wciąż oczekuje się od aikido 'świata iluzji', i shihani starają się jak mogą. Może faktycznie - jak się wkracza między wronyy, trzeba krakać tak jak one. :D

Twoje spostrzezenie o 'swiecie iluzjii' jest dosc trafne. Wywodzi sie to z Daito ryu aikijujutsu, gdzie istnieje wiele cwiczen rozwijajace 'specjalne' umiejetnosci, ktore dla niewtajemniczonych kojarza sie z magia. Mysle ze Kanetsuka sensei od dawna pracuje na tymi aspektami, nie tyle dla poklasku tlumow, co dla wlasnego zdrowia. Niewielu shihanow aikido robi podobne cwiczenia. Sa one ekstremalnie trudne i zazwyczaj wykonuje sie je bez zadnego oporowanie ze strony uke. Dodanie takiego stopnia trudnosci to niezle wyzwanie, nie dziwie sie ze niekiedy nie udaje mu sie ich przeprowadzic tak jak potrzeba.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Usprawiedliwianie jego porażki jest po prostu żałosne. I jeszcze jedno, ci co tu piszą nie są uczniami Marka. Ja też, i nie mniej mnie za jakiegoś chłopysia , bo się może okazać , że ćwiczę sztuki walki dłużej niż Ty.
Pozdrawiam, Andrzej Owsianicki

Drogi Andrzeju,
Nie mialem pojecia ze cwiczysz dluzej niz ja, w twoim profilu tego nie mozna wyczytac :wink: Myslisz ze moglbys wzbogacic nasze dyskusje na forum korzystajac ze swego doswiadczenia? 8)

Sensei nie potrzebuje niczyjego usprawiedliwiania. Kazal trzymac mocno, nie mogl zrobic techniki - poniosl konsekwencje swojej prosby(byc moze dzieki temu cos sie nauczyl?). To jeszcze jestem w stanie zrozumiec, ale chyba nie kazal sie boksowac? Ja juz wyjasnilem swoje stanowisko. Lubie dyskusje na temat a nie ataki osobiste.
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Szczepanie ! Wyjaśnie Ci to prosto , skoro nie rozumiesz ! Pan Kanetsuka wściekł się i po prostu rzucił się na mnie z piąchami, a za chwilę na Marka. Czy to już dostatecznie dla Ciebie jasne , czy jeszcze czegoś nie rozumiesz ? Nie daliśmy mu żadnych , powtarzam żadnych powodów. Według Twojego rozumienia etykiety powinniśmy nadstawić mordy i łaskawie dać się stłuc. Ale Polakowi nie przystoi Waść ! Teraz żałuję , że nie przybiłem go do maty przy pomocy low kick, przynajmiej miałbym ugruntowaną opinię żula. Ja szanuję wszystkich ćwiczących sztuki walki lepszych i gorszych od siebie i tego samego wymagam od innych.
Pozdrawiam ! OSU ! Andrzej O.
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Faktycznie nie ma we mnie falszywej skromnosci. Wiem ile jestem warty, i jak sie ktos mnie o to pyta to uczciwie odpowiadam.


Myślę, że sie zapędzasz w tym tzw. "poczuciu własnej wafrtości"
Rozmawiałem z Leonem Re i wiem, że skromniejszego i bardziej powściągliwego gościa jak sensei M. W. trudno znależć...Zarzucanie mu działań wymierzonych w "autorytety aikido" są pezpodstawne.
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Faktycznie nie ma we mnie falszywej skromnosci. Wiem ile jestem warty, i jak sie ktos mnie o to pyta to uczciwie odpowiadam.


W języku polskim takie zjawisko okresla sie mianem "zarozumiały".

Żeby dyskusja jakakolwiek była konstruktywna dwie strony musza być otwarte na argumenty adwrsarza. Nie może jedna z nich wychodzić z założenia, że wie wszystko i jest nieomylna, bo wtedy taka rozmowa prowadzi do nikąd i jest zwykłom stratą czasu.
Być może nie znam się na aikido tak dobrze jak Pan, ale wiem z moich doświadczeń w sportach walki, że zawsze sprawdza sie porzekadło " że mały pies głosni szczeka".

