Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki styl karate wybrać???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki styl karate wybrać???
Chce trenować karate. Nie wiem jaki styl wybrać ale chyba kyokushin. czy to dobra szkołą [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

???????????????????????????????????????
  • 0

budo_razor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Kyokushin odradzam, lepiej idź na bjj lub inny styl karate. Pozdrawiam
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Jesli jetes z Warszawy lub okolic polecam Enshin Karate. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
W innych miastach polecam Oyama Karate. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
razor
czemu odradzasz??
  • 0

budo_razor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Jeżeli idziesz na karate po to by się nauczyć bić, to tam się nauczysz niewiele. Po kilku latach nie będziesz w stanie pokonać wyższego i cięższego od siebie, bo poprostu nauczą Cię złej metody na takiego typka walki. Natomiast jeżeli idziesz po to, by się poruszać, to jak najbardziej możesz iść, albo jak satysfakcjonują Cię medale. Jakie masz jeszcze style karate w Gdańsku?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
nowicjusz321 sekcja którą podałeś to główny klub Kyokushinkan i moim zdaniem warto iść i zobaczyć czy ci się spodoba ;)
Najlepiej przejdź się we wrześniu do różnych klubów i sam wybierzesz gdzie odpowiada ci armosfera, trener itd
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???

Chce trenować karate. Nie wiem jaki styl wybrać ale chyba kyokushin. czy to dobra szkołą [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

???????????????????????????????????????

To szkoła w której masz dostęp do najlepszej wiedzy wg kyokushin-kan w Polsce, bezpośredni przekaz z Japonii od Royamy, Hiroshige...

Jeżeli idziesz na karate po to by się nauczyć bić, to tam się nauczysz niewiele. Po kilku latach nie będziesz w stanie pokonać wyższego i cięższego od siebie,

Najlepsza metoda na większego i cięższego od siebie adwersarza to trenowanie sprinterskich biegów długodystansowych.
  • 0

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
A ten styl pomaga np. w samoobronie na ulicy??
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???

Jeżeli idziesz na karate po to by się nauczyć bić, to tam się nauczysz niewiele.


Pierdolisz waćpan :wink:

A ten styl pomaga np. w samoobronie na ulicy??


No zgadnij :)
  • 0

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Khunaq a ty co trenujesz i co sadzisz o szkole do ktorej podalem wyzej link?????
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???

Khunaq a ty co trenujesz i co sadzisz o szkole do ktorej podalem wyzej link?????


Mojego stylu nie ma w Polsce, a ta szkoła gdyby była blisko mnie to na pewno bym się przeszedł, kyokushin-kan sprawia wrażenie niezłej odmiany.

???????????????????????????????????????


?????


Dołączona grafika
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Nowicjusz z Twoim pytaniem i większością odpowiedzi jest jak z kupowaniem .. samochodu, sprzętu CD (wstawić co się komu lepiej kojarzy).

Zanim przyjdzie klient do sklepu to pyta wszystkich wkoło co jest dobre, najlepsze i jedyne.
Oczywiście większość chwali swoje a prawie nikt nie pyta: a czego właściwie szukasz?
co jest dla Ciebie ważne: kolor, cena, użyteczność, moc silnika, marka?

Dopiero wtedy, można dobrze doradzić lub stwierdzić: sory, ale ja kierowałem się zupełnie innymi kryteriami przy wyborze, nie wiem co będzie dla Ciebie dobre.

Z karate jest podobnie. Więc zadaję pytanie: czego szukasz?

chcesz jeździć na zawody, obozy i staże? a moze tylko na staże z mistrzami z Japonii/Okinawy by widzieć przekaz z pierwszej ręki.

sport czy raczej samoobrona?

akceptujesz kata i interpretacje jako element niezbędny, czy trakutjesz to jako zbędny fitness.

a może jakaś nowa odmiana z wyraźnie zaakcentowanym parterem (umówmy się że jest to dalej karate)

- pewnie forumowicze mogliby tak wymieniać długo.

Myślę, że jak będziesz wiedział czego szukasz to znajdziesz dobry klub, niezależnie do jakiej organizacji będzie należał ponieważ kluby prowadzą ludzie, i w klubach ćwiczą ludzie i to od nich i od Ciebie najwięcej zależy.

