Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból pleców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
natomiast ból plecow zazwyczaj nie jest wynikiem przepukliny... w wyniku przepukliny i ucisku nerwow zazwyczaj bol promieniuje do innych miejsc ew. wystepuja zaburzenia czucia.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

krąg wypadł, pewnie trzeba by to nastawić ale dla pewności zrob RTG. lekarze w większości nie mają o tym pojęcia idź do kogoś kto się na tym zna.Leków bezmyślnie zapisanych przez jakiegoś pierwszego lepszego oszołoma nie łykaj, zapewne przepisał przeciwbólowe.


stary... zal mi Cię.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
coś ci sie chyba pokiełbasilo. wypadnięty kręg to nie jest przepuklina.
Takie wypadnięcie najczęściej powoduje ból pleców (lub bioder jeżeli to krąg lędźwiowy lub niżej) umiejscowiony oczywiście nie w kręgosłupie tylko trochę z boku. Ból nasila się przy specyficznych ruchach, skłonach itp zależnie od umiejscowienia.
Skoro wypadniemy kręg nie jest widoczny na rtg to kręgarz by raczej pomógł, ale lepiej zrobić rezonans dla pewności że nie jest to coś poważniejszego.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
chryste ratunku... Ty jestes niebezpieczny...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Rtg potrafi wykazać wypadnięcie kręgu. Mi postawili diagnozę przy pierwszej wizycie, że mam rwę kulszową, później stwierdzili zapalenie odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Byłem na masażach, ale nie u kręgarza, ale masażysty dyplomowanego.
Co z tego, że miał doświadczenie jak i tak nic nie wskórał.
Sporo czasu szukałem opinii odnośnie kręgarzy czy masażystów, ale bezowocnie, więc niestety pozostaje ruletka, czy się trafi czy nie na dobrego fachowca, bo partaczy w tej branży jest w brud.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
conajwyżej kregozmyk... samego wypadnięcia nie pokaże. a to co napisałes nie jest równoznaczne z wypadnięciem dysku.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
maciex ma racje. Kregi nie wypadaja tylko dyski :?
Do Feniksa masaz na bol plecow nie jest dobrym rozwiazaniem zreszta tak samo jak i fizykoterapia, to moze byc tylko dodatek. Poszukaj jakiegos dobrego fizjoterapeuty i pojdz do niego z rtg, jezeli nie znasz to pytaj sie jaka uczelnie konczyli najlepiej jakis awf badz medyczna zadne prywatne, czy maja skonczone jakies dodatkowe kursy i tu interesowac cie beda takie kursy jak: kaltenborn, mckenzie, pnf, set, cyriax, mulligan. Jezeli terapeuta bedzie mial 2-3 z nich to powinnien miec dostateczna wiedze zeby ci pomoc, no i musisz byc przygotowany ze cena za jedna wizyte moze wynosic 50-100pln.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
daj spokój nie psuj Sallyemu tematu... :roll: bo przestanie byc internetowo- medycznym guru
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Za wikipedią:

Termin dyskopatia odnosi się także do potocznej nazwy przepukliny jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej kręgosłupa. Polega na uwypukleniu jądra miażdżystego, które powoduje ucisk i drażnienie korzeni rdzeniowych, rdzenia kręgowego lub innych struktur kanału kręgowego. Mechanizm drażnienia jest dwojaki. Po pierwsze dolegliwości bólowe powodowane są przez ucisk mechaniczny. Drugim elementem mogącym wywoływać bodźce bólowe jest niskie pH jądra miażdżystego spowodowane ubogą w tlen przemianą materii.


Mnie lekarz powiedział, że RTG ( w moim przypadku od tego trzeba zacząć gdyż ja do tej pory nie miałem diagnostyki tego odcinka kręgosłupa) jest po to aby wykluczyć zmiany zwyrodnieniowe i inne jak to określił grubsze sprawy. Jeśli obraz RTG jest w porządku leczenie jest ukierunkowane w stronę dyskopatii.
Jednak jeśli po zaordynowanym leczeniu objawy nie ustępują, należy wykonać rezonans magnetyczny w celu dokładniejszej diagnozy.

Nie żebym się znał, tak mi opowiedział lekarz jak to wygląda pokolei.

Pzdr
Matti
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Mnie lekarz powiedział, że RTG ( w moim przypadku od tego trzeba zacząć gdyż ja do tej pory nie miałem diagnostyki tego odcinka kręgosłupa) jest po to aby wykluczyć zmiany zwyrodnieniowe i inne jak to określił grubsze sprawy. Jeśli obraz RTG jest w porządku leczenie jest ukierunkowane w stronę dyskopatii.
Jednak jeśli po zaordynowanym leczeniu objawy nie ustępują, należy wykonać rezonans magnetyczny w celu dokładniejszej diagnozy.


A mowil jakie to bedzie leczenie? Bo ja stawiam ze to bedzie 10x prad diadynamiczny na ledzwie, lampa solux i ewentualnie magnetoterapia badz masaz. W sumie gosciu nie powiedzial nic konkretnego takie lekarskie ble ble ble. Zrobiono badania ktore wykazaly ze zmiany zwyrodnieniowe kregow nie maja wplywu na dolegliwosci bolowe kregoslupa. Poza tym dobry specjalista jest w stanie na podstawie RTG okreslic przyblizony stan dyskow oraz stawow, dlatego rezonans nie jest koniecznoscia ale jezeli go masz to tym lepiej dla ciebie.
Ogolnie w twoim przypadku ta sama rada co do Feniksa, znalezc dobrego fizjo ktory zna sie na rzeczy, a takich niestety jest niewielu mozna takze sporobowac znalezc lekarza ktory bedzie wiedzial jak pomoc ale takich jest jeszcze mniej.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
Spokojnie, w moim przypadku musze mieć najpierw RTG. Lekarz nie powiedział nic konkretnego bo nie miał za dużo danych. Ale nic to, jutro mam RTG i mam nadzieję że w przysżłym tygodniu już będę wiedział coć konkretnego

pzdr
Matti
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024