Marek Wójciak
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Mały lapsus. "Mały pies głośno szczeka"

Być może znowu dałem sie ponieść emocjom... :wink:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Faktycznie nie ma we mnie falszywej skromnosci. Wiem ile jestem warty, i jak sie ktos mnie o to pyta to uczciwie odpowiadam.


W języku polskim takie zjawisko okresla sie mianem "zarozumiały".


Ja myśle, że musicie powiedzieć Waszemu Prezydentowi Aikido żeby zaprosił Szczepana do Polski zbudował mu Hombu z tronem na środku maty, na któtym zasiądzie i będzie nam wykładał i interpretował wszystkie techniki.
I już wtedy napewno nie będziemy błądzić... :wink: :lol:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Hmnn, to kto w końcu pobił senseia Kanetsukę? Tak się nakręcacie jakby to było coś jak zdobycie drużynowego mistrzostwa świata w aikido.

Rozmawiałem z Leonem Re i wiem, że skromniejszego i bardziej powściągliwego gościa jak sensei M. W. trudno znależć...Zarzucanie mu działań wymierzonych w "autorytety aikido" są pezpodstawne.

I niech ta powsciągliwość na zdrowie wyjdzie. Przyda się, gdy jako schorowany staruszek będzie wyśmiewany na forum publicznym przez własnych uczniów, że kiedyś dał się im "poboksować".
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Ja myśle, że musicie powiedzieć Waszemu Prezydentowi Aikido żeby zaprosił Szczepana do Polski zbudował mu Hombu z tronem na środku maty, na któtym zasiądzie i będzie nam wykładał i interpretował wszystkie techniki.
I już wtedy napewno nie będziemy błądzić... :wink: :lol:

Dawno nie zaglądałem na forum a tu jakże ciekawa dyskusja ...o niczym.
Co do tronu dla Szczepka to da się zrobić, ostatecznie to tylko mebel.
Natomiast dorzucę swoją historię z Kanetsuka sensei, otóz kilka ładnych lat temu na długo przed podziałem PFA byłem na stażu w N.Sączu. Sensei Kanetsuka dowiedział się od Roberta chyba że ćwiczę Kashima Kenjutsu u senseia Inaby w Tokio, zapytał czy mam fukurushinai? Powiedziałem że mam nawet dwa w samochodzie - poprosił żebym przyniósł. Następnie przewrócił ławeczkę gimnastyczną do góry nogami i sam na niej stanął na jednym końcu z fukuro wskazując mi drugi koniec następnie poprosił bym swoim mieczem idąc po ławeczce naparł na jego miecz co też uczyniłem i ...sensei spadł z ławeczki.
Nie widziałem żeby się zdenerwował, wszedł ponownie i tym razem już ostrozniej napierał na mnie prezentując zasady poruszania się po linii i utrzymywania równowagi.
Czy ta sytuacja podważa autorytet senseia? W żadnym wypadku nie.
Rolą senseia nie jest bycie lepszym i silniejszym od wszystkiech jego uczniów jego rolą jest bycie mądrzejszym. Dzisiaj Marek Wójciak jeszcze ma w ręce imadło ale jutro wystarczy że zdarzy się przykra kontuzja i po imadle sladu już nie będzie. Nie będzie imadła ale o ile będzie mądrzejszy. Może uchroni swoich uczniów przed kontuzją. Starzy ludzie nie są silniejsi od młodych to byłoby wbrew naturze, ale z pewnością nasz podziw wzbudzają ci starzy mistrzowie jak np. dla mnie sensei Isoyama czy Inaba którzy swoją techniką potrafią pokonać własną słabość i skutecznie uczyć technik w dojo.

  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

... Przyda się, gdy jako schorowany staruszek będzie wyśmiewany na forum publicznym przez własnych uczniów, że kiedyś dał się im "poboksować".