Zawsze możesz przejść się po klubach i przekonać sie 'na własnej skórze', ale jeśli nie będziesz wiedział czego chcesz - możesz wybrać wg. kryterium które nie jest miarodajne (bo kolor mi się podobał) :-)

pozdrawiam
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
To nie są pytania na które jest w stanie odpowiedzieć ktoś, kto jeszcze nie ćwiczy i nie rozumie pewnych rzeczy.
  • 0

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Ja jestem kompletnie zielony i nie wiem jak traktować katy a w karate szukam bardziej "ulicznej samoobrony"
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???

Nie wiem jaki styl wybrać

Wybierz szkołę do której będziesz miał najbliżej. Dzięki temu będzie ci łatwiej uczęszczać na treningi. Wszystkie inne problemy są wtórne, i sam je rozwiążesz jak już nabędziesz trochę doświadczenia.
  • 0

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Do tej mam blisko:http://gkkk.pl/news.php

Co do uczęszczania na treningi to sa tylko 2 wiec nie bedzie problemow ale oprocz tego chodze na silownie, tak btw mam 15lat;p
  • 0

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Do tej mam blisko:http://gkkk.pl/news.php

Co do uczęszczania na treningi to sa tylko 2 wiec nie bedzie problemow ale oprocz tego chodze na silownie, tak btw mam 15lat;p


a TAK WOGOLE TO DOBRE POLACZENIE SILOWNIA Z KARATE??
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Zależy co na tej siłce robisz ;) Bo jeśli chcesz zostać wielkim koxem -> jak najwięcej masy i zero rozciągania mięśni -> to moze to przeszkadzać troche w karate (albo odwrotnie, karate będzie ci przeszkadzać bo tam będzie dużo ćwiczeń kondycyjnych i rozciągających)
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
Z tego, co widzę, to "karate" jest dla Ciebie synonimem nabycia przede wszystkim umiejętności samoobrony.
W treningu większości dzisiejszych stylów karate tych "umiejętności" nabywa się powoli, systematyczną wieloletnią żmudną pracą. Żadnych "cudownych" technik, żadnych "szybkich" efektów, tylko tygodniami, miesiącami i latami ciężki, systematyczny trening, rozciąganie, ogólnorozwojówka, kihon, kata, kumite, nie tylko w Dojo, ale i w domu. Zmienia się też podejście do tego, co robisz, psychika. Stosunkowo mało początkujących zostaje na dłużej - zniechęca ciężka praca; z moich obserwacji wynika, iż rezygnują zwykle po kilku miesiącach, przed upływem roku, a potem wielu rezygnuje po 3-4 latach treningu, kiedy mają już podstawową bazę, by czegoś się nauczyć.
Jeśli "karate" widzisz jako jedynie samoobronę, to lepiej wybierz jakieś sporty (nie sztuki) walki, w tym np. krawkę czy kombat. Bo myślę, że karate może Ciebie rozczarować pod tym względem.
Jeśli jednak chcesz przez długie lata systematycznie trenować i rozwijać swoje umiejętności i swoją osobowość, to tradycyjne sztuki (nie sporty) walki będą najlepsze. Musisz po prostu iść na treningi różnych sztuk walki, a jeśli karate - kilku stylów, poczytać choćby też i na tym Forum, popytać i wybrać. Nikt Ci tutaj nie da jednoznaczej odpowiedzi w stylu "to i to jest dla Ciebie najlepsze - wybierz właśnie TO!" - bo "każda sroczka swój ogonek chwali" - każdy będzie namawiał Ciebie subiektywnie do uprawiania sztuki i stylu walki, którą sam kocha i uprawia.
Nie dostaniesz tutaj jednoznacznej odpowiedzi na Twoje tak zadane pytanie.
Odpowiedzieć musisz Ty sam sobie. Daj sobie kilka mieszięcy czasu na wybór, odwiedź różne szkoły walki, porozmawiaj, popatrz, pocztaj i wybierz.
To moja jedyna "dobra" rada.
  • 0

budo_nowicjusz321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl karate wybrać???
dzięki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024