Skocz do zawartości


Zdjęcie

Europe Kyokushin Union


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
nie wiem :) może kadra była ospała ale teraz jak nasz klub wszedl w struktury to medali bedzie więcej ale gdzie jak IKO 3 nie żyje w Polsce :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Jeśli chodzi o Skandynawie daje się zauważyć że w Skandynawie opanowały dwie organizacje Kyokushin WKO-Midori , oraz w ostatnim czasie All Japan Kyokushin Union dość mocna jest też jeśli chodzi o sty Ashihara jest NIKO szczególnie Dania oraz Szwecja.Trzon IKO1 to głównie Polska, Japonia ,Brazylia,Holandia,Hiszpania,Bułgaria. Daje się zauważyć że IKO Kyokushin-Matsushima opóściło sporo klubów przenosząc się doWKO-Midori bądź Kyokushin Union.KyokushinUnion powoli się rozrasta,czas pokaże jak za kilka lat będzie to mocna organizacja .W Europie zachodniej trzeba to przyznać WKO-Midori jest zdecydowanie większa na dzień dzisiejszy niż IKO-Matsui czy Kyokushin-Kan.Co do Japoni i pozycji poszczególnych organizacji nie mam informacji.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Podsumując nie ździwię się jak Shihan Andrzej Drewniak i Shihan Loek Hollander podziękują Shokei Matsui za współprace.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union

Jeśli chodzi o Skandynawie daje się zauważyć że w Skandynawie opanowały dwie organizacje Kyokushin WKO-Midori , oraz w ostatnim czasie All Japan Kyokushin Union dość mocna jest też jeśli chodzi o sty Ashihara jest NIKO szczególnie Dania oraz Szwecja.Trzon IKO1 to głównie Polska, Japonia ,Brazylia,Holandia,Hiszpania,Bułgaria. Daje się zauważyć że IKO Kyokushin-Matsushima opóściło sporo klubów przenosząc się doWKO-Midori bądź Kyokushin Union.KyokushinUnion powoli się rozrasta,czas pokaże jak za kilka lat będzie to mocna organizacja .W Europie zachodniej trzeba to przyznać WKO-Midori jest zdecydowanie większa na dzień dzisiejszy niż IKO-Matsui czy Kyokushin-Kan.Co do Japoni i pozycji poszczególnych organizacji nie mam informacji.

W japonii jest wszystko odwrotnie i dobrze o tym wszysycy wiemy. Union nie ma silnego mistrza więc znając życie niebawem będzie walka o dany i szefostwo :wink:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union

Podsumując nie ździwię się jak Shihan Andrzej Drewniak i Shihan Loek Hollander podziękują Shokei Matsui za współprace.

he he skąd to wziąłeś :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
MTklub to co wypisujesz to kompletne bzdury!! Jak mogły być przekazane znaki na rzecz fundacji skoro ona powstała później, skoro miała swoją własną nazwę, a znaki oznaczają IKO Kyokushinkaikan (Kokusai Karate do Renmei Kyokushinkaikan), skoro przed smiercią Oyamy on sam ją zamknął? To sie nie trzyma logiki!! to jak po zamknieciu fundacji IKO mogło dalej się nazywac IKO, używać nazwy, kanji itd? bo, godnie z tokiem Twojego rozumowania, w sytuacji, gdy fundacja przestała istnieć, przestał istniec także IKO, znaki, kanji i inne symbole , a Honbu powinno zostać zamknięte...bo przecież fundacja zajmowała się KYokushin, a IKO czym w takim razie??

Jeżeli takie rzeczy słyszysz od swoich mistrzów to bardzo współczuję.

Jeżeli ktoś zgłosił się do KAN to go umieścili na stronie Smile sam dobrze wiesz ,że IKO 3 to ............... i nawet w Polsce już tego ciała nie ma.


Z pewnością chętni walą drzwiami i oknami :) dobry żart. Z tego co wiem IKO 3 istnieje w Polsce. Może gdyby było ich więcej mógłbyś wystartować w zawodach ;)

Tak sobie myślę teraz, że albo prowokujesz i nie warto z Tobą dyskutować, albo z braku jakichkolwiek argumentów siejesz zament i tworzysz bajki..."to czym argumentujesz" swoje wypowiedzi nie nadaje sie do niczego, takich tez nie da sie w żaden sposób obronić.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union

W japonii jest wszystko odwrotnie i dobrze o tym wszysycy wiemy. Union nie ma silnego mistrza więc znając życie niebawem będzie walka o dany i szefostwo


Jest dokładnie odwrotnie jak mówisz:) w Japonii na równorzędnych pozycjach jest IKO 2 i IKO1 . reszta to tło.