Jeszcze nie jestem "schorowanym staruszkiem", a juz moje nazwisko nie może zejść z tego forum. Nigdy nie podważałem publicznie niczyjego autorytetu jako instruktora - nie mam tego w zwyczaju!
A fakt, że zajmowałem się i zajmuję się sportami walki (w których występuje rywalizacja) stawiała mnie zarówno w roli zwycięzcy jak i pokonanego. W przeciwieństwie do Ciebie Prorock, wiem naprawdę, co znaczy "dać się poboksować". Wiem, co wiąże się z uczuciem przegranej walki. Przegrać z lepszym od siebie, to wcale nie jest wstyd. To nas motywuje do ciągłego doskonalenia się.
Przypomnę myśl podaną kiedyś przez jednego z forumowiczów:
"Uznanie należy się człowiekowi, który jest na arenie;
którego twarz naznaczona jest pyłem, potem i krwią;
który odważnie dąży do celu; który myli się i wkrótce ponawia próbę;
który w końcu zna triumf wielkiego osiągnięcia;
i który jeśli nawet przegra, przynajmniej przegra dając z siebie wszystko,
tak, że jego miejsce nigdy nie będzie z tymi chłodnymi i tchórzliwymi duszami, które nie zaznały ni zwycięstwa ni porażki”.

Marek Wójciak
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Poniewaz znam trochę środowisko związane z aikido i również drugie związane z bjj......muszę z przykrością powiedzieć, że mam obawy aby na tym forum znalazł Pan zrozumienia dla tego co w tekście powyżej przynajmniej w gronie ćwiczących tylko aikido ......po pierwsze dlatego że jak wiadomo aikido ma swoje zasady które powodują że sztuka walki nie jest sztuką walki.....więc jej adepci którzy nie liznęli konfrontacji na macie nie znają tych odczuć o których Pan napisał....ale niestety co gorsze, często zdarza się że tacy ludzie traktują fighterów jak neandertalczyków.......natomiast sami są przeintelektualizowani :)
Nie jest to zarzut do każdego oczywiście, ale ponieważ osobiście spotkałem się z takim potraktowaniem to o tym piszę.
Natomiast dla odmiany w środowisku bjj, kiedy koledzy dowiedzieli się że mam DAN-a w aikido, nigdy nikt nie traktował mnie jak nawiedzonego kolesia raczej byli ciekawi co to jest i jak wygląda....krótko mówiąc szanowali to co robię.....
Ponieważ brałem udział w wielu zawodach judo....znam te uczucia o których Pan napisał, żadna ideologia tego nie zastąpi dlatego czasami żal mi niektórych aikidoków.....ale to wolny wybór :)

Co do samego sedna tej dyskusji :) o ile takie jest ,to zrozumiałem jakiś czas temu czym aikido nie jest, w związku z czym nie "stawiam" się żadnemu tori.....bo to nie ma sensu, miałoby gdyby aikido było sztuką walki, ale nie jest więc bawimy się w balet i jeżeli to komuś przynosi stysfakcję to ok.....natomiast mistrzowie nie powinni się zachowywać jak kapryśni chłopcy, a w wieku Kanetsuka Sensei tym bardziej......a z drugiej strony jak ktoś jedzie na staż świadomie to z góry powinien przyjąć forme nauczania nauczyciela....jeżeli nie chce to jest jak z guzikiem w telewizorze - nikt nikomu ne każe :)

Pozdrawiam.
Marcin Piątek
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Myślę, że te rozmowy poszły by innym torem, gdyby istniała świadomość pośród aikidoków, że z teoretycznego punktu widzenia pierwszy kontakt powinien kończyć konfrontację. I to dosłownie - pierwszy kontakt. Oznaczo to, że aikidoka występując na macie (judo, bjj) powinien kończyć walkę w pierwszej sekundzie, zanim przeciwnik byłby w stanie go uchwycić. :wink:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Myślę, że te rozmowy poszły by innym torem, gdyby istniała świadomość pośród aikidoków, że z teoretycznego punktu widzenia pierwszy kontakt powinien kończyć konfrontację. I to dosłownie - pierwszy kontakt. Oznaczo to, że aikidoka występując na macie (judo, bjj) powinien kończyć walkę w pierwszej sekundzie, zanim przeciwnik byłby w stanie go uchwycić. :wink:

Ale to, co napisales, drogi gosciu, naprawde niewielu rozumie...

