Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate tradycyjne i wyroby sportowo karato-podobne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Karate tradycyjne i wyroby sportowo karato-podobne
Naszło mnie na szukanie filmów z Mas Oyamą..,i z tego co można zobaczyć prezentuje w tym krótkim filmiku z randori zupełnie inne karate niż to które widzę w klubach kyokushin. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy gdzieś jeszcze jest praktykowane takie kyokushin czy wszędzie dominuje formuła sportowa (ni cholery mi nie odpowiadająca)?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne i wyroby sportowo karato-podobne
znaczy nie lubisz się bić "po piersiach"?
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne i wyroby sportowo karato-podobne
Nie zrozum mnie źle, walke sportową doceniam jako składową treningu, ale nie jako jego głowny cel :) bo wtedy ani to zdrowotne, ani "głębokie" jako -do. W moim mieście mam tylko do wyboru kyokushin prowadzony głównie pod kątem rozwoju sportowego(co nie zmienia faktu, że bardzo solidnie. wielkie uznanie i szacunek dla sensei Karpińskiego) a obok shotokan z dziećmi :) więc opcje dość ograniczone. A pytanie mnie naszło ponieważ czytam sobie essential karate Mas Oyamy i tam nic o randori wśród zupełnie zielonych nie ma, jest o trzykrokówce lub o sygnalizowanej(termin wypadł z głowy, wybacz).

Po prostu zastanawiam się czy "ciążenie" ku walce sportowej nie zmienia karate w coś czym być nie powinno.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne i wyroby sportowo karato-podobne
Trzykrokówka to jeśli sie nie mylę to sanbon kumite. W tej chwili ten rodzaj walki treningowej jest spotykany chyba tylko w karate tradycyjnym.

Kyokuhsin próbuje w jakimś sensie wracać do podstaw, ale jak to było w piosence "... długa droga daleka ...". Poczytaj wątek o kyokushin-kan... ta organizacja jest chyba na dobrej drodze, ale i tak system treningowy jest podporządkowywany w znacznym stopniu przepisom walki sportowej systemu knockdown.
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne i wyroby sportowo karato-podobne
Mam nadzieję że powrót do "podstaw" w Kan ominie szerokim łukiem kumite na 1,3,5 albo i 15 kroków - już się naćwiczyłem w ten sposób na Shotokanie i wystarczy.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne i wyroby sportowo karato-podobne

Czy gdzieś jeszcze jest praktykowane takie kyokushin czy wszędzie dominuje formuła sportowa (ni cholery mi nie odpowiadająca)?


Tego typu walki znajdziesz u nas... w Sei Budokai :D A swoja droga ten problem jest mi dobrze znany: biedne, fizyczne i pozbawione rzeczywistego dazenia do doskonalosci plytkie karate. I nikt nie ma recepty na to, co bedzie kiedy karateka-sportowiec skonczy piecdziesiatke, lub wczesniej - kiedy skonczy walczyc na zawodach. Mas Oyama cwiczyl jednak inaczej, i to cale zycie. Wcale nie trzeba byc 10tym danem zeby cwiczyc i rozwijac sie przez cale zycie! Tak ja rozumiem karate. Pozdrawiam i gratuluje ciekawego tematu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024