Kyokushin Rengokai ma wielu silnych mistrzów. Tylko szkoda, że nie odrobiłeś lekcji :) bo akurat u nich jest odmienny system niż w pozostałych IKO. Pisałem o tym. W Rengokai co jakis czas zmienia sie lider, nie ma tam dożywotniej pozycji Kancho. Jest kadencyjność - więcej demokracji niz w innych organizacjach. Każdy z wielkich shihan, którzy są w Rengokai co jakiś czas pełni inna rolę.

W Rengokai nie ma walki o dany :) tam większość ma po 8 i każdy jest zadowolony :) . Nie ma co się dziwić w końcu trzeba byc na topie :D i dorównywać innym w danomanii :lol:

Dla kontrastu podam, że IKO 2/ WKO jako jedyna nie ma w swoich szeregach shihan z 8 czy nie daj boże z 9 danem!
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
MANIKA PISZESZ JAKBYS TYLKO TY MIAŁ MADROŚC O KK WIDZE ,ŻE WIELE LAT SPĘDZIŁES W DOJO I W JAPONII LUB TRENUJESZ TYLKO PRZED KOMPUTEREM ROZPOWSZECHNIAJĄC WIRTUALNE BZDURY JAKICH PEŁNO W SIECI.
ZMIEŃ ORGANIZACJĘ WPROWADZ SWOJĄ DEMOKRACJĘ W KARATE I ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA 100 LAT JAK WYBIERANY KANCHO :oops:
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Myslicie, ze klotnie w okol karate rozbijajace sie o kase pooga we wprowadzeniu tej sztuki walki do programu Igrzysk Olimpijskich? (a glosowanie juz za rok).
  • 0

budo_naczolemalowane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union

Myslicie, ze klotnie w okol karate rozbijajace sie o kase pooga we wprowadzeniu tej sztuki walki do programu Igrzysk Olimpijskich? (a glosowanie juz za rok).


Tylko po co takie pytanie w temacie dotyczącym kyokushinu? O akces olimpijski ubiega się karate sportowe WKF, a nie knock-downowy kyokushin. Jeśli ktoś z kyokushinu ma chęć się podłączyć, to faktycznie oznacza to rezygnację z kyokushinu i przejście na uprawianie wyczynowo karate sportowego wg regulaminu WKF, żeby się do olimpiady przygotować :)
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
No to w Polsce tez co rok wbierajmy nowego shian a albo senseja kazdy bezdzie wprowadzal swoj program i bedziemy mistrzami :D
Maniak przeciez to jest bez sensu .
ja wim kto jest moim szefemw swiecie w europie w Polsce i w naszym klubie wiem co mam robic czego sie uzcyc i to dla mnie jest jasne .
A to co piszecie to dla mnie jakiec cuda.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union

Myslicie, ze klotnie w okol karate rozbijajace sie o kase pooga we wprowadzeniu tej sztuki walki do programu Igrzysk Olimpijskich? (a glosowanie juz za rok).


Tylko po co takie pytanie w temacie dotyczącym kyokushinu? O akces olimpijski ubiega się karate sportowe WKF, a nie knock-downowy kyokushin. Jeśli ktoś z kyokushinu ma chęć się podłączyć, to faktycznie oznacza to rezygnację z kyokushinu i przejście na uprawianie wyczynowo karate sportowego wg regulaminu WKF, żeby się do olimpiady przygotować :)


Pozornei odbiegajace od tematu pytanie jest jednak scisle zwiazane ze sporami wewnatrz poszczegolnych federacji karate. Na przyszlorocznym kongresie MKOL glosowane bedzie wlaczenie do programu letnich IO 7 dyscylin. Realnie wydaje sie mozliwe wlaczenie 2. Argumenty przeciwko dolaczeniu do tego grona karate to miedzy innymi zrznicowane zasady (mnogosc stylow) ale i brak wspolnego stanowiska i wewnetrzne klotnie w poszczegolnych zwiazkach.

Czy spory jak opisane na poczatku tematu nei sa tego przykladem?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
NIE NAKRĘCAJ SIĘ W PZK I TAM SKIERUJ SWOJE PYTANIE,A I TU MA MANIAK RACJĘ W PZK TEŻJEST DEMOKRACJA I CHYBA CO 4 LATA WYBIERAJA NOWEGO SHIHANA I KANCHO I JAKOŚ OD 30 LAT SA CIĄGLE CI SAMI :)
  • 0

budo_naczolemalowane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Dla MKOl istnieją dwie organizacje karate: WKF (dawniej WUKO) i ITKF, i cały konflikt ogranicza się do tych dwóch organizacji i różnic regulaminów tych dwóch organizacji. Cała reszta, a zwłaszcza style knock-downowe nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Kwestie innych styli i organizacji w ogóle nie były w MKOl podnoszone z prostej przyczyny - bo inne style i organizacje się właściwie do MKOl nie zgłaszały.