Na szczescie to nie nasz problem 8) 8) 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Naturalnie ze jestem dobry.


Szczepan jestes cudowny (jak woda z Lichenia prawie )

Taka scene pamietam z filmu Ally McBeal:

Scena rozgrywa sie w meskiej toalecie
Fish sika, podchodzi John zaczyna sikac i mowi do Fisha:
- Sluchaj czy ty jeses dobry w tych sprawach
- Oczywiscie ze jestem dobry (kompletnie na pewniaka odpowiada Fish - jak to zawsze on)
- Al skad to wiesz (z zaskoczona mina John)
- Jak to skad, ja zawsze mam satysfakcje...
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
gosc napisal:
[quote]Myślę, że te rozmowy poszły by innym torem, gdyby istniała świadomość pośród aikidoków, że z teoretycznego punktu widzenia pierwszy kontakt powinien kończyć konfrontację. I to dosłownie - pierwszy kontakt. Oznaczo to, że aikidoka występując na macie (judo, bjj) powinien kończyć walkę w pierwszej sekundzie, zanim przeciwnik byłby w stanie go uchwycić. [/quote]

Naprawde tego uczycie w Ki Aikido? :?:
[quote]Oznaczo to, że aikidoka występując na macie (judo, bjj) powinien kończyć walkę w pierwszej sekundzie, zanim przeciwnik byłby w stanie go uchwycić. [/quote]
[/quote]
Ale o czym ty mowisz gosciu- jakies gdybanie. To jakbys powiedzial: Oznacza to ze kot bedac psem to powinien zaszczekac.... Uczycie sie Aikido po to zeby wystepujac na macie judo zakonczyc konfrontacje w pierwszej sekundzie?

Mr Smail- przedni zart. Ostatnio na tym, forum zart Bogumila o rowerku mnie tak rozbawil.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Myślę, że te rozmowy poszły by innym torem, gdyby istniała świadomość pośród aikidoków, że z teoretycznego punktu widzenia pierwszy kontakt powinien kończyć konfrontację. I to dosłownie - pierwszy kontakt. Oznaczo to, że aikidoka występując na macie (judo, bjj) powinien kończyć walkę w pierwszej sekundzie, zanim przeciwnik byłby w stanie go uchwycić. :wink:

Ale to, co napisales, drogi gosciu, naprawde niewielu rozumie...

Na szczescie to nie nasz problem 8) 8) 8)


Pokrętna logika - " w aikido chodzi o to żeby - ...i tu cały tekst GOŚCIA... - ....niestety nigdy się o tym nikt nie przekonacie, ponieważ pierwsza zasada aikido to nie walczyć..." czyli mogę powiedzieć jestem najlepszym malarzem który jednym pociągnięciem pędzla maluje co chce, tylko się o tym nie przekonacie ponieważ mam zasadę numer jeden, że nie maluje obrazów" :)

Taaaa niewielu to zrozumie....na szczęście to nie mój problem :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan


Naturalnie ze jestem dobry.


Szczepan jestes cudowny (jak woda z Lichenia prawie )

Drogi Mr Smail'u,
Jakie pytanie, taka odpowiedz :wink:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Pokrętna logika - " w aikido chodzi o to żeby - ...i tu cały tekst GOŚCIA... - ....niestety nigdy się o tym nikt nie przekonacie, ponieważ pierwsza zasada aikido to nie walczyć..."

Coś Ci się pokićkało kolego. Nie Tobie tylko, jak wynika z poprzedniego postu. Nawiązałem do głosu aikidoki, który uprawia bjj w której odbywają się zawody, podobnie jak w judo. W odróżnieniu jednak od judo, bjj zezwala na wykonywanie technik, których uczysz się w dojo. Co do pytania, co uprawia się w Ki Society, to przecież wszyscy wiemy, że to samo, co gdzie indziej z małymi odchyłkami. Jeden atak i jedna technika. Od adepta zależy jak szybko potrafi ją wykonać. W teorii - mrugnięcie oka.

Ulubiony cytat Voivoda:
A true pacifist is able to kill or maim in the blink of an eye, but at the moment of impending destruction of the enemy he chooses non-violence.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024