Skocz do zawartości


Zdjęcie

co się ze mną dzieje?! :-o


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

co się ze mną dzieje?! :-o
pytanko do tych, co znają się na biochemii :P

a więc od jakichś 3 tygodni moja waga zjechała z 72.5 do 69 kg. Nie mierzyłem obwodów więc nie wiem z czego to mogło spaść. Przed spadkiem robiłem wytrzymałość siłową (pompki, podciąganie, przysiady, brzuszki systemem Rossa, tzn bez przerwy jedno ćwiczenie po drugim). Żadnej masówki, siły nawet - nic. Znudziło mi się robienie takich ćwiczeń, bo zauważyłem, że na sparingach jestem jakiś sztywny i wolny. Zrezygnowałem z podciągania i pompek, zacząłem uderzać w worek (pojedyncze ciosy, głównie proste, ok 1200). Zacząłem to robić jakieś 2-3 miechy temu. Systematyczny spadek wagi zaczął się ok 3 tyg temu. Kaloryczność diety taka sama od roku, żadnych chorób czy niesystematyczności w ćwiczeniach. A więc o so chozi? Kto mi kradnie kilogramy? Dodam, że czuję się teraz świetnie, jestem szybszy, mam lepszą kondychę, ale martwi mnie ten spadek (69 to moja waga z 3 gimnazjum)) . No i jestem ektomorfikiem. Wiem, że to może zależeć od wielu czynników (ułożenie tasiemców w jelicie :-o ) i nie będziecie w stanie mi podać powodu mojej dysfunkcji, ale wszelkie pomysły mile widziane!

PS.: Tylko błaaagam, nie róbcie sobie żartów ze zdesperowanego człowieka
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
Zrobiłeś dużą kupę ? ;)

Stawiam, że to przez zaprzestanie treningów siłowych.

Gubrin
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
3 kg to tyle co nic :wink:

Najpewniej zwiększyłeś intensywność ćwiczeń, a przy niezmienionej diecie nastąpił deficyt kaloryczny- stąd spadek wagi.

Dodatkowo zaprzestanie ćwiczeń "siłowych" (fakt faktem pompki itp mają się nijak do siły, ale w pewnym stopniu działają też na rozwój muskulatury) mogło spowodować lekkie spadki.


A tytuł dałeś taki jakby ci trzecia ręka wyrastała...
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
heh, dzięki za wspieranie mnie w tak trudnej chwili :P Mam jeszcze pytanie: czy spadek wagi ma jakiś wpływ na poziom siły efektywnej w boksie? Wiem, że siła pochodzi głównie z techniki, ale czy waga (3kg)ma tu jakieś znaczenie?

PS.: Acha, rośnie mi ząb, właśnie zauważyłem, może to przez niego te spadki?! Jeśli tak, to nazwę go 69 :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o

czy spadek wagi ma jakiś wpływ na poziom siły efektywnej w boksie? Wiem, że siła pochodzi głównie z techniki, ale czy waga (3kg)ma tu jakieś znaczenie?


Chyba dlatego wymyślono kategorie wagowe, nie sądzisz?


Ale masz racje - chudniesz dlatego, że rośnie Ci ząb - bardzo częsty objaw :roll:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
By moze to jest teraz Twoja waga naturalna. W boksie zejscie wage nizej, to raczej powod do zadowolenia, a nie rozpaczy. Szaleniec by cwiczyl na "mase" i startowal w wadze wyzszej, czy o dwie wyzszej.
Pozdrawiam
K_P
PS. Mnie tez sie kilka razy zdarzalo spasc do 75kg, choc wydawalo by sie, ze nie ma z czego. Ale lubilem siebie z ta waga - sila jak z polciezkiej, szybkosc byla jak z wag lekkich, a rzezba marzenie. Ale to chyba sie juz nie wroci.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
to mnie uspokoiliście...teraz tylko małe kakari geiko z kumplami na rękawice i zobaczę, czy ta waga mi służy :)
  • 0

budo_lisekid
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
Widać, że sobie zapewniłeś intensywny trening aerobowy, co na pewno sprzyjało spalaniu się fatu (część straconej wagi)