Wiele lat temu MKOl postulował, żeby WUKO i ITKF się połączyły i ustaliły wspólny regulamin, jako warunek, i zaproponował nową nazwę: WKF. Po czym WUKO po prostu zmieniło nazwę na WKF, ale nie łącząc się z ITKF - czyli sytuacja pozostała taka sama - i to jest cały czas problem z karate olimpijskim. A kyokushin się może dzielić jeszcze bardziej, mogą powstawać nowe style, nowe regulaminy walki, a dla MKOl to żadnego znaczenia nie ma. Z perspektywy tego karate (tzw. "bezkontaktowego"), które faktycznie aspiruje na olimiadę, kyokushin i pochodne, to nieistotny margines, uprawiany przez mniejszość :)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Dobra nie ma co robic offtopa.

EOB
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
naczolemalowane
ZAŚMIECASZ TEMAT POSKACZ SOBIE PRZY WORKU I POKRZYCZ DO LUSTRA TO NAPEWNO CIĘ USŁYSZĄ I DOSTANIESZ OD mklo Z 10000000 ZLOTYCH NA DZIAŁALNOŚĆ I DOŁĄCZYSZ DO GRONA SPEKULANTÓW, PRZEKRĘTÓW Z KRAKOWA I SZCZECINA ,A NA POWAZNIE ODWAL SIĘ Z TEGO TEMATU :twisted: :evil: :)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Karate WKF nie ma żadnych szans przyjęcia na Olimpiade , wogle zastanawia się MKOL nad wycofaniem z dyscyplin olimpijskich Taekwondo , mają być wycofane Zapasy Styl Klasyczny wchodzi prawie napewno Submission Fighting federacja [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] informacje od Kajetana Broniewskiego z polskiej komisji MKOL. Federacja ADCC jest o wiele zamożniejsza i wpływowa od WKF.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union

Karate WKF nie ma żadnych szans przyjęcia na Olimpiade , wogle zastanawia się MKOL nad wycofaniem z dyscyplin olimpijskich Taekwondo , mają być wycofane Zapasy Styl Klasyczny wchodzi prawie napewno Submission Fighting federacja [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] informacje od Kajetana Broniewskiego z polskiej komisji MKOL. Federacja ADCC jest o wiele zamożniejsza i wpływowa od WKF.


Na razie dyscyplin olimpijskich jest 26 i pewnie wiecej jak 28 nie bedzie. Co do ADCC to SF ma byc w ramach dyscypliny zapasow a nie jako zupelnie nowa.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
MTklub dlaczego tak się denerwujesz? :) coś nie tak napisałem? :wink: Wiesz co , ja nie jestem wszechwiedzący, nie mam monopolu na wiedzę czy prawdę. Ale jak mnie coś interesuje to się w to zagłębiam. nie zadowalam się relacjami z drugiej ręki. to co napisałem o Kyokushin Union jest zawarte na ich stronie. Poza tym z Krzyśkiem wiele razy rozmawialiśmy o tej organizacji, więc co nieco wiem na jej temat.

A to, że Tobie nie chce się sięgnąć do zagranicznych stron to już nie moja wina. To, że nie znasz języka to też nie moja wina, to że nie masz od kogo dowiedzieć się o tej organizacji to też nie moja wina. To, że nie wiesz co to znaczy kadencyjność to też nie moja wina. Może ktoś Ci to wyjaśni...Ja mam trochę wiedzy o tej organizacji i to co wiem staram się przekazać. Jak będziesz chciał o czymś dyskutować następnym razem to przeczytaj coś, albo porozmawiaj z kimś, tak żebyś miał minimum wiedzy.

I jeszcze żeby wyjaśnić to napisałem wcześniej, Kyokushin Union jest organizacją bez formalnej struktury jaką mają inne IKO. Nie ma tam jednego lidera. Każdy z shihan, którzy zakładali to stowarzyszenie pełni funkcję lidera przez określony czas. Po upływie tego okresu na jego miejsce wstępuje kto inny.

Korda...lubisz trochę pomyśleć? to pomyśl nad tym co napisałem. czy ja napisałem , że ta zasada odnosi sie do wszystkich państw? to dotyczy tylko Japonii. Kyokushin Rengokai jest organizacją bez formalnych struktur - skupia tylko pojedyńcze dojo, a nie organizacje krajowe czy kontynentalne. To czy powstanie dana organizacja kontynentalna zależy tylko od dojo w danych państwach, które chcą ją stworzyć. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem o istocie Kyokushin Union, przeczytaj też co oni sami o sobie piszą na ich stronie.

Ciężko się dyskutuje z kimś kto nie ma wiedzy na dany temat i jeszcze twierdzi , że ja ma...
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
No nic innego nie napisałe i cieszę się,że wiesz wszystko i o wszystkim tylko czy to nie jest ucieczka od własnych problemów i żalu ,że się nie układa :(
A czytam inne strony radzę sobie z językami i dlatego napisałem,że każdy pisze same pierdoły ,a Ty je wykorzystujesz jako wiarygodne. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024