Skoro jesteś ektomorfikiem, to masz predyspozycje do katabolizmu i źle ułożona dieta, nie zahamowała go znacznie (2 część straconej wagi)

Ale w 3 tygodnie 3kg? Niemożliwe, musiało się już wcześniej zacząć.
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
Niezly temat: SCHUDLEM 3 KG ! CO SIE ZE MNA DZIEJE POTRZEBUJE POMOCY BIOCHEMIKA !! :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o

co się ze mną dzieje?! :-o


Przepoczwarzasz się.
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
kurde coś mnie ominęło, rodzice Ci już pozwolili chodzić na treningi? :wink: Na lato każdy zrzuca coś wagi żeby na plaży wyglądać :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
mi waga w lato zawsze spada...wydaje mi sie ze gdy jest goraco organizm ma wiekszy wydatek energetyczny niz zima, z reszta wiadomo latem wiekszosc ludzi jest tez bardziej aktywna, a wyzsza temperatura tu tez nie jest obojetna, ja dla przykladu jestem teraz 4 kilo w plecy ale sie nie martwie bo sila, wytrzymalosc i kondycja na tym samym poziomie co wczesniej i rosnie
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o

wydaje mi sie ze gdy jest goraco organizm ma wiekszy wydatek energetyczny niz zima


A mi się wydawało, że na odwrót, bo nie musi się ogrzewać.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
nie, nie pozwolili mi trenować, ale jak Wy im nie powiecie, to się nie dowiedzą, że uprawiam te, ekhem: ,,bijatyki chuliganów". A co do wagi...Legendarne Lato 2006 - treningi super aerobowe +wytrzymałościowe, 3 razy dziennie, 7 dni w tygodniu przez 4 miechy z podobnym bilansem kalorycznym. Waga? Wtedy wzrosła z 69 do 72 (cud?), czyli dziś sytuacja zmieniła się o 360 stopni do tej sprzed 2 lat. Raczej teoria o spadku związana z brakiem ćwiczeń wytrzymałościowych wydaje się słuszna :) W środę sprawdzę czy dobrze mi z 69-tką. Kubuś, jeśli to co mówisz się sprawdzi, to zostaję w tej kategorii.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
...dobyacz:)
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
a wagę (urządzenie) sprawdziłeś? :) możliwe ze to wina sprzętu :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o
ja mysle ze kolega te 3 kilo poprostu w lustrze zauwazyl albo koledzy mu powiedzieli:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o

wydaje mi sie ze gdy jest goraco organizm ma wiekszy wydatek energetyczny niz zima

A mi się wydawało, że na odwrót, bo nie musi się ogrzewać.

pamietaj, ze lodowki generuja wiecej ciepla, niz zimna. a w lecie cialo musi sie schladzac.

co do zmiany.. ludzie, 3kg. ja po dobrej wizycie w kiblu potrafie tyle zrzucic ;) albo sie chlopak po raz pierwszy zwazyl rano, po porannej wizycie. ja potrafie wtedy wazyc 83, a po kolacji to 86 :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o

ja potrafie wtedy wazyc 83, a po kolacji to 86 :wink:

Dla zdrowia warto częściej odwiedzać toaletę. Serio.
Rak jelita grubego przyczyną 655 000 zgonów w ciągu roku na świecie.
W Polsce zaledwie 25% pacjentów przeżywa 5 lat po diagnozie.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: co się ze mną dzieje?! :-o

wydaje mi sie ze gdy jest goraco organizm ma wiekszy wydatek energetyczny niz zima

A mi się wydawało, że na odwrót, bo nie musi się ogrzewać.

pamietaj, ze lodowki generuja wiecej ciepla, niz zimna. a w lecie cialo musi sie schladzac.

co do zmiany.. ludzie, 3kg. ja po dobrej wizycie w kiblu potrafie tyle zrzucic ;) albo sie chlopak po raz pierwszy zwazyl rano, po porannej wizycie. ja potrafie wtedy wazyc 83, a po kolacji to 86 :wink:


Słusznie prawisz, mądrość za mądrością w tym poście :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024